صفحه 35 از 68 نخستنخست ... 252627282930313233343536373839404142434445 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 673

موضوع: حواله کردن پول از طریق صرافی یا بانک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : حواله کردن پول از طریق صرافی یا بانک

من یه دانشجو در خارج از کشور هستم...اگه کسی مشکلی برای انتقال پول داره ..شاید بتونم کمکش کنم..لطفا پیام خصوصی بزارید..

Junior Member

سلام دوستان.
    من چگونه میتونم به حساب شخص در ارمنستان پول انتقال بدم؟

سلام
    من می خوام ۱۵۰۰ پوند به دانشگاه در انگلیس حواله کنم. صرافی که رفتم گفت انجام می ده اما مشخصاتم رو نمی زنه. شرکت تهران پرداخت هم کارمزد بالایی میگیره.پوند ۵۶۰۰ حساب می کنه.
    کسی جایی سراغ داره که من بتونم با کارمزد کمتری کارم رو انجام بدم و مطمئن باشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sepideshhmt نمایش پست ها
    سلام
    من می خوام ۱۵۰۰ پوند به دانشگاه در انگلیس حواله کنم. صرافی که رفتم گفت انجام می ده اما مشخصاتم رو نمی زنه. شرکت تهران پرداخت هم کارمزد بالایی میگیره.پوند ۵۶۰۰ حساب می کنه.
    کسی جایی سراغ داره که من بتونم با کارمزد کمتری کارم رو انجام بدم و مطمئن باشه؟
    سلام..شما می تونید آنلاین پرداخت کنید.
    همه دانشگاه های دنیا الان پرداخت آنلاین دارن..
    می رین تو صفحه مربوط به خودتون و پرداخت می کنین..
    می تونین از تهران پی منت کمک بگیرین ... یه سری گیفت کارت دارن., قیمتش رو حساب کنید شاید به صرفه تر باشه...
    من قبلا اونجا انجام دادم ...فکر می کنم مطمئن هم هستند...

Junior Member

سلام،
    من یه پولی برای خوابگاه حواله کردم از صرافی ولی اسم خودم تو فرم حواله نبوده. حالا کسی که پولو می گیره چجوری می فهمه که از طرف من بوده.
    درضمن خوابگاه گفته بود که رسید پولو برامون نفرستید!
    ممنون میشم راهنماییم کنید

با سلام

باید IBAN و SWIFT فرستنده حواله برو برای حسابداری خوابگاه ارسال کنید، اگر به مشکل برخورد، حتما رسید ارسال رو براشون ارسال کنید.

با احترام.

نقل قول نوشته اصلی توسط sm1210 نمایش پست ها
    سلام،
    من یه پولی برای خوابگاه حواله کردم از صرافی ولی اسم خودم تو فرم حواله نبوده. حالا کسی که پولو می گیره چجوری می فهمه که از طرف من بوده.
    درضمن خوابگاه گفته بود که رسید پولو برامون نفرستید!
    ممنون میشم راهنماییم کنید

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Aided Mechanical Engineering-RWTH Aachen

سلام دوستان

من 4200 یورو شهریه برای شریه دانشگاه در المان از طریق صرافی حدود 2 هفته پیش پرداخت کردم اما هنوز به دستشون نرسیده.صرافی هم میگه ما مطمئن هستیم که پول به حسابشون نشسته و فرم mt103 رو که سند پرداخت هست تا 2شنبه بهم میده. از طرفی دانشگاه 3 بار دیروز میل زدم و کاملا قاطعانه میگن پولت نیومده و اگه اومده بود مثل دوستت 2 روزه تایید رو میفرستادیم.
    حالا چند تا سوال پیش میاد

1- آیا میشه از حساب صرافی در مالزی پول کم شده باشه و پول یه جایی بلاک شده باشه قبل رسیدن به دانشگاه ؟
    2- ایا این فرم mt103 کاملا قابل اعتماده و میشه بهش استناد کرد که پول حتما نشسته ؟
    3- اگر 2شنبه این فرم رو از صرافی گرفتم و باز هم دانشگاه زیر بار نرفت من باید چکار کنم و به کی شکایت کنم ؟ کل زندگیم بستگی به همین پرداخت و تایید دانشگاه داره لطفا راهنمایی کنید

با سلام
    اولا شما اشتباه بزرگی مرتکب شدید که از صراف سوال نکردید که حواله از کجا ارسال میشه، این حواله باید از اروپا ارسال میشد، چون وقتی خارج از اروپا ارسال میشه مبلغی هم به‌عنوان کارمزد بانک مقصد از مبلغ حواله کسر میشه و این یعنی اینکه اگر شما نیاز دارید که این حواله ارسال بشه از خارج از اروپا، باید ۲بار کارمزد بپردازید. نکته دوم اینکه احتمالا صرافی که حواله رو براتون ارسال میکرده کارمزد بانک مقصد رو متقبل نشده، و مبلغ ناقص رسیده و Note روی حواله رو هم قید نکرده، و فقط یک پولی رو براتون ارسال کرده، حتما IBAN و SWIFT بانک فرستنده رو بگیرید و به دانشگاه ارائه کنید، امیدوارم که مشکلتون حل بشه.
    با احترام
    زاهدی

نقل قول نوشته اصلی توسط aminoofcriss نمایش پست ها
    سلام دوستان

من 4200 یورو شهریه برای شریه دانشگاه در المان از طریق صرافی حدود 2 هفته پیش پرداخت کردم اما هنوز به دستشون نرسیده.صرافی هم میگه ما مطمئن هستیم که پول به حسابشون نشسته و فرم mt103 رو که سند پرداخت هست تا 2شنبه بهم میده. از طرفی دانشگاه 3 بار دیروز میل زدم و کاملا قاطعانه میگن پولت نیومده و اگه اومده بود مثل دوستت 2 روزه تایید رو میفرستادیم.
    حالا چند تا سوال پیش میاد

1- آیا میشه از حساب صرافی در مالزی پول کم شده باشه و پول یه جایی بلاک شده باشه قبل رسیدن به دانشگاه ؟
    2- ایا این فرم mt103 کاملا قابل اعتماده و میشه بهش استناد کرد که پول حتما نشسته ؟
    3- اگر 2شنبه این فرم رو از صرافی گرفتم و باز هم دانشگاه زیر بار نرفت من باید چکار کنم و به کی شکایت کنم ؟ کل زندگیم بستگی به همین پرداخت و تایید دانشگاه داره لطفا راهنمایی کنید

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Aided Mechanical Engineering-RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط saeidza نمایش پست ها
    با سلام
    اولا شما اشتباه بزرگی مرتکب شدید که از صراف سوال نکردید که حواله از کجا ارسال میشه، این حواله باید از اروپا ارسال میشد، چون وقتی خارج از اروپا ارسال میشه مبلغی هم به‌عنوان کارمزد بانک مقصد از مبلغ حواله کسر میشه و این یعنی اینکه اگر شما نیاز دارید که این حواله ارسال بشه از خارج از اروپا، باید ۲بار کارمزد بپردازید. نکته دوم اینکه احتمالا صرافی که حواله رو براتون ارسال میکرده کارمزد بانک مقصد رو متقبل نشده، و مبلغ ناقص رسیده و Note روی حواله رو هم قید نکرده، و فقط یک پولی رو براتون ارسال کرده، حتما IBAN و SWIFT بانک فرستنده رو بگیرید و به دانشگاه ارائه کنید، امیدوارم که مشکلتون حل بشه.
    با احترام
    زاهدی
    مرسی از پاسخت دوست عزیز
    بنده طبق چیزی که صرافی گفت 30 یورو اضافه پرداخت کردم که فیکس 4200 بشینه. پرداختشون از مالزی بوده و فکر نمیکنم بیشتر همین 30 یورو نیاز بوده باشه. 60 یورو هم که کارمزد به خود صرافی دادم. حلا به نظر شما این mt103 دارای IBAN و SWIFT فرستنده هست ؟ و اگر اینو به دانشگاه دادم و باز هم گفتن نرسیده من باید چکار کنم ؟ به کجا شکایت کنم که کار صرافی رو از نظر قانونی چک کنن. ایا هر کسی میتونه یه رسید بده و بگه من پرداخت کردم بقیه اش مشکل خودته ؟

خوب متاسفانه شما دوبار کارمزد پرداخت کردید، احتمال زیاد صرافی که از شما پول رو گرفته خودش واسط بوده و فرستنده حواله شخص دیگری بوده، شما از صراف رسیدی رو بخواید که به تایید (مهر و امضای بانک ارسال کننده) رسیده باشه، رسید رو که گرفتید به دانشگاهتون ارسال کنید و بگید طبق این رسید پول رو ارسال کردید، اگر این بار هم گفتند که پول پرداخت نشده، خودتون با بانک ارسال کننده تماس بگیرید ببینید واقعا اصلا ارسال شده یا نه! توی رسیدی که از صراف میگیرید حتما IBAN و SWIFT ارسال کننده مشخص باشه.

با احترام.

نقل قول نوشته اصلی توسط aminoofcriss نمایش پست ها
    مرسی از پاسخت دوست عزیز
    بنده طبق چیزی که صرافی گفت 30 یورو اضافه پرداخت کردم که فیکس 4200 بشینه. پرداختشون از مالزی بوده و فکر نمیکنم بیشتر همین 30 یورو نیاز بوده باشه. 60 یورو هم که کارمزد به خود صرافی دادم. حلا به نظر شما این mt103 دارای IBAN و SWIFT فرستنده هست ؟ و اگر اینو به دانشگاه دادم و باز هم گفتن نرسیده من باید چکار کنم ؟ به کجا شکایت کنم که کار صرافی رو از نظر قانونی چک کنن. ایا هر کسی میتونه یه رسید بده و بگه من پرداخت کردم بقیه اش مشکل خودته ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)