صفحه 62 از 68 نخستنخست ... 125253545556575859606162636465666768 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 673

موضوع: حواله کردن پول از طریق صرافی یا بانک

Member emy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Environmental science, University of Basilicata, Italy

پیش فرض پاسخ : حواله کردن پول از طریق صرافی یا بانک

سلام
    من میخوام 300 دلار انتقال بدم به ایران از مانیل فیلیپین و به جاش ریال در ایران بگیرم.
    کسی هست راهنمایی کنه و چطوری این انتقال صورت بگیره؟
    اینجا گفتن واسه 300 دلار از مانیل انتقال نمیدیم
    وسترن یونیون که میگن واسه ایران تحریمه انجام نمیشه درسته؟

با سلام.
    بنده چند ماهی هست که کانادا هستم. قراره که خانواده مقداری برام پول بفرستند.
    اینطور هست که به حساب بانکی ام در ایران ریال می ریزند و بنده باید بروم صرافی و کارت ایران رو بکشم و صرافی به من دلار کانادا بدهد.
    چون تا به حال این کار رو انجام ندادم می خواستم بدونم که:
    1.کارمزد صرافی چقدره؟ مثلا اگربخواهم به اندازه 2000 دلار ریال بکشم چقدر کارمزد صرافی می شود؟
    2. آیا صرافی پول را نقد می دهد یا می تواند مستقیم بریزد به حساب؟
    3. آیا بانک های کانادا با این کار مشکلی دارند که از حساب صرافی مبلغ 2000 دلار به حساب بنده واریز بشه ؟ حساب رو بلاک نمی کنند؟

اگر اطلاعات دیگری در این زمینه دارید راهنمایی بفرمایید.
    می دانم که شاید تبلیغات مجاز نباشد اما اگر صرافی خوبی در تورنتو سراغ دارید به من مسیج خصوصی بدهید.
    ویرایش توسط hch1370 : February 19th, 2019 در ساعت 02:31 AM دلیل: ویرایش عنوان

نقل قول نوشته اصلی توسط jayangelo نمایش پست ها
    با سلام.
    بنده چند ماهی هست که کانادا هستم. قراره که خانواده مقداری برام پول بفرستند.
    اینطور هست که به حساب بانکی ام در ایران ریال می ریزند و بنده باید بروم صرافی و کارت ایران رو بکشم و صرافی به من دلار کانادا بدهد.
    چون تا به حال این کار رو انجام ندادم می خواستم بدونم که:
    1.کارمزد صرافی چقدره؟ مثلا اگربخواهم به اندازه 2000 دلار ریال بکشم چقدر کارمزد صرافی می شود؟
    2. آیا صرافی پول را نقد می دهد یا می تواند مستقیم بریزد به حساب؟
    3. آیا بانک های کانادا با این کار مشکلی دارند که از حساب صرافی مبلغ 2000 دلار به حساب بنده واریز بشه ؟ حساب رو بلاک نمی کنند؟

اگر اطلاعات دیگری در این زمینه دارید راهنمایی بفرمایید.
    می دانم که شاید تبلیغات مجاز نباشد اما اگر صرافی خوبی در تورنتو سراغ دارید به من مسیج خصوصی بدهید.
    درود
    ۱. بستگی به صرافی داره، بعضی هاشون در حد ۱۰ دلار کارمزد می گیرن و بعضی هاشون کارمزدی نمی گیرن. و نرخ ها هم کمی می تونه متفاوت باشه از یه صرافی تا صرافی دیگه.
    ۲. معمولا صرافی ها نقد کار می کنن مگر اینکه مبلغ بالا باشه یا اینکه شما قصد داشته باشین پول رو به صورت حواله دریافت کنین که مزیتش اینه که نرخ پایین تری داره، ولی از یه طرف چند روز طول میکشه و به حساب هم واریز میشه.
    ۳. معمولا با مبالغ ۲۰۰۰ دلار و کم مشکلی پیش نمیاد. به حساب خودم ۷-۶ هزار دلار واریز شده و مشکلی هم پیش نیومده. مبالغ ۱۰ هزار دلار و بیشتر معمولا سوال و جواب پیش میاد
    بیایم با عنوان پرسش هایمان در عمومی و عدم طرح آن ها در خصوصی، دیگران را از شنیدن نقطه نظرهایمان محروم نسازیم.

ممنون از وقتی که گذاشتید.
    فرض کنید که بنده می خواهم همون مبلغ 2000 دلار مستقیم به حساب بانکی ام در کانادا واریز بشه از طرف صرافی.چون با وسیله نقلیه عمومی رفت و امد می کنم و می ترسم ازم بزنند.
    می شه به طور کلی پروسه رو توضیح بدهید. برای جلوگیری از کلاه برداری احتمالی و شرط احتیاط جهت کسی که تازه وارد است و تا به حال این کار را نکرده می پرسم.
    چطور باید مطمئن بشم که بعد از این که من کارت کشیدم و پول به حساب صرافی منتقل شد آنها حتما مبلغ مورد نظر رو به حساب بنده به دلار واریز خواهند کرد.
    چه فرم هایی باید پر بشود؟
    چون اگر خدای نکرده فردای روز زیرش بزنند و پول به حساب من واریز نشود دستم به جایی بند نیست .
    توجه داشته باشید قصد بنده توهین به هیچ صرافی ای نیست.اما در این پروسه مهاجرت اینقدر با افراد کلاه بردار روبرو شدم که حد نداشت.به همین جهت شرط احتیاط این سوال رو می پرسم تا اگر مشکلی پیش امد آماده باشم.

ممنون از وقتی که گذاشتید.
    فرض کنید که بنده می خواهم همون مبلغ 2000 دلار مستقیم به حساب بانکی ام در کانادا واریز بشه از طرف صرافی.چون با وسیله نقلیه عمومی رفت و امد می کنم و می ترسم ازم بزنند.
    می شه به طور کلی پروسه رو توضیح بدهید. برای جلوگیری از کلاه برداری احتمالی و شرط احتیاط جهت کسی که تازه وارد است و تا به حال این کار را نکرده می پرسم.
    چطور باید مطمئن بشم که بعد از این که من کارت کشیدم و پول به حساب صرافی منتقل شد آنها حتما مبلغ مورد نظر رو به حساب بنده به دلار واریز خواهند کرد.
    چه فرم هایی باید پر بشود؟
    چون اگر خدای نکرده فردای روز زیرش بزنند و پول به حساب من واریز نشود دستم به جایی بند نیست .
    توجه داشته باشید قصد بنده توهین به هیچ صرافی ای نیست.اما در این پروسه مهاجرت اینقدر با افراد کلاه بردار روبرو شدم که حد نداشت.به همین جهت شرط احتیاط این سوال رو می پرسم تا اگر مشکلی پیش امد آماده باشم.
    خواهش می کنم
    راستیتش نمی دونم واسه مبالغ کم هم حواله انجام میدن یا نه و فکر کنم حواله هم که انجام میشه مستقیم به حساب خودتون واریز میشه. خودم هر وقت دلار تهیه کردم یا از دوستان فروم بوده یا از گروه های تلگرامی و واسه ی صرافی هم نقدا ازشون گرفتم.
    بیایم با عنوان پرسش هایمان در عمومی و عدم طرح آن ها در خصوصی، دیگران را از شنیدن نقطه نظرهایمان محروم نسازیم.

چون فرمودید که "
    به حساب خودم ۷-۶ هزار دلار واریز شده و مشکلی هم پیش نیومده." فکر کردم که از طریق صرافی واریز شده.
    چون گفتید چند روز طول می کشه.یک ذره مشکوک شدم.چون اینجا خودم به حساب صاحبخانه ام که آنلاین پول می فرستم ثانیه ای واریز می شه و نمی دانم چرا باید مورد صرافی چند روز طول بکشه.
    در هر صورت دوستان دیگراگر تجربه واریز پول از صرافی به حساب بانکی در کانادا داشتند, خواهشا با بنده در میان بگذراند.
    باتشکر از شما

Junior Member

من یه پرداخت ۱۶۰ دلاری واسه رزرو هتل لازم دارم اگه بتونید انجام بدید و من معادل ریالیش رو بدم ممنون میشم

چون فرمودید که "
    به حساب خودم ۷-۶ هزار دلار واریز شده و مشکلی هم پیش نیومده." فکر کردم که از طریق صرافی واریز شده.
    چون گفتید چند روز طول می کشه.یک ذره مشکوک شدم.چون اینجا خودم به حساب صاحبخانه ام که آنلاین پول می فرستم ثانیه ای واریز می شه و نمی دانم چرا باید مورد صرافی چند روز طول بکشه.
    در هر صورت دوستان دیگراگر تجربه واریز پول از صرافی به حساب بانکی در کانادا داشتند, خواهشا با بنده در میان بگذراند.
    باتشکر از شما
    نخیر، از اشخاصی که در کشورهای دیگه بودن دریافت می کردم و با شرکت هایی که کارمزد کمی برای حواله پول دریافت می کنن ارز رو ارسال می کردن که بین۴-۳ روز کاری معمولا زمان می برد.
    انتقال پول درون کانادا بستگی به نوع سرویسی که انتخاب می کنین داره. سریع ترین اون ایمیل ترانسفر هستش که احتمالا منظورتون همینه. البته کمی زمان نیاز هستش تا ایمیل به دست گیرنده برسه و بعضی وقت ها تا یک ساعت هم طول کشید تا ایمیل دریافت بشه موقعی که می خواستم برای شخصی از این روش ارز ارسال کنم. یا روش دیگه ای هم هست به اسم ویزا دیرکت که اگه دبیت کارت فرستنده و گیرنده هر دو ویزا باشه میشه از این روش انتقال داد و دو سه ساعتی طول کشید تا پول به مقصد برسه یه بار که امتحان کردم.
    یا مثلا این روش رو هم چندین بار تجربه کردم: شخصی از بانک تی دی قصد ارسال مبلغی به حساب من تو بانک تی دی رو داشت و من رو به عنوان یک گیرنده اضافه کرد در اینترنت بانک شون ( مثل اضافه کردن یه قبض ولی با این تفاوت که برای اضافه کردن اشخاص بایستی تماس گرفت با بانک) و به صورت تلفنی انتقال رو انجام دادن و پول در همون لحظه به حساب من واریز شد. ولی دفعه های بعد که من رو در اینترنت بانک شون به عنوان گیرنده داشتن، ۳-۲ روز کاری طول می کشید تا پول به حساب من واریز بشه. این برای یه انتقال درون بانکی تو همون کاناداست، چه برسه دریافت حواله صرافی، چون صرافی ها هم برای حواله مبلغ رو از کشورهایی مثل کویت، هنگ کنگ و ... حواله می کنن

Junior Member

برای پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه میشه از دبیت کارت استفاده کرد؟ من دبیت کارت دارم ولی باید پول حواله کنم چون توش مبلغ کافی پول نیست.صرافی ها حواله رو انجام میدن؟

Junior Member

من می تونم کمکتون بکنم پیام بدین راهنمایی بکنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط elmino نمایش پست ها
    برای پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه میشه از دبیت کارت استفاده کرد؟ من دبیت کارت دارم ولی باید پول حواله کنم چون توش مبلغ کافی پول نیست.صرافی ها حواله رو انجام میدن؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)