صفحه 7 از 68 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 673

موضوع: حواله کردن پول از طریق صرافی یا بانک

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

پیش فرض پاسخ : حواله کردن پول از طریق صرافی یا بانک

سلام. دوستان به نظر شما بهترین راه برای واریز پول به مستر کارت خودمون (که توسط یه بانک خارجی صادر شده باشه) در حالیکه در ایران باشیم از چه طریقی هست؟
    ویرایش توسط s.m.h.sh : July 3rd, 2013 در ساعت 01:29 AM
    Quaecumque Vera

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط booalisina نمایش پست ها
    من به چند تا صرافی برای حواله به انگلیس مراجعه کردم می گن پرداخت از خود انگلیس انجام میشه ولی می گن 3-2 روز طول میکشه. اگر پرداخت از خود کشور مقصد هست مگه نباید همون موقع انجام بشه؟ تا اونجایی من می دونم این حواله تلگرافی هست که چند روز طول میکشه. ممنون میشم راهنمایی کنید.
    این صرافی ها عملا پول رو حواله نمیکنن. پول شما رو میگیرن و به یه نفر در انگلستان میگن به حساب شما پول رو واریز کنه. این تاخیر عملا ممکنه به دو علت باشه:

زمان میخوان تا اون نفرشون در انگلستان پول رو به حساب شما بریزه

زمان لازم هست تا پول در حساب شما کلیر بشه که الیته معمولا یه روزه میشه.

پس در عمل حواله مستقیمی انجام نمیشه. اگه دانشجو هستید معمولا بهتره از همین کار استفاده کنید و پول از داخل همون کشور براتون واریز بشه.
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA گرایش - لیسانس کشاورزی- دانشگا�

نقل قول نوشته اصلی توسط booalisina نمایش پست ها
    من به چند تا صرافی برای حواله به انگلیس مراجعه کردم می گن پرداخت از خود انگلیس انجام میشه ولی می گن 3-2 روز طول میکشه. اگر پرداخت از خود کشور مقصد هست مگه نباید همون موقع انجام بشه؟ تا اونجایی من می دونم این حواله تلگرافی هست که چند روز طول میکشه. ممنون میشم راهنمایی کنید.
    احتمالا به این دلیل هست که به هر حال برای رسوندن پول به دست اون فرد توی انگلیس، باید حواله TT بزنن براش. برای همین ، دو سه روز زمان می بره تا پول دست اون برسه و بعد اون فرد از انگلیس برای شما حواله می زنه.

Junior Member

با سلام خدمت همه دوستان
    یکی از دوستان من در مالزی هزینه ثبت نام من رو در کنفرانسی پرداخت کرده, من حالا می خوام پولشو رو به رینگیت RM مالزی بدم به چند تا صرافی زنگ زدم گفتن انتقال پول به حساب شخصی نداریم باید حساب شرکتی باشه, صرافی بانک ملت هم همینو می گه .قبلم که می خواستم هزینه کنفرانس رو تو چین پرداخت کن می گفتن باید حساب شخصی باشه تا واریز کنیم.حالا من واقعا نمی دونم چطور باید پول رو به مالزی به رینگیت واریز کنم؟ کسی می تونه من رو راهنمایی کنه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها
    این صرافی ها عملا پول رو حواله نمیکنن. پول شما رو میگیرن و به یه نفر در انگلستان میگن به حساب شما پول رو واریز کنه. این تاخیر عملا ممکنه به دو علت باشه:

زمان میخوان تا اون نفرشون در انگلستان پول رو به حساب شما بریزه

زمان لازم هست تا پول در حساب شما کلیر بشه که الیته معمولا یه روزه میشه.

پس در عمل حواله مستقیمی انجام نمیشه. اگه دانشجو هستید معمولا بهتره از همین کار استفاده کنید و پول از داخل همون کشور براتون واریز بشه.
    یعنی شما میگید ارسال پول در داخل کشورها (مثلا انگلیس از طریق غیر از ارسال حواله انجام میشه؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط esfahancc نمایش پست ها
    یعنی شما میگید ارسال پول در داخل کشورها (مثلا انگلیس از طریق غیر از ارسال حواله انجام میشه؟
    نه لزوما. ممکنه یه صرافی کسی رو در یک کشور داشته باشند که بتونه مستقیم براتون از همون کشور واریز رو انجام بده. اما به هر حال باید یه طوری پول رو دست اون فرد برسونن که اونم زمان می بره. چیزی که آقای میلاد گفت هم یک حالت هست. اما حالت قطعی نیست.

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط esfahancc نمایش پست ها
    در داخل کشور ها که خوب، همون پروسه های بانکی خودشون رو دارن، منظور من اینه که از ایران به این کشورها از طریق دیگری به غیر از حواله انجام میشه. برای همینه که وقتی شما میرید صرافی دلارتون رو حواله کنید اون دلار رو به قیمت خرید ازتون میخرن و در مقصد دوباره به قیمت فروش بهتون میفروشن. من چند بار پول حواله کردم متوجه این موضوع شدم، شاید روش دیگه ای هم باشه که من بی اطلاع هستم.

نقل قول نوشته اصلی توسط behman63 نمایش پست ها
    نه لزوما. ممکنه یه صرافی کسی رو در یک کشور داشته باشند که بتونه مستقیم براتون از همون کشور واریز رو انجام بده. اما به هر حال باید یه طوری پول رو دست اون فرد برسونن که اونم زمان می بره. چیزی که آقای میلاد گفت هم یک حالت هست. اما حالت قطعی نیست.
    چون عملا هیچ ارتباط مالی بین ایران و کشورهای دیگه (مخصوصا اروپا و آمریکا) وجود نداره نمیتونن پول رو مستقیم از ایران حواله کنن. بعضی صراف ها مخصوصا تا چند ماه پیش این کار رو از دوبی انجام میدادن و مثلا برای کشور انگلستان از دوبی حواله میکردن. بعضی ها هم از همون کشور که قراره پول به اونجا بره اینکار رو انجام میدن. تا اونجا که من میدونم پولی که شما از ایران حواله میکنید در عمل حواله نمیکنید! اون صرافی پول رو از شما میگیره، و از یه جای دیگه براتون حواله میکنه و اون پولی که شما میگیرید عملا در داخل ایران میمونه و جایی نمیره.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها
    در داخل کشور ها که خوب، همون پروسه های بانکی خودشون رو دارن، منظور من اینه که از ایران به این کشورها از طریق دیگری به غیر از حواله انجام میشه. برای همینه که وقتی شما میرید صرافی دلارتون رو حواله کنید اون دلار رو به قیمت خرید ازتون میخرن و در مقصد دوباره به قیمت فروش بهتون میفروشن. من چند بار پول حواله کردم متوجه این موضوع شدم، شاید روش دیگه ای هم باشه که من بی اطلاع هستم.

چون عملا هیچ ارتباط مالی بین ایران و کشورهای دیگه (مخصوصا اروپا و آمریکا) وجود نداره نمیتونن پول رو مستقیم از ایران حواله کنن. بعضی صراف ها مخصوصا تا چند ماه پیش این کار رو از دوبی انجام میدادن و مثلا برای کشور انگلستان از دوبی حواله میکردن. بعضی ها هم از همون کشور که قراره پول به اونجا بره اینکار رو انجام میدن. تا اونجا که من میدونم پولی که شما از ایران حواله میکنید در عمل حواله نمیکنید! اون صرافی پول رو از شما میگیره، و از یه جای دیگه براتون حواله میکنه و اون پولی که شما میگیرید عملا در داخل ایران میمونه و جایی نمیره.
    پولی که از شما می گیرند در ایران نمی مونه. چون بالاخره اون فردی که می خواد پول رو حواله کنه یه طوری باید پول به دستش برسه. وگرنه که باید از جیب بده.
    ===
    الان ارتباط مالی با همه کشور ها قطع نشده. در واقع بخشی از حرف شما درسته. اینکه از دبی یا ترکیه یا مالزی یا ... پول حواله میشه. اما اینکه از داخل همون کشور هم حواله انجام بشه غیرممکن نیست. فقط احتمالا هزینه بیشتری دریافت می کنند. من کسی رو می شناسم که از داخل خاک آمریکا مستقیم به حساب شخصی در آمریکا پول می زنه. اما باید از طریق حواله TT که مثلا از مالزی برای اون فرد زده میشه پول رو به دستش رسوند. خب مسلما طی این مسیر ، هزینه بیشتری بر می داره که قاعدتا می کشن روی کارمزد.
    ===
    در رسیدی که بابت حواله به افراد تحویل داده میشه مشخص هست که واحد پول ارسالی چی بوده و از کجا بوده.

Junior Member

من از طریق یه شرکت بنام ایران حواله از ایران به یک حساب تو فرانسه میخوام اقدام کنم قابل اعتماد هست یا نه؟ اگر شرکت یا صرافی قابل اعتماد سراغ دارید بفرمایید یا پیغام خصوصی بدید. ممنون

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط behman63 نمایش پست ها
    پولی که از شما می گیرند در ایران نمی مونه. چون بالاخره اون فردی که می خواد پول رو حواله کنه یه طوری باید پول به دستش برسه. وگرنه که باید از جیب بده.
    ===
    الان ارتباط مالی با همه کشور ها قطع نشده. در واقع بخشی از حرف شما درسته. اینکه از دبی یا ترکیه یا مالزی یا ... پول حواله میشه. اما اینکه از داخل همون کشور هم حواله انجام بشه غیرممکن نیست. فقط احتمالا هزینه بیشتری دریافت می کنند. من کسی رو می شناسم که از داخل خاک آمریکا مستقیم به حساب شخصی در آمریکا پول می زنه. اما باید از طریق حواله TT که مثلا از مالزی برای اون فرد زده میشه پول رو به دستش رسوند. خب مسلما طی این مسیر ، هزینه بیشتری بر می داره که قاعدتا می کشن روی کارمزد.
    ===
    در رسیدی که بابت حواله به افراد تحویل داده میشه مشخص هست که واحد پول ارسالی چی بوده و از کجا بوده.
    ظاهرا توضیحات من به اندازه کافی شفاف نبوده.
    پولی که از شما گرفته میشه از ایران خارج نمیشه. منظورم اینه که عین اون پول به صورت مستقیم به صورت اعتبار بانکی به بانک های سایر کشورها منتقل نمیشه. جالا اینکه بعدا اون صراف و نفری که در کشور خارج داره با هم به چه نحو حساب میکنن، ممکنه هر جور باشه که مورد بحث ما نیست. ممکنه بعدا توسط مسافر یا جواله از کشورهای دیگه با هم مبادله کنن که کاری به کار ما نداره. منظور بنده اینه که این حواله که میگن، در اصل حواله از ایران نیست.

در مورد حواله داخل یک کشور، مسلما غیر ممکن نیست و اصل دلیلی نداره غیر ممکن باشه. اما مسئله اینه که اگه قراره از داخل همون کشور به حساب یک نفر دیگه پول واریز بشه به راحتی با یک انتقال وجه این کار رو انجام میدن. اگه منظورتون از حواله TT، نوع بین المللی حواله با swift هست خیلی منطقی نیست که همچین کاری رو دانشجو انجام بده مخصوصا اینکه حساب های دانشجویی معمولا حساب های پیشرفته ای نیستن و برای نقل و انتقال بین المللی کارمزد کسر میشه.

در آخر اینکه من شخصا از این ظریق پول برام به اصطلاح حواله شده، اما در اصل پول از یک شهر دیگه در همین کشوری که هستم به حسابم واریز شده و عملا هیچ رد و بدل بین المللی پول در کار نبوده.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)