صفحه 8 از 68 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 673

موضوع: حواله کردن پول از طریق صرافی یا بانک

پیش فرض پاسخ : حواله کردن پول از طریق صرافی یا بانک

سلام.دوستان من يك مشكل خيلي بزرگ دارم.من از Sweden پذيرش دارم و پيرينت بانكي مبني بر اينكه من حدودا 570000 كرون دارم كه هزينه tuition and costs of living در 2 سال mastere من خواهد بود.case officer من ازم پرسيده كه با توجه به تحريم ها چجوري مي خواي پولتو بياري اونجا؟مدركي مي توني بدي كه ميتوني منتقل كني؟من از همه بانك ها و صرافي ها پرسيدم و هيچكودوم نمي تونن همچين مدركي بدن.بعضي صرافي ها SWIFT ميكنن اونم به حساب شركت در خارج و من نمي تونم بگم كه مي خوام از مغازه دايم در Sweden 570000 كرون پيتزا بخرم چون ظاهرا بايد تو فيش گفت اين پول براي چه كالايي هست.از طرفي من اين 570000 تا رو از طريق يك صرافي به حساب دايم متقل كردم ولي ظاهرا يك نفر از Sweden اي پول را حساب دايي من منتقل كرده و اين وسط هيچ اسمي از من به عنوان منتقل كننده نيست چون حتي صرافي بازر يك رسيد هم به من نداد و از طرف ديگه سفارت ميگه ما نمي تونيم sure باشيم كه شما پول ريختي.پيرينت حساب داييمم به عنوان اسپانسر من قبول نميكنن اونجا.حالا من واقعا گير كردم چون حس ميكنم حتي پولمم ديگه به راحتي نمي تونم برگردونم ايران.لطفا كمكم كنيد يا سفارت قانع كنم يا يك مدركي جور كنم كه من ميتونم پول انتقال بدم.July 13,2013

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    International Business Law at University of Helsinki

عزیزان سؤال من به این پیج مربوط نمی شه ولی صفحه مرتبطی هم براش پیدا نکردم، ممنون می شم راهنمایی کنین. من مقداری دلار دارم، کشوری که می خوام برم پایه ارزیش یورو هست، حالا به نظرتون اگه برم همونجا تبدیل کنم به یورو، به نفعم نیست؟ چون قاعدتا نباید کارمزد بگیرن ولی صرافی های ایران کارمزدم بر می دارن. کسی می دونه آیا واقعاً جایی که داری ارز خارجی و به واحد پول همونجا تبدیل می کنی، کارمزد می گیرن یا نه؟

Senior Member Politecnico آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

دوست عزیز
    چرا و با چه اطمینانی میگین قاعدتا نباید کارمزد بگیرن؟
    اتفاقا کارمزدهای نه-چندان-پایینی هم گرفته میشه. این نرخ تقریبی تبدیل با ضریب ۰/۷۷ (از دلار به یورو) که در همه سایت ها می بینین رو در هیچ صرافی ای نمی تونین پیدا کنین
    صرافی ها در کشورهای اروپایی, یا درصد کارمزد می گیرن و یا ضریب تبدیل رو کاهش میدن و کارمزد در کل به صورت نهفته گرفته میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط havariyon نمایش پست ها
    عزیزان سؤال من به این پیج مربوط نمی شه ولی صفحه مرتبطی هم براش پیدا نکردم، ممنون می شم راهنمایی کنین. من مقداری دلار دارم، کشوری که می خوام برم پایه ارزیش یورو هست، حالا به نظرتون اگه برم همونجا تبدیل کنم به یورو، به نفعم نیست؟ چون قاعدتا نباید کارمزد بگیرن ولی صرافی های ایران کارمزدم بر می دارن. کسی می دونه آیا واقعاً جایی که داری ارز خارجی و به واحد پول همونجا تبدیل می کنی، کارمزد می گیرن یا نه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    International Business Law at University of Helsinki

نقل قول نوشته اصلی توسط Politecnico نمایش پست ها
    دوست عزیز
    چرا و با چه اطمینانی میگین قاعدتا نباید کارمزد بگیرن؟
    اتفاقا کارمزدهای نه-چندان-پایینی هم گرفته میشه. این نرخ تقریبی تبدیل با ضریب ۰/۷۷ (از دلار به یورو) که در همه سایت ها می بینین رو در هیچ صرافی ای نمی تونین پیدا کنین
    صرافی ها در کشورهای اروپایی, یا درصد کارمزد می گیرن و یا ضریب تبدیل رو کاهش میدن و کارمزد در کل به صورت نهفته گرفته میشه
    ممنون از راهنماییتون، البته من مطمئن نبودم، برا همین پرسیدم و مطرح کردم؛ ولی اگه ما بخوایم تو ایران دلار یا هر ارز خارجی و به ریال تبدیل کنیم، قاعدتاً صرافی ها اون ارز و به قیمت خرید که خوب کمتره محاسبه می کنن و ریال می دن بهمون. ولی اگه بخوایم دلار بدیم و یورو بگیریم، دلار و به قیمت خرید، و یورو رو به قیمت فروش محاسبه می کنن، ولی اگه بخوایم ریال بگیریم،آیا قیمت فروش خاصی داره تو ایران؟

Senior Member Politecnico آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

خواهش می کنم
    ببینید, من در ایتالیا چند بار یورو به دلار تبدیل کردم, بین ۱/۲۶ تا ۱/۲۸ (خوشبینانه ترین حالت) در نوسان بود. این در حالیه که نرخی که در اینترنت می زنه ۱/۳۱ هستش
    حالا شما با توجه به کشور و شهری که می خواین برین, بگردین ببینین سایت های صرافی های شهر چه نرخ تبدیلی رو پیشنهاد می دن (هرچند ثابت نیست) و بعد با تهران مقایسه کنین و ببینین تبدیل ارز در کحا منطقی تره

ممنون از راهنماییتون، البته من مطمئن نبودم، برا همین پرسیدم و مطرح کردم؛ ولی اگه ما بخوایم تو ایران دلار یا هر ارز خارجی و به ریال تبدیل کنیم، قاعدتاً صرافی ها اون ارز و به قیمت خرید که خوب کمتره محاسبه می کنن و ریال می دن بهمون. ولی اگه بخوایم دلار بدیم و یورو بگیریم، دلار و به قیمت خرید، و یورو رو به قیمت فروش محاسبه می کنن، ولی اگه بخوایم ریال بگیریم،آیا قیمت فروش خاصی داره تو ایران؟

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA گرایش - لیسانس کشاورزی- دانشگا�

دوست عزیز ، کار صرافی همین هست. منبع درآمدش همین هست. در واقع کارمزد نمی گیرن. بلکه دلار رو (همونطور که خودتون گفتید) با نرخ خرید ازتون می خرن و با نرخ فروش یورو می فروشن. به نظرم این کاملا عادیه و هر جای جهان هم برید همین هست. چون کار صرافی اینه. اگر بخواید بدون این کسر مبالغ تبدیل کنید ، ممکنه بتونید دوستی پیدا کنید که باهاش این کار رو انجام بدید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.sh نمایش پست ها
    سلام. دوستان به نظر شما بهترین راه برای واریز پول به مستر کارت خودمون (که توسط یه بانک خارجی صادر شده باشه) در حالیکه در ایران باشیم از چه طریقی هست؟
    با سلام..
    منم همین سوال رو داشتم ، ممنون میشم یکی جواب بده
    با تشکر

سلام، 1011 دلار چک از بانک US BANK آمریکا دارم، اگر کسی میخاد بگه ، بهش بدم

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط miladabolhalaj نمایش پست ها
    سلام.دوستان من يك مشكل خيلي بزرگ دارم.من از Sweden پذيرش دارم و پيرينت بانكي مبني بر اينكه من حدودا 570000 كرون دارم كه هزينه tuition and costs of living در 2 سال mastere من خواهد بود.case officer من ازم پرسيده كه با توجه به تحريم ها چجوري مي خواي پولتو بياري اونجا؟مدركي مي توني بدي كه ميتوني منتقل كني؟من از همه بانك ها و صرافي ها پرسيدم و هيچكودوم نمي تونن همچين مدركي بدن.بعضي صرافي ها SWIFT ميكنن اونم به حساب شركت در خارج و من نمي تونم بگم كه مي خوام از مغازه دايم در Sweden 570000 كرون پيتزا بخرم چون ظاهرا بايد تو فيش گفت اين پول براي چه كالايي هست.از طرفي من اين 570000 تا رو از طريق يك صرافي به حساب دايم متقل كردم ولي ظاهرا يك نفر از Sweden اي پول را حساب دايي من منتقل كرده و اين وسط هيچ اسمي از من به عنوان منتقل كننده نيست چون حتي صرافي بازر يك رسيد هم به من نداد و از طرف ديگه سفارت ميگه ما نمي تونيم sure باشيم كه شما پول ريختي.پيرينت حساب داييمم به عنوان اسپانسر من قبول نميكنن اونجا.حالا من واقعا گير كردم چون حس ميكنم حتي پولمم ديگه به راحتي نمي تونم برگردونم ايران.لطفا كمكم كنيد يا سفارت قانع كنم يا يك مدركي جور كنم كه من ميتونم پول انتقال بدم.July 13,2013
    دوست عزيز ببينيد سفارت قبول ميكنه كه يه تعهد امه محضري از داييتون بگيريد مبني بر اينكه تعهد ميكنه كل هزينه هاي زندگي و تحصيل شما رو در مدت تحصيل تقبل كنه و پرينت حسابشم بهش ضميمه كنيد و تحويل سفارت بديد، بايد اينو قبول كنن فك كنم

Junior Member

با سلام
    من ساکن ایران هستم و اطلاع زیادی راجع به نقل و انتقالات ارزی ندارم. اگر شرکتی در سنگاپور بخواهد پول به حساب من واریز کند چطور میتواند؟ با توجه به تحریم آیا میتواند حواله کند؟ و چطور میتوان در ایران یا حتی خارج از کشور نقد کنم؟ آیا سایت وب مانی میتواند کمکی کند؟ این رو هم اضافه کنم نمیخواهم از صرافی بدلیل کارمزد بالایی که میگیرند استفاده کنم.
    در ضمن سایت بانک DBS سنگاپور فرم های افتتاح حساب برای اشخاصی که مقیم سنگاپور نیستند وجود دارد. آیا این یعنی اینکه من میتونم با ویزای توریستی به سنگاپور سفر کنم و اونجا حساب باز کنم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)