صفحه 9 از 68 نخستنخست 1234567891011121314151617181959 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 673

موضوع: حواله کردن پول از طریق صرافی یا بانک

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA گرایش - لیسانس کشاورزی- دانشگا�

پیش فرض پاسخ : حواله کردن پول از طریق صرافی یا بانک

نقل قول نوشته اصلی توسط puzzle نمایش پست ها
    با سلام
    من ساکن ایران هستم و اطلاع زیادی راجع به نقل و انتقالات ارزی ندارم. اگر شرکتی در سنگاپور بخواهد پول به حساب من واریز کند چطور میتواند؟ با توجه به تحریم آیا میتواند حواله کند؟ و چطور میتوان در ایران یا حتی خارج از کشور نقد کنم؟ آیا سایت وب مانی میتواند کمکی کند؟ این رو هم اضافه کنم نمیخواهم از صرافی بدلیل کارمزد بالایی که میگیرند استفاده کنم.
    در ضمن سایت بانک DBS سنگاپور فرم های افتتاح حساب برای اشخاصی که مقیم سنگاپور نیستند وجود دارد. آیا این یعنی اینکه من میتونم با ویزای توریستی به سنگاپور سفر کنم و اونجا حساب باز کنم؟
    تقریبا مطمئن باشید که در سنگاپور برای شما حساب باز نمی کنند. چون ایرانی هستید. از وب مانی هم توصیه نمی کنم استفاده کند چون پول مجازی هست و برای نقد کردنش ممکنه به مشکل بر بخورید و علاوه بر کارمزد های انتقال بین این سیستم و بانک و ... ، در نهایت وقتی بخواهید نقدش کنید ، ارزون بر می دارن.

اتفاقا توصیه من به شما همین استفاده از صرافی هاست. چون صرافی ها اگر به حسابشون واریز کنید معمولا کارمزد اضافه نمی گیرن. فقط با نرخ خرید ، حواله تون رو ازتون می خرن. شما اگر اسکناس هم داشته باشید ، همه جا با نرخ خرید ازتون بر می دارن.

Junior Member

ممنون از پاسختون
    در ضمن آیا تحریمات باعث نگرانی کارگزاران و شرکت های خارجی بابت واریز پول به ایرانی ها نمیشود؟

Junior Member hadipro آواتار ها

با سلام
    من ساکن ایران هستم و اطلاع زیادی راجع به نقل و انتقالات ارزی ندارم. اگر شرکتی در سنگاپور بخواهد پول به حساب من واریز کند چطور میتواند؟ با توجه به تحریم آیا میتواند حواله کند؟ و چطور میتوان در ایران یا حتی خارج از کشور نقد کنم؟ آیا سایت وب مانی میتواند کمکی کند؟ این رو هم اضافه کنم نمیخواهم از صرافی بدلیل کارمزد بالایی که میگیرند استفاده کنم.
    در ضمن سایت بانک DBS سنگاپور فرم های افتتاح حساب برای اشخاصی که مقیم سنگاپور نیستند وجود دارد. آیا این یعنی اینکه من میتونم با ویزای توریستی به سنگاپور سفر کنم و اونجا حساب باز کنم؟
    سلام دوست عزیز الان با وجود تحریم سویفت بهترین روش انتقال پول و بدون دخالت صرافی ، paypal هست. شما میتونید حواله پی پال رو از اون شرکت دریافت و به سایتهایی که خریدار این نوع ارز در ایران هستند بفروشید.

در مورد ویزای توریستی بعید میدونم بشه چون شما باید اقامت دائم در اون کشور داشته باشید.

امیدوارم که تونسته باشم کمک کنم. با احترام

Member
    رشته و دانشگاه

ممنون از پاسختون
    در ضمن آیا تحریمات باعث نگرانی کارگزاران و شرکت های خارجی بابت واریز پول به ایرانی ها نمیشود؟
    مزیتی که خیلی اوقات صرافی ها دارند اینه که به عنوان شرکتی خارجی ثبت می شن و حسابشون هم به نام همون شرکته ، بنابراین مشکل ایرانی بودن پیش نمیاد. اما به هر حال باید واریز کننده کانفرم کنه. چون فکر کنم مخصوصا سنگاپوری ها خیلی سر این قضایا حساس هستند.

در مورد پی پال هم که دوسمون گفتن ، با احترام به نظر ایشون ، اما اصلا توصیه نمی کنم که از پی پال استفاده کنید. دلیل عمده ش به خاطر همون چیزی که در بالا گفتم. دلیل بعدی هم چونکه پی پال خودش کلی قوانین و مقررات سختگیرانه داره و همچنین اگر مبلغ بالا به حسابتون بیاد باید کلی مدارک بفرستید و اثبات کنید که مربوط به چی هست و شایدم آخرش راضی نشن و پول رو بلوکه کنند. ضمن اینکه شرکت های خارجی معمولا معاملاتشون رو حاضر نمی شن از طریق پی پال انجام بدن. مگر مبالغ خورد بابت دریافت سمپل یا چیزایی شبیه اینه.

درود,

دوستان من باید 300 دلار آمریکا به حساب بانکی یک دانشگاه در آمریکا Wire Transfer کنم.روش انجام اینکار بصورت قانونی در ایران چیه؟من شنیدم از طریق صرافی ها و بانک ها میتونم اینکارو انجام بدم اما مطمئن نیستم و نمیدونم روند کاریش چیه.
    آیا میتونم به شخصی که در کشوری به جز کشور مقصد (مثلا انگلستان) که میشناسم بگم برام پول رو Wire Transfer کنه؟
    ساپس
    ویرایش توسط Seismograph : August 29th, 2013 در ساعت 08:10 PM

Senior Member Politecnico آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Seismograph نمایش پست ها
    درود,

دوستان من باید 300 دلار آمریکا به حساب بانکی یک دانشگاه در آمریکا Wire Transfer کنم.روش انجام اینکار بصورت قانونی در ایران چیه؟من شنیدم از طریق صرافی ها و بانک ها میتونم اینکارو انجام بدم اما مطمئن نیستم و نمیدونم روند کاریش چیه.
    آیا میتونم به شخصی که در کشوری به جز کشور مقصد (مثلا انگلستان) که میشناسم بگم برام پول رو Wire Transfer کنه؟
    ساپس
    درود بر شما
    اتفاقا واریز پول از طریق اقوام و دوستان از یک کشور اروپایی، کار رو بسیار ساده تر و سریع تر می کنه
    برای دریافت کننده (دانشگاه مورد نظر در آمریکا) اهمیتی نداره واریز کننده پول شما هستین و یا شخصی به نمایندگی از طرف شما
    فقط پس از واریز و برای اطمینان بیشتر، شما می تونین اسکن گواهی واریز و یا شماره شناسهء انتقال رو از اقوام گرفته و برای دانشگاه ایمیل کنید
    موفق باشید
    چندان که غم به جان تو بارید, باران به کوهسار نیامد

Junior Member

بهترین راه صرافی است.

درود,
    دوستان گرامی برای حواله 300 دلار به صورت TT کدام صرافی را پیشنهاد میکنید؟
    سرعت حواله و کیفیت برام خیلی مهم هست.

سپاس

Junior Member april84 آواتار ها

سلام
    من چندبار از طریق صرافی های مختلف پول حواله کردم تو این مدت تجربه های خوبی هم بدست آوردم ، گفتم اینجا بنویسم خالی از لطف نیست .
    در ابتدا ظاهر قضیه این هست که شما می خواید یه پولی رو به یه حساب مشخص حواله کنید و میرید صرافی و این کار رو انجام میدید اما این همه داستان نیست ، من نمیخوام به صنف محترم صراف ها
    برچسب بزنم و خدانکرده توهین کنم ،اما آدم خوب وبد همه جا پیدا میشه :
    1- اولین کار لازم این هست که صرافی هایی که به محل سکونتتون نزدیکتر هست رو پیدا کنید باهاشون تماس بگیرید و شرایط و هزینه انتقال مبلغی که میخواید حواله کنید رو ازشون بپرسید
    2- در کل سه روش پرداخت وجود داره که صرافی ها انجام میدن :
    1- حواله سوئیفت (که قبل از تحریم توسط بانک ها هم انجام میشد) مدت زمان لازم برای انتقال پول در این روش حداقل دو روز و حداکثر 4 روز هست با کارمزد مشخص (این کارمزد برای حواله های زیر 5000 یورو حدود 50یورو و برای دلار هم تقریبا به همین شکل) هستش
    2- واریز از طریق کارت های اعتباری (مستر ، ویزا و....)

3- انتقال از طریق وسترن یونیون: در این روش شما مشخصات شخصی و که میخواید پول رو براش بفرستید به صرافی میدین اونها هم بعد از واریز وجه به به شعبه وسترن یونیون اون شهر ،یک کد شناسایی بهتون میدن . شما باید این کد رو به آشناتون بدید تا بتونه اون مبلغ رو از همون شعبه دریافت کنه (ارسال با این روش حدودا 24 ساعت طول می کشه و کارمزد نسبتا بالایی داره)

4- روش اینترنتی!!!! (نکته ایی که میخواستم در مورد حواله سوئیفت (روش اول) بهتون بگم ):
    گفتیم که مدت زمان لازم برای انتقال پول در این روش حداقل دو روز و حداکثر 4 روز هست با هون کارمزد 10 درصد ...
    اما بعضی از صرافان عزیز به شما پیشنهاد میدن که با دو برابر این کارمزد حواله رو براتون میفرستن و ادعا میکنن تا چند ساعت بعد این پول در حساب مقصد خواهد بود اسم این روش رو هم گذاشتن روش اینترنتی !
    برای خود من این مساله پیش آمد ولی به جای اینکه پول به قول خودشون تا ظهر تو حساب مقصد باشه حدودا دوروز و نیم بعد به دست آشنای من رسید !!! که تازه بعد از مراجعه من به صراف محترم ، به هیچ وجه زیر بار نمیرفت و تازه میگفت چون بانکشون با بانک ما فرق داشته از طریق بانک بوده این تاخیر !! بعد وقتی که بهش یادآوری کردم که آقای محترم مگه شما (با علم به این که میدونستید بانک آشنای من و آشنای شما فرق داره )گفتید تا ظهر امروز به حساب آشناتون واریز میشه ؟؟؟ ایشون در کل این موضوع رو منکر شد !!!! و گفتن من همچین حرفی نزدم .... سرتون رو درد نمیارم خلاصه این موضوع با وساطت پلیس 110 حل شد و ایشون نصف کارمزد رو به من برگردوند

Member
    رشته و دانشگاه

نکته هایی که گفتید درسته. اما خب عمومیت نداره. من خودم یه مدت توی صرافی پرسپولیس کار کردم و این اصطلاحات رو آشنا هستم. اینکه کسی بگه یک روزه پول توی حسابه دروغ نیست. اما برای همه جا کاربرد نداره. معمولا این قضیه به این صورت هست که مثلا یه صرافی توی یه کشور دفتر داره یا رابط داره ، در اون صورت می تونه پول رو یک روزه به حساب بزنه. چون اون فرد می ره بانک همون کشور و از باجه وجه رو واریز می کنه.
    کارمزد حواله TT هم معمولا به درصد حساب نمی کنند. معمولا بین 30-60 دلار متغیر هست. وسترن هم که بستگی به مبلغ و کشور داره. از 30 دلار تا الا ماشالا 200-300 دلار یا حتی بیشتر.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)