صفحه 36 از 55 نخستنخست ... 262728293031323334353637383940414243444546 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 544

موضوع: نتايج پذيرش دانشگاههای کانادا + چگونگی و زمان اعلام

پیش فرض پاسخ : نتايج پذيرش دانشگاههای کانادا + چگونگی و زمان اعلام

نقل قول نوشته اصلی توسط moorara نمایش پست ها
    دوست عزیز دنبال چی می‌گردین؟ دنبال یه فرمول که بگه شما خارج می‌رین یا نه؟! شانس هیچ کس صفر نیست و هر کس با هر شرایطی می‌تونه پذیرش و فاند بگیره. اگه الان کسی به شما بگه شانس خوبی دارین یا بگه شانس زیادی ندارین، هیچکدوم به شما کمک نمی‌کنه و اطمینان خاطر نمی‌ده. باید شروع کنید به تلاش کردن، مکاتبه کردن با استادها، رزومه خوب درست کردن و ... . این دست کارهاست که شانس شما رو بالا می‌بره.
    اره درست میگی دوست عزیز. من منظورم این بود با این معدل شانسم چطوریه و اینکه کسایی که گرفتن مثلا با این معدل کسی بوده جای نسبتا خوب رفته باشه مثلا ؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business PhD (OIS) - U of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram1988 نمایش پست ها
    سلام
    بچه ها به نظرتون واسه چه دانشگاهایی بدون استاد اپلای‌ کنم؟ خوندم که بچه ها واسه مکمستر بدون استاد اپلای‌ کردن
    سلام

سوالت خیلی کلی هستش و به سیستم دانشگاه و دانشکده ای که براش اپلای می کنی داره. بعضی دانشکده ها سیستمشون اینه که استاد پروژه دستش داره و پول دانشجو ها رو خودش می ده و خودش هم در مورد دانشجو هاش تصمیم می گیره. در این صورت باید با استاد اوکی باشی کامل و دانشکده و اپلای فرمالیته میشه. بعضی دانشکده ها هم سیستمشون متمرکز هستش و باید برای دانشکده اپلای کرد و بعد اپلیکیشنتون تو کمیته بررسی میشه و در موردش تصمیم گرفته میشه. اما در این صورت هم بهتره که با استاد ها در ارتباط باشین، چون کمیته چیزی نیست جز چند تا استاد. واسه همین خوبه که قبلا باهاشون تماس گرفته باشین و نظرشون رو در مورد اپلیکیشن خودتون بپرسید.

موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط Hooman.hidaji نمایش پست ها
    سلام

سوالت خیلی کلی هستش و به سیستم دانشگاه و دانشکده ای که براش اپلای می کنی داره. بعضی دانشکده ها سیستمشون اینه که استاد پروژه دستش داره و پول دانشجو ها رو خودش می ده و خودش هم در مورد دانشجو هاش تصمیم می گیره. در این صورت باید با استاد اوکی باشی کامل و دانشکده و اپلای فرمالیته میشه. بعضی دانشکده ها هم سیستمشون متمرکز هستش و باید برای دانشکده اپلای کرد و بعد اپلیکیشنتون تو کمیته بررسی میشه و در موردش تصمیم گرفته میشه. اما در این صورت هم بهتره که با استاد ها در ارتباط باشین، چون کمیته چیزی نیست جز چند تا استاد. واسه همین خوبه که قبلا باهاشون تماس گرفته باشین و نظرشون رو در مورد اپلیکیشن خودتون بپرسید.

موفق باشی
    من چندتا سوال از شما داشتم دوست عزیز.اولا اینکه ما ازکجا بدونیم که سیستم اون دانشگاه چطوریه؟ و از کجا بدونیم چه کمیته ای تصمیم میگیره و تو اون کمیته چه استادایی هستن؟ تو سایت دانشگاه ها این ها رو زده آیا ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business PhD (OIS) - U of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط prance_hell نمایش پست ها
    من چندتا سوال از شما داشتم دوست عزیز.اولا اینکه ما ازکجا بدونیم که سیستم اون دانشگاه چطوریه؟ و از کجا بدونیم چه کمیته ای تصمیم میگیره و تو اون کمیته چه استادایی هستن؟ تو سایت دانشگاه ها این ها رو زده آیا ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام

سوال سختی پرسیدی! نه تو سایت دانشگاه ها معمولا چیزی نمیزنه، مگه یه توضیح کلی و یا مثلا اینکه یه استاد یه گرنت خاصی داره. این چیزا رو می شه از مکاتبات با استاد ها و مسئول پذیرش بهتر فهمید. مثلا وقتی یه استاد بهت می گه من گرنت دارم بیا با من کار کن خوب این یعنی همه چی دست استاده (ولی خوب پذیرش یه سری پیش نیاز های خاص خودش رو داره که باید با دانشگاه و دانشکده هماهنگ بشه، ولی دیگه اصل قضیه اوکی هستش). ولی بعضی وقتا مثلا می گن که موضوع کاریت و پیش زمینه ات به دانشکده ما می خوره، ولی باید اپلای کنی که تو کمیته بررسی کنیم خوب مشخصا اینجوری نیست.

راه دیگه ای که راه بهتری هست به نظرم اینه که از تجربه دیگران استفاده کنی. یه کاری که من خودم انجام دادم این بود که تو سایت دانشگاه ها دنبال دانشجوهای دکتری گشتم و بهشون ایمیل زدم و پرسیدم. خیلی ها کمک می کنن و اطلاعات خوبی می دن که جور دیگه نمیشه به دست آورد.

یه موضوع دیگه اینکه من میبینم بچه ها خیلی با قاطعیت در مورد نحوه بررسی اپلیکیشن ها صحبت می کنن، ولی به نظر من نمیشه نظر کلی داد در این مورد بر اساس کشور، دانشگاه، دانشکده و رشته. ممکنه یه روند خاص دیده بشه تو مثلا بعضی رشته ها، ولی اون هم به احتمال زیاد قطعی نیست و احتمالا دانشگاه هایی هستن که با اون سیستم کار نمی کنن. برای همین پیشنهادم اینه که بیشتر تحقیق کنید در مورد این چیزا و یه نظر کلی رو قبول نکنید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Hooman.hidaji نمایش پست ها
    سلام

سوال سختی پرسیدی! نه تو سایت دانشگاه ها معمولا چیزی نمیزنه، مگه یه توضیح کلی و یا مثلا اینکه یه استاد یه گرنت خاصی داره. این چیزا رو می شه از مکاتبات با استاد ها و مسئول پذیرش بهتر فهمید. مثلا وقتی یه استاد بهت می گه من گرنت دارم بیا با من کار کن خوب این یعنی همه چی دست استاده (ولی خوب پذیرش یه سری پیش نیاز های خاص خودش رو داره که باید با دانشگاه و دانشکده هماهنگ بشه، ولی دیگه اصل قضیه اوکی هستش). ولی بعضی وقتا مثلا می گن که موضوع کاریت و پیش زمینه ات به دانشکده ما می خوره، ولی باید اپلای کنی که تو کمیته بررسی کنیم خوب مشخصا اینجوری نیست.

راه دیگه ای که راه بهتری هست به نظرم اینه که از تجربه دیگران استفاده کنی. یه کاری که من خودم انجام دادم این بود که تو سایت دانشگاه ها دنبال دانشجوهای دکتری گشتم و بهشون ایمیل زدم و پرسیدم. خیلی ها کمک می کنن و اطلاعات خوبی می دن که جور دیگه نمیشه به دست آورد.

یه موضوع دیگه اینکه من میبینم بچه ها خیلی با قاطعیت در مورد نحوه بررسی اپلیکیشن ها صحبت می کنن، ولی به نظر من نمیشه نظر کلی داد در این مورد بر اساس کشور، دانشگاه، دانشکده و رشته. ممکنه یه روند خاص دیده بشه تو مثلا بعضی رشته ها، ولی اون هم به احتمال زیاد قطعی نیست و احتمالا دانشگاه هایی هستن که با اون سیستم کار نمی کنن. برای همین پیشنهادم اینه که بیشتر تحقیق کنید در مورد این چیزا و یه نظر کلی رو قبول نکنید.

موفق باشید
    ممنونم دوست عزیز. اما خب پیدا کردن دانشجوهای اون دانشگاه ها هم سخته ولی خب اگه بشه خیلی خوبه

Member Elena85 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط prance_hell نمایش پست ها
    ممنونم دوست عزیز. اما خب پیدا کردن دانشجوهای اون دانشگاه ها هم سخته ولی خب اگه بشه خیلی خوبه
    پروسه اپلای خیلی وقت و حوصله می طلبه. راهای زیادی برای پیدا کردن دانشجویان یک دپارتمان هست (اگه روی سایت دانشگاه خودش معرفیشون نکرده باشه) مثلا پیدا کردن یه استادی که به فیلد شما بخوره و شما از لیست مقالات اون استاد بتونید دانشجویانش رو پیدا کنید که بازهم بستگی به این داره چقدر براتون مهم باشه
    و راه دیگه اینه که از طریق Linked-in سرچتون رو محدود کنید به یک دانشگاه خاص و دانشجویان رو پیدا کنید...
    باید براش حسابی وقت بذارید.

Member lionelmessi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chem Eng

دوستان سلام، كسي ميدونه تو دانشگاههاي كانادا نمره زبان بايد در تاريخ شروع كلاسها معتبر باشه يا اينكه زمان اپلاي و پذيرش؟ دوستان لطفا راهنمايي كنند

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lionelmessi نمایش پست ها
    دوستان سلام، كسي ميدونه تو دانشگاههاي كانادا نمره زبان بايد در تاريخ شروع كلاسها معتبر باشه يا اينكه زمان اپلاي و پذيرش؟ دوستان لطفا راهنمايي كنند
    زمان اپلای و پذیرش + بهتره زمان درخواست ویزا هم معتبر باشه (بودن دوستایی که با مدرک آیلتس تاریخ گذشته ویزا گرفتن). ولی به شروع کلاس ربطی نداره. خود من آیلتسم دسامبر 2013 تمومه و کلاسم ژانویه 2014 شروع میشه! پذیرشم گرفتم!
    پ.ن: من کانادا بودم. ممکنه کشورهای مختلف شرایطشون فرق کنه!
    ویرایش توسط hessam86 : August 28th, 2013 در ساعت 10:26 PM

Member lionelmessi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chem Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط hessam86 نمایش پست ها
    زمان اپلای و پذیرش + بهتره زمان درخواست ویزا هم معتبر باشه (بودن دوستایی که با مدرک آیلتس تاریخ گذشته ویزا گرفتن). ولی به شروع کلاس ربطی نداره. خود من آیلتسم دسامبر 2013 تمومه و کلاسم ژانویه 2014 شروع میشه! پذیرشم گرفتم!
    ( سيستم نذاشت بهت امتياز بدم) آقا ممنونم و تبريك واسه پذيرش، ايشالا ژانويه اونجا هستي،

راستش استراليا اينطوري نيست، اينو ميدونم، البته من همه دانشگاههاشو سرچ نكردم ولي بودن اونايي كه اينو صريحا اعلام كرده بودن كه مدرك زبان بايد روز شروع كلاسها معتبر باشه، تو آمريكا هم مشكلي نيست، البته باز هم همشو نميگم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hessam86 نمایش پست ها
    منم آیلتسم Dec 2013 منقضی می شه. اگه احیانا 1 درصد به ترم بعد (ژانویه) هم نرسیم، اگه با دیفر مجدد موافقت کنن واسه دانشگاه باید مدرک جدید بدیم؟ اگه موافقت نکنن و بخوایم دوباره اپلای کنیم که باید حتما دوباره آیلتس بگیریم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)