صفحه 173 از 190 نخستنخست ... 73123163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,721 تا 1,730 , از مجموع 1892

موضوع: دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

با سلام. از دوستانی که از دانشگاه تبریز مدرک آزاد کردن اطلاع دارن که برای دریافت دانشنامه باید تسویه حساب کامل با اداره رفاه انجام بشه؟به من در این مورد چیزی نگفتن،فقط گفتن ۲۰ روز دیگه دانشنامه ت آماده ست.

Junior Member Reza2kn آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط marcusmaxentus نمایش پست ها
    والا دقیقشو نمیدونم ولی بهم گفتن باید معافیت تحصیلی بیاری یعنی بدون کارت پایان خدمتم میشه قانون جدیده
    راهش ثبت نام تو یه دانشگاه صوری هست اونم تو مدرک بالاتر بعد ثبت نام گواهی اشتغال به تحصیل رو برای اداره دانش آموختگان دانشگاهی که میخوای مدرکو بگیری میزنن که توش عطف به نامه شماره فلان نظام وظیفه نوشته شده باشه بعد نامه رو بهشون میدی بعلاوه یک قطعه عکس در عرض چند دقیقه اگه دانشنامت آماده باشه بهت تحویل میدن
    سلام دوست عزیز.
    میدونم شاید این موضوع به این تاپیک مربوط نباشه، ولی برای من یه سوال پیش اومده:
    من لیسانسم رو پیام نور خوندم و الان دارم ارشد رو تو دانشگاه دولتی میخونم و معافیت تحصیلی دارم. گواهی موقت که پارسال صادر شد و به دانشگاه جدید تحویلش دادم، دانشنامه رو هم از تو سیستم گلستان درخواست دادم و گفتن که صادر شده و برای مرکز محل تحصیل فرستاده شده. یعنی الان من با این معافیت تحصیلی که دارم (و شاید یه نامه اشتغال به تحصیل از دانشگاه جدیدم) میتونم برم پیام نور و اصل دانشنامه کارشناسی و ریز نمره های رسمیم رو بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط myousef نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تجربه آزادسازی مدارکم و توضیح میدم امیدوارم به درد کسی بخوره
    من از اول لیسانس واسم بیمه رد شده بود و کار میکردم، دوره لیسانس و فوقم روزانه بود تو دانشگاه فردوسی. دانشگاه ریز نمرات انگلیسی غیر رسمی بهم میداد بدون هیچ مشکلی.
    برای گرفتن پذیرش از دانشگاهم تو کانادا باید مدرک رسمی میفرستادم. پس مجبور شدم که مدارکم و بخرم
    چون دوره روزانه بودم سابقه کارم حساب نشد! یعنی 4 سال کار و بیمه بعد از لیسانسم برای لیسانسم حساب نشد چون فوق و روزانه خوندم! فقط 6 ماه بین لیسانس و فوق و 6 ماه بعد از فوقم حساب شد که هر دوی اونارم فقط از لیسانسم کم کردن! در مجموع حدود 9 تومن ازم گرفتن و گفتن دانشنامه 1 ماه دیگه حاضر میشه. من اصلا خود دانشنامه رو نمیخواستم. دانشگاه همون ریز نمرات انگلیسی و گواهی پایان دوره انگلیسی ولی رسمی دانشگاه فردوسی و قبول داشت.
    بعدش بهم گفتن مدرک رسمی بدون معافیت تحصیلی نمیدیم، حتی اگر خریده باشی. نامه پذیرش conditional هم قبول نمیکنیم. توقع دارن با مدارک غیر رسمیشون، دانشگاه کانادا پذیرش Unconditional بده!! کلی باهاشون صحبت کردم، شرایط و توضیح دادم تا اینکه رییس اداره فارغ التحصیلان قبول کرد بهم مدرک رسمی انگلیسی بده و با همون هم پذیرش Unconditional گرفتم. سازمان امور دانشجویان تازه با این مدرک قبول میکنه که شما پذیرش گرفتی!
    در کل پیشنهاد من:
    اگر قصد رفتن دارین به هیچ وجه روزانه نخونین تا حداقل از تخفیف شاگرد اولی استفاده کنین
    اگر همراه درس کار میکنین که دیگه اصلا روزانه نخونین مخصوصا فوق لیسانس
    اگر احتمال گرفتن پذیرشتون بالاست، تو قرجه تحصیلیتون مدرک و آزاد کنین تا یک ماه منتظر صدور دانشنامه نباشین. (صدور دانشنامه برای دانشجویان عرب دانشگاه فردوسی دو هفته طول میکشه و برای ما یک ماه!!!، پس اگر اصرار کنید روی پوشه مدارکتون مینویسن فوری و دوهفته ای صادر میشه)
    دوست عزیز الان من هم به یه همچین مشکلی خوردم..
    ارشد من تا یه 6-5 ماه دیگه تموم میشه و تو فکر پذیرش گرفتن برای PhD هستم. یه مقدار گیج شدم که باید چیکار کنم.. اگر نخوام خدمت برم، باید بعد از تموم شدن درسم و برای پذیرش گرفتن حتما مدرک رو بخرم؟ بعد وقتی خریدم باید به این روش با مسئول های دانشگاه کشتی بگیرم تا اصل دانشنامه رو بدن، بعد پذیرش بدون شرط بگیرم و بعدش تازه معافیت تحصیلی؟

ممنونم.
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    B.Sc. & M.Sc.: Ferdowsi, Chem Eng- PhD Student: British Columbia, Materials Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza2kn نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    میدونم شاید این موضوع به این تاپیک مربوط نباشه، ولی برای من یه سوال پیش اومده:
    من لیسانسم رو پیام نور خوندم و الان دارم ارشد رو تو دانشگاه دولتی میخونم و معافیت تحصیلی دارم. گواهی موقت که پارسال صادر شد و به دانشگاه جدید تحویلش دادم، دانشنامه رو هم از تو سیستم گلستان درخواست دادم و گفتن که صادر شده و برای مرکز محل تحصیل فرستاده شده. یعنی الان من با این معافیت تحصیلی که دارم (و شاید یه نامه اشتغال به تحصیل از دانشگاه جدیدم) میتونم برم پیام نور و اصل دانشنامه کارشناسی و ریز نمره های رسمیم رو بگیرم؟

دوست عزیز الان من هم به یه همچین مشکلی خوردم..
    ارشد من تا یه 6-5 ماه دیگه تموم میشه و تو فکر پذیرش گرفتن برای PhD هستم. یه مقدار گیج شدم که باید چیکار کنم.. اگر نخوام خدمت برم، باید بعد از تموم شدن درسم و برای پذیرش گرفتن حتما مدرک رو بخرم؟ بعد وقتی خریدم باید به این روش با مسئول های دانشگاه کشتی بگیرم تا اصل دانشنامه رو بدن، بعد پذیرش بدون شرط بگیرم و بعدش تازه معافیت تحصیلی؟

ممنونم.
    موفق باشید
    سلام دوست عزیز
    برای اپلای کردن نیازی به خرید مدرک ندارین به هیچوجه. همین الان میتونین ریزنمرات و گواهی پایان دوره لیسانستون و به زبان انگلیسی از دانشگاه بگیرین (بعضی دانشگاه ها فقط فارسی میدن که باید ترجمه بشه) و بعد از اتمام فوق هم تو فرجه یکساله میتونین ریزنمرات غیر رسمی فوقتون و از دانشگاه بگیرین
    برای اپلای کردن همین مدارک غیر رسمی هم کافیه
    اکثر دانشگاه ها مینویسن که این مدرک غیر رسمی هست.
    از اینجاش بستگی به دانشگاه دکتراتون داره که ضوابطش چجوری باشه. معمولا پذیرش conditional صادر میکنن و میگن مدارک رسمیتون و بفرستین تا
    Unconditional کنیم پذیرشو
    که در این صورت باید مدرک و آزاد کنین ( تو این مرحله ممکنه یه مقدار اذیت بشین با توجه به
    conditional بودن پذیرشتون ولی شدنیه)
    تا اون چند خط مربوط به غیر رسمی بودن و حذف کنن و مدرک رسمی بهتون بدن!
    بعضی از دانشگاه های خارج از کشور، همین که دانشگاه مدرک انگلیسی رسمی صادر کنه واسشون کافیه و برای بعضی ها هم باید بدین دارالترجمه که ترجمه رسمی بکنه واستون ( این کار نیاز به این داره که اول وزارت علوم مهر بزنه مدرکتونو)
    در کل از الان لازم نیست نگرانش باشین، فعلا فقط مدارک لازم برای اپلای کردن و آماده کنین.
    موفق باشین

Junior Member

سلام دوستان
    سوالی دارم که مطمئن نیستم مربوط به اینجا باشه. لطفا راهنماییم کنید.
    من قصد دارم برای دکترای کانادا اپلای کنم. دو تا مدرک ارشد دارم که اولی به رشته ای که می خوام اپلای کنم مربوط نیست. می خواستم بدونم آیا اگر در فرایند اپلای حرفی از ارشد اولم نزنم و مدرکش رو آپلود نکنم مشکلی برای پیش میاد؟ چون دانشگاه ها تأکید می کنن که ریزنمرات تمامی تحصیلات دانشگاهی رو براشون ارسال کنیم. از اونجایی که معدل کارشانسی و ارشد دومم خیلی خوبن ولی ارشد اولم خوب نیست خودم نمی خوام بفرستمش. لطفا راهنماییم کنید یا فرومی رو معرفی کنید که سوالم رو اونجا مطرح کنم. سپاسگزارم

Member
    رشته و دانشگاه
    B.Sc. & M.Sc.: Ferdowsi, Chem Eng- PhD Student: British Columbia, Materials Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Durkheim نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سوالی دارم که مطمئن نیستم مربوط به اینجا باشه. لطفا راهنماییم کنید.
    من قصد دارم برای دکترای کانادا اپلای کنم. دو تا مدرک ارشد دارم که اولی به رشته ای که می خوام اپلای کنم مربوط نیست. می خواستم بدونم آیا اگر در فرایند اپلای حرفی از ارشد اولم نزنم و مدرکش رو آپلود نکنم مشکلی برای پیش میاد؟ چون دانشگاه ها تأکید می کنن که ریزنمرات تمامی تحصیلات دانشگاهی رو براشون ارسال کنیم. از اونجایی که معدل کارشانسی و ارشد دومم خیلی خوبن ولی ارشد اولم خوب نیست خودم نمی خوام بفرستمش. لطفا راهنماییم کنید یا فرومی رو معرفی کنید که سوالم رو اونجا مطرح کنم. سپاسگزارم
    جواب دقیق سوالتون و نمیدونم ولی یه نکته خیلی مهم هست. اگر اون مدرک فوق لیسانستون و نگین، گپی تو رزومتون به وجود نمیاد؟ مخصوصا برای سفارت در مرحله بعد مهمه که بتونین گپ تحصیلی و توجیه کنین.

Junior Member Reza2kn آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط myousef نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    برای اپلای کردن نیازی به خرید مدرک ندارین به هیچوجه. همین الان میتونین ریزنمرات و گواهی پایان دوره لیسانستون و به زبان انگلیسی از دانشگاه بگیرین (بعضی دانشگاه ها فقط فارسی میدن که باید ترجمه بشه) و بعد از اتمام فوق هم تو فرجه یکساله میتونین ریزنمرات غیر رسمی فوقتون و از دانشگاه بگیرین
    برای اپلای کردن همین مدارک غیر رسمی هم کافیه
    اکثر دانشگاه ها مینویسن که این مدرک غیر رسمی هست.
    از اینجاش بستگی به دانشگاه دکتراتون داره که ضوابطش چجوری باشه. معمولا پذیرش conditional صادر میکنن و میگن مدارک رسمیتون و بفرستین تا
    Unconditional کنیم پذیرشو
    که در این صورت باید مدرک و آزاد کنین ( تو این مرحله ممکنه یه مقدار اذیت بشین با توجه به
    conditional بودن پذیرشتون ولی شدنیه)
    تا اون چند خط مربوط به غیر رسمی بودن و حذف کنن و مدرک رسمی بهتون بدن!
    بعضی از دانشگاه های خارج از کشور، همین که دانشگاه مدرک انگلیسی رسمی صادر کنه واسشون کافیه و برای بعضی ها هم باید بدین دارالترجمه که ترجمه رسمی بکنه واستون ( این کار نیاز به این داره که اول وزارت علوم مهر بزنه مدرکتونو)
    در کل از الان لازم نیست نگرانش باشین، فعلا فقط مدارک لازم برای اپلای کردن و آماده کنین.
    موفق باشین
    سلام دوست عزیز.
    از پاسخت ممنونم. خب ولی به هر حال وقتی اپلای کنم و بگن واسه پذیرش بدون شرط، اصل مدرکت رو میخوایم باید مدرک ارشدم رو بخرم دیگه.. اونم فکر میکنم بالای 10 میلیون تومن هزینه داشته باشه.. گویا واسه معافیت تحصیلی هم باید حدود 20 میلیون بذارم.. :| :|

نمیدونم والا..
    به هر حال خیلی ممنونم.

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering in quchan university of advanced technology

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات از دانشکده

البته ریز نمراتو اگر بخواین با مهر دانشگاه بگیرید حتما باید مدرکو آزاد کرده باشید وگرنه بهتون نمیدن

Junior Member

بعد از آپلود مدارک مورد نیاز برای دریافت دانشنامه و ریزنمرات ارشد در سیستم جامع آموزش دانشگاه تهران چقدر طول میکشه تا دانشنامه به دستم برسه؟
    گواهی موقت باید برگشت داده بشه به دانشگاه؟
    ویرایش توسط rtto : November 7th, 2017 در ساعت 07:55 PM

Lightbulb پاسخ : دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

سلام دوستان. اول از همه کسایی که اینجا پاسخ میدن و به سایرین کمک میکنن خیلی ممنمونم.
    سوال اینه که من کارشناسی روزانه بین المللی امام خمینی بودم و الان ارشد هم غیرانتفاعی علم و فرهنگ و تقریبا در حال اتمام هست. دانشگاه کارشناسی من تا زمانی که مدرکم رو آزاد نکنم و هزینه ش رو پرداخت نکنم ریزنمرات تایید شده و حتی تایید نشده انگلیسی هم نمیده. حالا تا جایی که من میدونم ریزنمرات فارسی تایید نشده ارزش ترجمه ندارن و دانشگاه مقصد این رو برای اپلای میخواد. از دوستانی که تجربه مشابهی داشتن خواهش میکنم که من رو کمک کنن تا ببینم با یه ریز نمرات فارسی بدون مهر و امضا چیکار میشه کرد؟ سایت دانشگاه مقصد هم گفته که هم زبان اصلی و هم ترجمه رسمی ش رو میخوان!!!
    سپاس
    ویرایش توسط navidsalami : November 11th, 2017 در ساعت 05:02 PM

Junior Member

سلام دوستان

دانشگاه کارشناسی و ارشد من جفت ریزنمرات رو به انگلیسی صادر می کنه ولی روش نوشته unofficial البته مهر داره. مدارکم با اداره کار تا حدود 1 ماه دیگه آزاد میشه. دانشگاه هایی که می خوام اپلای کنم نوشته باید official transcripts اپلود بشه. اگه با این ریزنمرات اقدام کنم قبول نمی کنن؟ به یکیشون ایمیل زدم گفتن ما زیرنمرات غیر رسمی قبول نمی کنیم ولی حس کردم ایمیلش قالبی بود. بعد اینو من متوجه نمی شوم. همشونم نوشتن پس از پذیرفته شدن باید ریزنمرات اصلی ارسال بشه نه قبلش. خوب کلا هر ریزنمره ای که از پاکت sealed دربیاد غیر رسمیه دیگه.

خواهشا اگه کسی تجربه مشابهی داره بم بگه چون ددلاینش خیلی نزدیکه.

خیلی خیلی ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)