صفحه 189 از 190 نخستنخست ... 89139179180181182183184185186187188189190 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,881 تا 1,890 , از مجموع 1892

موضوع: دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

Unhappy پاسخ : دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

من در یک پژوهشکده در یک دانشگاه دولتی داخلی ارشدم رو گرفتم چون یک مقدار وام داشتم دانشگاه به من مدرک موقت دانشنامه رو دادن به همراه ریزنمراتم( ریزنمراتم کلمه فاقد ترجمه نداره).
    حالا بعد دوسال که وام رو تسویه کردم و به دانشگاه مراجعه کردم تا اصل مدرک دانشنامه ام رو بگیرم. در دانشگاه بهم گفتن چند ماه پیش پژوهشکده شما با دانشکده دیگه ای در داخل همون دانشگاه ادغام شده و در مدرک دانشنامت اسم دانشکده جدید درج میشه. من از این موضوع ناراحت هستم و میخواستم حتما اسم دانشکده ای که واقعا در اونجا تحصیل کردم در دانشنامه ام بیاد. ایا کسی تا به حال با همچین موضوعی درگیر بوده؟ این که ادغام شده یک چیز جدیدی هست و چندین سال بعد از فارغ التحصیلی من اتفاق افتاده و نباید عطف ماسبق بشه. من چطور میتونم مدرکی که اسم دانشکده اصلیم توش هست رو دریافت کنم؟

ایا میتونم با دادن درخواستی به وزارت علوم این مشکل رو حل کنم؟چون این ادغام چند سال بعد از فراغت من اتفاق افتاده و نباید عطف ماسبق بشه. ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

با سلام و درود
    من به مشکل دریافت گواهی و ریز نمرات برخوردم و شدیدا نیاز به راهنمایی از شما عزیزان دارم. دانشجوی سال ۹۱ کارشناسی دانشگاه دولتی روزانه بوده ام و سال ۹۵ فارغ التحصیل شدم و بعد از آن دانشجوی ارشد شدم شبانه دولتی و امسال تازه فارغ التحصیل شدم و در فرجه ۱ساله سربازی قرار دارم...میخوام برای ارشد مجدد اپلای کنم...دانشگاه مقطع کارشناسی میگن که نیاز به کارت پایان خدمت هست...همکاری نمیکنن...کسی میتونه راهنمایی منه که چه راهی رو باید برم که بتونم ریز نمرات و گواهی فارغ التحصیلی از دانشگاه کارشناسیم دریافت کنم؟ مممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Imannikpoo نمایش پست ها
    با سلام و درود
    من به مشکل دریافت گواهی و ریز نمرات برخوردم و شدیدا نیاز به راهنمایی از شما عزیزان دارم. دانشجوی سال ۹۱ کارشناسی دانشگاه دولتی روزانه بوده ام و سال ۹۵ فارغ التحصیل شدم و بعد از آن دانشجوی ارشد شدم شبانه دولتی و امسال تازه فارغ التحصیل شدم و در فرجه ۱ساله سربازی قرار دارم...میخوام برای ارشد مجدد اپلای کنم...دانشگاه مقطع کارشناسی میگن که نیاز به کارت پایان خدمت هست...همکاری نمیکنن...کسی میتونه راهنمایی منه که چه راهی رو باید برم که بتونم ریز نمرات و گواهی فارغ التحصیلی از دانشگاه کارشناسیم دریافت کنم؟ مممنون
    اگر اشتباه می کنم امیدوارم دوستان دیگه بیان تصحیح کنن.
    شما تنها راهی که دارید برای دریافت مدارک رسمی، گرفتن برگ سبز هست و راه دیگه ای نیست. فقط توجه داشته باشید چون یکبار ارشد خوندین و معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار فقط صادر می شه، اگر برگ سبز بگیرید باید برید سربازی. به نظر من درخواست کنید بهتون ریزنمرات غیر رسمی بدن و با همون اقدام کنید.

Junior Member

سلام
    من دانشجوی دانشگاه تهرانم، برای سابمیت کردن اپلیکیشن اسکن کارنامه لاتین غیررسمی کافیه؟ و اینکه درخواست پست کارنامه رسمی رو از طریق DHL چه زمانی باید بدیم؟ بعد از سابمیت؟
    ممنون میشم راهنمایی کنین

Junior Member ahmadboy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Agri

نقل قول نوشته اصلی توسط Imannikpoo نمایش پست ها
    با سلام و درود
    عزیزم شما فقط یکبار برای هر مقطع بهتون معافیت تحصیلی میدن پس یا بفکر ادامه تحصیل در دکتری باش یا باید بری سربازی

نکته بعد اکثر دانشگاههای جهان وقتی براشون توضیح میدی و میگی نمیتونی اصل مدارک رو آپلود(ارسال) کنی میگن کپی کافیه
    دنیا انقدر بما سخت مگیر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    میم مواد- تهران//مدیریت مالی-بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadboy نمایش پست ها
    عزیزم شما فقط یکبار برای هر مقطع بهتون معافیت تحصیلی میدن پس یا بفکر ادامه تحصیل در دکتری باش یا باید بری سربازی

نکته بعد اکثر دانشگاههای جهان وقتی براشون توضیح میدی و میگی نمیتونی اصل مدارک رو آپلود(ارسال) کنی میگن کپی کافیه
    سلام.ممنون میشم اگر لطف کنید به سوال منم پاسخ بدید.
    من میخواستم بدونم که با توجه به این که مشمول وظیفه سربازی هستم، الان که معافیت تحصیلی دارم چه مدارکی رو باید جمع کنم که بعدا مثل کسی که جوابشونو دادید به مشکل نخورم.
    الان مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه شهید بهشتی هستم(این ترم انشاالله دفاع میکنم) و لیسانس مهندسی مواد دانشگاه تهران بودم.
    بازم تشکر میکنم از شما

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nazaninmm نمایش پست ها
    سلام، به دانشگاهی که اپلای می کنید بستگی داره، معمولا در مراحل اولیه unofficial translation کافی هست. و حتی اگر دانشگاهی مدارک با ترجمه رسمی نیاز داشت می تونید توضیح بدید که الان بهش دسترسی ندارید و در صورت نیاز دانشگاه، در اولین فرصت برای مدارک رسمی اقدام خواهید کرد.
    در مورد سوال دوم، از طریق سایت یا مراجعه حضوری به اداره امور دانش آموختگان محل تحصیل میتونید درخواست صدور مدرک موقت بدید. اگر روزانه بودید، برای دریافت دانشنامه و مدرک اصلی، به مدرک موقت نیاز خواهید داشت.
    ببخشید این که شما گفتید در اولین فرصت برای مدارک رسمی اقدام میکنیم، منظورتون چی هستش؟ یعنی بعد از پذیرش نامه ای رو به دانشگاه میدیم که اون ها مثلا ریزنمرات رسمی رو به ما بدن یا ارسال کنن برای دانشگاه مقصد؟ ببخشید من ابتدای مسیر هستم و اطلاعاتم کمه. ممنون، من هم روزانه هستم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط NNXIO1198 نمایش پست ها
    سلام

اگر مشمول خدمت سربازی هستین:
    1- بستگی به دانشگاه و دپارتمانی که می خواید اقدام کنید داره. ممکن هست بخوان و ممکن هم هست نخوان. اگر نیاز به اثبات تموم شدن درستون باشه می تونید نامه‌ پایان معافیت تحصیلیتون رو ارائه بدین.
    2- دریافت هر مدرکی از جمله گواهی موقت پایان تحصیل نیازمند تعیین تکلیف وضعیت سربازی و برای دانشگاه های دولتی تعهد خدمت هست. بنابراین اگر مشمول هستین احتمالا نمی تونید گواهی موقت رو دریافت کنید. در نتیجه همه چی بستگی به دانشگاه مقصدتون داره که قبول کنن یا نه.

موفق باشید
    در مورد سوال دوم ایشون، نمیشه الان که در حین تحصیل هستیم این مدارکو بگیریم؟ من هم مشمول هستم

نقل قول نوشته اصلی توسط alilord نمایش پست ها
    در مورد سوال دوم ایشون، نمیشه الان که در حین تحصیل هستیم این مدارکو بگیریم؟ من هم مشمول هستم
    اگر اشتباه نکنم و هنوز همین باشه قانونش، امکانش وجود داره که ریزنمرات رسمی بگیرید حین تحصیل. اما باید به ازای ریزنمرات هر ترم، یک مبلغی رو پرداخت کنید که نمی دونم چقدر هست. بعضی ها که عجله دارن و نمی خوان از روش عدم کاریابی آزاد کنن و می خوان کمتر از هزینه آزادسازی پول بدن، از این روش قبل از فارق التحصیلی می گیرن ریزنمراتشونو. ولی فکر می کنم که مبلغش زیاد بشه به هر حال.
    از آموزش دانشکدتون بپرسید.

سلام دوستان امیدوارم سلامت باشید.

من کارشناسی دانشگاه فردوسی و ارشد تهران بودم.
    الان نامه لغو تعهد کارشناسی رو از سامانه سجاد دریافت کردم. برای گرفتن دانشنامه و زیرنمرات کارشناسی ام باید اصل "گواهی موقت" کارشناسی رو به دانشگاه فردوسی تحویل بدم. اما خوب قاعدتا گواهی موقت کارشناسی من رو وقت ثبت نام ارشد، دانشگاه تهران گرفت و دست اون هاست.
    آیا اطلاع دارید که الان باید چکار کنم؟ دانشگاه تهران گواهی موقت کارشناسی من رو همین طوری بهم برمیگردونه؟
    از راهنمایی تون ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)