صفحه 1 از 173 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1892

موضوع: دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    namimainpoint
    Guest

پیش فرض دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

سلام دوستان
    می خواستم بدونم آیا گرفتن ریز نمرات از دانشکده با مهر دانشکده برای Apply معتبره یا باید حتما مدرک را آزاد کرد و ترجمه کرد؟

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات از دانشکده

برای Apply کردن همون ریزنمرات کافیه. بعدا که پذیرش گرفتید و خواستید در اون دانشگاه ثبت‌نام کنید، دانشگاه معمولا ازتون می‌خواد که مدرک‌تون رو بهشون بدهید. اون موقع لازمه که مدرک رو آزاد کنید، ولی فعلا لازم نیست.

Junior Member

من تازه وارد کار apply شدم، ریز نمراتم رو از دانشگاه گرفتم ولی مهر نمی کنن و در پاکت نمی ذارن چون هنوز فارغ التحصیل نشدم. زیر ریز نمرات هم نوشته که بدون امضا و seal نشده فاقد اعتبار است. چی کار کنم؟ همینا رو بفرستم؟؟ آخه پارسال دانشگاه این کار رو می کرد انگار از امسال قانونشون عوض شده.
    ممنون می شم جواب بدین.

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

Talking پاسخ : دریافت ریز نمرات از دانشکده

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam727 نمایش پست ها
    من تازه وارد کار apply شدم، ریز نمراتم رو از دانشگاه گرفتم ولی مهر نمی کنن و در پاکت نمی ذارن چون هنوز فارغ التحصیل نشدم. زیر ریز نمرات هم نوشته که بدون امضا و seal نشده فاقد اعتبار است. چی کار کنم؟ همینا رو بفرستم؟؟ آخه پارسال دانشگاه این کار رو می کرد انگار از امسال قانونشون عوض شده.
    ممنون می شم جواب بدین.
    سلام من هم همین مشکل را دارم ولی دو راه حل پیدا کردم : 1) اگر پاکت گرفتید 1سری برید دفتر دانشکدتون اونا مهر لاتین دارند 1جوری راضیشون کنید که براتون مهر کنند . بعدش از همون دفتر بگید برای ریکام استاد پاکت نامه میخواهید و بعد به همراه ریکام ، کارنامتون را داخل پاکت قرار دهید و بچسبانید بعدش بدید همون دفتر دانشکده مهر کنه پاکتو.
    2) من از چند تا دانشگاه آمریکایی فهمیدم که اگر بهشون توضیح بدید که مثلا به خاطر تسویه حساب یا دفاع نکردن کارنامتون را مهر نمیزنند برای شروع پروسه پذیرش قبول میکنند. خیالتون راحت باشه فقط توی مدارکی که میفرستید حتی اگر 1مدرک مثل ریکام یا... باشه که مهر داشته باشه فعلا مشکل حله موفق باشید.
    I am back to AA.

برای ثبت نام در دانشگاه اصل فارسی ریز نمرات هم لازمه؟ من اصلشو که مهر برجسته داره گم کردم اما یک نسخه به انگلیسی دارم که خود دانشگاه صادر کرده با مهر. همین کافیه؟ مدارک تحصیلی استعلام میشن یا همین که مهردار باشن کافیه؟

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

نقل قول نوشته اصلی توسط saintpietrokatt نمایش پست ها
    برای ثبت نام در دانشگاه اصل فارسی ریز نمرات هم لازمه؟ من اصلشو که مهر برجسته داره گم کردم اما یک نسخه به انگلیسی دارم که خود دانشگاه صادر کرده با مهر. همین کافیه؟ مدارک تحصیلی استعلام میشن یا همین که مهردار باشن کافیه؟
    معمولا دانشگاهها نیازی به اصل فارسی مدارک ندارند. به جای آن، دانشگاهها ترجمه رسمی اصل مدارک رو برای ثبت نام لازم دارند. بعضی از دانشگاهها هم (مثل دانشگاه من) فقط ترجمه رسمی اصل دانشنامه لیسانس رو ازم گرفتند و ثبت نام با همون ریز نمرات انگلیسی آفیشال لیسانس و فوق لیسانس که موقع پذیرش ارسال کرده بودم نهایی شد.

وقتی شما مدارکتون از جمله دانشنامه و ریزنمرات رو برای ترجمه رسمی می دید اولا باید مهر رسمی وزارت علوم داشته باشه، بعد هم که ترجمه شد امضا کننده و مهر وزارت علوم هم ترجمه می شه. در آخر هم که خود ترجمه توسط دادگستری و وزارت امور خارجه تایید می شه. بنابراین دیگه استعلامی لازم نیست و همون کافیه. (مگر در شرایط خیلی خیلی خاص)

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak نمایش پست ها
    برای Apply کردن همون ریزنمرات کافیه. بعدا که پذیرش گرفتید و خواستید در اون دانشگاه ثبت‌نام کنید، دانشگاه معمولا ازتون می‌خواد که مدرک‌تون رو بهشون بدهید. اون موقع لازمه که مدرک رو آزاد کنید، ولی فعلا لازم نیست.
    دوستان آیا واقعا ترجمه ی دانشنامه فعلا برا اپلای لازم نیست و بعد از گرفتن پذیرش لازم میشه؟
    اگه اینطوری باشه که خیی بهتره و فقط یه دونه ازش ترجمه میکنیم (به جای 10 تا جائی که میخواییم اپلای کنیم).

ممنون میشم راهنمائی کنین

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط USAir نمایش پست ها
    دوستان آیا واقعا ترجمه ی دانشنامه فعلا برا اپلای لازم نیست و بعد از گرفتن پذیرش لازم میشه؟
    اگه اینطوری باشه که خیی بهتره و فقط یه دونه ازش ترجمه میکنیم (به جای 10 تا جائی که میخواییم اپلای کنیم).

ممنون میشم راهنمائی کنین
    در این مورد با قطعیت نمیشه گفت لازم نیست. چون به کشور و دانشگاه مربوط میشه، مثلاً خود من چندتا از دانشگاههای استرالیا اپلای کرده بودم، یکیشون با ریزنمرات در حین تحصیل هم قبول کرد، ولی یکی دیگه رو هرچی میگفتم ما مشکل سربازی داریم و نمیشه قبول نمیکردند و میگفتند حتماً دانشنامه همراه با ریزنمرات پایانی باید داشته باشی.
    ولی در مورد امریکا اکثر دانشگاههاش بیشتر میخان بدونن شما چیا پاس کردی و در چه زمینه اطلاعات داری. بنابراین اگر به دانشگاههای امریکا فکر میکنید باید بگم بنظر من همان ریزنمرات برای اپلای کافی است.
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط USAir نمایش پست ها

ممنون میشم راهنمائی کنین
    در این موارد کافیه ایمیل به دانشگاه بزنید و بگید هنوز دانشنامه آماده نیست یا در اختیارتون نیست.
    جواب اونا یا اینه که میتونید با ریزنمرات اپلای کنید و مشکلی نیست یا اینکه اصرار میکنن رو دانشنامه! (دانشنامه رو معمولاً در مدارک مورد نیاز نوشتن)
    با اطمینان خاطر کار رو پیش ببرید بهتره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering in quchan university of advanced technology

البته ریز نمراتو اگر بخواین با مهر دانشگاه بگیرید حتما باید مدرکو آزاد کرده باشید وگرنه بهتون نمیدن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)