صفحه 183 از 190 نخستنخست ... 83133173174175176177178179180181182183184185186187188189190 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,821 تا 1,830 , از مجموع 1892

موضوع: دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh10adp نمایش پست ها
    سلام دوستان. من مدرک ارشد خوردم رو هنوز آزاد نکگردم و تا مدرک آزاد نشه دانشگاه ریزنمرات رسمی روبمن نمیده
    برای اپلای سایت دانشگاه چنین جمله ای نوشته
    Acceptable transcripts may include either:

• A transcript issued to the student by the post-secondary institution; or

• A transcript/student record obtained from self-serve web system of the post-secondary institution’s (must meet the criteria listed above and provide the system’s URL and print date)

جمله دوم به این معنی هست که ریزنمرات غیررسمی که به زبان انگلیسی از پرتال دانلود کنم قابل قبول هست؟
    ممنون میشم پاسخ بدید

سلام
    الان دیره واسه جواب دادن، ولی خب شاید به درد آیندگان بخوره.
    منم برداشتم همون برداشت شماست. یعنی می تونین از پورتال دانشگاه دانلود کنین نمراتتونو و براشون قابل قبوله (البته مشروط به اینکه شرایطشو داشته باشه که ظاهرا شرایطش جای دیگه ای توضیح داده شده).
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

سلام دوستان
    میخواستم بدونم این که دانشگاه علوم پزشکی ریزنمرات غیر رسمی رو هم نمیده قانونیه یا نه؟
    و آیا میشه از سامانه ی اینترنتی دانشگاه یکسری عکس از ریزنمرات گرفت و اونها رو به دارالترجمه داد برای ترجمه و بعد با مهر دارالترجمه تحت عنوان ریزنمرات غیر رسمی فرستادشون برای استاد تا بررسی کنه؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط shakib_lahiji نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم بدونم این که دانشگاه علوم پزشکی ریزنمرات غیر رسمی رو هم نمیده قانونیه یا نه؟
    و آیا میشه از سامانه ی اینترنتی دانشگاه یکسری عکس از ریزنمرات گرفت و اونها رو به دارالترجمه داد برای ترجمه و بعد با مهر دارالترجمه تحت عنوان ریزنمرات غیر رسمی فرستادشون برای استاد تا بررسی کنه؟
    سلام

من فکر نمی کنم ما بتونیم راجع به قانونی یا غیرقانونی بودن رویه یک وزارت نظر بدیم چون تا حدی که من متوجه شدم در وزارت بهداشت و دانشگاه های زیر مجموعه یک قانون نوشته هست و چندین قانون نانوشته. یعنی یک نفر به راحتی مدارک آزاد می کنند ولی یک نفر با پرداخت هزینه و صرف زمان بسیار و اعصاب خرد کردن.
    نتیجه توصیه من این هست که اگر از دانشگاه شما فردی پذیرش گرفتند صحبت کنید شاید کمک کننده باشد چون حتی شدت سخت گیری دانشگاه ها متفاوت هست. البته اگر طرح اجباری دارید اداره طرح و لایحه خیلی کمک کننده نیستند. یا در مورد دوره های روزانه دولتی سخت گیری بیشتر.
    من یک بار در پیام خصوصی به یکی از کاربران متذکر شدم که من دیدم افرادی که از سیستم نمرات پرینت گرفتند و یا گواهی به اشتغال به تحصیل یا برای آزاد کردن مدارک قبلی به حیله های متوسل شدند مثل گرو گذاشتن مدرک شناسایی یا ادعای گرفتن وام یا نیاز به مدارک برای سازمان یا ارگان خاصی در ایران ولی از روند به طور دقیق اطلاع ندارم. این دوستان اپلای هم کردند به خصوص برخی کشورها و دانشگاه ها که خیلی آسان گیر هستند و نیاز به مهر دادگستری و خارجه و آفیشیال و ارزیابی wes ندارند.
    به هر حال چون من چنین تجربه ندارم بیشتر ازاین نمیتونم راهنمایی کنم. ولی به این شکل برای سفارت ها و دانشگاه ها که نیاز به مدارک رسمی دارند اقدام نکنید چون شما به راحتی ریجکت می کنند. در مجموع برخی روش ها به غیر از روش اصلی دارای عواقبی هست که شما باید مسوولیت قبول کنید و آگاهانه قدم بردارید البته شاید هیچ گاه مشکلی ایجاد نشود ولی برای دانشجویان بعد از شما که اپلای می کنند چه در داخل و چه در خارج سخت گیری بیشتر خواهد شد این مساله قطعی هست. موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Food science and technology

سلام من لیسانس دانشگاه آزاد بودم و ارشد دولتی روزانه خوندم. حالا تا ددلاین ها ۹ ماه وقت دارم. کارت پایان خدمت دارم. ریزنمرات برای ترجمه رو دانشگاه آزاد میده؟ دانشنامه کارشناسی چی؟ میشه از دانشگاه آزاد هر دو رو همزمان درخواست داد؟
    برای ارشد چی قبل از ازاد کردن مدرک میشه ریزنمرات گرفت؟
    برنامه دارم بعد از دریافت گواهی موقت ارشد بزارمش کاریابی. بعد از گرفتن نامه از کاریابی پروسه آزاد کردن مدرک راحته؟

Banned

کسی میدونه دانشگاه تبریز آیا ریزنمره انگلیسی و دانشنامه انگلیسی میده؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    کسی میدونه دانشگاه تبریز آیا ریزنمره انگلیسی و دانشنامه انگلیسی میده؟

بله ریز نمراتو بصورت غیررسمی انگلیسی میده (یه مبلغی میگیرن)، ولی دانشنامه رو نمیدونم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Food science and technology

نقل قول نوشته اصلی توسط vaez2016 نمایش پست ها
    سلام من لیسانس دانشگاه آزاد بودم و ارشد دولتی روزانه خوندم. حالا تا ددلاین ها ۹ ماه وقت دارم. کارت پایان خدمت دارم. ریزنمرات برای ترجمه رو دانشگاه آزاد میده؟ دانشنامه کارشناسی چی؟ میشه از دانشگاه آزاد هر دو رو همزمان درخواست داد؟
    برای ارشد چی قبل از ازاد کردن مدرک میشه ریزنمرات گرفت؟
    برنامه دارم بعد از دریافت گواهی موقت ارشد بزارمش کاریابی. بعد از گرفتن نامه از کاریابی پروسه آزاد کردن مدرک راحته؟
    یعنی توی این فروم یه نفر پیدا نمیشه جواب بده ؟

به گمونم یک مقدار اشتباه بیان کردم، من این ریزنمرات رو برای صحبت با اساتید میخوام. منتها مطمئن نیستم که حتی اگر این ریزنمرات که از سایت برداشته شده ترجمه شه و مهر دارالترجمه بخوره برای اساتید قانع کننده باشه یا نه چرا که یک فایل پی دی اف نیست و با توجه به تحصیلم در ترم 8، ریزنمرات 7 ترم هستش.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sajad_2014 نمایش پست ها
    برای اپلای به کارنامه رسمی انگلیسی و فارسی نیاز داری. اینو همه دانشگاه های خارجی ازت میخوان. حالا بعضی دانشگاه ها علاوه بر کارنامه، دانشنامه لیسانس و ارشدت (Diploma) رو هم ازت میخوان.
    دانشگاه های خودمون بعضیاشون دانشنامه رو به انگلیسی صادر میکنن بعضیا همچین آپشنی ندارن. اگه ندادن شما باید دانشنامه فارسیت رو ببری دارالترجمه برات ترجمه کنن.
    در مورد اون قسمتایی که پرسیدی چطور میشه سربازی نرفته دانشنامه و ریزنمره گرفت اطلاعات ندارم ولی معمولا تو سایت آموزش دانشگاه ها توضیح دادن چطور بدون کارت پایان خدمت ریزنمره و دانشنامه گرفت. مطمئن نیستم اما فکر میکنم قوانین اصلی و کلی مربوط به صدور دانشنامه و ریزنمره تو همه دانشگاه ها یکسانه حالا روند اجرایی ممکنه فرق داشته باشه. اگه دانشگاه خودت تو سایتش چیزی نداشت به سایت آموزش کل دانشگاه تهران یا شریف سر بزن دستت بیاد چه مدارکی میخوان.
    در مورد سوال آخرت که دانشجو دکترا بشی و مدارکت ارشدت بگیری، من دوستی داشتم که سال دوم دکترا بود و اپلای کرد. تا جایی که میدونم پول واسه آزاد کردن مدارکش نداد. وثیقه گذاشت. سفته و چک. جزییات اینکه چیکار کرد نمیدونم. موفق باشی.
    سلام دانشگاه تهران کارنامه رسمی انگلیسی میده ولی دانشنامه انگلیسی را نه ، میخواستم بدونم اگر کارنامه رسمی انگلیسی ازشون بگیرم در نهایت برای اپلای باز هم لازم هست که کارنامه فارسی رسمی دارالترجمه ترجمه کنه؟

سلام ممنون میشم کمکم کنید.
    من ترم آخر کارشناسیم و برای پاییز ۲۰۱۹ پذیرش دارم. لغو تعهد تحصیل رایگان رو اسفند ماه انجام دادم، الان برای فارغ التحصیلی باز باید این مرحله رو طی کنم؟ چون برنامم این بود دانشنامه رو به علت وقت گیر بودنش دیرتر برای کانادا ببرم و فعلا با گواهی پایان دوره تحصیلات وقت بخرم برای خودم، چجوری میتونم اینو بگیرم؟ منظورم از نظر مدرک نظام وظیفس، چی باید ارائه کنم تا گواهی قابل ترجمه بدن بم؟ سامانه نشا باید فک کنم مدرکو رو آپلود کنی که من چون هنوز فارغ نشدم ندارمش!
    ویرایش توسط Amirdrake97 : April 24th, 2019 در ساعت 08:06 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)