صفحه 106 از 190 نخستنخست ... 65696979899100101102103104105106107108109110111112113114115116156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,051 تا 1,060 , از مجموع 1892

موضوع: دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

نقل قول نوشته اصلی توسط matinking نمایش پست ها
    سلام

معمولا در این مواقع افراد از قبل فکر آزاد کردن مدرک رو در ذهن دارند و بعد وارد پروسه اپلای میشن... ولی...
    می تونید با دانشگاه (های) مدنظرتون مکاتبه کنید و امکان اپلای با ریزنمرات غیررسمی رو جویا شید... که البته رد این موضوع از طرف اون ها محتمل هست...
    من دوستی رو می شناختم که علی رغم اعلان دانشگاه مبنی بر نیاز به ریزنمرات رسمی، با ریزنمرات غیررسمی اپلای کرد و اتفاقا پذیرفته هم شد!... البته این کار رو اصلا توصیه نمی کنم...

در پرانتز، حتی اگر با ریزنمرات رسمی هم اپلای کنید و پذیرفته شید، تقریبا همه دانشگاه ها برای صدور مدرک رسمی پذیرش، از شما ریزنمرات رسمی طلب می کنند...
    بنابراین دیر یا زود باید تسویه حسابتون رو انجام بدید!

براتون آرزوی موفقیت دارم
    ممنون از پاسختون
    خب من دانشگاه ارشدم ریزنمرات رو با مهر دانشگاه صادر میکنه و فکر نمیکردم که تا این حد تفاوت توی دانشگاهها باشه که یکی مهر بزنه به انگلیسی اونم. یکی دیگه بگه برو از سایت آموزش خودت بگیر!!
    موقعی که پذیرش گرفتم که خب آره میخوام مدرکمو آزاد کنم ولی الان که هنوز معلوم نیست اوضاع به چه صورت پیش میره دنبال راه حلی جایگزین هستم که بتونم ریز نمرات رو با مهر دانشگاه بگیرم.
    من به مسئول تحصیلات تکمیلی دانشگاهی که میخوام اپلای کنم هم ایمیل که دادم گفت باید ریز نمرات فارسی رسمی + انگلیسی ترجمه شده با مهر دادگستری رو بفرستی. با این شرایط تنها راه همون تسویه کردن با دانشگاهه درسته؟
    با تشکر

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط arashkamaly69 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    خب من دانشگاه ارشدم ریزنمرات رو با مهر دانشگاه صادر میکنه و فکر نمیکردم که تا این حد تفاوت توی دانشگاهها باشه که یکی مهر بزنه به انگلیسی اونم. یکی دیگه بگه برو از سایت آموزش خودت بگیر!!
    موقعی که پذیرش گرفتم که خب آره میخوام مدرکمو آزاد کنم ولی الان که هنوز معلوم نیست اوضاع به چه صورت پیش میره دنبال راه حلی جایگزین هستم که بتونم ریز نمرات رو با مهر دانشگاه بگیرم.
    من به مسئول تحصیلات تکمیلی دانشگاهی که میخوام اپلای کنم هم ایمیل که دادم گفت باید ریز نمرات فارسی رسمی + انگلیسی ترجمه شده با مهر دادگستری رو بفرستی. با این شرایط تنها راه همون تسویه کردن با دانشگاهه درسته؟
    با تشکر
    سلام

بله...
    با این نفاسیر برای ترجمه رسمی، ناچارید اصل ریزنمرات رو خریداری کنید و در اصل تسویه کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط matinking نمایش پست ها
    سلام

بله...
    با این نفاسیر برای ترجمه رسمی، ناچارید اصل ریزنمرات رو خریداری کنید و در اصل تسویه کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    ممنونم از کمکتون
    فقط سوالی که داشتم این هست که پروسه آزاد کردن مدرک چقدر طول میکشه؟
    و با توجه به اینکه سربازی هم هنوز نرفتم و معافیت تحصیلی دارم، دانشنامه رو نمیدن و فقط ریز نمرات رو میدن درسته؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Biomechanics - IUST

سلام دوستان.
    میخواستم یه مطلبی بگم شاید به درد دوستان بخوره.
    با توجه به تجربه من و دوستانم در مورد ریزنمرات رسمی و غیررسمی، باید عرض کنم تعریف ما از رسمی و غیر رسمی با تعریف دانشگاه های آمریکا فکر کنم یک کم فرق میکنه. اونا وقتی میگن رسمی، یعنی اینکه مدارک رو خودتون ترجمه نکرده و فرستاده باشید، بلکه باید یک نهاد رسمی و معتبر (دانشگاه، دارالترجمه) اون رو تأیید کرده باشه. اونا کار ندارن که شما به صندوق رفاه و یا وزات علوم بدهکاری یا نه!! فقط می خوان مطمئن بشن که مدرک شما معتبر هست و می تونن بر مبنای اون به شما پذیرش بدن! اگر غیر از اینه دوستان تصحیح کنن. به عنوان مثال دانشگاه من (علم و صنعت) ریز نمره غیر رسمی انگلیسی میده و پاش هم مهر میزنه، ولی با حرف درشت روش نوشته Unofficial. من این مدرک رو برای هر جا فرستادم گفتن خوبه و میتونی با همین اقدام کنی (چون مهر دانشگاه پاشه). حتی دانشگاه Texas Austin که رنکش هم خوبه و توی سایتش هم خیلی تأکید کرده که مدرک حتماً باید Official باشد، این رو قبول کرد. به نظر من اگر دانشگاهتون ریزنمره ترجمه شده نمیده، خودتون ریزنمره فارسی غیررسمی رو بدید دارالترجمه، ترجمه کنه و مهر بزنه، بعد اسکن کنید و نمونش رو برای دفتر پذیرش در دانشگاه (های) مقصد ایمیل کنید و بپرسید که این قبوله یا نه.
    پس دوستان به جای اینکه بیان اینجا و سوال کنن، بهتر اینه که با Graduate Office دانشگاه مقصد تماس بگیرن. باور کنین اینقدر خوب جواب میدن! کیف میکنید!
    نکته 1) در ضمن اکثر دانشگاه ها با دانشنامه کاری ندارند (برای مرحله application) و فقط ریز نمرات (transcripts) رو ازتون میخوان.
    نکته 2) اکثر دانشگاه ها، حتی اگر توی سایتشون نوشته بودن باید مدارک رو پست کنید، ایمیل کردن مدارک رو هم برای application process قبول دارن! فقط کافیه بپرسید. الکی پول پست ندید.
    موفق باشید
    ویرایش توسط mmohaqeqf : October 29th, 2014 در ساعت 01:25 PM
    توی پادگانی که خدمت میکردم، این رو پرینت گرفتم و گذاشتم روی تابلو اعلانات: پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودند:بدترین مردم در روز قیامت کسانی هستند که (در این دنیا) از ترس شرّشان مورد اکرام و احترام واقع میشوند.

Junior Member

سلام به همگی
    کسی هست که بدونه نحوه محاسبه هزینه آزاد سازی مدرک (دکتری) چجوریه؟ تو فرمهای سایت وزارت علوم هزینه هر ترم و واحدها و غیره برای هر ورودی اومده. من فقط دو ترم درس داشتم و بقیه ترم ها (7 ترم) مربوط به رساله بود (کلا 24 واحد). حالا سوال من اینه که هزینه چند ترم برای من حساب میشه؟ ممنون میشم کسی بتونه راهنمایی کنه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط esd نمایش پست ها
    سلام به همگی
    کسی هست که بدونه نحوه محاسبه هزینه آزاد سازی مدرک (دکتری) چجوریه؟ تو فرمهای سایت وزارت علوم هزینه هر ترم و واحدها و غیره برای هر ورودی اومده. من فقط دو ترم درس داشتم و بقیه ترم ها (7 ترم) مربوط به رساله بود (کلا 24 واحد). حالا سوال من اینه که هزینه چند ترم برای من حساب میشه؟ ممنون میشم کسی بتونه راهنمایی کنه
    سلام دوست عزیز، من رفتم دانشگاه تهران واسه مدرک خودم، گفتن ترم هایی که زیر 10 واحد باشه اصلا حساب نمیشه و ترم هایی هم که درس تکراری باشه حساب نمیشه.
    یعنی شما نهایتا 3 ترم برات پول میندازه.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط HRKh1367 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، من رفتم دانشگاه تهران واسه مدرک خودم، گفتن ترم هایی که زیر 10 واحد باشه اصلا حساب نمیشه و ترم هایی هم که درس تکراری باشه حساب نمیشه.
    یعنی شما نهایتا 3 ترم برات پول میندازه.
    موفق باشید
    خیلی ممنون از پاسختون. ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم. دانشگاه تهران (فنی) اصل شناسنامه رو هم میخواد برای مدرک؟ ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط arashkamaly69 نمایش پست ها
    ممنونم از کمکتون
    فقط سوالی که داشتم این هست که پروسه آزاد کردن مدرک چقدر طول میکشه؟
    و با توجه به اینکه سربازی هم هنوز نرفتم و معافیت تحصیلی دارم، دانشنامه رو نمیدن و فقط ریز نمرات رو میدن درسته؟
    سلام

حتی ممکنه ریزنمرات رو هم ندن...
    شرط گرفتن ریزنمرات تسویه هست که تا وضعیت نظام وظیفتون و تعهد خدمتتون مشخص نشه اون هم مبهم خواهد بود...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام دوستان
    لطفن راهنمایی کنید...

یکی از دوستانم الان دانشجوی ترم اول فنلاند هست. می خواد برای دانشگاه ای تو کانادا اپلای کنه.
    مدارکی که باید برای این دانشگاه پست کنه شامل این ها می شه:

Original language marksheets/transcripts, or attested true copies, directly from each institution
    Original language final degree certificates, or attested true copies, directly from each institution

چطور وقتی خودش ایران نیست میشه از دانشگاه علامه طباطبایی ریز نمرات مهر و موم شده گرفت؟!
    اگه نسخه ای از ریزنمرات اصلی و نسخه ی کپی برابر اصل مدرک ش رو من ببرم دانشگاه ش آیا مهر و موم می کنند؟

بسیار ممنونم می شم اگر راهنمایی بفرمایید چطور می شه اپلای کرد و مدارک مهر و موم شده به دانشگاه کانادا بدیم وقتی خود دوستم ایران نیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mina22126 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لطفن راهنمایی کنید...

یکی از دوستانم الان دانشجوی ترم اول فنلاند هست. می خواد برای دانشگاه ای تو کانادا اپلای کنه.
    مدارکی که باید برای این دانشگاه پست کنه شامل این ها می شه:

Original language marksheets/transcripts, or attested true copies, directly from each institution
    Original language final degree certificates, or attested true copies, directly from each institution

چطور وقتی خودش ایران نیست میشه از دانشگاه علامه طباطبایی ریز نمرات مهر و موم شده گرفت؟!
    اگه نسخه ای از ریزنمرات اصلی و نسخه ی کپی برابر اصل مدرک ش رو من ببرم دانشگاه ش آیا مهر و موم می کنند؟

بسیار ممنونم می شم اگر راهنمایی بفرمایید چطور می شه اپلای کرد و مدارک مهر و موم شده به دانشگاه کانادا بدیم وقتی خود دوستم ایران نیست؟
    اصل مدرک رو فقط به خودشون میدن و یا به کسی که تعهد محضری داشته باشه که باز برای تعهد محضری هم دوستتون باید حضور داشته باشند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)