صفحه 119 از 190 نخستنخست ... 1969109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129169 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,181 تا 1,190 , از مجموع 1892

موضوع: دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

این مسئله در مورد قریب به اتفاق دانشگاه ها صادق هست دوست عزیز!...
    اون گواهی قابل تایید توسط وزارت علوم و به تبعش قابل ترجمه رسمی هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    ممنونم از پاسختون، یعنی مراحل رو دو بار باید طی کنم؟ یکبار دیگه هم دوباره برای دانشنامه باید تاییدیه بگیرم و ترجمه کنم؟ اصلا برای سفارت نیاز به ترجمه ی این گواهی هست؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ILU نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون، یعنی مراحل رو دو بار باید طی کنم؟ یکبار دیگه هم دوباره برای دانشنامه باید تاییدیه بگیرم و ترجمه کنم؟ اصلا برای سفارت نیاز به ترجمه ی این گواهی هست؟
    سلام

1- بله... اون گواهی کار دانشنامه رو برای شما انجام میده و با ترجمه اون نیازی به دانش نامه ندارید... ولی بعدا برای ترجمه دانش نامه خود اون هم باید تایید بشه...
    2- برای سفارت یا هر جای دیگه اگر تا زمان ارائه مدارک دانش نامه حاضر شده بود که خود اون رو ترجمه و ارائه می کنید... اگر هم آماده نشده بود، عطف به پاسخ قسمت قبلی، با همون گواهی کارتون پیش خواهد رفت...

براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام دوستان

دیروز که برای گرفتن دانشنامه رفتم علاوه بر دانشنامه دو سری مدرک دیگه هم داد که یکی روش نوشته کارنامه ترم به ترم که لیست دروس و نمرات اخذ شده و معدل رو برای هر ترم نوشته و یه مدرک دیگه به اسم ریز نمرات که فارغ از این که در چه ترمی درس اخذ شده، تمام دروس رو به همراه نمره و تعداد واحدش لیست کرده که در انتها هم معدل کل کاشناسی به همراه تعداد کل واحدهای گدارنده شده اومده...آیا باید هر دو رو بدم برای ترجمه ؟ و یا اینکه فقط همون کارنامه ترم به ترم کفایت می کنه؟

با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    clinical psychology university of Tehran

سلام دوستان عزیز
    من ورودی 88 بودم وسال 92 فارغ التحصیل شدم کارشناسی وزارت علوم بودم ولی ارشد دارم وزارت بهداشت میخونم چون هزینه ازاد کردن مدرک وزارت بهداشت 11 باربر شده و حدود36 میلیون میشه بیخیال مدرک ارشد شدم و میخوام با کارشناسی اپلای کنم ولی دیروز که رفتم برا پرداخت هزینه و ازاد کردن مدرک کارشناسی بهم گفتن تا کارت پایان خدمت نیاری به هیچ وجه نمیتونیم مدرکی که قابل ترجمه باشه بهت بدیم حتی اگه کل هزینه رو هم پرداخت کنی. واقعا الان من باید چکار کنم؟بچه هایی که خدمت دارن چجوری مدرکشون رو ازاد میکنن؟
    از همه تون ممنونم

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط aria1 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من ورودی 88 بودم وسال 92 فارغ التحصیل شدم کارشناسی وزارت علوم بودم ولی ارشد دارم وزارت بهداشت میخونم چون هزینه ازاد کردن مدرک وزارت بهداشت 11 باربر شده و حدود36 میلیون میشه بیخیال مدرک ارشد شدم و میخوام با کارشناسی اپلای کنم ولی دیروز که رفتم برا پرداخت هزینه و ازاد کردن مدرک کارشناسی بهم گفتن تا کارت پایان خدمت نیاری به هیچ وجه نمیتونیم مدرکی که قابل ترجمه باشه بهت بدیم حتی اگه کل هزینه رو هم پرداخت کنی. واقعا الان من باید چکار کنم؟بچه هایی که خدمت دارن چجوری مدرکشون رو ازاد میکنن؟
    از همه تون ممنونم
    سلام

اگه بتونید بدون دانشنامه و ریزنمرات پذیرش بگیرید، با ارئه نامه پذیرش از اون دانشگاه به وزارت علوم میتونید مدارک رو آزاد کنید.
    ضمنا حتما لازم نیست کارت پایان خدمت داشته باشید، همینکه برای اعزام به خدمت ثبت نام کرده باشید کافیه.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    clinical psychology university of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط rmojtaba نمایش پست ها
    سلام

اگه بتونید بدون دانشنامه و ریزنمرات پذیرش بگیرید، با ارئه نامه پذیرش از اون دانشگاه به وزارت علوم میتونید مدارک رو آزاد کنید.
    ضمنا حتما لازم نیست کارت پایان خدمت داشته باشید، همینکه برای اعزام به خدمت ثبت نام کرده باشید کافیه.
    اخه همه جا برای اپلای کردن از ما مدرک میخوان. یعنی هیچ راه دیگه ای نیست؟ اخه من دیدم بچه های دانشگاه های شهرستان مثل شیراز بدون پایان خدمت مدرکشون رو ازاد میکنن

نقل قول نوشته اصلی توسط aria1 نمایش پست ها
    اخه همه جا برای اپلای کردن از ما مدرک میخوان. یعنی هیچ راه دیگه ای نیست؟ اخه من دیدم بچه های دانشگاه های شهرستان مثل شیراز بدون پایان خدمت مدرکشون رو ازاد میکنن
    سلام
    لزوما نباید پایان خدمت داشته باشید بلکه باید وضعیت نظام وظیفتون مشخص باشه مثلا برگه اعزام به خدمت دستتون باشه. شما الان میتونید یه ریزنمره غیر رسمی از دانشگاه بگیرید و اون رو ترجمه کنید و به عنوان ریزنمره غیر رسمی صرفا برای مرحله اپلای به دانشگاهای مورد نظرتون ارائه کنید. بعد از اینکه پذیرش گرفتید و کارای معافیت تحصیلیتون رو انجام دادید ریزنمره رسمی رو میتونید بگیرید. دانشگاهایی هم که الان ازتون ریزنمره رسمی میخوان برای اپلای میتونید بهشون ایمیل بزنید و مشکلتون رو بگید، در 99 درصد موارد دانشگاها میپذیرن که تو مرحله اپلای ریزنمره غیر رسمی ارائه بدید.

Junior Member

با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز

والا من در مورد این مدارک خیلی سردر گم شدم عمیقا ممنون میشم از نظراتتون.دانشگاهی که من میخوام اپلای کنم برای مسترش CERTIFIED COPIES (university, notary) مدارک زیر رو میخواد کوتاههم نمیاد اصلا:

secondary school's leaving certificate (and English translation) (High school certificate)
    که ظاهرا باید بازهم از دانشگاه فارق التحصیلیم بگیرمش. اما بهم نمیدن چون من در حال حاضر در فرصت یک ساله بعد از فارق التحصیلی کارشناسیم به سر می برم

university certificates (and English translation)
    که این هم همون دانشنامه هست و باز هم حاضر نمیشن بهم بدن بخاطر سربازی

the international transcript (grades sheet) of the courses you have attended
    این هم که همون ریزنمراته که نمیدونم چطور شد این یکیو استثتا با مهر و امضا دانشگاه دادن که قابل ترجمه رسمیه (شاید به خاطر شبانه بودن و تسویه حساب کامل با دانشگاه )

حالا سوالم اینه باید چکار کنم تا اون 2تای اولو بهم بدن ؟ بغیر از گرفتن نامه اعزام ؟ یکی گفت اگه بتونی که 15 تومن وثیقه نظام وظیفه رو که بزاری و بعد یه نامه از وزارت علوم بگیری خطاب به دانشگاه که این فرد مشکل خروج از کشور نداره اونوقت همه اینا رو بهم میدن منم پرسیدم از دانشگاه گفت درسته اما نمیدونم روند کار برای دریافت این نامه چیه ؟(من فکر میکنم این جریانات مربوط به بعد از پذیرش گرفتن از دانشگاه مقصده ) خواهشا کمک کنید

Member mohamadaliv آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - BASU

نقل قول نوشته اصلی توسط sattan نمایش پست ها
    با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز

والا من در مورد این مدارک خیلی سردر گم شدم عمیقا ممنون میشم از نظراتتون.دانشگاهی که من میخوام اپلای کنم برای مسترش CERTIFIED COPIES (university, notary) مدارک زیر رو میخواد کوتاههم نمیاد اصلا:

secondary school's leaving certificate (and English translation) (High school certificate)
    که ظاهرا باید بازهم از دانشگاه فارق التحصیلیم بگیرمش. اما بهم نمیدن چون من در حال حاضر در فرصت یک ساله بعد از فارق التحصیلی کارشناسیم به سر می برم

university certificates (and English translation)
    که این هم همون دانشنامه هست و باز هم حاضر نمیشن بهم بدن بخاطر سربازی

the international transcript (grades sheet) of the courses you have attended
    این هم که همون ریزنمراته که نمیدونم چطور شد این یکیو استثتا با مهر و امضا دانشگاه دادن که قابل ترجمه رسمیه (شاید به خاطر شبانه بودن و تسویه حساب کامل با دانشگاه )

حالا سوالم اینه باید چکار کنم تا اون 2تای اولو بهم بدن ؟ بغیر از گرفتن نامه اعزام ؟ یکی گفت اگه بتونی که 15 تومن وثیقه نظام وظیفه رو که بزاری و بعد یه نامه از وزارت علوم بگیری خطاب به دانشگاه که این فرد مشکل خروج از کشور نداره اونوقت همه اینا رو بهم میدن منم پرسیدم از دانشگاه گفت درسته اما نمیدونم روند کار برای دریافت این نامه چیه ؟(من فکر میکنم این جریانات مربوط به بعد از پذیرش گرفتن از دانشگاه مقصده ) خواهشا کمک کنید
    سلام دوست عزیز
    اگه شما شبونه بودید نباید برای گرفتن دانشنامه و ریزنمرات و مدرک دبیرستان که در اختیار دانشگاه هست مشکلی داشته باشید؛ تعجب می کنم!
    من روزانه بودم اما به محض تصفیه حساب با دانشگاه و پرداخت هزینه تحصیل رایگان تمام مدارک رسمی رو به من دادند.
    شاید مسئولین دانشگاه با قانون آشنایی ندارن!!
    ...::: یه بغل آرامش، یه سیر دل خوش، همه خواسته من از زندگی :::...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadaliv نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اگه شما شبونه بودید نباید برای گرفتن دانشنامه و ریزنمرات و مدرک دبیرستان که در اختیار دانشگاه هست مشکلی داشته باشید؛ تعجب می کنم!
    من روزانه بودم اما به محض تصفیه حساب با دانشگاه و پرداخت هزینه تحصیل رایگان تمام مدارک رسمی رو به من دادند.
    شاید مسئولین دانشگاه با قانون آشنایی ندارن!!
    پس گرفتن دانشنامه و ریزنمرات و مدرک دبیرستان اصلا ارتباطی به سربازی نداره ؟ خوب من چطوری مسئولین دانشگاه رو مطلع کنم باید بخشنامه ای چیری رو بهشون نشون بدم تا قبول کنند دیگه؟ بخلاصه چطوری پیگیری کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)