صفحه 139 از 190 نخستنخست ... 3989129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149189 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,381 تا 1,390 , از مجموع 1892

موضوع: دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

نقل قول نوشته اصلی توسط poriyaporiya نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان
    من دانشجوی ورودی 90 لیسانس علم و صنعت هستم و می خوام برای تعدادی از دانشگاه های university of california اقدام کنم یه سوال داشتم ازتون ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
    در دانشگاه ما اگر بخواهیم کارنامه official بگیریم باید هزینه ازاد کردن مدرک رو تا اون ترمی که می خوایم کارنامه بگیریم بدیم که برای ورودی ما یه 8 9 میلیونی اب می خوره از طرفی می دونم که دانشگاه هایی که من می خوام اپلای کنم ظاهرا کارنامه official می خوان یعنی عملا من باید ریسک کنم کارناممو بخرم بعد تازه اونا بررسی کنن که پرونده من رو قبول بکنن یا نکنن!!
    می خواستم ببینم کسی می تونه من رو راهنمایی کنه یا تجربه مشابهی داره مخصوصا اگه علم و صنعتی بوده باشه یا برای یکی از uc ها اپلای کرده باشه؟
    میشه قانعشون کرد که با غیر رسمی بررسی شون رو بکنن بعد اگه افتخار دادن من کارنامه رسمی ببرم چون واقعا نمی خوام همچین ریسک بزرگی بکنم بعد دستم بمونه تو حنا.
    این پیامی هست که مثلا uci تو قسمت grad admit نوشته واسه من:

List in chronological order all colleges and universities attended since high school. Select "Add a school" to begin entering information about a school. Select the "Save" button when finished. Repeat this process to add additional schools. One official original transcript is required from each institution listed. Your application will be considered incomplete until all transcripts have been received. Transcripts from international institutions must be accompanied by English translations .provided by the school or done by a professional translator.
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام دوست عزیز
    من دیروز درخواست ریز نمره دادم قرار شد شنبه بیام بگیرم ازشون
    کارنامه ترم به ترم ترجمه شده رو مهر میکنن ولی روش قید میشه آنفیشیال تا تسویه حساب بکنین.
    اگه توی سیستم فارغ التحصیل هستید میتونید ریزنمرات رو هم بگیرید
    اکثرا دانشگاها توی پروسه بررسی اپلیکیشین هیچ مشکلی با آنفیشال بودن ریزنمرات ندارن ولی پذیرش مشروط میدن تا مدارک رسمی بفرستین. به طور مشخص دپارتمان کامپیوتر UCI رو من میل زدم مشکلی نداشتن.
    به هر کدوم خودتون جداگانه میل بزنید مطمين بشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق کنترل IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad_Ra نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من دیروز درخواست ریز نمره دادم قرار شد شنبه بیام بگیرم ازشون
    کارنامه ترم به ترم ترجمه شده رو مهر میکنن ولی روش قید میشه آنفیشیال تا تسویه حساب بکنین.
    اگه توی سیستم فارغ التحصیل هستید میتونید ریزنمرات رو هم بگیرید
    اکثرا دانشگاها توی پروسه بررسی اپلیکیشین هیچ مشکلی با آنفیشال بودن ریزنمرات ندارن ولی پذیرش مشروط میدن تا مدارک رسمی بفرستین. به طور مشخص دپارتمان کامپیوتر UCI رو من میل زدم مشکلی نداشتن.
    به هر کدوم خودتون جداگانه میل بزنید مطمين بشید.
    ممنون از راهنماییت.
    شما هم از بچه های علم و صنعت هستید؟
    من یسری ایمیل بازی کردم ولی فکر کنم اونا چون نمی دونن تو ایران چه خبره نمی تونن درست راهنمایی کنن.
    به این تیکه اخر که به انگلیسی نوشته شده اگه دقت کنیم میگه نمرات میتونه توسط یک مترجم حرفه ای ترجمه بشه من برداشتم این هست که پس مثلا امکان داره من ریز نمرات فارسی بگیرم که فکر کنم اون دیگه رسمی و غیر رسمی نداره البته مطمئن نیستم بعد بدم بیرون جای معتبر که مهر وزارت خارجه و مهر دادگستری می زنن ترجمه کنن بعد براشون بفرستم.

ممنون از راهنماییت.
    من یسری ایمیل بازی کردم ولی فکر کنم اونا چون نمی دونن تو ایران چه خبره نمی تونن درست راهنمایی کنن.
    به این تیکه اخر که به انگلیسی نوشته شده اگه دقت کنیم میگه نمرات میتونه توسط یک مترجم حرفه ای ترجمه بشه من برداشتم این هست که پس مثلا امکان داره من ریز نمرات فارسی بگیرم که فکر کنم اون دیگه رسمی و غیر رسمی نداره البته مطمئن نیستم بعد بدم بیرون جای معتبر که مهر وزارت خارجه و مهر دادگستری می زنن ترجمه کنن بعد براشون بفرستم.
    فارسی هم رسمی و غیر رسمی داره (مثلا پایین غیررسمی می نویسن فاقد ارزش ترجمه) تا جایی که می دونم و معمولا دارالترجمه ها ترجمه نمی کنن غیررسمی رو. ... شما یه سری بزن به دارلترجمه ها ازشون بپرس ببین قبول می کنن..
    موفق باشی

ممنون از راهنماییت.
    بله من هم ورودی ۹۰ علم و صنعت هستم.
    من صحبتم این بود که میل بزنید به graduate office دانشگاه ها و خیلی ساده فقط بپرسید اولا ریز نمرات آنفیشیال مهر شده توسط دانشگاه براشون قابل قبوله؟
    ثانیا حتما برای بررسی اپلیکیشین نیاز هست مدارک با پست ارسال بشه ( گاهی وقت ها ذکر میکنن که پست کنین ولی میل که میزنین میگن نمیخواد ) و اگر لازمه که پست بشه امکانش هست مدارک رسمی رو بعد از ادمیشن گرفتن فرستاد یا خیر.
    این دو مورد رو خیلی خوب و صریح جواب میدن و نیازی به این مواردی که گفتید هم فک نکنم اصلا باشه.

Junior Member

سلام دوستان
    من مشمول هستم و در فرجه یک ساله. از دانشگاه ارشدم که دولتی هست و شبانه بودم ریزنمرات خواستم رسمی و قابل ترجمه بهم دادن بدون هیچ گونه سوالی در خصوص پایان خدمت. اما از دانشگاه کارشناسیم که غیرانتفاعی هست درخواست ریزنمرات کردم گفتن پایان خدمت یا برگه اعزام به خدمت بیار. با هزار زور ز زدم وزارت علوم و با آقای آقامیری صحبت کردم ایشون گفتن شخصی رو بفرست پیش من بخشنامه به نام دانشگاهت بهش بدم برسونه دستت بهشون بدی. سواله من اینه که من این قضیه برگه سبز یا کارت سبز و معرفی که ظاهرا دو مقوله جدا هستن رو نمیفهمم. ببینید من نمی خوام برم خدمت و می خوام از فرصت یکساله استفاده کنم و در عین حال ریزنمراتم رو بگیرم. این لینکی که میگذارم رو میشه برای من توضیح بدید. توی این لینک گفته معرفی به وظیفه عمومی و برگه سبز دو مقوله جداست. درسته؟ گفته نامه ابطال معافیت دانشگاه رو ببرم نظام وظیفه و معرفی کنم اما تا یک سال وقت دارم. درسته چنین چیزی؟ اگر نباشه من چطور ریزنمره بگیرم؟ چرا دانشگاه ارشدم بهم داد؟ چرا وزارت علوم جناب آقای آقامیری میگه باید بهت بدن؟!!!!
    ممون میشم سریع جواب بدید دانشگاه آمریکا ازم ریزنمرات ترجمه شده می خواد و 1 ماه بیشتر برای تایید و ترجمه و ارسال وقت ندارم!!!!!!!!!!!
    اون قسمتی که مد نظرم هست:
    "کسانی که مشمول خدمت سربازی هستند یا به اصطلاح فارغ التحصیل شده اند و تسویه حساب خود را انجام داده اند هم می توانند ریزنمرات تایید شده بگیرند.به اینصورت که دانشگاه نامه ابطال معافیت تحصیلی را به شما می دهد و شما نامه را به سازمان وظیفه عمومی برده و خود را معرفی می کنید.مسئول نام شما را وارد سیستم می کند و نامه ابطال معافیت را به شما برمی گرداند.پس از معرفی،دانشگاه موظف است ریزنمرات تایید شده (بدون قید کلمه فارغ التحصیلی در ریزنمرات) به شما بدهد (البته باید تعهد خدمت خود را بخرید).با داشتن همان نامه ابطال معافیت تحصیلی (که نشان می دهد شما در فرجه یکساله تا ارسال دفترچه وظیفه هستید و غیبت ندارید) می توانید ریزنمرات خود را در وزارت علوم تایید کنید.توجه کنید که دانشگاه ها نامه ابطال معافیت تحصیلی را فقط یکبار صادر می کنند،پس در نگهداری اصل نامه کوشا باشید. افرادی که دفترچه خدمت خود را پست کرده اند و کارت سبز دارند می توانند ریزنمرات خود را تحویل بگیرند با این تفاوت که در ریزنمراتشان کلمه فارغ التحصیلی نیز قید می شود. پس از دریافت ریز نمرات باید به سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در میدان فردوسی ، خیابان موسوی یا فرصت ، نبش بن بست سهیل ، طبقه اول مراجعه نمایید .
    و لینک کلی:
    http://www.dpu.org.ir/fa/print.asp?p=pages&ID=203

نقل قول نوشته اصلی توسط rtrt نمایش پست ها
    سلام.
    دانشگاه تهران رسمی انگلیسی رو براتون مستقیما پست می کنه و شما فقط هزینشو می دین. مدرک رو به شخص خود شما نمی ده
    سلام دوست من برای ارسال نمرات به دانشگاه های کشور حتما باید رسمی باشه یا میتونه غیر رسمی باشه؟
    سوال دومم اینه که با توجه به اینکه دانشگاه تهران ریز نمرات را در صورت نداشتن دانشنامه DHL میکنه و اینکه من فقط نیاز به اسکنش دارم برای ارسال ولی میگن باید از طریق DHL اقدام کنی....

سلام دوستان عزیز من ریز نمرات دانشگاهمو پرینت گرفتم و بعد بردم روابط بین الملل دانشگاهمون برام مهرش کرد (بدون اینکه مدارکمو آزاد کنم) آیا این ریز نمرات قابل ترجمه توسط دارالترجمه رو داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط albaloosiah نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز من ریز نمرات دانشگاهمو پرینت گرفتم و بعد بردم روابط بین الملل دانشگاهمون برام مهرش کرد (بدون اینکه مدارکمو آزاد کنم) آیا این ریز نمرات قابل ترجمه توسط دارالترجمه رو داره؟
    اگر روزانه بودید که حتما باید آزادش کنید، چون وقتی میخواید تو سایت وزارت علوم واسه تایید آپلود کنید مدرکی دال بر شبانه بودن یا تسویه حساب از شما می خواد.
    بعد باید ببینید که مهر روابط بین الملل دانشگاه جزو تاییدات حساب میشه یا نه؟ مثلا ما اختیار گواهی اشتغال به تحصیلمون رو دادن دست دانشکده ولی کارنامه رو معاون آموزشی تایید میکنه.
    روابط بین المللمون فقط سربرگ انگلیسی و مهر انگلیسی میزنه رو چیزا

Junior Member

دوستان سلام
    بالاخره موفق شدم بخشنامه مربوط به تحویل مدارک و دانشنامه که به تایید وزارت علوم و ناجا رسیده رو از جناب آقای آقامیری مسئول بخش نظام وظیفه وزارت علوم شخصا بگیرم. ایشون لطف کردند و بخشنامه رو برای دانشگاه کارشناسی بنده که خیلی گیر هستن صادر کردند اما شما می تونید ازش برای دانشگاه خودتون چه دولتی، چه غیر انتفاعی و چه موسسه استفاده کنید چون نام تمام دانشگاه ها و واحدهای آموزشی توابع درش هست. دوستان بنده چون سرم شلوغ هستش لطف کنید اگر در بخش های دیگر سایت هم میشه ازش استفاده کرد قرار بدید.
    من قرار هستش فردا برم دانشگاه ریزنمراتو بگیرم اکر اطلاعات جدیدی در خصوص بندهای این بخشنامه به دستم رسید حتما قرار می دهم.
    شرایط من این هستش:
    فارغ التحصیل کارشناسی ارشد؛ شبانه، ریزنمرات اصل رو با مهر و امضا دریافت کردم و پایان خدمت ندارم اصلا.
    کارشناسی غیرانتفاعی بودم، ریزنمرات رو بهم ندادند گفتن پایان خدمت نداری. ایشالله که قراره حل شه.
    امیدوارم همه بتونند مدارکشونو برای ترجمه براحتی و بدون مشکل دریافت کنند.
    لینک:
    http://s3.picofile.com/file/82245450...Oloom.rar.html

Junior Member

دوستان گلم سلام
    من بالاخره ریزنمرات رسمی هر دو مقطع رو بدون شرایط آیین نامه، بدون پایان خدمت، بدون گواهی اشتغال چون فارغ التحصیلم، بدون برگ سبز، بدون هیچی هیچی دست خالی فقط با هزار بار رفت و آمد و چرب زبانی و شاهنامه سرایی و غیره گرفتم دو دستی گذاشتم گاوصندوق!
    امیدوارم کار همه دانشجویان و فارغالتحصیلان عزیزمون که قصد اپلای دارن براحتی و نه مثل من حل شه!
    تشکر میکنم از همه عزیزانی که با پست هایی که گذاشتند و میگذارن راهنمایی میکنن از هر طریقی که شده.
    پایا و مانا پاشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)