صفحه 156 از 190 نخستنخست ... 56106146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,551 تا 1,560 , از مجموع 1892

موضوع: دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    بستگی به دانشگاه داره و باید از سایت خود دانشکده تون ببینید که زدن ریز نمرات official موقع اپلای می خوان یا unofficial
    اگه غیر رسمی بخوان همون که دارین کفایت میکنه، اگه رسمی بخوان باید آزاد کنین و حتما ترجمه رسمی بشه. در ضمن حالت سومی هم هست که بعضی دانشگاه ها نه تنها در هنگام اپلای ریز نمرات رسمی می خوان، بلکه می خوان اون مدارک رو براشون پست کنین.
    مرسی
    دوست عزیز خبر دارید که دانشگاه های داخل مدرکی که ترجمه بشه (بدون مهر دادگستری و خارجه) رو سیلد میکنن یا نه؟ اگه اینکارو بشه کرد دانشگاه های مقصد که گیر نمیدن؟
    آخه هزینه های آزاد کردن مدرک و ریز نمرات در چندین نسخه یکم زیاد میشه!!

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Bahram2015 نمایش پست ها
    مرسی
    دوست عزیز خبر دارید که دانشگاه های داخل مدرکی که ترجمه بشه (بدون مهر دادگستری و خارجه) رو سیلد میکنن یا نه؟ اگه اینکارو بشه کرد دانشگاه های مقصد که گیر نمیدن؟
    آخه هزینه های آزاد کردن مدرک و ریز نمرات در چندین نسخه یکم زیاد میشه!!
    اونم بستگی به دانشگاه داخل داره.

Junior Member

سلام
    من ۶ تیر فارغ التحصیل شدم. تسویه و کارامو کردم و شنبه میرم هزینه تحصیل رایگانم رو بدم.
    وقتی این پولو میدم بنظرتون چقدر طول میکشه تا مدرکو بدن. خیلی وقتم کمه
    مرسی
    I am blessed
    !yes

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra4208 نمایش پست ها
    سلام
    من ۶ تیر فارغ التحصیل شدم. تسویه و کارامو کردم و شنبه میرم هزینه تحصیل رایگانم رو بدم.
    وقتی این پولو میدم بنظرتون چقدر طول میکشه تا مدرکو بدن. خیلی وقتم کمه
    مرسی
    بسته به دانشگاه داره
    کارشناسی من گفتن حدود 1 ماه، ولی زودتر آماده شده بود. دانشگاه ارشدم بیشتر از 2 ماه.
    خیلی بسته به دانشگاه داره. چرا از خودشون نمی پرسین؟

Junior Member

بسته به دانشگاه داره
    کارشناسی من گفتن حدود 1 ماه، ولی زودتر آماده شده بود. دانشگاه ارشدم بیشتر از 2 ماه.
    خیلی بسته به دانشگاه داره. چرا از خودشون نمی پرسین؟
    درست جواب نمیدن؛ هرچند که نامه ای از رعیس دانشگاه گرفتم که زودتر بدنش بهم .
    من پذیرش کاندیشنال دارم تا ۱۵ روز دیگه . بنظرتون اگر دانشنامه حاضر نشد؛ چه مدرکی برای دانشگاه مقصد بفرستم که نشون بده فارغ التحصیل شدم؟ خیلی خیلی این پذیرش برام مهمه.
    مرسی
    I am blessed
    !yes

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

درست جواب نمیدن؛ هرچند که نامه ای از رعیس دانشگاه گرفتم که زودتر بدنش بهم .
    من پذیرش کاندیشنال دارم تا ۱۵ روز دیگه . بنظرتون اگر دانشنامه حاضر نشد؛ چه مدرکی برای دانشگاه مقصد بفرستم که نشون بده فارغ التحصیل شدم؟ خیلی خیلی این پذیرش برام مهمه.
    مرسی
    ایمیل بزنین از خودشون بپرسین، خیلی دانشجوها شرایط شما رو دارن و دانشگاه های اونور قبول می کنن که بعد آماده شدن، مدرک رو براشون ببرن.
    بالاخره که یک گواهی موقت دانشگاه بهتون میده، همونم یعنی نداده؟

Junior Member

ایمیل بزنین از خودشون بپرسین، خیلی دانشجوها شرایط شما رو دارن و دانشگاه های اونور قبول می کنن که بعد آماده شدن، مدرک رو براشون ببرن.
    بالاخره که یک گواهی موقت دانشگاه بهتون میده، همونم یعنی نداده؟
    منظورتون همون گواهی هست که روش میزنه ارزش ترجمه نداره؟
    این خوبه؟ آخه پیش خودم گفتم همون دانشنامه رو بگیرم بهتره نمیدونستم طول میکشه.
    بنطرتون بگم چه نامه ای بهم بدن که ترجمه کنم بفرستم دانشگاه مقصد.
    فکر میکنم به قول شما خیلی برای قطعی کردن پذیرش سخت نگیرن اما در هر حال یه مدرک میخوان
    I am blessed
    !yes

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

منظورتون همون گواهی هست که روش میزنه ارزش ترجمه نداره؟
    این خوبه؟ آخه پیش خودم گفتم همون دانشنامه رو بگیرم بهتره نمیدونستم طول میکشه.
    بنطرتون بگم چه نامه ای بهم بدن که ترجمه کنم بفرستم دانشگاه مقصد.
    فکر میکنم به قول شما خیلی برای قطعی کردن پذیرش سخت نگیرن اما در هر حال یه مدرک میخوان
    نه اونو نمیگم.
    ببین واسه ارشد من یه گواهی موقت دادن که ارزش ترجمه هم داره، چون صدور دانشنامه بیشتر طول می کشه.
    دیگه اطلاعات دقیقترو باید از خود دانشگاه مقصد بپرسین و شرایط تون رو بگین، بالاخره این مشکلی هست که واسه خیلیا بوجود میاد و درک می کنن. ببینین چیو قبول می کنن و چیو نه. ریز نمرات رو که دارین بالاخره.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

سلام دوستان من
    ضمن تشکر از عزیزانی که سوالات رو پاسخ میدن من یه چند تا سوال دارم
    1. شما تابحال دیدین کسی به جای دانشنامه، گواهینامه پایان تحصیلات داشته باشه؟؟
    2. من گواهینامه پایان تحصیلات دارم به جای دانشنامه (مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد من هر دو دانشگاه سراسری بوده)، یعنی من مدرکمو آزاد کردم و به جای دانشنامه بهم گواهینامه پایان تحصیلات دادن، وقتی هم که پرسیدم که چرا دانش نامه نمیدین خب؟؟ گفتن دانشنامه اماده سازیش چندین سال وقت میبره!!! این همه ادم کارشون با گواهینامه پایان تحصیلات راه افتاده نصف کرات رو فتح کردن حالا تو بلند شدی اومدی میگی من دانشنامه میخوام؟! و من اونجا به صورت موقت قانع شدم. بعد که دوباره رفتم دنبالش همین حرفو بهم زدن!!
    حالا، این گواهینامه پایان تحصیلات من هم بهش مهر وزارت امور دانشجویان داخل خورده، هم زیرش نوشته که این دانش نامه ازاد شده و نامبرده هیچ تعهدی به این مملکت نداره. هم ترجمه شده هم مهر دادگستری خورده هم مهر وزارت امور خارجه هم سفارت رفته (اروپا) هم دانشگاههای اروپا قبولش کردن.
    اما! سوالی که الان برای من وجود داره اینه که:
    3. فرق دانشنامه با گواهینامه پایان تحصیلات دقیقا تو چیه؟
    4. ممکنه که تو کانادا و امریکا، برای من مشکلی ایجاد بشه چون من گواهینامه پایان تحصیلات دارم به جای دانشنامه برای لیسانسم؟ (کارشناسی ارشدم دانشنامه داره، فقط لیسانسم گواهی نامه داره به جای دانشنامه). یعنی ممکنه مثلا مدارک منو قبول نکنه دانشگاهی موقع ثبت نام، چون من برای لیسانس گواهی نامه پایان تحصیلات دارم و دانش نامه ندارم؟؟ (من ریزنمره و لغو تعهدمو هم گرفتم همه رو). یا ممکنه سفارت این دو کشور گواهینامه پایان تحصیلات منو قبول نکنه و من آب در هاون بکوبم الکی؟؟ یا به هر دلیلی یه جایی وجود داشته باشه که بگه ما گواهینامه پایان تحصیلات قبول نمیکنیم؟؟ دانش نامت کو؟؟؟
    5. اگه من برم و بلاخره موفق شم دانش نامه بگیرم، این ترجمه هایی که دارم برای گواهینامه پایان تحصیلاتم و همه مهرا روشون خورده دیگه به دردم نمیخورن؟؟؟
    باید دوباره مدارکو از اول ترجمه کنم؟؟
    خیلی ممنونم
    شرمنده سوالاتم زیاده
    ویرایش توسط chemistrymaste : July 6th, 2016 در ساعت 12:30 PM

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام دوستان من
    ضمن تشکر از عزیزانی که سوالات رو پاسخ میدن من یه چند تا سوال دارم
    1. شما تابحال دیدین کسی به جای دانشنامه، گواهینامه پایان تحصیلات داشته باشه؟؟
    2. من گواهینامه پایان تحصیلات دارم به جای دانشنامه (مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد من هر دو دانشگاه سراسری بوده)، یعنی من مدرکمو آزاد کردم و به جای دانشنامه بهم گواهینامه پایان تحصیلات دادن، وقتی هم که پرسیدم که چرا دانش نامه نمیدین خب؟؟ گفتن دانشنامه اماده سازیش چندین سال وقت میبره!!! این همه ادم کارشون با گواهینامه پایان تحصیلات راه افتاده نصف کرات رو فتح کردن حالا تو بلند شدی اومدی میگی من دانشنامه میخوام؟! و من اونجا به صورت موقت قانع شدم. بعد که دوباره رفتم دنبالش همین حرفو بهم زدن!!
    حالا، این گواهینامه پایان تحصیلات من هم بهش مهر وزارت امور دانشجویان داخل خورده، هم زیرش نوشته که این دانش نامه ازاد شده و نامبرده هیچ تعهدی به این مملکت نداره. هم ترجمه شده هم مهر دادگستری خورده هم مهر وزارت امور خارجه هم سفارت رفته (اروپا) هم دانشگاههای اروپا قبولش کردن.
    اما! سوالی که الان برای من وجود داره اینه که:
    3. فرق دانشنامه با گواهینامه پایان تحصیلات دقیقا تو چیه؟
    4. ممکنه که تو کانادا و امریکا، برای من مشکلی ایجاد بشه چون من گواهینامه پایان تحصیلات دارم به جای دانشنامه برای لیسانسم؟ (کارشناسی ارشدم دانشنامه داره، فقط لیسانسم گواهی نامه داره به جای دانشنامه). یعنی ممکنه مثلا مدارک منو قبول نکنه دانشگاهی موقع ثبت نام، چون من برای لیسانس گواهی نامه پایان تحصیلات دارم و دانش نامه ندارم؟؟ (من ریزنمره و لغو تعهدمو هم گرفتم همه رو). یا ممکنه سفارت این دو کشور گواهینامه پایان تحصیلات منو قبول نکنه و من آب در هاون بکوبم الکی؟؟ یا به هر دلیلی یه جایی وجود داشته باشه که بگه ما گواهینامه پایان تحصیلات قبول نمیکنیم؟؟ دانش نامت کو؟؟؟
    5. اگه من برم و بلاخره موفق شم دانش نامه بگیرم، این ترجمه هایی که دارم برای گواهینامه پایان تحصیلاتم و همه مهرا روشون خورده دیگه به دردم نمیخورن؟؟؟
    باید دوباره مدارکو از اول ترجمه کنم؟؟
    خیلی ممنونم
    شرمنده سوالاتم زیاده
    دوست عزیز سخت نگیرید اونا که از این کاغذ بازی های نظام اداری ما اطلاع ندارن. اگه خود شما یا دوستان دیگه حساسیت ایجاد نکنید هر مدرک رسمی که نشون بده درستون تموم شده کافیه، مخصوصا واسه آمریکا و کانادا. اروپایی ها که سخت گیرانه تر و رسمی تر برخورد می کنن هم که می گید قبول کردن مدارکتونو. من از دانشگاه کویینز کانادا پذیرش گرفتم و اصلا ازم دانشنامه نخواستن در هیچ مرحله ای تا الان، همون ریز نمرات رسمی دانشگاه تهران کافی بوده. واسه سفارت کانادا هم بچه ها معمولا دانشنامه رو آپلود می کنن اما یکی از دوستان میل زده بود گفته بودن دانشنامه تونو لازم نداریم فقط اگه ریز نمرات تونو بفرستید و نمراتتون خوب باشه نشون می ده که واقعا قصد تحصیل دارید.
    نکته آخر هم این که من از دانشگاه اولم در مقطع کارشناسی فوق دیپلم گرفتم و انصراف دادم به همین دلیل اصلا بهم دانشنامه ندادن (حتی بعد از آزادسازی مدرک) و فقط گواهی پایان تحصیل دادن و هیچ جایی هم مشکلی پیش نیومده از این بابت.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)