صفحه 164 از 190 نخستنخست ... 64114154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,631 تا 1,640 , از مجموع 1892

موضوع: دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

نقل قول نوشته اصلی توسط Uproar نمایش پست ها
    سلام. من امروز دارالترجمه بودم. خانومی که مدارک رُ از من تحویل گرفت با اطمینان گفت نیازی به ترجمۀ گواهی ریز نمرات نیست و فقط کارنامۀ کل رُ از من گرفت. آقای امین عزیز، من هم چون نمی خواستم مدرک اضافه ای ترجمه کنم و بفرستم، پرسیدم. ممنون که جواب دادید. امیدوارم با خوندن این پست، عزیزانی که همین سوال براشون پیش میاد، جوابشون رُ بگیرن.
    درسته حرفتون.
    اما شايد هم به ندرت بعضي دانشگاهها هستند كه اين گواهي رو از اپليكنت ميخوان.
    مثل گواهي عدم ممانعت تحصيل كه دانشگاههاي آلمان و اتريش ميخوان.
    اما در عموم موارد نيازي نيست.

سلام دوستان
    من دانشگاهی که می خوام اپلای کنم گفته که اگر تحصیلاتتون به یه زبان دیگه باشه باید هم ترجمه شده و هم اصل مدرک به زبان اصلی را بفرستید برای اپلای. تو FAQ خود سایت این را گفته:

My previous studies were not conducted in English. Do you need academic records in the original language of instruction?

Yes. You need to provide both the original-language academic records and a full, word-for-word English-language translation issued by the academic institution you attended or a professional translation service.

الان دانشگاه تهران مدرک کارشناسی را بدون خریدن که تحویل نمیده. به نظرتون چی کار می تونم انجام بدم؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط danteisalive نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشگاهی که می خوام اپلای کنم گفته که اگر تحصیلاتتون به یه زبان دیگه باشه باید هم ترجمه شده و هم اصل مدرک به زبان اصلی را بفرستید برای اپلای. تو FAQ خود سایت این را گفته:

My previous studies were not conducted in English. Do you need academic records in the original language of instruction?

Yes. You need to provide both the original-language academic records and a full, word-for-word English-language translation issued by the academic institution you attended or a professional translation service.

الان دانشگاه تهران مدرک کارشناسی را بدون خریدن که تحویل نمیده. به نظرتون چی کار می تونم انجام بدم؟

ممنون
    با سلام.
    بله درسته.
    بعضي دانشگاهها در مرحله اپلا هم اصل مدارك رو ميخوان.
    نه فقط دانشگاه تهران بلكه تمام دانشگاههاي روزانه مدرك رو بدون آزادسازي نميدن.تنها راهش مكاتبه با دانشگاه مقصده.بايد كامل وضعيت رو براشون شرح بديد و ببينيد چي ميگند.
    ولي بازم تا مدرك رو آزاد نفرماييد حتي قابل ترجمه رسمي هم نيست كه بتونيد ترجمه رسمي رو بفرستيد و بدون ترجمه رسمي كار خيلي سخت ميشه.اما شما شما تلاشتون رو بكنيد و اين موضوع رو به دانشگاه بگيد.
    ولي سعي كنيد زودتر به فكر خريد يا آزاد كردن مداركتون باشيد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام دوستان ، میخواستم بدونم دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه تهران در حال حاضر Official English Transcript به خود دانشجوها میدن ؟ گرفتنش چقدر طول می کشه؟ من خارج از ایران هستم و ریزنمرات انگلیسی از این دو تا دانشگاه نیاز دارم. ممنون میشم راهنمایی بکنید اگر در حال انجام این مراحل هستید.

سلام.
    اميركبير رو نميدونم اما دانشگاه تهران بله ميده.و بسته به اينكه چه روزي از هفته تشريف ببريد داره!بايد درخواست بديد و فقط يه روز در هفته ميره براي امضاي مسول آموزش و اينكه شايد اون روز كه شما درخواست داديد روز امضاي درخواستها باشه شايد هم ديرتر.پس از يك روز تا يك هفته طول ميتونه بكشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط bigwigkhordad نمایش پست ها
    سلام دوستان ، میخواستم بدونم دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه تهران در حال حاضر Official English Transcript به خود دانشجوها میدن ؟ گرفتنش چقدر طول می کشه؟ من خارج از ایران هستم و ریزنمرات انگلیسی از این دو تا دانشگاه نیاز دارم. ممنون میشم راهنمایی بکنید اگر در حال انجام این مراحل هستید.
    سلام.
    دانشگاه امیرکبیر ریزنمره انگلیسی که صادر میکنه متاسفانه غیر رسمی هست هرچند شما مدرکتون آزاد شده باشه!!! اون هم دستی نمیده و به ادرسی که شما بدید پست میکنن. (البته هزینشم میگیرن)
    کلا کارشون خیلی درسته
    با احترام

Junior Member

ببخشید دوستان من ارشد مدیریت دانشگاه تهرانم. ( این توضیح رو بدم که دفاع هم کردم و تموم شده درسم ولی کارای فارغ التحصیلی رو انجام ندادم)
    امروز برای دریافت کارنامه لاتین به دانشکده رفته بودم که گفتن چون درس من تموم شده باید اول فارغ بشی که بتونیم برات کارنامه صادر کنیم. این درحالیکه پارسال که دانشجو بودم بهم کارنامه لاتین غیر رسمی رو دادن. خواستم بدونم دوستان دیگه هم این مشکل رو داشتن؟ برای دریافت کارنامه غیر رسمی حتما به فارغ التحصیلی نیاز هست؟

دوستان دانشگاه تهرانی هم اگر تجربه ای دارن ممنون میشم به اشتراک بگذارن

نقل قول نوشته اصلی توسط aghalandar نمایش پست ها
    ببخشید دوستان من ارشد مدیریت دانشگاه تهرانم. ( این توضیح رو بدم که دفاع هم کردم و تموم شده درسم ولی کارای فارغ التحصیلی رو انجام ندادم)
    امروز برای دریافت کارنامه لاتین به دانشکده رفته بودم که گفتن چون درس من تموم شده باید اول فارغ بشی که بتونیم برات کارنامه صادر کنیم. این درحالیکه پارسال که دانشجو بودم بهم کارنامه لاتین غیر رسمی رو دادن. خواستم بدونم دوستان دیگه هم این مشکل رو داشتن؟ برای دریافت کارنامه غیر رسمی حتما به فارغ التحصیلی نیاز هست؟

دوستان دانشگاه تهرانی هم اگر تجربه ای دارن ممنون میشم به اشتراک بگذارن
    سلام.
    بله درسته.
    من هم يه زمان همين مشكل رو داشتم.
    زماني كه دانشجو بودم به راحتي بارها و بارها ريز نمرات رسمي ممهور گرفتم اما بعد از پايان مقطع ارشد (كه البته براي زمان ارشدم بود و من اون زمان دانشجوي دانشگاه هنر تهران بودم)رفتم ريز نمرات بگيرم گفتند چون الان اينجا دانشجو نيستي بايد كارت پايان خدمت بدي و همچنين كاراي فارغ التحصيليتو كامل انجام بدي.الان در دانشگاه تهران هم همين شرايط رو دارم ميبينم.
    الان براي ريز نمرات رسمي بايد كاراي فارغ التحصيليتون رو كامل انجام بديد و اگر پسر هستيد بايد كارت پايان خدمت ارائه بفرماييد.

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

با سلام.
    لطفا اگر کسی تجربه مشابه داره راهنمایی کنه. ممنون.
    من امروز با دانشگاه ارشدم که تو یکی از شهرستان ها هست تماس گرفتم که میخوام بیام دانشنامه و ریزنمرات رو بگیرم، تو مدارک مشکلی ندارم مشکل اینجاست که مسوولش گفت اومدی همه مدارک رو تحویل دادی 1 ماه بعد آماده میشه! خوب من چیکار کنم که 1 ماه طول نکشه؟! (تازه اگه بشه به حرفشون اعتماد کرد(!) شایدم بیشتر طول بکشه) یعنی راهی برای کوتاه تر کردن این رویه وجود نداره؟ مثلا مدارک رو بدن به خودم ببرم وزارت علوم، کسی تا حالا این تجربه رو داشته؟ اصلا 1 ماه منطقی هست و همه دانشگاه ها اینجوریه؟ ضمنا بنده دو سال پیش فارغ التحصیل شدم ولی تازه الان تعهد مدرک رو دارم لغو میکنم، شاید به خاطر این موضوع باشه که میگه 1 ماه زمان میبره.
    تشکر از دوستان پاسخگو
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات از دانشکده

سلام دوستان
    من برای دریافت ریز نمراتم برای ارسال به دانشگاههایی که قصد پذیرش گرفتن دارم، اقدام کردم و چون در تعداد زیاد میخوام دانشگاه کپی سیاه سفید رو با مهر کپی برابر اصل تحویلم داده.
    سوالم اینه که آیا حتما باید اصل ریز نمرات باشه یا به این شکل مشکلی نداره؟
    و اینکه دانشگاه میگه باید همراه با فرم 12 بفرستی مدارکتو.کسی تجربه ای داره؟ممنون میشم راهنمایی کنین.درضمن من علوم پزشکی هستم نمیدونم فرقی میکنه توی روند یا نه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)