صفحه 174 از 190 نخستنخست ... 74124164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,731 تا 1,740 , از مجموع 1892

موضوع: دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

نقل قول نوشته اصلی توسط rtto نمایش پست ها
    بعد از آپلود مدارک مورد نیاز برای دریافت دانشنامه و ریزنمرات ارشد در سیستم جامع آموزش دانشگاه تهران چقدر طول میکشه تا دانشنامه به دستم برسه؟
    گواهی موقت باید برگشت داده بشه به دانشگاه؟
    تا الآن باید دانشنامه رو دریافت کرده باشید درسته؟
    میشه بگین چقدر طول کشید؟

دوستان کسی اطلاع داره اگه کارنامه انگلیسی رسمی رو از دانشگاه بگیریم باز هم لازمه ریز نمرات رو ترجمه رسمی کنیم یا نه؟
    ویرایش توسط maxi1 : December 18th, 2017 در ساعت 12:45 AM دلیل: ترکیب دو پست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

با سلام خدمت دوستان.
    من لیسانس م شبانه بوده و مشکلی ندارم برای ازاد کردنش.

اما ارشد م روزانه هست، تعهد به خدمتم رو محاسبه کردم 24 ماه بعد از فارغ التحصیلی هستش.

من بعد از گذشت حدود 9 ماه از تاریخ فارغ التحصیلی در مقطع ارشد، رفته ام خدمت سربازی و در حال حاضر در حال خدمت کردن هستم (21 ماه باید خدمت کنم).
    در نتیجه طبق گفته بالا:
    30=21+9
    یعنی زمانی که من خدمت رو تمام میکنم 30 ماه از تاریخ فارغ التحصیلی م گذشته یعنی میتونم بدون اینکه از سازمان کاریابی استفاده کنم ( برای آزاد سازی از طریق عدم کاریابی). مدرک رو از دانشگاه بگیرم. درسته؟
    آیا 21 ماه خدمت سربازی بنده شامل اون 24 ماه تعهد آموزش به دانشگاه بعد از فارغ التحصیلی حساب خواهد شد؟
    آیا 9 ماه که بیکار بودم تا برم سربازی شامل اون 24 ماه تعهد آموزش به دانشگاه بعد از فارغ التحصیلی حساب خواهد شد؟
    سپاس فراوان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biology-Genetics Undergaduate, University of Isfahan

دوستان سلام.
    من سال اخر هستم (دولتی روزانه) و تنها چیزی که تونستم از آموزش بگیرم یک ریز نمرات انگلیسی بدون مهر و یه گواهی اشتغال به تحصیل با مهر آموزش. من تمام این تاپیک رو تقریبا خوندم..ازونجایی که خیلی از پست ها یکم قدیمی هستند میخوام ببینم ایا قانون جدیدی هست که تازه اعمل شده که هیییییچ مهری نزنن؟؟ چطوریه که بعضی ها بدون تسویه حساب قبل از فارغ التحصیلی ریزنمره از دانشگاه با مهر میگیرن..یا دانشگاه براشون داخل پاکت میگذاره و مهر و موم میکنه؟ در صورتی که همه دانشگاها باید از یک قانون تبیعیت کنن...ممنون میشم پاسخ بدین

Junior Member

دوستان میشه راهنماییم کنید ک این ها چیه و از کجا میتونم تهیه کنم؟
    Grade transcripts and BSc/MSc diploma*
    Excel sheet with translation of grades to the Danish grading system* (see guidelines and excel spreadsheet here)

Junior Member

سوال بسیار مهم

دوستان عزیزی که فوق لیسانس، دانشگاه تهران بودن و پذیرش مشروط برای خارج از کشور گرفتن.

گرفتن دانشنامه ی کارشناسی ارشد بسیار زمانبر هست، من وقت بسیار کمی دارم، به جای دانشنامه، چه چیزی رو می تونم به دانشگاه خارجی نشون بدم تا پذیرش منو غیر مشروط کنه؟ من شنیدم برخی گواهینامه پایان تصحیلات میدن ولی آیا دانشگاه تهران هم داره؟ کلا واسه سرعت بخشی به این پروسه چکار کنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک مهندسی دانشگاه تهران

سلام. ببخشید من از یک دانشگاه دولتی در مقطع لیسانس فارغ التحصیل شدم و برای ارشد می خام اپلای کنم. معافیت تحصیلی ندارم و در حال حاضر در فرجه ی یک ساله برای ارسال دفترچه هستم. میخاستم بدونم آیا در حال حاضر من مدرکی مبنی بر این که فارغ التحصیل شدم میتونم از دانشگاهم بگیرم و اون را برای دانشگاه هایی که میخام اپلای کنم بفرستم؟ اینو میدونم که تا وضعیت نظام وظیفم مشخص نشه نمیتونم دانشنامه دریافت کنم ولی دانشگاه ها از من یک تاییدیه برای فارغ التحصیل شدم میخان. ممنون میشم اگر کمکم کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط myousef نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    برای اپلای کردن نیازی به خرید مدرک ندارین به هیچوجه. همین الان میتونین ریزنمرات و گواهی پایان دوره لیسانستون و به زبان انگلیسی از دانشگاه بگیرین (بعضی دانشگاه ها فقط فارسی میدن که باید ترجمه بشه) و بعد از اتمام فوق هم تو فرجه یکساله میتونین ریزنمرات غیر رسمی فوقتون و از دانشگاه بگیرین
    برای اپلای کردن همین مدارک غیر رسمی هم کافیه
    اکثر دانشگاه ها مینویسن که این مدرک غیر رسمی هست.
    از اینجاش بستگی به دانشگاه دکتراتون داره که ضوابطش چجوری باشه. معمولا پذیرش conditional صادر میکنن و میگن مدارک رسمیتون و بفرستین تا
    Unconditional کنیم پذیرشو
    که در این صورت باید مدرک و آزاد کنین ( تو این مرحله ممکنه یه مقدار اذیت بشین با توجه به
    conditional بودن پذیرشتون ولی شدنیه)
    تا اون چند خط مربوط به غیر رسمی بودن و حذف کنن و مدرک رسمی بهتون بدن!
    بعضی از دانشگاه های خارج از کشور، همین که دانشگاه مدرک انگلیسی رسمی صادر کنه واسشون کافیه و برای بعضی ها هم باید بدین دارالترجمه که ترجمه رسمی بکنه واستون ( این کار نیاز به این داره که اول وزارت علوم مهر بزنه مدرکتونو)
    در کل از الان لازم نیست نگرانش باشین، فعلا فقط مدارک لازم برای اپلای کردن و آماده کنین.
    موفق باشین
    سلام ؛ الان من يه سوال پيش اومده واسم؛اينكه مدرك رسمي را وقتي پذيرش گرفتيم بايد داشته باشيم و اونموقع دانشگاه ازمون ميخواد يا مثلن وقتي پذيرش گرفتيم و خواستيم بريم با خودمون بايد ببريم ؟!😁

Junior Member

اگر دانشگاهی قبول کنه که مدرک رسمی نگیره آیا میتونید بدون پول دادن واسه مدرک از کشور خارج شید؟ فرض کنید دانشجوی روزانه و مشمول هستید. حالا یک دانشگاه به شما پذیرش داده و براشون توضیح دادید که آزاد کردن مدرک براتون پر هزینه هست و نمیتونید پولشو پرداخت کنید اونا هم میگن بدون مدرک رسمی ثبت نامت میکنیم. من از یه نفر شنیدم که حتی اگر اون دانشگاه مدرک آفیشال نخواد شما برای اینکه معافیت تحصیلی بگیرید و بتونید از کشور خارج بشید هم باید وثیقه سربازی گذاشته باشید هم تکلیف مدرکتونو مشخص کنید. یعنی حتی اگه مدرک رو نمیخرید باید معادل خریدش وثیقه بذارید. کسی از دوستان در این مورد اطلاعاتی داره؟ آیا بدون هزینه کردن برای مدرک روزانه میشه معافیت تحصیلی گرفت و خارج شد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط cyrussh نمایش پست ها
    اگر دانشگاهی قبول کنه که مدرک رسمی نگیره آیا میتونید بدون پول دادن واسه مدرک از کشور خارج شید؟ فرض کنید دانشجوی روزانه و مشمول هستید. حالا یک دانشگاه به شما پذیرش داده و براشون توضیح دادید که آزاد کردن مدرک براتون پر هزینه هست و نمیتونید پولشو پرداخت کنید اونا هم میگن بدون مدرک رسمی ثبت نامت میکنیم. من از یه نفر شنیدم که حتی اگر اون دانشگاه مدرک آفیشال نخواد شما برای اینکه معافیت تحصیلی بگیرید و بتونید از کشور خارج بشید هم باید وثیقه سربازی گذاشته باشید هم تکلیف مدرکتونو مشخص کنید. یعنی حتی اگه مدرک رو نمیخرید باید معادل خریدش وثیقه بذارید. کسی از دوستان در این مورد اطلاعاتی داره؟ آیا بدون هزینه کردن برای مدرک روزانه میشه معافیت تحصیلی گرفت و خارج شد؟
    من یکی از دوستانم همین کارو انجام داد (برای پاییز 2017) منتها هزینه وثیقه برای مدرک اندکی از قیمت خود مدرک بیشتر هستش. اینکه هنوز هم میشه این کارو انجام داد اطلاع ندارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط F_O نمایش پست ها
    من یکی از دوستانم همین کارو انجام داد (برای پاییز 2017) منتها هزینه وثیقه برای مدرک اندکی از قیمت خود مدرک بیشتر هستش. اینکه هنوز هم میشه این کارو انجام داد اطلاع ندارم
    یعنی میگید بدون گذاشتن وثیقه برای مدرک نمیشه از کشور خارج شد؟!! اینکه خیلی بده. اگر قرار باشه آدم وثیقه بذاره خوب مدرکو میخره دیگه! آیا شما مطمئنید بدون پول دادن واسه مدرک نمیشه معافیت تحصیلی گرفت؟ این به سربازی ربط داره یا برای همه صدق میکنه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)