صفحه 177 از 190 نخستنخست ... 77127167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,761 تا 1,770 , از مجموع 1892

موضوع: دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

نقل قول نوشته اصلی توسط aaboutalebie نمایش پست ها
    سلام دوستان. من هم لیسانسم هم ارشدم سراسری و روزانه بودم. لیسانس سراسری ارومیه و ارشد سراسری بیرجند (مهندسی مکانیک سیالات). سال 86 لیسانسو گرفتم و سال 89 ارشدمو. از سال 90 هم سابقه کار مرتبط در شرکتهای خصوصی دارم با بیمه(حدود 7 سال). سوالم اینه که برای گرفتن ریز نمرات و دانشنامم چه کنم؟ آیا برای هر کدومشون باید سابقه بیمم رو بدم که ببینن آیا بدهی دارم برای تعهدات یا خیر؟ اگر می خواد آیا باید از اداره بیمه بگیرم یا پرینت از سایت تامین اجتماعی کافیه؟ بعد هزینش حدودا چقدر میشه اگه تعداد سالای کاریمو حساب کنن؟در ضمن مدرک موقت ارشدم دستمه(لیساس و ارشد روزانه بودم)(یکی از بچه ها روزانه رشت بود.والدینش رفته بودند برای خرید مدرکش گفته بودند چرا آمدید اینجا باید اینترنتی اقدام کنید!!!!
    2.من بعد از اتمام ارشدم شروع به کار کردم و بین لیسانس و قبولی ارشدم چند ماه فاصله بود برای کنکورم. آیا این سابقه کاری تو خرید مدرک اثر داره یا اصلا. و اینکه من ورودی 82 لیسانس و 87 ارشد بودم قیمتهای خرید مدرک چطوریه؟ به هزینه اون موقع هست یا به روزه؟
    2. با توجه به راه دورم به هر دو دانشگاه(تهران هستم) چطور این پروسه ریز نمرات و .. رو پیش ببرم که معطل نشم. منظورم اینه اگه حضوری باید برم نرم اونجا اوناهم بگن مثلا برو سه روز دیگه بیا.
    خاوهش میکنم یکی خیلی واضح این پروسه رو بهم بگه که آقا شما باید 1. 2. 3. این کارارو بکنید. میدونم زحمته ولی لطف کنید ممنونتون میشم.
    سلام!

من پاسخ برخی از سوالات شما رو می‌دونم. فقط با توجه به شرایط‌تون اگر سوالات بعدی‌تون رو در این تاپیک مطرح کنید احتمالاً راحت‌تر پاسخ بگیرید. در ضمن من بر اساس اطلاعاتم پاسخ میدم، شما باز پرس و جو بفرمایید.

شما می‌تونید از سابقه‌ی کار غیرهمزمان با تحصیل‌تون برای آزادسازی مدارک‌تون استفاده کنید. به علاوه اینکه اختیار این رو دارید که سال‌های کاری‌تون رو به دلخواه خودتون برای آزادسازی مقاطع مختلف تحصیلی به کار ببرید. مثلاً اگر ۳ سال سابقه‌ی کار دارید و هزینه‌ی مدرک ارشدتون از مدرک کارشناسی بیشتر هست، می‌تونید ۱ سالش رو برای کارشناسی استفاده کنید و ۲ سالش رو برای ارشد. محاسبه‌ی هزینه هم طبق جدولی هست که وزارت علوم منتشر می‌کنه و قبلاً در این لینک قابل مشاهده بود اما ظاهراً الان لینک فایل‌ها خالی هستن (از علتش بی‌خبرم). می‌تونید برای اطلاع از هزینه به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید یا تلفنی/حضوری ازشون بپرسید. این جداول در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌گیره.

برای فرایند آزادسازی هم از طریق سامانه‌ی سجاد سازمان امور دانشجویان اقدام می‌کنید. اما شما حتماً سایت دانشگاه خودتون رو چک کنید چون هر دانشگاهی می‌تونه جزئیات خودش رو برای این روند داشته باشه.

شما چرا اعداد سال‌های تحصیل‌تون در حین پست‌تون تغییر کرده؟! اول گفتید ورودی کارشناسی ۸۶ و ارشد ۸۹ بودید ولی در ادامه گفتید کارشناسی ورودی ۸۲ و ارشد ورودی ۸۷ بود. به جای دو نفر سوال پرسیدید؟ هزینه‌ها هم بر اساس مصوبات همون سال ورود شما به تحصیل از شما دریافت میشه و کاری به هزینه‌ی لغو تعهد امسال ندارند.

در مورد اطلاعات بیمه‌ای فکر می‌کنم باید نامه‌ای رسمی داشته باشید و پرینت کفایت نمی‌کنه. اطلاعات من در این زمینه کمه و بهتره پرسش‌تون در این مورد رو در تاپیکی که در ابتدای پاسخ معرفی کردم بپرسید.

موید باشید.

سلام دوست من. نه من برای خودم پرسیدم. لیسانسم ورودی 82 و فارغ التحصیل 86 بودم. ارشدم ورودی 87 و فارغالتحصیل 89. تشکر از راهنماییتون

نقل قول نوشته اصلی توسط redbird نمایش پست ها
    سلام!

من پاسخ برخی از سوالات شما رو می‌دونم. فقط با توجه به شرایط‌تون اگر سوالات بعدی‌تون رو در این تاپیک مطرح کنید احتمالاً راحت‌تر پاسخ بگیرید. در ضمن من بر اساس اطلاعاتم پاسخ میدم، شما باز پرس و جو بفرمایید.

شما می‌تونید از سابقه‌ی کار غیرهمزمان با تحصیل‌تون برای آزادسازی مدارک‌تون استفاده کنید. به علاوه اینکه اختیار این رو دارید که سال‌های کاری‌تون رو به دلخواه خودتون برای آزادسازی مقاطع مختلف تحصیلی به کار ببرید. مثلاً اگر ۳ سال سابقه‌ی کار دارید و هزینه‌ی مدرک ارشدتون از مدرک کارشناسی بیشتر هست، می‌تونید ۱ سالش رو برای کارشناسی استفاده کنید و ۲ سالش رو برای ارشد. محاسبه‌ی هزینه هم طبق جدولی هست که وزارت علوم منتشر می‌کنه و قبلاً در این لینک قابل مشاهده بود اما ظاهراً الان لینک فایل‌ها خالی هستن (از علتش بی‌خبرم). می‌تونید برای اطلاع از هزینه به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید یا تلفنی/حضوری ازشون بپرسید. این جداول در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌گیره.

برای فرایند آزادسازی هم از طریق سامانه‌ی سجاد سازمان امور دانشجویان اقدام می‌کنید. اما شما حتماً سایت دانشگاه خودتون رو چک کنید چون هر دانشگاهی می‌تونه جزئیات خودش رو برای این روند داشته باشه.

شما چرا اعداد سال‌های تحصیل‌تون در حین پست‌تون تغییر کرده؟! اول گفتید ورودی کارشناسی ۸۶ و ارشد ۸۹ بودید ولی در ادامه گفتید کارشناسی ورودی ۸۲ و ارشد ورودی ۸۷ بود. به جای دو نفر سوال پرسیدید؟ هزینه‌ها هم بر اساس مصوبات همون سال ورود شما به تحصیل از شما دریافت میشه و کاری به هزینه‌ی لغو تعهد امسال ندارند.

در مورد اطلاعات بیمه‌ای فکر می‌کنم باید نامه‌ای رسمی داشته باشید و پرینت کفایت نمی‌کنه. اطلاعات من در این زمینه کمه و بهتره پرسش‌تون در این مورد رو در تاپیکی که در ابتدای پاسخ معرفی کردم بپرسید.

موید باشید.
    سلام دوست من. نه من برای خودم پرسیدم. لیسانسم ورودی 82 و فارغ التحصیل 86 بودم. ارشدم ورودی 87 و فارغالتحصیل 89. تشکر از راهنماییتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت دانشگاه مهاجر اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط Rasoul_ak نمایش پست ها
    سلام من تير ٩٨ فارغ التحصيل ميشم دانشنامه موقت كارشناسي ٤ ماه بعد و دانشنامه اصليم دو سال بعد مياد .براي ترجمه مدارك و تأييده تو وزارت دانشنامه أصلي رو ميخواد
    حالا من بايد دو سال صبر كنم يا ميشه بدون مدرك أصلي پذيرش گرفت و بعدا مدرك رو ارائه كنم و يا راهي هست كه بدون مدرك اصلي (با مدرك موقت) پذيرش بگيرم
    من همه مقاطع دانشگاه دولتي روزانه بودم و فكر كنم بايد مداركم رو بخرم
    اگه ميشه پروسه مربوط به تأييد و إرسال مدارك رو برام توضيح بديد ممنون
    سلام اگه ميشه منو راهنمايي كنيد

نقل قول نوشته اصلی توسط Rasoul_ak نمایش پست ها
    سلام اگه ميشه منو راهنمايي كنيد
    سلام!

ببینید این بستگی به کشور و دانشگاه مقصد شما داره. خیلی وقت‌ها پیش میاد که ریزنمرات آفیشیال (یا حتی غیرآفیشیال) رو برای زمان بررسی پرونده‌تون کافی می‌دونند ولی ممکنه به مواردی بربخورید که دانشنامه رو هم از شما بخوان. قاعدتاً داشنامه‌ی مقطعی که تموم نشده (و قراره تیر ۹۸) تموم بشه رو در زمان اقدام برای گرفتن پذیرش از شما نمیخوان. اما اینکه در زمان ثبت نام و تحت عنوان diploma check از شما این مدرک رو بخوان یک چیز معمول هست! ممکنه سفارت یک کشوری هم در زمان اقدام برای ویزا مدرک رو از شما بخواد (به عنوان مثال گفتم).

در مورد تایید مدارک در سامانه‌ی وزارت علوم هم اگر پست‌های اخیر تاپیکش رو نگاه کنید، پاسخ سوالات‌تون رو خواهید یافت. چند پست آخر خود من توی اون تاپیک در ارتباط با کیس‌های مختلف تایید مدرک هست. توصیه می‌کنم فایل راهنمای سامانه‌ی تایید مدرک در این لینک رو مطالعه بفرمایید و اگر سوالی براتون مطرح شد که در تایپک تایید مدارک پاسخ داده نشده بود، اونجا مطرحش کنید.

موید باشید.

سلام
    من امسال از دانشگاه شیراز کارشناسی فارغ التحصیل شدم البته هنوز مراحل اداری فارغ التحصیلی تو سیستم کامل طی نشده
    یه دانشگاه هم پذیرش دارم که ریز نمرات رسمی رو می خواد
    الان البته برای ویزا اقدام کردم و منتظرم اونا گفتن وقتی رسیدی ریز نمرات باید از طریق دانشگاه یا خودت تو پاکت در بسته بیاد
    کنوکور ارشد هم دادم انتخاب رشته هم کردم
    می خواستم ببینم میشه من هفته ی آینده برم دانشگاه شریف ثبت نام کنم بعد بلافاصله درخواست ریز نمرات رسمی بدم؟ مشکلی نخواهد بود؟ دیرتر نمیشه نسبت به حالتی که الان صبر کنم کاملا فارغ التحصیل بشم بعد جایی ارشد ثبت نام نکنم و درخواست ریز نمرات رسمی رو بدم؟
    من مشمول سریازی هم هستم و در واقعا معافیت تحصیلی داشتم
    خیلی متشکر

Junior Member

دوستان کسی تا حالا ریز نمرات فارسی امیرکبیر رو گرفته ؟
    چقدر زمان می بره ؟ دانشکده کامپیوتر؟

Junior Member

سلام دوستان
    آیا با برگ اعزام به خدمت (برگ سبز) میشه مدرک دانشگاهی رو آزاد کرد؟
    ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط razorelc نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آیا با برگ اعزام به خدمت (برگ سبز) میشه مدرک دانشگاهی رو آزاد کرد؟
    ممنونم
    سوال منم دقیقا همینه. شما پاسخی یافتید برای سوالتون؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط omid9068 نمایش پست ها
    سوال منم دقیقا همینه. شما پاسخی یافتید برای سوالتون؟
    سلام
    تا جايي ك من اطلاع دارم، بله ميشه!
    معافيت تحصيل، برگ اعزام، نامه از نيروهاي مسلح ك در حال انجام خدمت وظيفه بدون غيبت هستيد، اين موارديه ك باهاش ميتونيد برا دانشنامه اقدام كنيد، البته بازم جهت اطمينان بپريد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)