صفحه 181 از 190 نخستنخست ... 81131171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,801 تا 1,810 , از مجموع 1892

موضوع: دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

Junior Member ahmad747 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1340 نمایش پست ها
    رشته پرستاری کارشناسی
    سلام دوست گرامی

شما زیر مجموعه‌ی وزارت بهداشت بودین؟اگر دانشجوی دانشگاه‌های علوم پزشکی بودین بهتر هست سوالتون رو توی تاپیک زیر مطرح کنید تا بهتر جواب بگیرید:
    https://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?...%DB%8C

موفق باشید

سلام
    بعد از گرفتن تاییدیه لغو تعهد حدودا چقدر طول میکشه که دانشگاه مدرک و ریز نمره رو اماده کنه؟
    دانشگاههای من : علم و صنعت و تبریز

والا تلفن اصلا جواب نمیدن مخصوصا دانشگاه تبریز. میترسم تا اونجا برم بگن حاضر نیست.

Junior Member

سلام دوستان... از زمان گرفتن نامه دانشگاه به نظام وظیفه و تشکیل پرونده تا گرفتن پاسپورت و خروج از کشور کلا چند روز طول میکشه؟(مثلا 1 مرداد دانشگاه نامه رو بده تا دو هفته بعدش میتونم خارج شم؟)و اینکه تو فروم خوندم پذیرش مشروط به اصل مدرک مشکل نداره الان هنوزم قانون همینه؟ با پذیرش مشروط به اصل مدرک میشه تو وزارت علوم تشکیل پرونده داد؟بعد نظام وظیفه هم مشکلی با پذیرش مشروط نداره؟...سپاااااس..

Junior Member

سلام دوستان مرسی که وقت میزارید و به سوالات جواب میدید. من چندتا سوال داشتم که در ادامه توضیح میدم. من سال 92 از دانشگاه پیام نور تو مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم. ارشدم رو روزانه خوندم دانشگاه علم و صنعت ( تو تاریخ 97/03/30 ) فارغ التحصیل شدم و میخوام برای مقطع دکتری اپلای کنم و قبل از خدمت سربازی از کشور خارج بشم. برای اپلای چه چیزی از دانشگاه نیاز دارم؟ داخل سایت گلستان دانشگاه علم و صنعت نگاه کردم میشه درخواست داد برای کارنامه انگلیسی. همین برای اکسپت اولیه کفایت میکنه ؟! ( یه جا خوندم باید نامه لغو معافیتم رو به پلیس + 10 تحویل بدم و بعد از اون با پرداخت هزینه ازاد سازی مدرک - تقریبا 10 میلیون - میتونم فقط ریزنمراتم رو از دانشگاه بگیریم و فقط با این مدرک میشه برا اپلای کردن اقدام کرد. ایا درسته این موضوع؟ً! ) سوال بعدیم اینه که من چطور میتونم دانشنامه اصلی و ریزنمرات رسمیم رو از دانشگاه پیام نور بگیرم؟! و یک سوال خیلی مهم که نظرات خیلی ضذ و نقیض بود راجبش: من اگه دانشگاه دکتری داخل ایران قبول بشم و دانشجو بشم, میتوتم با داشتن گواهی تحصیلی مقطع دکتری, مدرک دانشگاه ارشد ( با پرداخت هزینه ) و دانشگاه کارشناسیم رو ازاد کنم که بتونم برای اپلای خارج از کشور مجددا اقدام کنم ؟ خیلی ممنون از وقتی که میزارید

Junior Member

سلام دوستان.
    من دارم برای یه دانشگاه اپلای میکنم و خواستن که ریز نمرات غیر رسمی رو فعلا آپلود کنم براشون. من یه ریزنمرات انگلیسی از سایت گلستان قبلا گرفته بودم که یکم غلط املایی و اینا داشت و بردمش دارالترجمه تا یکم راست و ریستش کنن. بعد اونو میخواستم به عنوان ریزنمره غیررسمی اپلود کنم. اما میترسم قبول نکنن چون اینو تو توضیحات سایتشون نوشته بودن:

Unofficial transcripts will be accepted for evaluation purposes. Unofficial transcripts printed from a student information system or links to an external student information system will not be accepted. All official transcripts will be required only if an Offer of Admission is issued.
    حالا بنظرتون ریزنمرات من براشون قابل قبول هست یا خیر؟

پیش فرض دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

سلام، می خواستم بدونم نمره مردودی رو چگونه می شود از کارنامه ارشد حذف کرد؟ ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ٍEconomics

نقل قول نوشته اصلی توسط samvi نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من دارم برای یه دانشگاه اپلای میکنم و خواستن که ریز نمرات غیر رسمی رو فعلا آپلود کنم براشون. من یه ریزنمرات انگلیسی از سایت گلستان قبلا گرفته بودم که یکم غلط املایی و اینا داشت و بردمش دارالترجمه تا یکم راست و ریستش کنن. بعد اونو میخواستم به عنوان ریزنمره غیررسمی اپلود کنم. اما میترسم قبول نکنن چون اینو تو توضیحات سایتشون نوشته بودن:

Unofficial transcripts will be accepted for evaluation purposes. Unofficial transcripts printed from a student information system or links to an external student information system will not be accepted. All official transcripts will be required only if an Offer of Admission is issued.
    حالا بنظرتون ریزنمرات من براشون قابل قبول هست یا خیر؟
    اینو من بطور کلی میگم برای عزیزانی که بعد از این میخوان اپلای کنن. اگه دانشگاتون ریز نمره انگلیسی میده، حتما ریز نمره انگلیسی از دانشگاه بگیرید (یه مقدار خرج داره باید بدیدیش) و برای اپلای از ریزنمره دانشگاه استفاده کنید. ریزنمره رسمی فارسی رو هم اوایل فرآیند اپلای تهیه کنید. بعضی دانشگاه های خارجی علاوه بر نسخه انگلیسی ریزنمره، ریزنمره رو به زبون اصلی (فارسی) هم میخوان. و شما باید این دوتا رو در قالب یک فایل پی دی اف تو سایتشون آپلود کنید. در مورد شما، اگه وقت داری ریز نمره انگلیسیتو از دانشگات بگیر، اگر نه که همون ترجمه دارلترجمه آپلود کن. فقط اون غلطایی که بهش اشاره کردی رو حتما به مسوول دارالترجمه بگو که موقع ترجمه در نظر بگیرن درست ترجمه کنن برات. وقتی هم ترجمه ات رو گرفتی حتما چک کن اوکی باشه. نکته آخر، چک کن ببین نسخه native کارنامه ات رو هم باید آپلود کنی. در این صورت اون گزارش سامانه گلستان به دردت نمیخوره. البته همه دانشگاه ها نمیخوان. اگه شک داشتی به Graduate Office یا Graduate School یا Graduate Coordinator ای میل بزن مختصر و مفید بپرس ببین لازم هست یا نه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ٍEconomics

نقل قول نوشته اصلی توسط Plus_Energy نمایش پست ها
    سلام، می خواستم بدونم نمره مردودی رو چگونه می شود از کارنامه ارشد حذف کرد؟ ممنونم
    اینو باید از آموزش دانشگات بپرسی ولی فکر نمیکنم نمره مردودی حذف کنن چون بخشی از سوابق آموزشیته

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sajad_2014 نمایش پست ها
    اینو من بطور کلی میگم برای عزیزانی که بعد از این میخوان اپلای کنن. اگه دانشگاتون ریز نمره انگلیسی میده، حتما ریز نمره انگلیسی از دانشگاه بگیرید (یه مقدار خرج داره باید بدیدیش) و برای اپلای از ریزنمره دانشگاه استفاده کنید. ریزنمره رسمی فارسی رو هم اوایل فرآیند اپلای تهیه کنید. بعضی دانشگاه های خارجی علاوه بر نسخه انگلیسی ریزنمره، ریزنمره رو به زبون اصلی (فارسی) هم میخوان. و شما باید این دوتا رو در قالب یک فایل پی دی اف تو سایتشون آپلود کنید. در مورد شما، اگه وقت داری ریز نمره انگلیسیتو از دانشگات بگیر، اگر نه که همون ترجمه دارلترجمه آپلود کن. فقط اون غلطایی که بهش اشاره کردی رو حتما به مسوول دارالترجمه بگو که موقع ترجمه در نظر بگیرن درست ترجمه کنن برات. وقتی هم ترجمه ات رو گرفتی حتما چک کن اوکی باشه. نکته آخر، چک کن ببین نسخه native کارنامه ات رو هم باید آپلود کنی. در این صورت اون گزارش سامانه گلستان به دردت نمیخوره. البته همه دانشگاه ها نمیخوان. اگه شک داشتی به Graduate Office یا Graduate School یا Graduate Coordinator ای میل بزن مختصر و مفید بپرس ببین لازم هست یا نه.
    ممنون از پاسختون. فقط من میخوام بدونم منظورشون از این جمله ی
    Unofficial transcripts printed from a student information system or links to an external student information system will not be accepted چیه؟میترسم ترجمه ی منم جزو همونا حساب بشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ٍEconomics

نقل قول نوشته اصلی توسط roozb3h2 نمایش پست ها
    سلام دوستان مرسی که وقت میزارید و به سوالات جواب میدید. من چندتا سوال داشتم که در ادامه توضیح میدم. من سال 92 از دانشگاه پیام نور تو مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم. ارشدم رو روزانه خوندم دانشگاه علم و صنعت ( تو تاریخ 97/03/30 ) فارغ التحصیل شدم و میخوام برای مقطع دکتری اپلای کنم و قبل از خدمت سربازی از کشور خارج بشم. برای اپلای چه چیزی از دانشگاه نیاز دارم؟ داخل سایت گلستان دانشگاه علم و صنعت نگاه کردم میشه درخواست داد برای کارنامه انگلیسی. همین برای اکسپت اولیه کفایت میکنه ؟! ( یه جا خوندم باید نامه لغو معافیتم رو به پلیس + 10 تحویل بدم و بعد از اون با پرداخت هزینه ازاد سازی مدرک - تقریبا 10 میلیون - میتونم فقط ریزنمراتم رو از دانشگاه بگیریم و فقط با این مدرک میشه برا اپلای کردن اقدام کرد. ایا درسته این موضوع؟ً! ) سوال بعدیم اینه که من چطور میتونم دانشنامه اصلی و ریزنمرات رسمیم رو از دانشگاه پیام نور بگیرم؟! و یک سوال خیلی مهم که نظرات خیلی ضذ و نقیض بود راجبش: من اگه دانشگاه دکتری داخل ایران قبول بشم و دانشجو بشم, میتوتم با داشتن گواهی تحصیلی مقطع دکتری, مدرک دانشگاه ارشد ( با پرداخت هزینه ) و دانشگاه کارشناسیم رو ازاد کنم که بتونم برای اپلای خارج از کشور مجددا اقدام کنم ؟ خیلی ممنون از وقتی که میزارید
    برای اپلای به کارنامه رسمی انگلیسی و فارسی نیاز داری. اینو همه دانشگاه های خارجی ازت میخوان. حالا بعضی دانشگاه ها علاوه بر کارنامه، دانشنامه لیسانس و ارشدت (Diploma) رو هم ازت میخوان.
    دانشگاه های خودمون بعضیاشون دانشنامه رو به انگلیسی صادر میکنن بعضیا همچین آپشنی ندارن. اگه ندادن شما باید دانشنامه فارسیت رو ببری دارالترجمه برات ترجمه کنن.
    در مورد اون قسمتایی که پرسیدی چطور میشه سربازی نرفته دانشنامه و ریزنمره گرفت اطلاعات ندارم ولی معمولا تو سایت آموزش دانشگاه ها توضیح دادن چطور بدون کارت پایان خدمت ریزنمره و دانشنامه گرفت. مطمئن نیستم اما فکر میکنم قوانین اصلی و کلی مربوط به صدور دانشنامه و ریزنمره تو همه دانشگاه ها یکسانه حالا روند اجرایی ممکنه فرق داشته باشه. اگه دانشگاه خودت تو سایتش چیزی نداشت به سایت آموزش کل دانشگاه تهران یا شریف سر بزن دستت بیاد چه مدارکی میخوان.
    در مورد سوال آخرت که دانشجو دکترا بشی و مدارکت ارشدت بگیری، من دوستی داشتم که سال دوم دکترا بود و اپلای کرد. تا جایی که میدونم پول واسه آزاد کردن مدارکش نداد. وثیقه گذاشت. سفته و چک. جزییات اینکه چیکار کرد نمیدونم. موفق باشی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)