صفحه 58 از 190 نخستنخست ... 8484950515253545556575859606162636465666768108158 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 1892

موضوع: دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات از دانشکده

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdaddar نمایش پست ها
    آیا برای اپلای کردن برای دکتری ریزنمرات لیسانس هم لازم است؟ اگه لازم است آیا حتما باید رسمی باشه؟ آیا میشه غیر رسمی رو فرستاد؟دانشگاهی که لیسانس گرفتم (باهنر کرمان) بهم ریز نمره نمیده مگر اینکه مبلغ تعهد خدمت را بپردازم. ولی دانشکاهی که فوق گرفتم (دانشگاه تهران) بهم ریز نمرات رو میده!!!
    بله اکثر دانشگاهها ریز نمرات لیسانس را هم لازم دارن.اما درمورد رسمی یا غیر رسمی بودنش خیلی بستگی به جایی داره که دارین اپلای میکنین. یکسری حتی اسکن غیر رسمی هم قبول میکنن. اینو باید از خود graduate coordinator دانشگاه مورد نظرتون بپرسید.اما در صورتیکه فقط رسمی بخوان فکر کنم چاره ای ندارید جز اینکه مبلغ تعهد را بپردازید چون اکثرا دانشگاههای شهرستانها سیستم ارسال ریز نمره رسمی (مستقیما توسط خودشون)تا قبل از تسویه حساب کامل ندارن.
    دوستان تازه وارد به applyabroad: پاسخ بسیاری از سوالات شما در "ویکی" موجود است یا قبلا به افراد با موقعیت مشابه شما داده شده. لطفا پیش از ارسال سوال و پست جدید کمی جستجو کنید.

سلام دوستان
    من یک مشکلی دارم نمی دونم در کدام تاپیک مطرح کنم درست تره. من چند سال پیش مدارک لیسانس و ریز نمراتم را از دانشگاه دولتی خودم آزاد کردم و بعدشم رفتم وزارت علوم مهر تایید زدند و چندین
    نسخه از روش ترجمه کردم به انگیسی با تمام مهر های مربوطه که هنوز هم دارم نسخه هاش را. مشکل اینه مدتی هست اصل مدرک ریزنمراتم گم شده ولی کپی هاش و ترجمه رسمی هاش هستند. حالا باید ریزنمرات به زبان دیگه ای ( زبان ایتالیایی ) ترجمه بشه. حالا سوال من اینه:
    1- اگر بخواهم دوباره ریز نمراتم را برابر اصل کنم باید چه کار کنم؟ برم دانشگاه مربوطه یا اینکه می تونم پرینتشو ببرم وزارت علوم ( همان اتاقی که قبلا خانم معماریانی مهر می زد؟)؟
    2- دارالترجمه ایتالیایی می تونه ترجمه رسمی انگلیسی ریزنمراتم را مبنا قرار بده و بر اساس اون برام ترجمه کنه که دیگه مجبور نشم اصل ریزنمرات را براشون ببرم؟

اگه کسی تجربه ای داره ممنون می شم به من اطلاع بده

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

سلام. ببخشید من می خوام بدونم چقدر نمرات درس های خاص ( مرتبط تر به زمینه تحقیقاتی و گرایش) اهمیت داره برای اپلای مستر ( کانادا یا امریکا ) و اگر بخوام فاند بگیرم؟
    اگر یه سری از درس های مهم که احتمالا میشه نمره خوبی هم ازشون گرفت رو سال آخر بگیرم ولی بخوام همون ترم ۷ اقدام کنم میشه ازشون درخواست کرد که حداقل نمره های ترم ۷ رو تا چند هفته بعد از ددلاین بفرستم ( معمولا ددلاین ها حدود یک ماه قبل از پایان ترم ۷ ؟( در صورتی که بدونم درسای دو ترم آخر به معدلم کمک می کنه و نمره های خوبی هستن چه کار کنم که تاثیر پیدا کنن؟).
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA

دانشگاه لیسانس من بهم فقط یه نسخه کارنامه رسمی فارسی میده
    برای انگلیسیش مشکلی ندارم این رو میدم به تعدادی که میخوام ترجمه کنن
    ولی همه دانشگاه ها از من نسخه فارسی رو هم همراه انگلیسی میخوان، الان برای نسخه فارسی رسمی باید چه کار کنم؟ باید از این کارنامه ای که دارم کپی برابر با اصل بگیرم؟ sealed envelop رو چه کار کنم؟
    یا اینکه میشه فقط کارنامه انگلیسی رو رسمی بفرستم و کارنامه فارسی رو غیر رسمی بفرستم؟

برای فوق لیسانس هم چون هنوز درسم تموم نشده نمیتونم ریز نمرات رسمی بگیرم ولی دانشگاه ریز نمرات انگلیسی رو هر تعداد که بخوام بهم تو پاکت بهم میده
    الان برای ریز نمرات فارسی فوق هم همین سوال رو دارم. میتونم برای نسخه فارسی ریز نمرات غیر رسمی رو بفرستم؟ اگه نمیشه چه کار باید کنم؟

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

سلام
    شما می تونی کارنامه فارسی پرینت بگیری بذاری تو پاکت کنار نسخه انگلیسی و بدی دانشگاه مهر و موم کنه. من همین کارو کردم و حتی کپی برابر اصل هم نکردم! (البته اگه واست اینکارو می کنن، ضرر نداره!)

نقل قول نوشته اصلی توسط sadi28 نمایش پست ها
    دانشگاه لیسانس من بهم فقط یه نسخه کارنامه رسمی فارسی میده
    برای انگلیسیش مشکلی ندارم این رو میدم به تعدادی که میخوام ترجمه کنن
    ولی همه دانشگاه ها از من نسخه فارسی رو هم همراه انگلیسی میخوان، الان برای نسخه فارسی رسمی باید چه کار کنم؟ باید از این کارنامه ای که دارم کپی برابر با اصل بگیرم؟ sealed envelop رو چه کار کنم؟
    یا اینکه میشه فقط کارنامه انگلیسی رو رسمی بفرستم و کارنامه فارسی رو غیر رسمی بفرستم؟

برای فوق لیسانس هم چون هنوز درسم تموم نشده نمیتونم ریز نمرات رسمی بگیرم ولی دانشگاه ریز نمرات انگلیسی رو هر تعداد که بخوام بهم تو پاکت بهم میده
    الان برای ریز نمرات فارسی فوق هم همین سوال رو دارم. میتونم برای نسخه فارسی ریز نمرات غیر رسمی رو بفرستم؟ اگه نمیشه چه کار باید کنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics, Sharif Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط پری سیما نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک مشکلی دارم نمی دونم در کدام تاپیک مطرح کنم درست تره. من چند سال پیش مدارک لیسانس و ریز نمراتم را از دانشگاه دولتی خودم آزاد کردم و بعدشم رفتم وزارت علوم مهر تایید زدند و چندین
    نسخه از روش ترجمه کردم به انگیسی با تمام مهر های مربوطه که هنوز هم دارم نسخه هاش را. مشکل اینه مدتی هست اصل مدرک ریزنمراتم گم شده ولی کپی هاش و ترجمه رسمی هاش هستند. حالا باید ریزنمرات به زبان دیگه ای ( زبان ایتالیایی ) ترجمه بشه. حالا سوال من اینه:
    1- اگر بخواهم دوباره ریز نمراتم را برابر اصل کنم باید چه کار کنم؟ برم دانشگاه مربوطه یا اینکه می تونم پرینتشو ببرم وزارت علوم ( همان اتاقی که قبلا خانم معماریانی مهر می زد؟)؟
    2- دارالترجمه ایتالیایی می تونه ترجمه رسمی انگلیسی ریزنمراتم را مبنا قرار بده و بر اساس اون برام ترجمه کنه که دیگه مجبور نشم اصل ریزنمرات را براشون ببرم؟

اگه کسی تجربه ای داره ممنون می شم به من اطلاع بده
    این سوالو از کسی باید پرسید که تا حالا براش اتفاق افتاده باشه، اگه هم خونه تون تهران نیست یا دانشگاه تون تهران نیست، حداقل یکی رو بفرستید، دنبال پرسیدن این سوال!
    عجب راهنماییه ژرفی بود!

من یه سوال دارم.......ایا ریز نمرات غیر رسمی از دانشگاه سراسری قابل ترجمه رسمی هست یا خیر و اگر بله باید چه کار کرد.؟من الان ریز نمرات غیر رسمی که گوشش نوشته غیر قابل ترجمه دارم.....ممنون از کمکتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط laplap65 نمایش پست ها
    من یه سوال دارم.......ایا ریز نمرات غیر رسمی از دانشگاه سراسری قابل ترجمه رسمی هست یا خیر و اگر بله باید چه کار کرد.؟من الان ریز نمرات غیر رسمی که گوشش نوشته غیر قابل ترجمه دارم.....ممنون از کمکتون
    خیر، نمیشه! میتونی بدی دارالترجمه رسمی ترجمه کنن اما این به معنی رسمی بودن نیست! ریزنمره رسمی یعنی میره وزارت علوم ترجمه میشه! ایران رسمی نمیده که شما لغو تعهد کنی پولشو بدی! میشد که دیگه ..!

نقل قول نوشته اصلی توسط poiuytrewq نمایش پست ها
    خیر، نمیشه! میتونی بدی دارالترجمه رسمی ترجمه کنن اما این به معنی رسمی بودن نیست! ریزنمره رسمی یعنی میره وزارت علوم ترجمه میشه! ایران رسمی نمیده که شما لغو تعهد کنی پولشو بدی! میشد که دیگه ..!
    ممنون از پاسختون.....خوب این ترجمه غیر رسمی رو آیا میشه واسه دانشگاهها فرستاد.؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics, Sharif Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط poiuytrewq نمایش پست ها
    شریف می ده! فکر کنم شریفم ایرانه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)