صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 74

موضوع: نحوه نت برداری سر جلسه IBT

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض نحوه نت برداری سر جلسه IBT

سلام
    کسی می تونه در مورد note taking کمکی بکنه؟من جدا در این مورد مشکل دارم و نمی رسم هم بنویسم هم گوش کنم.

پیش فرض پاسخ : مشکلnote taking

باید طوری گوش بدید که کامل مطلب را درک کردید حواستون کاملا جمع باشه، در این صورت فقط کلمات مهم و کلیدی را یادداشت کنید.... در ضمن از حروف مختصر به جای تمام حروف استفاده کنید... هز آنچه که به نظر می یاد ممکن سوال بشه را یادداشت کنید و از نوشتن کلمات اضافی خودداری کنید... برای نوشتن یکسری از کلمات برای خود نشانه یا سمبلی را در نظر بگیرید.... گاهی مواقع طراحی و رسم آنچه گفته می شود راحت تر از نوشتن است.
    مثال:
    a quarter----------> 1/4
    information-----------> inf
    || <----------- Parallel

اگر دسته بندی مطرح شد حتما نام دسته ها را جداگانه و با فاصله بنویسید تا بتوانید خصوصیات هر دسته را مقابل آن یادداشت کنید. مثل شاخه درخت.
    با نوشتن و تکرار سرعت خود را در انتخاب کلمات کلیدی و در نوشتن بالا ببرید.... از مداد یا خودکار مناسب استفاده کنید.

Life salutes you when you make others happy

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

پیش فرض پاسخ : مشکلnote taking

معمولا تو لكچرها موضوعات دسته بندي مي شن مثلا" از يه نوع گياه نام برده و انواع اون شما بايد اين دسته بندي رو رو نمودار پياده كني: خود به خود وقتي روند اون دستتون بياد خودتون منتظر مي شين تا نمودار رو پر كنيد.
    لازم نيست همه ي چيزا رو نوت برداري كنيد مثلا" تاريخ ها، مكان ها و دوره هاي تاريخي خيلي مهمن و مشخصه كه بايد نوت برداري بشن اما بعضي چيزا مشخصه كه نيازي به نوت برداري ندارن كه با تمرين زياد ميشه اين نكات رو به دست اوورد...

چيزي كه نبايد فراموش كنيد اينه كه اول بايد مفهوم رو درك كنيد و بعد نوت برداري كنيد...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Junior Member

پیش فرض نحوه نت برداری سر جلسه IBT

سلام دوستان
    یه سوال پیش پا افتاده واسم مطرح شده(از اساتید معذرت می خواهم)
    واسه نت برداری سر جلسه بهتره که فارسی نت برداری کنم یا انگلیسی؟
    چون هرچقدر که آدم تو نوشتن انگلیسی سریع باشه بازم به سرعت فارسی نویسی نمی رسه
    من خودم مواقعی که نت برداری می کنم (هنگام گوش دادن به listening) اگه انگلیسی بنویسم از صدا عقب می افتم
    لطفا منو راهنمایی بفرمایید.

پیش فرض پاسخ : نحوه نت برداری سر جلسه IBT

سلام
    من فکر می کنم نت برداری به انگلیسی صحیح تر باشه... چون در پایان شما قراره جواب تست ها را به انگلیسی انتخاب کنید و در مورد نت فارسی ممکن اشتباه بشه... این نظر شخصی من است... شاید هم سلیقه ای باشه...
    Life salutes you when you make others happy

به نظر من چون سرعت در یادداشت مطالب اهمیت بسیار بالایی دارد هر زبانی رو که فکر میکنید در نوشتن اون سریع تر عمل میکنید رو استفاده کنید. من خودم بدون شک از فارسی استفاده خواهم کرد.
    در ضمن اغلب نیازی نیست که تمام جمله رو بنویسید بلکه سعی کنید به خلاصه ترین صورت ممکن نت برداری کنید.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Junior Member

سلام

شما هر دو روش را امتحان کن ببین کدام مناسب تر برای خودت است. اما من هر دو را خودم امتحان کرده بودم و انگلیسی جواب داد. چون اگر شما بخوای فارسی نت برداری باید حرفای اون طرف را به فارسی برگردانی که نا خوداگاه مقداری ( در حد چند صدم ثانیه) وقت میگیره . بعد هنگام جواب به سوالات هم باید مجددا فارسی نوشته را به انگلیسی بر گردانی که بازم همان داستان است. این تغییر زبان مغز باعث بر هم خوردن نظم منطقی مغز در سر امتحان میشود.
    ضمنا ممکنه یک کلمه را فقط تلفظش را بفهمی ولی ندونی چیه و معنیش چیه. میتونی اونا انگلیسی بنویسی و بعد از دیدن سوالش جواب بدی. این به کرات پیش می آید

اما به طور کلی یک تجربه دارم شما برای تافل سعی کن default ذهنت را انگلیسی کنی. انگلیسی فکر کن. با خودت حرف بزن و بنویس. در سر امتحان به طریق اولی انگلیسی باش. اصلا فراموش کن که فارسی. این یکسانی در تفکر در امتحان بسیار بهت کمک میکنه . موفق باشی

کاش مي دانستي / زندگي با همه وسعت خويش / محفل ساکت غم خوردن نيست / حاصلش تن به قضا دادن وپژمردن نيست / اضطراب و هوس ديدن وناديدن نيست / زندگي خوردن و خوابيدن نيست / زندگي جنبش و جاري شدن است / زندگي کوشش وراهي شدن است / از تماشاگه آغاز حيات تا به جايي که خدا ميداند ...

ApplyAbroad Senior Veteran
    Olympia آواتار ها

سلام
    به نظر من بهتر از نت برداری؛ تقویت حافظه هست. چون اینقدر وقت کمه که اگه بخوای نت برداریم چند جمله از گوینده عقب می مونیم. بهتره فقط اعداد یا حروف اول برخی کلید واژه ها نوشته بشه

نوشته اصلی توسط Olympia
    سلام
    به نظر من بهتر از نت برداری؛ تقویت حافظه هست. چون اینقدر وقت کمه که اگه بخوای نت برداریم چند جمله از گوینده عقب می مونیم. بهتره فقط اعداد یا حروف اول برخی کلید واژه ها نوشته بشه
    روش خوبیه اما نیاز به مهارت داره
    ویرایش توسط pApAr : June 12th, 2013 در ساعت 12:12 AM

Member disaster آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

منم موافقم تقویت حافظه و تمرکز کامل روی موضوع نتیجه بهتری رو میده چون بهرحال شما گزینه ها رو خواهید دید و دوباره همه چیز به ذهنتون خواهد آمد.

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)