صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 74

موضوع: نحوه نت برداری سر جلسه IBT

پیش فرض پاسخ : نحوه نت برداری سر جلسه IBT

نقل قول نوشته اصلی توسط disaster نمایش پست ها
    منم موافقم تقویت حافظه و تمرکز کامل روی موضوع نتیجه بهتری رو میده چون بهرحال شما گزینه ها رو خواهید دید و دوباره همه چیز به ذهنتون خواهد آمد.
    دوستانی که نمره بالا تو لیسنینگ میارن یه سوال: نت برداری روی لیسینینگ به شخصه تمرکز منو بهم میزنه از طرفی وقتی نت برنمی دارم روی سوالای یکم پیچیده گیج می شم من لیسنینگم ضعیفه و واقعا نمی دونم روش درست چیه برای تقویت این اسکیل و نتیجه خوب!!

نقل قول نوشته اصلی توسط ApPleAA نمایش پست ها
    دوستانی که نمره بالا تو لیسنینگ میارن یه سوال: نت برداری روی لیسینینگ به شخصه تمرکز منو بهم میزنه از طرفی وقتی نت برنمی دارم روی سوالای یکم پیچیده گیج می شم من لیسنینگم ضعیفه و واقعا نمی دونم روش درست چیه برای تقویت این اسکیل و نتیجه خوب!!
    من سپتامبر 2012 امتحان دادم و لیستنینگم 29 و نمره کلم 101 شد. اون چیزی که برای من جواب داد نت برداری خوب نبود بلکه فهم عالی بود. من همیشه نکات کلیدی و کلماتی رو می نوشتم که بیانگر یه چیز خاص بود مثل یه تئوری و ارتباطات رو تو ذهنم تجسم می کردم. به نظر من به جای یاد گرفتن نکات نت برداری 24 ساعته گوش کنید. نت برداری الان خودش شده یه غول که اصل امتحان رو برده تو سایه. فهم مهمتر از نته.
    البته افراد باید ببینند خودشون چه جوری راحت تر هستند. من خودم مشکل شما رو داشتم و تمرکزم موقع نت برداری از دست می رفت در حالی که اگه نت کامل نمی نوشتم بهتر یادم می موند. اوضاع زمانی بدتر میشد که می خواستم کلمات رو خلاصه کنم مثلا به جای water بنویسم wtr. تازه اون موقع بود که سرعتم کمتر میشد. یادتون باشه روش درست برای همه وجود نداره. این شما هستید که درستی روش رو تعیین می کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pApAr نمایش پست ها
    سلام
    کتاب (The Complete Guide to the TOEFL Test (LISTENING iBTصفحه های 149 تا161 نحوه نوت برداری رو توضیح داده یه سری علامت اختصاری هم گفته که فکر کنم بدردتون بخوره
    موفق باشید
    سلام
    کتابی که گفتین
    (The Complete Guide to the TOEFL Test (LISTENING iBT
    همون
    کتاب راهنمای کامل iBT تامسون (Thomson.Complete guide to iBT)
    هست؟ یا یه کتاب جدا برای لیسنینگ داره؟

مرسی

Senior Member

بعیده نوت برداشتن تمرکز کسی رو بهم نزنه، چون به هر حال به جای یک کار دارین دو تا کار رو با هم انجام میدین، حالا بسته به سطح زبان و تمرین شخص این بهم خوردن کم یا زیاد میشه.

خوب جواب ساده شده ش اینه که آدم لیسنینگش رو بهتر کنه. اما اینجا یه جواب تخصصی برای تافل میطلبه که به نظرم راه حلش تمرین و TPO زدن و بر طرف کردن ضعف در VOCAB (خصوصا لغات آکادمیک رایج در تافل)، آشنایی هر چه بیشتر با متنهای تافل، امتحان کردن ایده های مختلف نوت برداشتن که میخونیم یا به ذهنمون میرسه و در نهایت پله پله بهتر میشه.
    جواب اکثر سوالات با سرچ در باکس گوگل که در سایت هست، بدست میاد. مثلا:"عنوان تاپیک"+"کی ورد سرچ"

Global Moderator

Simon آواتار ها

اگر اين مشكلتون رو حل نكنيد فردا سر كلاها هم مشكل خواهيد داشت. شما بايد ياد بگيريد انگليسي مطلبي رو گوش بديد نت برداريد و فردا شنيده ها و نت ها رو تلفيق كنيد و بتونيد كل مطلب رو بفهميد. شما اگر زمان داريد از پايه تر شروع كنيد. مثلا كتابهاي سري تاپ ناچ .شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندشی شیمی.بولونیا

سلام
    من کتاب لانگمن رو تموم کردم و الان دلتا اخراشم دیگه
    توی گوش دادن کانورسیشن ها هیچ مشکلی ندارم و نت هم لازمم نمیشه و همیشه همرو میتونم ج بدم و بعضی وقتا یه دونه.
    اما لکچر ها رو نمیتونم یادداشت برداری کنم
    ولی توی ج دادن هم غیر از بعضی وقتا ندارم
    اشکال نداره کلا نوت رو بیخیال بشم؟
    تو امتحان واقعی اذیت نمیشم؟
    یه چیز دیگه اینکه انگار کامل لکچر رو متوجه نشدم ولی ج درست رو میدم...نمیدونم چجوری میشه بعضی وقتا

Junior Member

سلام دوستان
    از دوستان یا مسئولین محترم سایت کسی هست بتونه این فایل رایگان نت فول را که مربوط به نت برداری هت توی کتابخونه اضافه کنه؟؟
    واقعاً نیازش دارم و کلی هم به درد بخوره.
    من نتونستم حتی ببیمش، چون سرعت اینترنتم خوب نبود تا چند دقیقه بیشتر نشد نگاه کنم و تازه هم اصلاً بلد نیستم دانلودش کنم.

https://www.notefull.com/content.php...9EA69&pgID=316
    ممنون میشم در اسرع وقت کمک کنید/

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی آلی - دانشگاه آزاد تهران - واحد مرکزی

نقل قول نوشته اصلی توسط ApplyX نمایش پست ها
    سلام دوستان
    از دوستان یا مسئولین محترم سایت کسی هست بتونه این فایل رایگان نت فول را که مربوط به نت برداری هت توی کتابخونه اضافه کنه؟؟
    واقعاً نیازش دارم و کلی هم به درد بخوره.
    من نتونستم حتی ببیمش، چون سرعت اینترنتم خوب نبود تا چند دقیقه بیشتر نشد نگاه کنم و تازه هم اصلاً بلد نیستم دانلودش کنم.

https://www.notefull.com/content.php...9EA69&pgID=316
    ممنون میشم در اسرع وقت کمک کنید/
    درصورتی که امکان داره، یه لینک دانلود از این ویدیو قرار بدید. من از لینک بالا موفق نشدم ویدیو را دانلود کنم، برای من چیزی نمایش نداد، اگه لینک یو/تیوپ ویدیو را دارید، لطفا قرار بدید. من در مورد لیستنیگ از نوت فول فقط یک ویدیو با این اسم تو یو/تیوپ پیدا کردم "free TOEFL listening Intro" .

نقل قول نوشته اصلی توسط meriii نمایش پست ها
    سلام
    من کتاب لانگمن رو تموم کردم و الان دلتا اخراشم دیگه
    توی گوش دادن کانورسیشن ها هیچ مشکلی ندارم و نت هم لازمم نمیشه و همیشه همرو میتونم ج بدم و بعضی وقتا یه دونه.
    اما لکچر ها رو نمیتونم یادداشت برداری کنم
    ولی توی ج دادن هم غیر از بعضی وقتا ندارم
    اشکال نداره کلا نوت رو بیخیال بشم؟
    تو امتحان واقعی اذیت نمیشم؟
    یه چیز دیگه اینکه انگار کامل لکچر رو متوجه نشدم ولی ج درست رو میدم...نمیدونم چجوری میشه بعضی وقتا
    شما باید بری سراغ خود TPO میزان نوت‌برداری مورد نیاز رو متوجه میشی.

من لیسنینگ ۳۰ شدم، همه رو هم کامل متوجه می‌شدم،‌اما تو ۱-۲ مورد اگه اون جزئیات خاص رو یادداشت نکرده بودم نمی‌تونستم جواب بدم. این موضوع کاملا می‌تونه پیش بیاد، اون قدر حجم یه سری توضیحات زیاده که شما به یادداشتاتون برای فکر کردن بیشتر احتیاج دارین.

حتی توی اسپیکینگ و رایتینگ، اون صحبت‌هایی که پخش می‌شه، مهم اینه که شما جزئیات اون رو یادداشت کنید و بعدا استفاده کنید. این موضوع مهمیه.

اگه این قدر اذیتتون می‌کنه و سرعت یادداشت برداری فارسیتون بیشتره، خوب فارسی بنویسین. اما این روش توی اسپینیگ و رایتینگ خوب نیست، چون دیگه شما اصل لغت‌ها رو یادتون نیست.
    The Future you see is the Future you get.

Junior Member spring64 آواتار ها

با توجه به اینکه فروم "چکیده تاپیک مشاوره برای آمادگی iBT-بخش Listening" بسته شده، من تجربیاتم در مورد بخش لیسنینگ از جمله نحوه ی نت برداری رو در این فروم قرار میدم.امیدوارم به سهم خودم به دوستانم کمکی کرده باشم. تاریخ امتحان 22 فوریه 2014.نمره بخش لیسنینگ:29
    +++
    لیسنینگ: برای این بخش من کتاب های دلتا و ETS رو کار کردم که تقریبا همه ی آزمون ها و سوالات رو با کمترین اشتباه جواب میدادم (من برای آزمون MCHE که یکسال و نیم قبل امتحان داده بودم بخش LISTENING کتاب TOEFL KIT رو کار کرده بودم و این تنها پایه ی من بود قبل شروع برای تمرین برای تافل. درک شنیداریم از سریال های انگلیسی و فیلم ها متوسطه. آهنگ های انگلیسی رو البته سالیان ساله گوش میدم اما ضرورتا همه ی جملات رو متوجه نمیشم بدون متن!).بعد اون رفتم سراغ TPO ها که مشکلات تازه با شروع این منبع مهم آغاز شد و توصیه ام برای تمام دوستان اینه که وقت خوبی رو برای این بخش از TPO ها بذارند چون تمام نکاتی که باید بهشون دقت کنید حاصل یاد گرفتن قلق های این بخش از TPO هاست.
    مجددا مثل ریدینگ نکاتی که کمک کرد در آزمون های TPO رفته رفته اوضاعم بهتر بشه رو تیتر وار اشاره میکنم:
    • در لکچر ها و کانورسیشن ها، گاهی نتایج متفاوتی برای موضوعی گفته میشود و در ضمن اشاره میشود که نتایج اولیه غلط و نتایج بعدی که در گذر زمان حاصل شده اند، صحیح میباشند. اما سوال اینطور مطرح میشود که به نظر اولین محققان کدام نتیجه درست است؟ در اینجا نباید ضرورتا نتیجه ی درست را انتخاب کنیم، بلکه باید ببینیم نتیجه ی کار کدام دسته افراد (دانشمندان قدیمی/جدید، نتایج اولیه/ نتایج امروزی)را از ما خواسته، شاید آن نتیجه ای که در نهایت اشتباه قلمداد میشه مد نظر سوال بوده.
    • بعضی اوقات پروفسور حین توضیح یک مساله ابتدا شرح مختصری پیرامون اون مساله میده. که بعد از چند بار دقت کردن متوجه میشید اون جملات DEPENDENT هستند. مثلا پروفسور توضیح میده قبل از اینکه فلان دانشمند به اهمیت کار پیرامون یک مساله ی خاص اشراف پیدا کنه .... و بعد شروع میکنه اصل مساله ای که شما باید ازش نوت بردارید و هدف پروفسور هست از توضیح مساله رو بیان میکنه. با تمرین و آشنا شدن گوشتون با این عبارات متوجه میشید که میتونید ازشون نوت برداری نکنید و این خیلی خیلی به حفظ تمرکز شما در ارتباط با موضوع اصلی مورد بحث کمک میکنه. چون حتی اگر نوت هم بردارید خواهید دید عبارت بدون هیچ نتیجه گیری تموم میشه ("عبارت" "کاما" " اصل حرف پروفسور") و شما فقط ذهنتون منحرف شده و ممکنه آمادگی لازم برای شنیدن اصل گفتار پروفسور رو هم نداشته باشید. "این دست" عبارات DPENDENT صرفا یه مقدمه هستند و گاهی طولانی هم میشوند پس بهتره گوشتون رو به شنیدن و رد کردنشون عادت بدید.
    • نظر شخصی استاد در مورد ترک دیوار کلاس درس مهم هست چه برسد به فرضیه ها و معلومات یک کتاب خاص یا دیدگاه یک محقق یا شخصیت مورد بحث در لکچر و کانورسیشن. همیشه گوشتون تیز باشه تا نظر شخصی استاد رو در هر زمینه ای که مطرح میکنه سریع نوت بردارید.
    • وقتی مواردی بر شمرده میشود که توضیح دهنده ی روش های انجام کاری باشند (این کار با دو روش صورت گرفت، از دو روش یا بیشتر استفاده شد). برای نوت برداری عنوان رو بنویسید و با فلش که عمدتا دو تا سه فلش خواهد بود روش ها یا موارد رو نوت برداری کنید. گاهی اوقات، به فرض، مورد اول نام طولانی داره و پروفسور بعد از ذکر موارد میخواد تک تک موارد رو توضیح بده. اینجور موقع ها برای مورد اول یه شماره یا یه شکلک مشخص کنید و وقتی میخواد توضیحش بده تیترتون رو اون شماره یا شکلک بزنید و به این ترتیب از گفته های پروفسور جا نمیمونید.
    • استرسی که پروفسور روی کلمات وارد میکنه بسیار مهم هست. روی نت برداری از این کلمه ها که با استرس بیان میشوند دقت کنید.
    • اکثر مواقع کلمه هایی که به لحاظ گرامری مشکل هستند یا اسم خاص (اعم از شخص و مکان) هستند در حین پخش فایل صوتی روی مونیتور نمایش داده میشه که بلافاصله باید اون ها رو یادداشت برداری کنید. اینجا هم اگر کلمه مشکل هست، بعد از اینکه اون رو نوشتید (کامل یا ناقص نوشتنش فرقی نداره، فقط خودتون بفهمید که این کلمه ای که دارید مینویسید به چی اشاره میکنه، چون تو سوالات این دست کلمات رو راحت تشخیص میدید و من تا حالا ندیدم دو تا کلمه ی مشکل با املای مشابه در حدی که درست ننوشتنشون روی برگه بخواد مشکل ساز بشه حین جواب دادن به سوالات، مطرح شوند) کنارش یه شکلک بذارید مثلا ستاره یا دایره یا ... و هر دفعه ی بعد که به اون کلمه اشاره میکنه از شکلک خودتون در نت هاتون استفاده کنید، نه اینکه سعی کنید هر دفعه اون کلمه رو بنویسید.
    • مواردی که دو موضوع رو با هم مقایسه میکند (تفاوت ها و شباعت ها) حتما نوت برداری شوند.
    • در حین نوت برداری نباید حواس شما از دنبال کردن روند کلی فایل صوتی منحرف بشه. گرچه بعد از مدتی میبینید مخصوصا در کانورسیشن ها فقط گوش دادن و نوت برداری نکردن مگر در مورد کلمات و عبارات خاصی روش بسیار بهتری هست.
    • در کانورسیشن ها اگر تصمیم گرفتید نوت برداری نکنید و به حافظه تون تکیه کنید، همچنان اسم محل ها رو در صورت ذکر، بنویسید. مثلا بعضی دانشکده ها یا ساختمان ها در دانشگاه اسم خاص دارند که خیلی بهتره نوت برداری شوند و یا اینکه در کانورسیشن ها پروفسور گاهی یه مطلب علمی رو برای دانشجو توضیح میده و از این جهت کانورسیشن حالت لکچر رو به خودش میگیره. اون نکات اعم از علت و معلول ها هم بهتره نوت برداری شوند وگرنه احتمال فرامش شدنشون زیاده. وقتی به کانورسیشن گوش میکنید حتما به تصویر روی صفحه مونیتور نگاه کنید چون خیلی کمک کنندست در جا افتادن اون بحث در ذهن شما. حتی من بعضی وقتا برای اینکه تمرکزمو در حین گوش دادن به کانورسیشن بالا ببرم خودمو در حالتی تصور میکردم که داره یواشکی به حرف های این دو نفر گوش میکنه و میخواد از حرفاشون مخفیانه سر در بیاره که واقعا کمک میکرد در حین اینکه نوت بر نمیداشتم مکالمه تو ذهنم جا بیوفته.
    • گاهی اوقات در ابتدای بحث لکچر پروفسور به تاپیک کوچکی اشاره میکنه که حالت مقدمه ی بحث کلاس رو داره. در حد چند جمله ی کوتاه. اگر با توجه به عنوان لکچر متوجه شدید این بحث حالت مقدمه داره و جزیی از لکچر نیست از نوت برداری ازش غافل نشید چون گاهی به طرز بی رحمانه ای ازش سوال میاد.
    • از فلش های رو به بالا و رو به پایین و جهت دار افقی برای نشون دادن افزایش و کاهش و نتیجه گیری حتما در حین نوت برداری استفاه کنید. اگر در حین صحبت، پروفسور از دو مورد که در قسمت های مختلف لکچر توضیحشون داده استفاده میکنه که نتیجه ای بگیره، از هر جای کاغذ نوت برداریتون اون دو مورد رو با فلش به سمت هم مایل کنید و نتیجه رو در رو به روی فلش نهایی بنویسید و تا جایی که امکانش هست در فلش ها حین نوت برداری استفاده کنید.
    • در حین نوت برداری اسم محل ها رو حتما بنویسید و به یاد داشته باشید که اطلاعات مربوط به محل ها همیشه سوال هستند. مثلا اگر اشاره شده در کالیفرنیا طی تحقیقی این مساله مشخص شد و یا در یلو استون پارک محققان به این نتیجه رسیدند حسابی گوشتونو تیز کنید برای نوت برداری که این سوال هست

کم کم با بکار بردن این دست توصیه ها و موارد این چنینی میبینید که هر برگه ی نوت برداریتون کاملا هدفمنده و حتی میتونید سوالات رو حدس بزنید. برگه های نوت برداری من برای هر لکچر عموما به 5 الی 6 بخش تقسیم میشد (هر بخش رو با یه خط ممتد کاملا از بخش دیگه جدا میکردم/ این بخش بندی با تمرین بیشتر کاملا قابل تشخیص خواهد بود)و در هر بخش با احتمال بالایی میشد حدس زد چه سوالی امکان داره مطرح بشه. از طرف دیگه سوالات لیسنینگ به ترتیب مطرح شدن جواب حین پخش فایل صوتی مطرح میشوند و این خیلی مهمه که شما برای سوالات اول و دوم چشمتون به ابتدای نوشته باشه و دنبال جواب سوال در اون بخش ها باشید. اهمیت این مساله وقتی معلوم میشه که به فرض شما سوال 5 لکچر مربوطه رو میخواهید جواب بدید و خوب نوت بر نداشتید و تازه تمام کلمات ضروری سوال و گزینه ها رو هم بخاطر نمیارید که شنیده باشید! اگر نوت برداریتون تا حدودی قانونمند بوده باشه میدونید که الان باید دنبال جواب سوال در اواسط متن نوت برداری شده بگردید. اونطور که من متن نوت ها مو بخش بندی میکردم معمولا در هر بخش عبارت یا کلمه ای بود که با استرس عنوان شده بود. برای همین وقتی نه نوت خوبی نوشته بودم و نه تمام کلمات مهم سوال رو از فایل بخاطر می آوردم، به اون بخش خاص از متن رجوع میکردم و مثلا اگر در اون بخش کلمه ی SUN با استرس (تکیه) تلفظ شده بود و در گزینه ها هم گزینه ای وجود داشت که به SUN اشاره کرده بود، اون گزینه رو انتخاب میکردم و در خیلی از موارد همین گزینه، گزینه ی درست بود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)