صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 74

موضوع: نحوه نت برداری سر جلسه IBT

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندشی شیمی.بولونیا

پیش فرض پاسخ : نحوه نت برداری سر جلسه IBT

چیزی که من متوجه شدم و برای من تا اینجا کار کرده اینه که وقتی داره حرف میزنه همینجور تند تند ننویسیم.من اینجوری بودم و به خاطر این قسمتی از متن رو از دست میدادم.چون این حول شدن باعث میشه تند تند بخایم بنویسیم و بعد یهو اخر جمله که تو انگلیسی جای نتیجهگیریه متوجه نمیشیم و باید حدس بزنیم.
    منظورم این هست که دقیقا عین وقتی که سر کلاس خودمون تو ایران هستیم.کاملا فقط به استاد گوش بدید گوش بدید.سعی کنید درس رو یاد بگیرید.و وقتی جملش تموم شد و اون جمله ی کلیدی رو که میتونه توی مثال باشه یا توی نتیجه گیری فقط به اندازه 3 2کلمه اختصاری به همراه فلش ها یا علائم دیگه ی خودتون بنویسید.
    یه مطلب دیگه هم هست که به منظم تر شدن کمک میکنه .اگر توی ترنسکریپت ها دقت کنید هر مکث کوچیکی که استاد میکنه در واقع مثل اینه که میره پاراگراف بعد و من همیشه یه خط زیرش میکشم که مشخص بشه و همیشه تز هر پاراگرافی میانگین یک سوال میاد.

پیش فرض پاسخ : عدم پاسخ صحیح به سوالات به رغم فهم کامل listening & reading

سلام
    لطفا در مورد نت برداری صحیح توضیح بدید. مشکلی که دارم اینه که هنگام نت برداری لیسنینگ وقتی خلاصه کلمه را می نویسم فراموش میکنم این چه کلمه ای بود. لطفا راهنمایی کنید

Junior Member massreg آواتار ها

پیش فرض پاسخ : عدم پاسخ صحیح به سوالات به رغم فهم کامل listening & reading

نقل قول نوشته اصلی توسط nazanin2013 نمایش پست ها
    سلام
    لطفا در مورد نت برداری صحیح توضیح بدید. مشکلی که دارم اینه که هنگام نت برداری لیسنینگ وقتی خلاصه کلمه را می نویسم فراموش میکنم این چه کلمه ای بود. لطفا راهنمایی کنید
    در نت‌برداری می‌شه گاهی فارسی نوشت، شکل یا نمودار کشید که ممکنه زمان کم‌تر بگیره یا گویاتر باشه.

Junior Member

با سلام
    من یکی از بزرگترین مشکلاتم این بود که موقع نت برداشتن کلا چندتا جمله ی بعدی رو از دست میدادم کلا توی جزوه نوشتن هم خیلی کند هستم. همه هم بهم میگفتن اگه موقع لیسنینگ نت برنداری کلا لیسنینگ به فنا میره. از جمله یه استاد نسبتا معروف. چند تا تی پی او با نت برداری زدم میانگین نمره هام اومد 19. تا اینکه یه روز همینجوری گفتم بدون نت بزنم ببینم چی میشه! شد 28! یه چیزی تو مایه های داستان هانری بکرل بود! دیگه نت برنداشتم از اون موقع! میانگین نمره هام هم حدود همون 27 میشه تو تی پی او ها!
    کلا اگر مشکل من رو دارید یه بار هم حالت بدون نوت رو امتحان کنید، شاید جواب بده واسه شما هم!
    البته توی بخش اسپیکینگ و رایتینگ حتما باید نوت بردارید، ولی توی لیسنینگ اصلا لازم نیست به نظر من!
    اینو خواستم قبلا بذارم گفتم شاید من دارم اشتباه میکنم و مثلا سر جلسه تافل استرس و اینا نمیذاره آدم یادش بمونه. امروز تافل دادم و دیدم واقعا جواب میده!

موفق باشید

سلام

یه ویدئوی 43 دقیقه ای از جوزف میراندا درباره نت برداری به دستم رسیده. لینک دانلودشو میزارم. خودم دیدمش خیلی خوب بود
    توصیه میکنم دانلودش کنین.

موفق باشین
    http://cdn.sproutvideo.com/f594df2d0...a68bcef108.mp4

Junior Member elihami آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IUST

بچه ها من به فارسی نت برداشتم خیلی خوب بود. نمرمم 29 شد. گفتم شاید این تجربه بهدردتون بخوره. با فارسی خیلی سریعتر میشه نت برداشت. حتی میتونید فینگلیش بنویسید ،کلمه هایی که کلیدی هستن رو به جای معادل فارسیش فینگلیش کنید مثل اسم های خاصی که توی لکچر یا کانورسیشن میاره. مثلا به جای efficiency بنویسید افیشنسی(مثال بودااا). من اول که شروع کردم به خوندن واسه تافل بیشتر از 5-6 کلمه نمیتونستم نت بردارم خیلی جا میموندم. ولی بعد از 2 ماه و تمرین تقریبا از کل متن نت برمیداشتم. میخوام بگم اگه تازه شروع کردید و میبینید که اصلا نمیشه نت برداشت دلیلش اینه که هنوز دستتون راه نیفتاده. در ضمن شما در هر صورت "بایدبایدباید" نت بردارید، حتی اگه بخش لیستنینگ رو بدون نت بتونید بزنید برای بخش رایتینگ و اسپیکینگ حتتتما باید نت بردارید.پس در مقابل نت برداری مقاومت نکنید ))
    در ضمن حواستون به نت هایی که برمیدارید باشه چون اگه نصفه نیمه نت بردارین خود نتتون یه وقتایی باعث گمراهی و اشتباه زدن میشه

Junior Member

سلام دوستان گرامی،
    من در فهم لیسنینگ مشکل دارم، وقتی که شروع می کنم به گوش دادن، اگه قبلا راجع به موضوع چیزی بدونم و لغات آشنا باشن می تونم بفهمم چی می گه. اما در اکثر اوقات کاملاً گیجم. به نظر شما من چه راه حلی دارم برای فهم بهتر و همین طور نت برداری مناسب؟ وقتی که متوجه نمی شم چی میشه بدتر هم استرسم زیاد میشه و جاهایی که هم شاید بدونم چی میگه رو از دست میدم!!!! ممنون اگه منو از این نگرانی بیرون بیارید با راهنمایی های ارزشمندتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط mabi نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی،
    من در فهم لیسنینگ مشکل دارم، وقتی که شروع می کنم به گوش دادن، اگه قبلا راجع به موضوع چیزی بدونم و لغات آشنا باشن می تونم بفهمم چی می گه. اما در اکثر اوقات کاملاً گیجم. به نظر شما من چه راه حلی دارم برای فهم بهتر و همین طور نت برداری مناسب؟ وقتی که متوجه نمی شم چی میشه بدتر هم استرسم زیاد میشه و جاهایی که هم شاید بدونم چی میگه رو از دست میدم!!!! ممنون اگه منو از این نگرانی بیرون بیارید با راهنمایی های ارزشمندتون.
    سلام دوست عزیز تنها راه تسلط در لیسنینگ تمرکز بر روی موضوع هست و من فکر میکنم شما از عدم اعتماد به نفس و این پیش زمینه که من بلد نیستم ضربه میخوری!
    پیشنهاد من اینه که سراغ لیسنینگ جدید نرید یه مدت و روی همون قبلی ها تمرکز کنید و چندین بار گوش کنید. همینطور به سوالات که از کجای این لیسنینگ استخراج شده. در ضمن برای این کار میتونی از اسکریپت ها هم به خوبی کمک بگیری.
    ناگفته نمونه که اگه شما توی دایره لغوی ضعیفی باید اون را هم قویتر کنی.
    موفق باشی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mabi نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی،
    سلام. دایره لغت های تخصصی در اون زمینه بهبود گسترش بده. داخل یکی از فروم ها لغت های هر بخش هست می تونی پیدا کنی

Junior Member AliZeus11 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ryerson University - MSc in Management

سلام
    من در حال آماده شدن برای آزمون تافل هستم..معتقدم:
    1- نوت برداری در بخش لیسینک چندان مفید نیست و حتی شاید مضر باشه..اولا سرعت حرف زدن ها نسبتا بالاست..دوما دو تا کانورسیشن واقعا راحت و کوتاه تقریبا چون کلی جملات غیر مهم رد و بدل میشه و صرفا با تمرکز گوش دادن کافیه..تو لکچر ها هم پروفسور سریع و پشت سرهم توضیح میده و ممکن یادداشت یکی دو تا کلمه بظاهر مهم باعث بشه یه کلمه مهم دیگرو از دست بدین..لذا روی هم رفته پیشنهاد می کنم تو بخش لیسینیگ " با دقت" " با تمرکز" و "اکتیو" گوش بدین طوری که انگار تو کلاس هستین.
    2- اما...در بخش اسپینگ و رایتینگ..نوت برداری کاملا ضروریه...چون پاسخ شما از بین شنیده ها خواهد بود آنهم بطور مفصل و گزینه ای در کار نیست...خوشبختانه سرعت حرف زدن ها در این بخش متعادل و نسبت کند هستش..فقط مهمترین مسئله که خودمم هنوز درگیرم.جا افتادن از ادامه بحثه که دلیلش هم زیاد نوشتن و اختصاری و قراردی ننوشته..که باید واسه خودمون با کد گذاری جا بندازیم..در ضمن نوشتن حاصل استنباط و درک کلی از یک جمله خیلی کارگشا تر از طوطی وار نوشتن کلمات هست چون ممکن موقع استفاده کردن از نوت ها نتونیم بین کلمات ارتباط برقرار کنیم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)