صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 74

موضوع: نحوه نت برداری سر جلسه IBT

Junior Member Mic آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نحوه نت برداری سر جلسه IBT

نظر من هم دقیقاً همینه که AliZeus11 گفتند. اگه listening کسی خوبه، بهتره بدون نت برداری هم امتحان بکنه ببینه براش جواب میده یا نه. اگه توی ذهنتون چیزهایی که میشنوید رو به تصویر بکشید، هم ترتیب وقایع یادتون میمونه و هم اینکه راحت میتونید گزینه‌های پرت رو تشخیص بدید. یه مساله دیگه اینکه توی خونه شاید بتونید راحت تمرکز کنید اما سر جسله خیلی چیزها ممکنه حواس آدم رو پرت کنه. بنابراین پیشنهاد میکنم اگه نت برنمیدارید چشم‌هاتون رو ببندید و فقط گوش بدید! البته بعضی مواقع تصاویر یا نوشته‌هایی رو صفحه میاد که بهتره ببینیدشون. خوشبختانه در این موارد گوینده کلی مکث میکنه و خودتون متوجه میشید که باید چشمهاتون رو باز کنید.

Junior Member elihami آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IUST

شما ممکنه که کاملا متوجه بشید که لکچرر چی میگه، ولی صحبت 5 دقیقه ای تقریبا طولانیه و اگه نت برندارید یادتون میره طرف چی گفت، اونم سر جلسه امتحان با استرس. این موضوع حتی توی فارسی هم پیش میاد. فرض کنید یه استاد داره درباره یه موضوعی که هیچ اطلاعی ازش ندارید 5 دقیقه توضیح میده، بعد از 5-6 دقیقه اگه از جزییات حرفاش بپرسه ممکنه ندونید!

Junior Member Mic آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط elihami نمایش پست ها
    شما ممکنه که کاملا متوجه بشید که لکچرر چی میگه، ولی صحبت 5 دقیقه ای تقریبا طولانیه و اگه نت برندارید یادتون میره طرف چی گفت، اونم سر جلسه امتحان با استرس. این موضوع حتی توی فارسی هم پیش میاد. فرض کنید یه استاد داره درباره یه موضوعی که هیچ اطلاعی ازش ندارید 5 دقیقه توضیح میده، بعد از 5-6 دقیقه اگه از جزییات حرفاش بپرسه ممکنه ندونید!
    شاید این به آمادگی ذهنی هر فرد بستگی داشته باشه. در مورد خودم می‌دونم که یکی از معدود بخش‌های مغزم که خوب کار میکنه مربوط به visual mental imagery هست! یعنی وقتی به یه lecture گوش میدم میتونم در ذهنم به تصویر بکشمش و مثل این هست که دارم فیلم می‌بینم. بنابراین بعد از ۵ دقیقه اگه گزینه صحیح رو ببینم راحت میتونم تشخیص بدم. من شخصاً انگیزه کافی نداشتم که روی این توانایی‌های ذهنی بیشتر کار کنم ("اگه می‌خواستم می‌تونستم!" ) اما هستند کسانیکه این مسیر رو رفتند و جواب گرفتند. برای مثال اونهاییکه شطرنج رو چشم بسته و به صورت simultaneous بازی می‌کنند و اونهاییکه مکعب روبیک رو چشم بسته حل می‌کنند (نمونه‌های جالبی تو YouTube پیدا میشه.) به نظر من این کارها به مراتب سخت‌تر از به خاطر سپردن ۵ دقیقه lecture در سطح TOEFL هست.

Junior Member AliZeus11 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ryerson University - MSc in Management

نقل قول نوشته اصلی توسط AliZeus11 نمایش پست ها
    سلام
    من در حال آماده شدن برای آزمون تافل هستم..معتقدم:
    1- نوت برداری در بخش لیسینک چندان مفید نیست و حتی شاید مضر باشه..اولا سرعت حرف زدن ها نسبتا بالاست..دوما دو تا کانورسیشن واقعا راحت و کوتاه تقریبا چون کلی جملات غیر مهم رد و بدل میشه و صرفا با تمرکز گوش دادن کافیه..تو لکچر ها هم پروفسور سریع و پشت سرهم توضیح میده و ممکن یادداشت یکی دو تا کلمه بظاهر مهم باعث بشه یه کلمه مهم دیگرو از دست بدین..لذا روی هم رفته پیشنهاد می کنم تو بخش لیسینیگ " با دقت" " با تمرکز" و "اکتیو" گوش بدین طوری که انگار تو کلاس هستین.
    2- اما...در بخش اسپینگ و رایتینگ..نوت برداری کاملا ضروریه...چون پاسخ شما از بین شنیده ها خواهد بود آنهم بطور مفصل و گزینه ای در کار نیست...خوشبختانه سرعت حرف زدن ها در این بخش متعادل و نسبت کند هستش..فقط مهمترین مسئله که خودمم هنوز درگیرم.جا افتادن از ادامه بحثه که دلیلش هم زیاد نوشتن و اختصاری و قراردی ننوشته..که باید واسه خودمون با کد گذاری جا بندازیم..در ضمن نوشتن حاصل استنباط و درک کلی از یک جمله خیلی کارگشا تر از طوطی وار نوشتن کلمات هست چون ممکن موقع استفاده کردن از نوت ها نتونیم بین کلمات ارتباط برقرار کنیم
    دوستان یه نکته رو که اخیرا به اهمیت اون پی بردم عرض می کنم در مورد نوت برداری برای لیسینیگ:
    حتما و حتما از لکچر هایی که دسته بندی یا به اصطلاح کلسیفیکیشن دارند نوت برداری کنید...مخصوصا زمانی که بیش از 2 دسته وجود دارند..بهترین روش نوت برداری هم همون سیستم Major Ideas و Minor Idea هستش که تو بارونز گفته. مثلا نوع فلان میشه میجر آیدیا و ویژگی هایش میشه ماینر آیدیا..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی هوافضا، شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط elihami نمایش پست ها
    کی گفته چزئیات بعد از 5 دقیقه می پره؟ به نظر من بدترین کار ممکن موقع گوش دادن به لکچرها نت برداریه.
    اگه در طول مدت پخش شدن لکچر فقط گوش کنید نه تنها هیچ مطلبی رو فراموش نمی کنید بلکه جزئیات بیشتری رو درک می کنید. اگه شما بخواین بنویسید مغزتون رو درگیر نوشتن می کنید و از طرفی استرس از دست دادن یه سری مطالب هم اضافه میشه. چند بار تمرین کنید می بینید چه تفاوتی داره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aminjaberi نمایش پست ها
    کی گفته چزئیات بعد از 5 دقیقه می پره؟ به نظر من بدترین کار ممکن موقع گوش دادن به لکچرها نت برداریه.
    اگه در طول مدت پخش شدن لکچر فقط گوش کنید نه تنها هیچ مطلبی رو فراموش نمی کنید بلکه جزئیات بیشتری رو درک می کنید. اگه شما بخواین بنویسید مغزتون رو درگیر نوشتن می کنید و از طرفی استرس از دست دادن یه سری مطالب هم اضافه میشه. چند بار تمرین کنید می بینید چه تفاوتی داره.
    دوست من، این نوت برداشتن یا نداشتن بر اساس هر شخص فرق میکنه، من سه بار تافل دادم و لیسنینگ رو بار اول 26 (با اورال98) بار دوم 26(اورال 101) و بار سوم 29 شدم (با اورال 110). من دفعات اول نوت برنمیداشتم یا خیلی الکی برمیداشتم. برای دفعه سوم وقتی سوالاتی رو که توی tpo اشتباه میزدم آنالیز کردم فهمیدم عدم نوت برداری باعث این غلطا میشه. سعی کردم کاملا effective نوت بردارم و کاملا موفق بودم، نوت برداری خوبه به شرطی که تمرکزت رو به هم نزنه و درست برداشته بشه. من همیشه اکثر مواقع سوالاتی که میگه what is the lecture mainly about? رو اشتباه میزدم چون سیر و توالی ارائه اطلاعات تو ذهنم نمی موند. طوری نت برداشتم که بدونم از کجا به کجا رفته و بیشتر تمرکز رو چی بوده و مشکل رو کامل حل کرد.
    به صورت خلاصه، تا حد زیادی به خود شخص برمیگرده، برای نوت برداشتن هم افعال، اسامی خاص، پارامترهای یک فرایند و حاهایی که چن تا عامل رو برمی شمرد مهمند. سعی میکردم خلاصه و مفید بردارم، در واقع main ideas . برای کلماتی مثل more علامت فلش رو به بالا، برای not و never کلمه nt یا nv . نوت خوبه به شرطی که موثر باشه و تمرکز رو به هم نزنه.
    ویرایش توسط Vinc : May 21st, 2015 در ساعت 01:03 PM

سلام
    لینک مربوط به فایل ویدئویی اموزش نت برداری نوت فول رو که parsaparin عزیز لطف کرد در Dropbox اپلود کرد و برام فرستاد رو اینجا میزارم برای استفاده همه دوستان
    باز هم باید یه تشکر خیلی ویژه از دوست عزیزمون parsaparin داشته باشیم که زحمته اینکار رو کشیدند

اینم لینک
    https://www.dropbox.com/s/n1vsxu0ejl...ef108.mp4?dl=0

Member elixir آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

پیش فرض پاسخ : شیوه های تقویت مهارت شنیداری (مباحث کلی)

سلام

دوستان برای نت برداری موقع تمرین لیسینگ برای کسی که تصمیمش شرکت در تافل هست چه روشی رو پیشنهاد میکنین؟ کاغذی یا تایپ ؟؟؟؟ و اگر تایپ کردن بهتره چه روشی براش به کار بگیرم خوبه؟/؟

سپاس
    Tell your heart that the fear of suffering is worse than the suffering itself. And that no heart has ever suffered when it goes in search of its dreams, because

every second of the search is a second's encounter with God and with eternity.
    Paulo Coelho

Banned

پیش فرض پاسخ : شیوه های تقویت مهارت شنیداری (مباحث کلی)

نقل قول نوشته اصلی توسط elixir نمایش پست ها
    سلام

دوستان برای نت برداری موقع تمرین لیسینگ برای کسی که تصمیمش شرکت در تافل هست چه روشی رو پیشنهاد میکنین؟ کاغذی یا تایپ ؟؟؟؟ و اگر تایپ کردن بهتره چه روشی براش به کار بگیرم خوبه؟/؟

سپاس
    سلام

در زمان آزمون واقعی، scratch pad شما کاغذ هست... پس طبیعتا noting روی کاغذ convergence بیشتری با چیزی که در انتظارتون خواهد بود، داره...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member elihami آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط aminjaberi نمایش پست ها
    من تجربه خودم رو نوشتم، توی بخش لیسنیگ هم 29 شدم. اگر شما فکر میکنید که بدون نت بهتره، اینم تجربه شماست. این موضوع به شخص بستگی داره. ولی اینو در نظر بگیرید که توی رایتینگ و اسپیکینگ هم لیسنینگ هایی وجود داره که شما باید دربارشون بنویسید و صحبت کنید. سر جلسه حدود 14 تا بخش لیسنینگ(1+4+3+3+3) هر کدوم با یه موضوع جدید وجود داره و شاید حفظ کردن یکی و بعد سریع سوییچ کردن به موضوع بعدی و حفظ کردنش برای کسی که سر جلسه استرس داره سخت باشه. در ضمن یه وقتایی سوالات یا بهتره بگم جواب های بخش لیسنینگ معمولا جوری نیست که با یه نگاه کردن به گزینه ها سریع بشه جواب درست رو تشخیص داد چون معمولا دوتا از گزینه ها خیلی خیلی شبیه هم هستن که یه نگاه به نت خیلی وقتا کارگشاست. یکی از جاهایی هم که نت خیلی کمک میکنه توی تسک اینتگریتد رایتینگ هست که میخواید متن رو با لکچر مقایسه کنید.
    در کل بگم هرکی مدلش یه طوره و باید با تمرین بفهمید که مدلتون نتیه یا نه. من خودم از همه چی نت بر میدارم، مثلا وقتی دارم با استاد راهنمام یا مدیر پروژم صحبت میکنم یه کاغذ جلوی دستمه و بعضی از مطالبی که میگند رو روش مینویسم. وقنی خیلی توی نت برداشتن ماهر بشین دیگه ذهنتون درگیر نوشتن نیست، فقط دستتونه که داره مینویسه و گوشتون به متنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)