صفحه 3 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 98

موضوع: افزودن لهجه های مختلف در قسمت لیسنینگ و اسپیکینگ( لطفا پست اول مشاهده شود!)

Banned

پیش فرض پاسخ : اضافه کردن لهجه های مختلف انگلیسی در قسمت لیسلینگ و اسپیکینگ

نقل قول نوشته اصلی توسط fadaei2 نمایش پست ها
    امتحان امروز لهجه فوق العاده غیر قابل فهمی داشت که فقط کسی که لهجه های دیگه رو کار کنه میتونه از پسش بربیاد، ربطی به نگران بودن و نگران نبودن هم نداره!

من نمیدونم این دوستانی که میگن نگران نباشین، رو چه حسابی حرف میزنن! آقا یا خانم اگر در مورد مساله ای مطمئن نیستی برای چی حرف میزنی؟
    اگه منظورتون از اون آقا بنده و پست شماره 16 هست باید بگم که من اون پست را در جواب کاربر kokomalo63 دادم و نه شما. همونطور که گفتم لیسینینگ کاملا تکراری بود. اون پک طلایی عوض شده بود و جاش یک پک دیگه با لهجه بریتیش و استرالیایی قرار گرفته بود که اگه یک خورده به مغرت فشار می آوردی و امتحان 2 مارچ را بررسی میکردی متوجه میشدی که احتمال اینکه این پک عوض بشه هست. اگه میگفتم که نگران باش توی این یک هفته میخواستی چیکار بکنی و یا اگه امروز لهجه بریتیش نمی اومد حتما میگفتین که چرا گفتم نگران باشید. شما بهتره ضعف لیسینینگ خودتون را بر گردن دیگران نیندازید. اتفاقا یکی از دوستام امروز امتحان داشت و بهش گفته بودم که فقط لیسینینگ و ریدینگ از پیش بینی ها بخونه (و فقط 4 نمونه بهش معرفی کرده بودم و از همون ها هم اومد) و وقتش را واسه اسپیک و رایت نذاره چون مطمئن بودم که از تاریخ های خیلی قدیمی میاد که گنجاندنش در پیش بینی ها مقدور نیست. وقتی یک عده مثل شما در این فروم فعالیت میکنن و طرز فکرشون اینطوری هست، آدم دلسرد میشه که این اطلاعات را شیر کنه. چون اگه یک موقع درست از آب در نیاد باید کلی بازخواست بشه.

Member kokomalo63 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Indusrtial engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaafshari نمایش پست ها
    اگه منظورتون از اون آقا بنده و پست شماره 16 هست باید بگم که من اون پست را در جواب کاربر kokomalo63 دادم و نه شما. همونطور که گفتم لیسینینگ کاملا تکراری بود. اون پک طلایی عوض شده بود و جاش یک پک دیگه با لهجه بریتیش و استرالیایی قرار گرفته بود که اگه یک خورده به مغرت فشار می آوردی و امتحان 2 مارچ را بررسی میکردی متوجه میشدی که احتمال اینکه این پک عوض بشه هست. اگه میگفتم که نگران باش توی این یک هفته میخواستی چیکار بکنی و یا اگه امروز لهجه بریتیش نمی اومد حتما میگفتین که چرا گفتم نگران باشید. شما بهتره ضعف لیسینینگ خودتون را بر گردن دیگران نیندازید. اتفاقا یکی از دوستام امروز امتحان داشت و بهش گفته بودم که فقط لیسینینگ و ریدینگ از پیش بینی ها بخونه (و فقط 4 نمونه بهش معرفی کرده بودم و از همون ها هم اومد) و وقتش را واسه اسپیک و رایت نذاره چون مطمئن بودم که از تاریخ های خیلی قدیمی میاد که گنجاندنش در پیش بینی ها مقدور نیست. وقتی یک عده مثل شما در این فروم فعالیت میکنن و طرز فکرشون اینطوری هست، آدم دلسرد میشه که این اطلاعات را شیر کنه. چون اگه یک موقع درست از آب در نیاد باید کلی بازخواست بشه.

لطفا بحث نکنید. ولی خدایی این ای تی اس خیلی مرکز بی شعوری هستش. نو که می خوای سبک و عوض کنی لاقل یه سال پیش می گفتی که از مارچ عوض میشه ما هم تمرین میکردیم. من واقعا استرس گرفتم. 6 آپریل ام امتحان دارم. لهجه ی بریتیش قابل فهم هست ولی لهجه های دیگه خیلی سخته. مثل اینکه یکی که تازه فارسی یاد گرفته هم متوجه لهجه ی تهرانی بشه هم لری هم شیرازی و... الان اساتید بزرگوار یه راه حلی کوتاه مدت ارئه بدن بچه های که امتحانشون نزدیک دچار استرس نشن. ولی من خودم به شخصه می خوام به ای تی اس میل بزنم و اعتراض کنم.

رشته و دانشگاه
    Indusrtial engineering

امتحان امروز لهجه فوق العاده غیر قابل فهمی داشت که فقط کسی که لهجه های دیگه رو کار کنه میتونه از پسش بربیاد، ربطی به نگران بودن و نگران نبودن هم نداره!

من نمیدونم این دوستانی که میگن نگران نباشین، رو چه حسابی حرف میزنن! آقا یا خانم اگر در مورد مساله ای مطمئن نیستی برای چی حرف میزنی؟
    شانس ماست دیگههه. چند پارت غیر امریکایی بود؟؟ مال کدوم لهجه بود. میشه یکم راهنمایی کنید؟؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaafshari نمایش پست ها
    من یک سوال ساده پرسیدم که چرا وقتی بعضیها از چیزی مطمئن نیستی در موردش حرف میزنن. فکر میکنم با این واکنشی که نشون دادین خودتون هم قبول دارین که ندونسته حرف زدین چون من اسمی از کسی نبردم.

ولی مثل اینکه به شما برخورده و با یه سری عبارتهایی که ربطی به صجبت نداره "اگه یک خورده به مغرت فشار می آوردی" و " شما بهتره ضعف لیسینینگ خودتون را بر گردن دیگران نیندازید" جواب دادین.

مطمئنا حتی گوش دادن به چند لکچر با لهچه های مختلف میتونه خیلی به آشنا شدن با اون لهجه کمک کنه و حداقل آدم رو دچار شوک نکنه. و ربطی به سطح لیسنینگ برای کسی که میخواد امتحان تافل بده نداره و میتونه هر کسی رو که خودش رو آماده نکرده باشه شوکه کنه

حداقل دوستانی که 22 مارچ امتحان دارن میتونن یه بخشی از کارشون رو به این مساله اختصاص بدن.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط majidf نمایش پست ها
    من شخصا می دونستم این موضوع مهمی و در اولین روزی که ETS این اطلاعیه گذاشت این تاپیک ایجاد کردم که دوستان در جریان باشن و خیلی از دوستان به من گفتن که این تاپیک باعث ایجاد استرس برای ما شده من به همه اون دوستان گفتم که یک مقدار کمی خودشون اماده کنند اگر عوض شده بود دچار مشکل نشند. اگر بعد امتحان میگیم نگران نباشید بخاطر اینه که تاثیری نداره نگرانی روی نمرتون. اما اگر صحبت شما با کسایی که اینجا گفتند که حالا این مشکلی ایجاد نمیکنه یا فعلا توی امتحان نمی یاد، مثل همه راهنمایی که توی این سایت میشه در نهایت خود شما هستید که نحوه آماده شدن برای آزمون انتخاب میکنید.
    نه عزیز جان منظورم شما نبودی، شما یه مساله ای رو دیدی و آلارم دادی. کسی که منظورم بود خودش متوجه شد و عصبانی شده از اینکه چرا بهش گفتم ندونسته حرف زده. شما ندونسته حرف نزدی یه اطلاعیه رو دیدی و لطف کردی اینجا گذاشتی. اشتباه از من بود که جدی نگرفتمش

Banned

من یک سوال ساده پرسیدم که چرا وقتی بعضیها از چیزی مطمئن نیستی در موردش حرف میزنن. فکر میکنم با این واکنشی که نشون دادین خودتون هم قبول دارین که ندونسته حرف زدین چون من اسمی از کسی نبردم.

ولی مثل اینکه به شما برخورده و با یه سری عبارتهایی که ربطی به صجبت نداره "اگه یک خورده به مغرت فشار می آوردی" و " شما بهتره ضعف لیسینینگ خودتون را بر گردن دیگران نیندازید" جواب دادین.

مطمئنا حتی گوش دادن به چند لکچر با لهچه های مختلف میتونه خیلی به آشنا شدن با اون لهجه کمک کنه و حداقل آدم رو دچار شوک نکنه. و ربطی به سطح لیسنینگ برای کسی که میخواد امتحان تافل بده نداره و میتونه هر کسی رو که خودش رو آماده نکرده باشه شوکه کنه

حداقل دوستانی که 22 مارچ امتحان دارن میتونن یه بخشی از کارشون رو به این مساله اختصاص بدن.
    کاربر محترم، شما گفتین که یک عده در این تاپیک میگن که نگران نباشید. من هم جزء چند نفری بودم که گفته بودم جای نگرانی نیست. در اول صحبت ها هم گفتم اگر منظورتون بنده هستم این پاسخ شماست. ضمنا پست بعدی شما هم نشون میده که منظورتون بنده بودم. بعدش هم این یک فروم هست و هر کسی نظرات خودش را میده و الزاما هم همیشه درست نیست. تصمیم نهایی را خود فرد باید بگیره. به عنوان مثال، یکی توی همین فروم بابت آزاد کردن مدرک از طریق کاریابی اطلاعات اشتباهی به من داده بود و باعث شد که سه ماه کار من عقب بیفته. حالا من باید ایشون را بازخواست میکردم؟! مطمئنن اشتباه خودم بوده که به دقت این مسئله را بررسی نکرده بودم.
    از اون جایی که این لهجه غیر آمریکایی در فسمت آخر لیسینینگ بوده امیدوارم تصحیح نشه و بچه ها بتونن نمره خوبی از این قسمت بگیرن.
    پ.ن: 22 مارج امتحانی برگزار نمیشه.

رشته و دانشگاه
    Indusrtial engineering

من الان به ای تی اس میل زدم و گفتم که کارشون خیلی غیر اکادمیک بود از دوستان دیگه هم می خوام به جای مقصر قرار دادن هم میل بزن به ای تی اس. شاید این قسمت رو تو نمران دخالت ندن. ولی منم احساس میکنم که جنبه ی ازمایشی داره آخه نمیشه که یه دفعه به امتحان سبک جدیدی اضافه بشه و از فرداش اجرا شه. اگه می خواستن این کارو انجام بدن باید از یه سال پیش اطلاع می دادن. بازم دوستان نظر دیگه ای دارن لطف کنن بگن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kokomalo63 نمایش پست ها
    من الان به ای تی اس میل زدم و گفتم که کارشون خیلی غیر اکادمیک بود از دوستان دیگه هم می خوام به جای مقصر قرار دادن هم میل بزن به ای تی اس. شاید این قسمت رو تو نمران دخالت ندن. ولی منم احساس میکنم که جنبه ی ازمایشی داره آخه نمیشه که یه دفعه به امتحان سبک جدیدی اضافه بشه و از فرداش اجرا شه. اگه می خواستن این کارو انجام بدن باید از یه سال پیش اطلاع می دادن. بازم دوستان نظر دیگه ای دارن لطف کنن بگن
    بنظر من که اعتراض نکنیم بهتر چون الان با اینکار اعتبار تافل بیشتر میشه و در جاهایی که الان کمتر قبول دارن مثل ویزا استرالیا ممکن تاثیر گزار باشه.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kokomalo63 نمایش پست ها

لیسنینگ 8 و 9 این مساله رو داشتن. 9 که اصلا بریتیش هم نبود و استرالیایی بود.
    اینقدر شوک بود که بعضیا هنوز بعد از امتحان متوجه نشده بودن که بریتیش بوده و فقط میگفتن خیلی سخت بود. یه عده فکر میکردن یه لهجه خاص تو امریکا بوده! فکر کنم برمیگرده به استرس امتحان.
    البته به نظرم با یک مقدار تمرین خیلی آدم میتونه پیشرفت کنه. در مورد خودم مثلا چند وقت پیش سریال گیم آو ترونز رو میدیدم و سد اولیه لهجه بریتیش برام شکسته شده بود.
    اما حقیقتا سر جلسه امتحان با اون همه استرس و بعد از یک ساعت ریدینگ زدن، 6 تا لیسینگ زدن، مواجه شدن با این مساله برای اولین بار خیلی بده. مخصوصا که دقیقا آخرین قسمت لیسنینگ هست و تو اون زمان سالن امتحان شروع به شلوغ شدن و رفت و آمد میکنه و بعضی ها هم لیسنینگشون رو شروع کردن.
    ولی مطمئنا اگر یک مقدار آمادگی قبل از امتحان وجود داشته باشه خیلی میتونه موثر باشه. نکته مهمتر اینه که تقریبا اکثر افراد مثل هم هستن. همه خودشون رو برای تافل اماده کردن، نه آیلتس. کسی رو ندیدم که این جمله رو نگه: خدا کنه تصحیح نشه!
    در مورد ایمیل زدن هم من هم حتما ایمیل میفرستم

Junior Member

من الان چک کردم لهجه مال نیوزلند بود. کاش حداقل موضوع لکچر قابل فهم بود. تمدن قبله های باستان مصر هم موضوع شد! اتفاقن به نظر من اونایی که امتحان دارند حتمن به فکر باشن. تا مثل امروز ما غافلگیر نشن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)