صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 47

موضوع: حقوق نفت و گاز

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    criminal law

پیش فرض پاسخ : حقوق نفت و گاز

سلام دوستان عزیز
    این صفحه خیلی وقته که کسی بهش سر نزده خیلی خوب میشه اگر دوستانی که اطلاعاتی در مورد حقوق نفت و گاز در ایران و خارج از ایران دارن ارائه بدن با ذکر جزئیات در این زمینه

من یه سری منبع برای دکترای حقوق نفت و گاز پیدا کردم که در اینجا قرار میدم اگر کسی منابع بهتر سراغ داشت ممنون میشم راهنمایی کنه .

گرایش حقوق نفت و گاز

حقوق تجارت بین الملل 1- حقوق تجارت بین المللی دکتر عبدالحسین شیروی

2- اینکوترمز 2010 اتاق بازرگانی بین المللی مترجم مسعود طارم سری مؤسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی
    3- داوری تجاری بین المللی (آیین داوری) دکتر حمید رضا نیکبخت.
    4- بیمه حمل و نقل بین المللی مؤسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی
    5- اعتبارات اسنادی در حقوق تجارت بین الملل ترجمه سعید حسنی
    حقوق قراردادهای نفت و گاز
    1- حقوق قراردادهای بین المللی نفت دکتر مسعود امانی
    2- جزوه حقوق انرژی دکتر بهمئی دانشگاه شهید بهشتی
    3- جزوه حقوق انرژی دکتر ابراهیمی دانشگاه تهران
    4- مقالات مرتبط با موضوع دکتر شیروی، دکتر جنیدی و دکتر ایزانلو
    5- قوانین و مقررات نفتی
    حقوق مدنی
    1- اعمال حقوقی دکتر ناصر کاتوزیان
    2- قواعد عمومی قراردادها دکتر صفایی
    3- سقوط تعهدات دکتر شهیدی
    4- مسئولیت مدنی (الزامات خارج از قرارداد) دکتر صفایی و دکتر حبیب الله رحیمی
    5- جلد 1 عقود معین دوره پیشرفته دکتر کاتوزیان
    6- جلد دوم عقود معین دوره مقدماتی دکتر کاتوزیان
    7- قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی دکتر کاتوزیان
    8- قانون یار تعهدات انتشارات چتر دانش
    زبان انگلیسی
    1- 1100 واژه
    2- واژگان ضروری تافل
    3- 504 واژه ضروری
    4- ترجمه کامل بخش گرامر تافل Barron's انتشارات چتر دانش
    استعداد تحصیلی

Junior Member

سلام دوستان
    1.کسی میدونه چه دانشگاه هایی در امریکا رشته حقوق نفت و گاز را دارد؟

2.چه تفاوتی بین رشته petroleum law با رشته energy,environment and natural resources law وجود داره؟
    باتشکر ا

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sunflower63 نمایش پست ها
    من در ایران در دانشگاه تهران لیسانس حقوق خوندم.الان در امریکا زندگی می کنم. خیلی به رشته نفت و گاز علاقه پیدا کردم. و البته یه سری دوره های دانشگاه تهران رو هم اونجا گذروندم.دانشگاه university of Texas من رو برای دوره های LLM قبول کرده. که در رشته Energy, Environmenta and Natural Resources درس بخونم. راستشو بخوایید اینجا خیلی ها می گن که LLM به درد نمی خوره و واسه پول در آوردن دانشگاه ها هستش و بهتره که شروع کنم برای JD خوندن. به نظر شما من اگه همین LLM رو بخونم بهتر هستش یا JD واقعا لطف می کنید اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید به من بدید.
    سلام دوست عزیز
    تفاوت JD با LLM در چیست ؟ میشه در کل بگید JDچیه با تشکر

Junior Member

فک میکنم توی آمریکا jd معادل لیسانس و llm معادل فوق هستش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    law-university of Allameh Tabatabaii

Lightbulb پاسخ : حقوق نفت و گاز

نقل قول نوشته اصلی توسط adoh نمایش پست ها
    دوستان عزیز احساس میکنم که چای حقوق نفت ئ گاز در میان پیج های حاضر خالی باشه پس اگر سوالی در این رابطه هست در خدمتتون هستم.با توجه به اینکه رشته من شامل تجارت بین الملل و نفت و گاز هست فکر میکنم که بررسی هردو موضوع در یک پیج امکان پذیر نباشه پس بهتره فعلا بر نفت و گاز تمرکز کنیم
    سلام دوستان خسته نباشید
    ببخشید من چند تا سوال داشتم
    تا چند وقت پیش میخواستم برای دانشگاه های آلمان اقدام کنم اما بعد از دیدن رنک دانشکده های برتر حقوق جهان و نبودن دانشگاه های آلمان در اون ها و وضع تقریبا اسف بار دانشگاه های آلمان در رنک کینگ جهانی منصرف شدم
    از طرفی هم ظاهرا ایران فقط رشته نفت و گاز را اختصاصی ارائه میدهد و در آمریکا این رشته تحت شاخه تجارت و تجارت بین الملل قرار دارد
    خب با این اوصاف به نظرتون چکار میشه کرد برای ادامه تحصیل توی ارشد برای نفت و گاز در آمریکا و دانشگاه های خوبش؟یعنی باید اگه بخوام برم باید برای تجارت اپلای کنم یا چی؟
    درخصوص شرایطم هم باید بگم تافل 9 به بالا دارم الانم در یکی از دانشگاه های دولتی تهران درس میخونم و رتبه کنکورم هم نزدیک 400 بوده (هرچند به نظرم تاثیری نداره)،مقاله هم ندارم
    به نظرتون برای تحصیل تو این رشته به کدوم کشورها میتونم سفر کنم که از لحاظ دانشگاهی هم مطرح باشن؟
    با توجه به بین المللی بودن این رشته به نظر شما بعد از تحصیل میشه به کشورهای دیگه هم برای کار مراجعه کرد یا نه؟
    در کل خیلی سوال دارم و این بخش هم شدیدا ناقص هست هرچقدر گشتم خواهشا کسی کمکم کنه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bia2 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    1.کسی میدونه چه دانشگاه هایی در امریکا رشته حقوق نفت و گاز را دارد؟

2.چه تفاوتی بین رشته petroleum law با رشته energy,environment and natural resources law وجود داره؟
    باتشکر ا
    با سلام
    برای اینکه دقیق بدونید چه دانشگاههایی توی امریکا چه رشته هایی را دارند به سایت بار امریکا مراجعه کنید. american bar association.
    چند تا از دانشگاههاشون اینا هستند : UNIVERSOTY OF HOUSTON, UNOVERSITY OF TEXAS, OKLAJOMA UNIVERSITY, DENVER UNIVERSITY, TULSA UNIVERSITY, DEDMAN SCHOOL OF LAW (DALLAS.

در تفاوت این دو رشته هم مشخص که اولی فقط نفت و گاز را شامل میشه، البته به واحد هایی هم که ارائه می دهند توجه کنید و دومی انرژی به طور کلی. در امریکا معمولا کلیه مقوله های مرتبط با انرژی یعنی نفت گاز برق اب هسته ای و قوانین محیط زیستی مرتبط را در بر میگیره. اکثر دانشگاه ها هم قوانین امریکاState va Federal را توی این زمینه بررسیمی کنن و اینترنشنال میستند. حتما قبلا واحدهایی را ارائه میدهند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mrsam نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید
    ببخشید من چند تا سوال داشتم
    تا چند وقت پیش میخواستم برای دانشگاه های آلمان اقدام کنم اما بعد از دیدن رنک دانشکده های برتر حقوق جهان و نبودن دانشگاه های آلمان در اون ها و وضع تقریبا اسف بار دانشگاه های آلمان در رنک کینگ جهانی منصرف شدم
    از طرفی هم ظاهرا ایران فقط رشته نفت و گاز را اختصاصی ارائه میدهد و در آمریکا این رشته تحت شاخه تجارت و تجارت بین الملل قرار دارد
    خب با این اوصاف به نظرتون چکار میشه کرد برای ادامه تحصیل توی ارشد برای نفت و گاز در آمریکا و دانشگاه های خوبش؟یعنی باید اگه بخوام برم باید برای تجارت اپلای کنم یا چی؟
    درخصوص شرایطم هم باید بگم تافل 9 به بالا دارم الانم در یکی از دانشگاه های دولتی تهران درس میخونم و رتبه کنکورم هم نزدیک 400 بوده (هرچند به نظرم تاثیری نداره)،مقاله هم ندارم
    به نظرتون برای تحصیل تو این رشته به کدوم کشورها میتونم سفر کنم که از لحاظ دانشگاهی هم مطرح باشن؟
    با توجه به بین المللی بودن این رشته به نظر شما بعد از تحصیل میشه به کشورهای دیگه هم برای کار مراجعه کرد یا نه؟
    در کل خیلی سوال دارم و این بخش هم شدیدا ناقص هست هرچقدر گشتم خواهشا کسی کمکم کنه
    سلام
    در امریکا این رشته تحت عنوان energy and natural resources law تدریس میشه. توی پست قبلی گفتم چه دانشگاههایی این رشته را دارند. اکثرا تافل 100 میخواهند ولی بعضا با 90-80 هم می پذیرند. اگر امریکا بخوانید و دانشجوی خوبی باشید همانجا هم می توانید کار پیدا گنید البته سخته ولی اگر علاوه بر انگلیسی عربی قوی هم داشته باشید با سابقه علمی که در یک کشور حقوق اسلامی دارید ، کار پیدا کردن غیر ممکن نیست، در ضمن پاسخ خیلی از سئوالاتتون توی صفحات اصلی فورم هست

Junior Member

سلام. تو کشورای امارات ،قطر دکترای حقوق نفت و گاز ارائه میشه؟ من هرچی میگردم اطلاعات درس درمونی پیدا نمیکنم؟ اصلا تو کدوم کشورا دکترای ح نفت و گاز ارائه میشه؟ دوستان ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pari66 نمایش پست ها
    سلام. تو کشورای امارات ،قطر دکترای حقوق نفت و گاز ارائه میشه؟ من هرچی میگردم اطلاعات درس درمونی پیدا نمیکنم؟ اصلا تو کدوم کشورا دکترای ح نفت و گاز ارائه میشه؟ دوستان ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    با سلام
    آمریکا، کانادا و اسکاتلند را من سراغ دارم که این رشته در مقطع دکتری ارائه می شود.

Junior Member

سلام. دوستان. من کارشناسی ارشد زبان انگلیسی .و مترجم دو کتاب چاپ شده هستم 14 سال سابقه تحصیل از دبستان تا دانشگاه رو دارم. اکنون مدرس تافل و آیالتس هستم و نیز مدرس دانشگاه در زبان انگلیسی. امسال در مقطع لیسانس حقوق فارغ التحصیل میشم . هدف اصلی من وکالته اما به دلیل فرصتی که پیش آمده میخوام برای ارشد هم آزمون بدم. برای انتخاب بین تجارت بین الملل و نفت و گاز قادر به انتخاب نیستم . از نظر فرصت شغلی و شرایط کاری داخل ایران . لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید. در ضمن هرکدام از دوستان در حیطه زبان سوالی داشته باشند با افتخار در خدمتم. بسیار ممنون میشم.

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)