درود دوست عزیز

متاسفانه تو جستجویی که داشتم به این نتیجه رسیدم که رشته ی محیط زیست در اروپا تو همین سوئد بیشتر با رشته های ریاضی در ارتباطه تا علوم تجربی و طبیعی

در آمریکا مثلا دانشگاه مریلند نگاه میکردم این قضیه وجود نداره...تو کانادا هم شنیدم بیشتر محیط زیست در ارتباط با خاک و آب هست تا مثلا اقتصاد و ... !

تو ایران تا اونجایی که من میدونم دو تا رشته ی محیط زیست داریم...یکی مهندسی منابع طبیعی محیط زیست که سعی در جلوگیری از تخریب دارند و دیگری مهندسی محیط زیست که فکر کنم دانشکده اش بغل دانشگاه بهداشت دانشگاه تهران باشه و بیشتر در ارزیابی های محیط زیستی تو این شرکتهای مشاور مشغول به کارند و عمدتا متاسفانه ارزیابی های غلطی دارند....
در رشته ی ما هم که مهندسی کشاورزی - علوم خاک باشه به جرات می تونم بگم بهترین رشته برای سر و کله زدن با محیط زیسته...
در واقع آنچه که من فهمیدم ماهیت محیط زیست در خارج با ایران فرق داره....
تنها رشته ای که خیلی به رشته ی ما میخوره و ماهیت محیط زیستی هم داره رشته ی مدیریت آب و خاک دانشگاه کشاورزی سوئد بود که متاسفانه پذیرش این ترمشو از دست دادم....
خوشبختانه یا بدبختانه سال دیگه ارشد محیط زیست و خاک تو دانشگاه ما قراره پذیرش داشته باشه...رشته ای که واقعا می تونه خیلی جذاب و کاربردی باشه....

دوست عزیز آقا مجید من چند تا رشته ی دیگه هم پیدا کردم تو جستجوهایی که تو استودرا داشتم....البته جالب بود نتونستم رشته ی Environmental Economics and Management - Master´s Programme نه تو پاییز 2009 پیدا کنم نه بهار 2010 ولی در حالیکه تو سایت دانشگاه هست!
حالا این وسط چجوری باید اپلای بشه من نمی دونم!واقعا بعضی موقعها به سلامت فکری استودرا شک می کنم

این ها رشته هایی بودند که من هم پیدا کردم...به اضافه اونهایی که شما پیدا کردید

Environmental science
Autumn term 2009

Lund University
Master of Environmental Management and Policy

Stockholm University
Master's Programme in Environmental Analysis and Management

Swedish University of Agricultural Sciences
Environmental Communication and Management - Magister (1 year master) Programme

University of Boras
MSc in Industrial Engineering - Quality and Environmental Management
http://www.hb.se/wps/portal/program/...ARAM=KMAEK09h1

University of Gothenburg
Master of Science in Environmental Management and Economics

---------------------------------------
Environmental science
Spring term 2010

Kristianstad University
Auditing Techniques for Environmental, Health and Occupational Safety and Quality Management Systems 7.5 cr First cycle (undergraduate): new HE entrants

Ecological Sanitation 7.5 cr Second cycle (Master's)

Environmental Management 7.5 cr First cycle (undergraduate): new HE entrants

Master Thesis in Sustainable Water Management 15 cr First cycle (undergraduate): entrants with prior HE credits

Urban Waters Management 7.5 cr Second cycle (Master's)

آیا این ها هم جزو مهندسی محیط زیست و مدیریت محیط زیست می شوند؟
میشه مثلا همین مدیریت آب شهری رو با محیط زیست ادغام کرد و مطالعاتتو مثلا در تصفیه بیولوژیکی آبها پیش ببریم؟
آیا به نظر شما میشه این ریسک رو انجام داد و مطالعاتتو با خاک پیش ببری؟!

با سپاس