صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: تحصیل در گرایش مديريت محيط زيست و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض تحصیل در گرایش مديريت محيط زيست و مسائل مرتبط

كسي هست در مورد مديريت محيط زيست اطلاعاتي داشته باشه؟
    يكي از دوستام مي خواست بدونه كدوم دانشگاه امريكا "مديريت محيط زيست" داره.
    اين دوستم داره در دانشگاه آزاد علوم تحقيقات درس مي خونه.

چون خودم دقيقا از اين رشته اطلاعات ندارم نمي دونم آيا سوالم رو جاي درستي مطرح كردم يا نه.

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

پیش فرض پاسخ : مديريت محيط زيست

سلام .
    درباره environmental management اطلاعاتی ندارم ولی برای پیدا کردن دانشگاه از college search ها استفاده کنید بد نیست

http://www.petersons.com/
    http://www.collegeview.com
    http://www.anycollege.com
    http://collegesearch.collegeboard.com/search/index.jsp
    و . . .

MAJID84
    Guest

این رشته با هدف توسعه پایدار و حفظ محیط زیست ایجاد شده که متخصصان با بدست اوردن اطلاعات محیطی و ارزیابی محیط در مورد مسائل محیط زیستی تصمیم گیری می کنند.در خارج از کشور تا اونجا که من می دونم در این رشته وشاخه هایی مانند علوم محیط زیست کارهای تحقیقاتی زیادی انجام میشود که دانشگاه MIT و Pennsylvania پیشرو هستند.
    در ضمن شانس پذیرش در رشته محیط زیست در امریکا به نسبت رشته های دیگر بیشتره.
    در ایران دانش آموختگان اين رشته مي توانند در برنامه ريزيهاي علمي و اجرايي سازمانهاي مختلف از جمله: سازمان حفاظت محيط زيست٬ وزارت كشور٬ وزارت صنايع و معادن٬ وزارت مسكن٬ سازمان مديريت و برنامه ريزي٬ وزارت نفت و شهرداريها و مهندسان مشاور مشاركت نموده و آنها را در برنامه ريزيها٬ اجرا و مديريت طرحهاي پژوهشي و اجرايي ياري دهند.

موفق باشید

MAJID84
    Guest

با سلام
    من دانشجوی ترم آخر کشاورزی - خاک هستم....

میخاستم بدونم ما هم می تونیم برای این رشته پذیرش بگیریم؟

توی سوئد در مورد رشته ی environmental management من چیزی ندیدم...آیا در اونجا نام دیگری داره؟
    اینا رو داره:
    Environmental science
    Environmental technology
    Environmental and energy systems
    Environmental health

با سپاس

رشته Environmental management در دانشگاههای سوئد :

Lund University

http://www.lu.se/o.o.i.s?id=10901&lukas_id=XAMSS

IIIEE Lund University

http://www.iiiee.lu.se/site.nsf/AllD...256FE0003F139C

Swedish University of Agricultural Sciences

http://www.slu.se/?id=987&programkod=NM005

University of Gothenburg

http://www.utbildning.gu.se/ViewPage...rogramid=S2EMA

ApplyAbroad Veteran

درود دوست عزیز

متاسفانه تو جستجویی که داشتم به این نتیجه رسیدم که رشته ی محیط زیست در اروپا تو همین سوئد بیشتر با رشته های ریاضی در ارتباطه تا علوم تجربی و طبیعی

در آمریکا مثلا دانشگاه مریلند نگاه میکردم این قضیه وجود نداره...تو کانادا هم شنیدم بیشتر محیط زیست در ارتباط با خاک و آب هست تا مثلا اقتصاد و ... !

تو ایران تا اونجایی که من میدونم دو تا رشته ی محیط زیست داریم...یکی مهندسی منابع طبیعی محیط زیست که سعی در جلوگیری از تخریب دارند و دیگری مهندسی محیط زیست که فکر کنم دانشکده اش بغل دانشگاه بهداشت دانشگاه تهران باشه و بیشتر در ارزیابی های محیط زیستی تو این شرکتهای مشاور مشغول به کارند و عمدتا متاسفانه ارزیابی های غلطی دارند....
    در رشته ی ما هم که مهندسی کشاورزی - علوم خاک باشه به جرات می تونم بگم بهترین رشته برای سر و کله زدن با محیط زیسته...
    در واقع آنچه که من فهمیدم ماهیت محیط زیست در خارج با ایران فرق داره....
    تنها رشته ای که خیلی به رشته ی ما میخوره و ماهیت محیط زیستی هم داره رشته ی مدیریت آب و خاک دانشگاه کشاورزی سوئد بود که متاسفانه پذیرش این ترمشو از دست دادم....
    خوشبختانه یا بدبختانه سال دیگه ارشد محیط زیست و خاک تو دانشگاه ما قراره پذیرش داشته باشه...رشته ای که واقعا می تونه خیلی جذاب و کاربردی باشه....

دوست عزیز آقا مجید من چند تا رشته ی دیگه هم پیدا کردم تو جستجوهایی که تو استودرا داشتم....البته جالب بود نتونستم رشته ی Environmental Economics and Management - Master´s Programme نه تو پاییز 2009 پیدا کنم نه بهار 2010 ولی در حالیکه تو سایت دانشگاه هست!
    حالا این وسط چجوری باید اپلای بشه من نمی دونم!واقعا بعضی موقعها به سلامت فکری استودرا شک می کنم

این ها رشته هایی بودند که من هم پیدا کردم...به اضافه اونهایی که شما پیدا کردید

Environmental science
    Autumn term 2009

Lund University
    Master of Environmental Management and Policy

Stockholm University
    Master's Programme in Environmental Analysis and Management

Swedish University of Agricultural Sciences
    Environmental Communication and Management - Magister (1 year master) Programme

University of Boras
    MSc in Industrial Engineering - Quality and Environmental Management
    http://www.hb.se/wps/portal/program/...ARAM=KMAEK09h1

University of Gothenburg
    Master of Science in Environmental Management and Economics

---------------------------------------
    Environmental science
    Spring term 2010

Kristianstad University
    Auditing Techniques for Environmental, Health and Occupational Safety and Quality Management Systems 7.5 cr First cycle (undergraduate): new HE entrants

Ecological Sanitation 7.5 cr Second cycle (Master's)

Environmental Management 7.5 cr First cycle (undergraduate): new HE entrants

Master Thesis in Sustainable Water Management 15 cr First cycle (undergraduate): entrants with prior HE credits

Urban Waters Management 7.5 cr Second cycle (Master's)

آیا این ها هم جزو مهندسی محیط زیست و مدیریت محیط زیست می شوند؟
    میشه مثلا همین مدیریت آب شهری رو با محیط زیست ادغام کرد و مطالعاتتو مثلا در تصفیه بیولوژیکی آبها پیش ببریم؟
    آیا به نظر شما میشه این ریسک رو انجام داد و مطالعاتتو با خاک پیش ببری؟!

با سپاس

MAJID84
    Guest

درود به شما

سوالات زیادی پرسیدی .اما تا اونجا که میدونم براتون مینویسم.

در مورد محیط زیست بحث زیاده .این جمله تکراری که میان رشته ای هستش رو دوباره میگم.بعضی رشته ها مثلا مهندسی برق چندتا زیر رشته داره و زمینه های کاریش مشخصه اما محیط زیست همیشه گیج کننده است . هر وقت مردم اسمش رو میشنوند یاد حیوانات میفتند اما اینطور نیست.هدف رشته حفاظت -پالایش الودگی ها-توسعه پایدار هستش که هر کدام شامل شاخه های مختلف محیط زیست است.و در نهایت هدف همیشه و همیشه سلامتی انسانه تا خود محیط زیست.( البته من از طرفداران استفاده منطقی و چندجانبه از محیط زیست هستم)چون محیط سالم حتما برامون سلامتی میاره :-\ جالب اینکه رشته بهداشت محیط که جز رشته های پزشکی هستش به همین مسئله می پردازه .حتی تاثیر الودگی روی اعصاب و روان و روحیه افراد .
    الودگی های اخیر هوای تهران اهمیت این رو نشان داد. ;D
    من به این نتیجه رسیدم که محیط زیست میتونه جز تمام رشته هایی باشه که در نهایت با سلامت انسان در ارتباطه.البته جنبه های زیبایی شهری وتفریحی هم داره( سلامتی روانی ) طراحی محیط زیست-اکولوژی شهری - اکوتوریسم-برنامه ريزي و طراحي منظر -طراحي منظر شهري و محيطي.

بهترین تقسیم بندی با داده های من در ایران :

1- مهندسی محیط زیست A- الودگی هوا- B-منابع اب(مهندسی رودخانه و ..)-C-مهندسی اب وفاضلاب-D-مهندسی شیمی محیطزیست- E -مهندسی عمران محیط زیست
    F- مهندسی محیط زیست وانرژی

2 -مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست (A- علوم محیط زیست ( الودگی های محیط زیست-ارزیابی و تنوع زیستی وحیات وحش)

B- مدیریت محیط زیست-مدیریت در سوانح طبیعی -حقوق واقتصاد محیط زیست 3-طراحی محیط زیست و اکوتوریسم 4-سنجش از دور وسیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS)

HSE-( بهداشت -ایمنی و محیط زیست) 5-بیوتکنولوژی محیط زیست(خارج کشور )-زمین شناسی زیست محیطی-فیزیک محیط زیست 6- بهداشت محیط

و شاید رشته های دیگری که من اطلاعی ندارم . شاید الان دلیل HI TECH بودنش مشخص باشه.

دوست من , محیط زیست همانطور که از اسمش معلومه جز علوم تجربی هستش اما اگه کسی مثلا عمران خوند واومد مهندسی عمران محیط زیست نمیشه گفت محیط زیست جز ریاضی هستش.من از سوئد اطلاعی ندارم اما چند موضوع هستش.یکی اینکه هر کسی میخاد ادامه تحصیل بده با توجه به موضوعی که روی اون کار کرده انتخاب رشته میکنه.اینطوری که شما میگید به نظر من نیست امروز اگه تو دنیا بحث محیط زیسته این مباحث با توسعه پایدار, تنوع گونه های زیستی , انقلاب سبز , تکنولوژی سبز , اقتصاد سبز , الودگی های محیط زیست واثرات گلخانه ای و به تبعه اون گرم شدن زمین گره خورده و کشورهای پیشرفته مثل کانادا و امریکا در مورد تمام جنبه های محیط زیست تحقیق می کنند.در غیر اینصورت پیشرفتی نمی کنند. البته می بینیم که مثلا یه دانشگاه تو یه رشته یا یه استاد رو یه موضوع بیشتر کار کرده.علوم مربوط به خاک در مباحث توسعه پایدار قرار داره و مهم هستش.در ضمن تا اونجایی میدونم دانشکده مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست تو کرج هستش.
    در مورد ماهیت محیط زیست , با یه مثال میگم که تقسیم بندی رشته ها تو ایران چقدر جالبه ! رشته GIS سنجش از دور در دانشگاه سراسری جز گروه علوم انسانی و در دانشگاه ازاد زیر گروه فنی ومهندسی هستش . لینک زیر هم در مورد ماهیت محیط زیست و زمینه های تحقیقاتیش بهتون کمک میکنه.

http://env.ut.ac.ir/fa/publications/index.html

ماهیت اصلی محیط زیست در کشور های پیشرفته و مترقی و صاحب این علم وجود داره و در ایران میان از نظر خودشون اون رشته های مورد نیاز رو برا داخل گلچین می کنند و گه گاهی یکی اضافه می کنند و منو شما حیرت زده می مونیم از نبوغ و هوش این اقایون در تقسیم بندی اون !

برا ادامه تحصیل تا اونجا که من فهمیدم شما برا Msc اقدام می کنین.اگه شما مدرک زبان دارین که یه پله جلو هستید و الا مدرک زبان وقت زیادی ازتون میگیره.برا سوئد شرط مدرک زبان وجود داره.درغیر اینصورت نظر من اینه که فوق رو ایران بخونید و Phd برا خارج اقدام کنید.اینجوری شانس فاند و شانس پذیرش از دانشگاه بهتری رو هم دارین.این رو فراموش نکنیددانشگاهی رو انتخاب کنید که اعتبار داشته باشه .بعضی اوقات دانشگاهها پردیس هایی دارند که اعتبار چندانی ندارند .این حرف رو یکی از اساتید می گفت. اگه مدرک زبان دارید که بهتره حساب شده عمل کنید.یادمه با دکتر کهرم که صحبت میکردم میگفتند رشته محیط زیست از رشته هایی هستش که خوب اپلیکیشن میشه و شانس فاند خوبی داره برا دکترا.البته الان با این وضع اقتصادی دنیا و موقعیت فعلی خودمون وضعیت نگران کننده هستش حداقل برا رفتن به امریکا که همه علاقه دارند.

رشته هایی که شما گفتی مثل سیستم های مدیریت کیفیت یا مدیریت پایدار منابع اب و مدیریت اب شهری همه جز محیط زیست هستش اما مدیریت اب شهری مربوط به مهندسی محیط زیست منابع اب یا مهندسی اب و فاضلاب میشه.البته 3 تا از رشته ها برای دوره لیسانس بودش . دوست من , نظر من اینه که اگه شما میخاین برا MSC اقدام کنید دلیلی برا ریسک کردن وجود نداره. بهتره یه رشته جامع تر و نزدیک تر به رشته خودتون رو انتخاب کنید البته بسته به علاقه خودتون.ودر Phd باشناخت بیشتری رشته مورد علاقتون رو انتخاب کنید.اما اگه واقعا علاقت محیط زیسته MSC رو یکی از شاخه های محیط زیست بخون و برا Phd میتونی با توجه به کاری که تو پایان نامه انجام دادی تو همون رشته یا رشته دیگه از محیط زیست بخونی.زیاد سخت نگیر.برا دکتری دستت بازه.برادر خودم فوق رو میکروبیولوژی خوند و Phd برا بیوتکنولوژی دریایی اقدام کرد.چون پایان نامش مربوط به اون بود .منم فوق رو دارم مدیریت میخونم و Phd رو میخام علوم محیط زیست بخونم.

در مورد رشته های محیط زیست نظر من ارزیابی محیط زیست هستش که تو محیط زیستی ها طرفداران زیادی داره دلیلش اینه که درامد بالایی داره.اون طور استاد ما گفت هر پروژه 10 تا 15 میلیون تومن بسته به نوع پروژه هستش .اینطور بگم بیشتر پروژه های صنعتی -کشاورزی-نفت-گاز و...طبق قانون باید حتما ارزیابی محیط زیست بشند. البته بدست اوردن پروژه هم اسون نیست اما کار در خارج کشور خیلی بهتر هستش.دو تا رشته دیگه رو هم که خیلی تو بورسن و درامدزا هستند GIS وHSE هستند که دومی تو صنایع کاربرد داره. البته بیشتر رشته های محیط زیست تحقیقاتی هستند.مثل حیات وحش و الودگی و...خود من یه WORKSHOP رودرHSE گذروندم.اون طوری که من سایت studera رو دیدم برنامه های 2010 رو هنوز کامل نگذاشته .اگه به خاطر سربازی مجبوری برا 2009 بری من رشته های پایین رو قرار دادم که از نظر من رشته های اینده داری هستند.من رشته های مدیریت محیط زیست زیادی دیدم که متاسفانه مهلتش گذشته بود.اون مشکل که گفتی احتمالا دانشگاهها برا 2010 رشته رو انتخاب کردند اما هنوز studera اون ها رو قرار نداده .منم زیاد از پروسه کاریشون خبر ندارم .توصیه میکنم یا ایمیل بهشون بزن ویا اگه تهرانی به سفارت سوئد برو تا راهنماییت کنند.
    مدیریت محیط زیست رشته خوبی است اما استاد خود من MSC رو مدیریت خوند و Phdرو علوم محیط زیست-شاخه ارزیابی محیط زیست ( امایش سرزمین)-
    LAND USED PLANNING یا Environmental Impact Assessment -EIA این رشته اینده خوبی داره به علاوه رشته هایی که گفتم. با استادهای خودت هم حتما مشورت کن.به زمان های Deadline دقت کن و سعی کن تو هر فرصتی به studera سر بزنی چون طبق برنامش 1 June سایت برا ثبت نام باز شده ( البته برا برنامه هایی که اون ترم ارائه شده )

با توجه به قسمت سمت چپ سایت باید 2009 تموم شده باشه.اما من این رشته ها رو که دیدم تونستم Add کنم ودرقسمت Application سایت این رشته ها رو برام اضافه کرده بود.شما هم حتما میتونید.اولین دانشگاهی که من ادرسش رو دادم در پست بالا یعنی lund هم مانند لینک های پایین بود اما رشته های پایین Add می شوند.طبق گفته دانشگاه Lund در دسامبر 2009 برای مدیریت محیط زیست پذیرش دارند.واحتمالا اشتباه از سایته که لینک رو غیرفعال نکردند.اگه جواب نداد باید برا 2010 اقدام کنید.هر رشته ای بستگی به دانشگاه داره که چه ترمی ارائه میشه .همونطور که گفتم باید دائم به سایت سر بزنی وتاریخ اپلیکیشن رشته ها رو در دانشگاههای مختلف یادداشت کن تا بموقع اقدام کنی.

The next application period for master's degree programmes will begin in December 2009 for studies in Autumn 2010.

امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم.

موفق باشی.

تاریخ ها :

2 February 2009
    Deadline for submitting documents

14 May 2009
    Notification of selection results

Spring semester 2010
    1 June 2009
    Online service opens

1 August 2009
    Application deadline

17 August 2009
    Deadline for submitting documents

Beginning of November
    Notification of selection results
    این قسمت چند تا از رشته های پایین تو سایت studera است.

https://www.studera.nu/aw/freeTextSe...&destination=1

رشته ها :

Environmental Impact Assessment - Survey Course Deadline for applying: 2009-04-15

http://www.slu.se/?id=334&anmkod=20135.0910

Application code
    رو در قسمت Free-text search سایت studera سرچ کن تا به قسمت اپلیکیشن وارد بشی.

Sustainable Development and Environmental Policy Deadline for applying: 2009-04-15

http://www.slu.se/?id=334&anmkod=10309.0910

در سایت بالا هم مشابه قبلی عمل کن.

Energy and Environment: Processes, Efficiency, and Impacts Deadline for applying: 2009-08-03

http://www.utbildning.gu.se/educatio...ourseId=ES2417

در سایت بالا در قسمت For more information روی قسمت GU-71870 کلید کن تا به صفحه اپلیکیشن برید.

GIS: GIS and Environmental Modelling Deadline for applying: 2009-04-15

http://www.lu.se/o.o.i.s?id=10886&lukas_id=GISN12

در سایت بالا روی APPLY LATE کلیک کنید.

Fall semester 2009
    Full time/internetdistance
    Study period 2009-09-01 - 2009-09-30
    Language of instruction: English
    Selection Admission guaranteed
    Last application date 2009-04-15
    Application Code: LU-15372

GIS: Digital Remote Sensing and GIS Deadline for applying: 2009-04-15

http://www.lu.se/o.o.i.s?id=10886&lukas_id=GISN08
    در این سایت هم مشابه است.

GIS: Geographical Information Systems and Physical Planning Deadline for applying: 2009-04-15

http://www.lu.se/o.o.i.s?id=10886&lukas_id=GISN14

در این سایت هم مشابه است.

Planning Project - Large Scale Structures, Analysis and EIA Deadline for applying: 2009-04-15

http://www.slu.se/?id=334&anmkod=20048.0910

در سایت بالا Application code
    رو در قسمت Free-text search سایت studera سرچ کن تا به قسمت اپلیکیشن وارد بشی.

ApplyAbroad Veteran

درود بر آقا مجید عزیز...

بسیار شرمنده کردید... اجرتان با خداوند

اول از همه باید بگم بله شما درست فهمیدید..من برای ارشد می خواستم اقدام کنم...در واقع دانشجوی ترم آخر علوم خاک دانشگاه تهران هستم..امتحان زبان هم دادم و متاسفانه جوابش مورد قبول نبود...5.5 شدم...برای سربازی مشکلی ندارم...معاف از رزمم :بیشتر قصدم ادامه تحصیل در رشته ای کاربردی و یه دانشگاه خوب بود...
    با اینکه دانشگاه ما قطب علوم خاک ایرانه و از نظر آزمایشگاه تو ایران بهترینه ولی خوب کاستی هایی است و یه جور تحقیقات ادامه ی تحقیقات قبلیه...
    بیشتر هدفم آشنا شدن با جنبه های کاربردی و روز رشته ام هستش....
    من سال پیش کنکور شرکت کردم و چون هدفم زیاد رو کنکور نبود رتبه ام جالب نشد...قصد ادامه تحصیل تو فرانسه رو داشتم و تو این میون دانشگاه معروف آگروتچ پاریس که تازه باز شده تنها موردی بود که تونستم پیدا کنم...یعنی به زبان انگلیسی...که شهریه اش گرون بود و منصرف شدم و از طرفی درسا سنگین بود و بی خیال شدم... بعد اتفاقی با سیستم سوئد آشنا شدم و از اونجایی که اونجا هم مثه فرانسه فامیل داشتم و از همه مهم تر شهریه اش و برتری نسبی اش به جاهای دیگه باعث شد از اردیبهشت بشینم زبان بخونم که نتیجه اش هم افتضاح شد...
    قصد داشتم برای پاییز اقدام کنم - جزو لیت اپلیکشن ها - و نهایت بهار... پاییز هر چی بهم می خورد و علاقه داشتم بسته شده بود و بهار هم که محدود بود رشته هاش...
    رشته ی واقعا خوب و مناسبی که تو این مدت پیدا کرده بودم همون soil and water managment دانشگاه SLU بود...هم خاک بود...هم محیط زیست...
    خوبیه رشته ی خاک می دونید چیه...گرایش های زیادی داره...من به بیولوژی علاقه دارم در کنار محیط زیست...زیست پالایی...گیاه پالایی...پالایش خاک به کمک میکروارگانیسم ها....پروژه ی لیسانسم هم مربوط به قارچ های سلولولیتیکه...
    کلا منظورم اینه که خاک تو مقاطع بالا هم فیزیک داره...بیولوژی، شیمی، رده بندی، حاصلخیزی، ارزیابی(که با کمک همون جی آی اس و نرم افزارهای مخصوص خاک شناسی) و به نظرم اینکه با همه چی سروکار داری باعث میشه محیط زیست رو تو خودش ادغام کنه...
    ریسکی که تو نوشته هام بهش اشاره کردم خوب یه جورایی به خاطر شرایط موجوده...
    متولد نیمه ی دوم 64 ام...میشه گفت دو-سه سالی از هم سن هام عقبم...واسه ی همون قصد داشتم به هر نحوی که شده بتونم زودتر پذیرش بگیرم...
    الان کسایی هم سن خودمو می شناسم که فارغ که شدند مشغول به کارند و ازدواج هم کردند > یه جورایی احساس می کنم خیلی عقبم >

در مورد محیط زیست کاملا با حرفهاتون موافقم...
    کاملا تقسیم بندی غلطی تو این رشته داریم...متاسفانه تو ایران همه چی غلط برنامه ریزی شده...

در مواردی که شما گفته بودید یکی از رشته هایی که اشاره کرده بودید رشته ی زیر بود:
    Environmental Economics and Management - Master´s Programme دانشگاه SLU
    که توی قسمت نیازمندی هاش نوشته باید طرف یا فارغ از افتصاد باشه یا یه جورایی با اقتصاد سر و کار داشته باشه...تو رشته ی کشاورزی فقط فکر کنم بچه های اقتصاد کشاورزی بتونند وارد این رشته شن...
    تا اونجایی که خاطرم باشه علامه طباطبایی رشته ی اقتصاد محیط زیست داشت....این رشته برای اونا میتونه خیلی جالب باشه...
    کلا این رشته هایی که برای مدیریت محیط زیست گذاشته به نظرم بیشتر به جنبه ی مدیریتی تکیه دارند نه محیط زیستی...من فکر می کنم باید محیط زیست رو خوب شناحت تا بتونی مدیریتش کنید...

در میان اون جهار موردی که در پست اولتون اشاره کرده بودید برنامه ی آموزشی دانشگاه لوند واسه ی رشته ی Master of Environmental Management and Policy واقعا عالی بود...گویا یه مرکز تخصصی هم به نام IIIEEE داشت که فقط کارشون همینه...

در مورد دانشگاه Kristianstad University حق باشماست....دو تاش فقط ارشد بود...اکولوژی سیستم بهداشتی(فاضلاب) و مدیریت آب شهری که همانطور که شما گفته بودید مربوط به مهندسی محیط زیست منابع اب یا مهندسی اب و فاضلاب میشه...

در مورد رشته ی ارزیابی محیط زیست همانطور که گفتید بازار کار خیلی خوبی داره...شرکت های مشاور تو پروژه های بزرگ نیاز به ارزیابی محیط زیستی دارند...
    راستش اینو نمی دونستم که این رشته هم باشه ولی یه مشکلی که داره کورس بودنشه...مثه اینکه به اینا ویزا نمی دن و مدرکش فوق نیست و یه جور دیپلم یا گواهینامه هست...

در مورد دانشگاه دانشکده مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست که تو کرج هست درست می گویید...دکتر کهرم و بقیه اساتید محیط زیست رو هم باهاشون آشنایی دارم...من منظورم دانشكده تحصيلات تكميلي محيط زيست ، دانشگاه تهران که تو انقلاب هستش بود...در واقع سهم بیشتر محیط زیست و ارزیابی و کارهای مربوطه رو دوش این دانشکده و فارغ التحصیلانش است...گرچه برای یه ارزیابی متخصصین چند رشته باید در کنار هم باشند....

در پایان مجددا از شما ممنونم...
    با تمام این حرفها و بحث در مورد رشته ها متاسفانه قسمت ما نبود بریم سوئد..شاید پاییز سال بعد اقدام کردیم...
    یه نکته ای هم که یادم رفت اشاره کرده بودید که برای دکترا اقدام کنم بهتره...به نظرم اگه سوئد رو مقصد بگیریم یا کلا هر جای دیگه برای مقطع دکترا بیشتر به دانشجوهای ارشد خودش توجه داره تا یه بیگانه...پذیریش دکترا گرفتن هم تو سوئد خیلی سخته و نیازمند cv فوق العاده و عالیه...

با سپاس

پیروز باشید

MAJID84
    Guest

سلام
    مرد خاک
    ممنونم.

با توجه به مطالبی که گفتید همه چیز برام مشخص شد. هیچ وقت برا درس خوندن دیر نیست .در ضمن شما سربازی هم ندارین.مهم اینه که یه هدف وجود داره که باید بهش برسین اگه حساب شده عمل کنید موفق میشین.به قول معروف دیرو زود داره سوخت وسوز نداره.( البته ما ایرانی ها استفاده منفی ازش میکنیم که همون تنبلیه ) یه استاد دارم تازه دکتراش رو گرفته . خانم دکتره.7 سال فقط طول کشید تا از تز دکتراش دفاع کنه.البته سرش شلوغ نبود ( مجرد بود)36 سالگی دکتراش رو از دانشگاه تهران گرفت.
    اگه فرصت باقی مونده رو هم به این فکر کنین که عقب هستید باید بهتون بگم بابا تو دیگه کی هستی !! من اگه جای شما بودم از همین حالا خوندن زبان رو شروع میکردم و سعی میکردم یه مقاله به تنهایی یا به کمک استادم بدم .البته شما در مقاله استاد بهش کمک بکنی به شرط اینکه اسم شما رو به عنوان همکار بنویسه و یه مدرک workshop بین المللی تو رشته خودم میگرفتم واگه فرصت داشتم خودم رو تو یه شرکت تحقیقاتی مرتبط جا میکردم البته بدون هیچ چشمداشتی تا کار یاد بگیرم .اون طرف به کسایی اهمیت میدن که کار بلد باشند.این ها باعث میشه شما شرایط بهتری برای پذیرش داشته باشی و در هر مقطعی که بخای بری شانس پذیرشت بالا باشه. البته شاید شما همه این کارها رو انجام داده باشید.
    شما تحصیلاتت دانشگاه تهران بوده و اساتید خیلی خوبی کنارت هستند.نظرم اینه که در مورد رشته با یکی از استادهایی که قبولش داری صحبت کن .مطالب شما در مورد رشته مورد علاقتون برام جالب بود.از رشته هایی که در ایران هست شاید1- بیولوژی وبیوتکنولوژی خاک 2- بیوتکنولوژی کشاورزی به خواست شما نزدیک باشه.البته 2 نکته هستش یکی مشورت با استادا و دیگه همونطوری که گفتم گروه کشاورزی یا خاک یا محیط زیست خارج از کشور شامل رشته های زیادی هستند که شما باید با search کردن اون ها رو پیدا کنید.

در مورد درخواست پذیرش نظرات متفاوته .که به شرایط افراد بر میگرده.مثلا کسی که برق شریف میخونه از ترم اول خودش رو برا MSC امریکا اماده میکنه.کسی که دانشگاه ازاد میخونه بیشتر برا Phd اقدام میکنه. البته این نظر قطعی نیست.
    اگه به این فکر کنید که از متولدهای 64 تنها چند هزار نفر موقعیت شما رو دارند قدر خودتون رو بیشتر می دونید.فرصت کمه !

موفق باشی دوست من

Junior Member

با سلام خدمت دوست گرامی جناب مجید خان..
    تو یکی از نوشته های قبلیتون دیدم که اطلاعاتی راجع به مدیریت در سوانح طبیعی که مربوط به محیط زیست هست دادید. من ارشد این رشته هستم و میخوام واسه دکتری خارج از کشور اقدام کنم. ولی متاسفانه نمیتونم رشته ای در این زمینه و یامرتبط با اون بیابم. رشته های مرتبط با این رشته مثلاً HSE و رشته های محیط زیستی هستش. میخواستم ببینم میتونید اطلاعاتی در این زمینه به من بدهید؟ خواستم از تجربتون استفاده کنم. لطفاً به من کمک کنید.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    من دانشجوي ارشد مديريت محيط زيست هستم.قصد دارم براي دكترا به آمريكا (ايالت كاليفرنيا)يا كانادا بروم .اگر امكان داره بهترين دانشگاهها و اطلاعات لازم براي نحوه گرفتن بورسيه را معرفي و راهنمايي بفرماييد با تشكر

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)