دوستان چون در تاپیک مقاله موضوع مرتبط و جامعی رو پیدا نکردم این موضوع رو ایجاد می کنم تا هم به جواب سوال خودم برسم و هم دوستان دیگه سوالات مریوط رو اینجا مطرح کنن. سوالاتی از قبیل شانس گرفتن ویزا برای ارائه مقاله در کشور X.

من و همسرم یه مقاله یه کنفرانسی در اسپانیا فرستادیم که به صورت پوستر پذیرش شده. این کنفرانس در زمینه نانو، کنفرانس با سابقه ای هست که هم با آکادمیا و هم با صنعت در ارتباطه. چندتا سوال، این اولین ارائه مقاله من در کنفرانس خارجی، ببخشید اگه سوالاتم ابتدایی باشن.

1. شانس گرفتن ویزا از اسپانیا برای ارائه مقاله (مقاله پوستر) برای من (نویسنده دوم) و همسرم (نویسنده اول) چقدره؟
2. برای این که از طرف کنفرانس دعوت نامه بیاد (برای گرفتن ویزا) باید هر دو پول ثبت نام بدیم؟
3. آیا این مورد که ما زن و شوهریم (مثله قضایای ویزای ادامه تحصیل) و داریم با هم میریم در گرفتن ویزا تاثی منفی داره؟ (که مثلا بگه اینا دارن میرن که بمونن؟ من و همسرم هر دو همچنان دانشجوییم و من مشکل سربازی دارم که باید وثیقه بزارم تا مهر یکبار خروج رو رو پاسپورتم بگیرم)
4. کنفرانس 3 روزه مدت ویزا رو چند روزه میدن؟ 2 هفته؟ چون باید بلیط هواپیما رو هم ببریم سفارت میخوام بدونم چند روزه اقامت داشته باشیم؟ قابل قبول نیست که چند روزی هم بعد از کنفرانس کشورشونو بگردیم؟
5. مدارک اضافی که میتونم با خودم ببرم تا شانس گرفتن ویزا رو زیاد کنه چی ها هستن؟

با تشکر