نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: پاسخی به "روم به دیواری‌!!!"ها

پیش فرض پاسخی به "روم به دیواری‌!!!"ها

چند نکته هست که لازم دیدم بگم:
    متاسفانه روم به دیوار!!! زود بسته شد واز روز شنبه که من این موضوعو مطرح کردم تا امروز هم اینترنتم قطع بود هم که درگیر بودم نشد سر بزنم ببینم چه خبره اینجا. فکر می کردم نهایت 2 یا 3 نفر نظر بدن الان که اومدم می بینم اوووووووووووه چه خبره.
    اصلا فکر نمی کردم ظرف دو روز این همه اظهار نظر ببینمو اینقدر همه منتظر این موضوع باشند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    .................................................. .................................................. .............
    جون بسته شد اونجا، که نمیدونم چرا؟ مجبور شدم موضوع جدید باز کنم تا بتونم جواب بعضی از دوستانو بدم که گله کردند من اومدم یک موضوعیو مطرح کردم و همه رو انداختم به جون هم و ول کردم رفتم.
    همونایی که دم از ظرفیت و روشنفکری زدند به گند کشیدند موضوعو تا بستنش.
    -----------------------------------------------------------------------------------------
    از اینجا به بعد حرفم با جناب سیمون (simon) هستش:
    "نمیدونم با این کار بچگانتون که اوردین ارسالایه منو رو کردین واسه همه و مسخره کردین چیو می خواستین ثابت کنید واقعاً! خب که چی؟؟؟؟؟؟؟
    اگر در مورد امنیت و آب وهوا یا هرچیزی سوالی پرسیدم فکر میکنم تصمیم گرفتن برای انتخاب یک کشور برای ادامه تحصیل و زندگی، که هیچی ازش نمیدونی اینقدر مهمه که باید ته همه چیشو در بیاری. چشم بسته ادم تصمیم نمیگیره. آدم تحقیقاشو میکنه در مورد همه چی بعد تصمیم می گیره. دغدغه های آدم هام باهم فرق می کنه، شاید شما دغدغه هاتون چیزایه دیگه باشه ...
    شما ارسالایه 6 ماه پیش منو گذاشتین و رو حساب اونا اظهار فضل کردین، در صورتیکه 6 ماه زمان زیادیه و ممکنه خیلی از تصمیماتو باورایه آدم عوض بشه. اونجا من هنوز تازه به این فکر می کردم که اصلاً برم یا نه. تمام ."
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    فکر می کنم به اندازه کافی در مورد موضوع "روم به دیوار" اظهار نظر شد و کله گنده های سایت ( اونایی که ارسالاشون سرریز کرده و مثل من 6 تا بیشتر ارسال نداشتند، انگار که فضیلته ارسال زیاد داشتن!!!) دیدن که دغدغه خیلی از بچه هاست این موضوع، لطفاً اگه صلاح می دونند یک اقدامی بکنند.
    زودم نبندید لطفاً موضوعو! بزارید حداقل دو سه روزی بگذره. شاید یکی نتونست هر روز سر بزنه. شاید حرفی داشت.

پیش فرض پاسخ : پاسخی به "روم به دیواری‌!!!"ها

سلام دوست عزیز،
    تاپیک خیلی جالبی زدید، هم بامزه بود هم اینکه صحبت های افراد مختلف و دیدگاه های مختلف رو شاهد بودیم.
    در مورد پست دوست عزیزمون آقای Simon (سایمون، نه سیمون) خودشون باید بیان و از نظرشون دفاع کنن. اما من به عنوان یه آدم بی طرف به نظرم می آد که شما یه مقدار تند دارید تشریف می برید. البته می گم این نظر شخصیه منه و هیچ اهمیتی، هیچ جای دنیا نداره. اما کاری که ایشون کرده این بود که حرف های خود شمارو در کنار هم قرار داده و اتفاقا به نتیجه جالبی هم رسیده که اگه خودتون خارج از فشار عصبی یا ناراحتی بخونین می بینید خیلی هم اشتباه نگفته. اینکه هر کسی به دلایل مختلف قصد مهاجرت داره موضوع غیر قابل انکاریه، اما دوست من، ما اینجا دور هم جمع شدیم که فقط و فقط به هم کمک کنیم، اون هم در مورد رفتن به یک کشور دیگه به قصد تحصیل همین.

چیزی که من از پست های شما بر داشت می کنم هر چند کم هستند به این نتیجه می رسم که شما انسان متفکری هستی و دوست داری هر قدمی که بر می داری رو از قبل کاملا مطالعه کنی، این خیلی خوبه و مسلما بعده ها در زندگیتون جنبه مثبتش رو نشون میده. اما یه مورد دیگه ای که بنده متوجه شدم، اینه که شما شاید خیلی جدی درگیر اپلای کردن نشدی که البته همه ما یه روز از همین مرحله شروع کردیم، اما اغلبمون توی اون نقطه نموندیم وسعی کردیم جلو تر بریم. ببین دوست عزیز، نگاه کردن به این مقوله صرفا از نگاه دیگران میتونه خیلی به ضرر خودت و زندگیت تموم شه. مثلا اینکه "آمریکا جای امنی نیست و همش دارن همو می کشن" نمی تونه به شما دید صحیحی از آمریکا و یا حتی آمریکایی ها بده، مثلا نمی تونه بهتون این دید رو بده که ایالت به ایالت زمین تا آسمون فرق می کنه، یا این که بهترین دانشگاه های دنیا توی این کشور قرار دارن. این که کانادا سرده کاملا حرف درستیه اما آیا در کنارش به این موضوع دقت کردی که درمان توی اون کشور رایگانه، مردم بسیار مودبی داره، و هزینه ها به نسبت کمه؟
    صحبت من این هستش که مقوله مهاجرت، ازدواج و انتخاب کشور خیلی خیلی خیلی پیچیده و تاثیر گذار در "خوشبختیه" شماست. بنا بر این همین طور که خیلی دوست دارید از قبل در موردش بدونین باید روش هم فکر کنید، و سعی کنید که شعار زده نشید(منظورم از شعار زده تحت تاثیر مستقیم قرار گرفتن از صحبت های افراد/شبکه های تلویزیونی/یا خبر های داغ هستش). فرضا با چند دانشجو توی دانشگاه ها و توی "رشته مورد علاقه اتون" حرف بزنید تا بفهمید دقیقا کجا قراره برید و چطور محیطی در انتظار شماست. یا مثلا ازدواج کردن به نظر من به همین سادگی ها نیست که بشه به دلیل همسفر بودن و یکی دوماه همدیگرو دیدن نسخه اشو پیچید. اینجور چیز ها (باز هم عرض می کنم به نظر من) به تحقیقات گسترده، ساعت های متمادی فکر کردن و در نهایت تصمیم قاطعانه داره. اگر غیر از این برید جلو مطمئنا در آخر خوشنود نخواهید بود.

امیدوارم موفق باشید
    ویرایش توسط programming_ma : March 4th, 2013 در ساعت 07:56 PM

Junior Member

آره بابا این چه وضعشه، زود می بندین، حس قوه قضاییه بهتون دست داده؟

Junior Member

شما ظاهرا اشتباه گرفتید این سایت. اهداف این سایت مسایل دیگری هست که برای شما ظاهرا مهم نیست. با ایجاد تاپیک هایی که وقت و فکر دیگران رو میگیره فقط دارید به کسانیکه میخواهند واقعا اپلای کنن ضربه می زنید. شما بعد ایجاد تاپیک هم گذاشتین رفتین دنبال تفریحاتتون و نشون میده این مسئله برای شما یک سرگرمی بیش نبوده

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

نقل قول نوشته اصلی توسط mamaryam نمایش پست ها
    شما ظاهرا اشتباه گرفتید این سایت. اهداف این سایت مسایل دیگری هست که برای شما ظاهرا مهم نیست. با ایجاد تاپیک هایی که وقت و فکر دیگران رو میگیره فقط دارید به کسانیکه میخواهند واقعا اپلای کنن ضربه می زنید. شما بعد ایجاد تاپیک هم گذاشتین رفتین دنبال تفریحاتتون و نشون میده این مسئله برای شما یک سرگرمی بیش نبوده
    لب کلام رو مطرح کردین
    اونایی که خیالشون از اپلای راحته اومدن اپلای ابرود رو کردن مری ابرود!!!!!
    اخه عزیزان مگه اینجوری هم میشه زن گرفت؟
    در هر حال
    قرمز باشین

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود

خانم مریم این تاپیک اگر وقتی از شما میگیره به نظر من به این دلیل ساده است که وارد تاپیک می شوید مطالب را با دقت می خوانید. به عنوان یک پیشنهاد (که البته قطعا شما امکان انتخاب عکس آن را دارید) اگر وقتتان را این تاپیک می گیرد، می توانید به جای چنین تاپیکهای سطحی در تاپیکهای دیگری که به شما در امر اپلای کمک می کنند وارد شوید.

دقت کنید که اینکه به نظر من و سایرین، این نوع ازدواج صحیح است یا خیر ، نظر شخصی ماست و هیچ ارتباطی به موضوع این تاپیک و تاپیک پیشین ندارد. موضوع تاپیک دقیقا این است که آیا این فروم جای مناسبی برای مطرح شدن این مسئله هست یا خیر.
    کسی اینجا نیامده بپرسد این روش ازدواج صحیح است یا خیر. و بعید می دانم که ما در این جایگاه باشیم که به این دقت، نظر در مورد انتخابهای دیگران می دهیم وقتی حتی سوالی در این مورد مطرح نشده! یعنی کسی نظری از ما در مورد درستی یا اشتباه بودن این روش ازدواج نپرسیده! اگر به نظر ما اشتباه است که انجام نمی دهیم اگر درست است انجام می دهیم!

پ. ن. در مورد سیمون به شدت اشتباه فکر کرده اید دوست من. ایشان مسئله ای رو به صورت کلی مطرح کردند و یقینا قصدی جز کمک به شما نداشتند. روی شناختی که از ایشون داشتم این مسئله رو گفتم.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Senior Member hooran آواتار ها

آی دی استارتر این تاپیک یک کم شبیه شماره موبایله .

Member
    رشته و دانشگاه
    Architectural Engineering

سلام
    من تا الان فقط پیگیر تاپیک بودم ولی اتفاقا پستی که سیمون گذاشته بود به نظرم جالب بود...به نظر من هیچکس نیست که از ایران رفته باشه چه تحصیلی چه مهاجرت ، و تردید به درستی تصمیمش نداشته باشه خصوصا اونهایی که اینجا شرایط مناسبی دارن و درآمدی دارن...و خصوصا در خانوم ها این نگرانی شاید بیشتر باشه..اون مطالبی که دوستمون سایمون کنار هم گذاشته بود نشون دهنده تردید شماست در رفتن یا ماندن مثل من مثل خیلی های دیگه، از یک طرف رفتن از اینجا اپیدمی شده و تا میبینی دوست و فامیل هست که یا رفتن یا دارن میرن و میگی :آره باید برم نکنه بمونم 5 سال دیگه بگم چرا نرفتم ..از یه ور دیگه هم به خودت میگی من که اینجا کار دارم درآمد دارم خانواده دارم به موقعشم با دوستام میریم بیرون میگیم میخندیم خوشیم و دانشگاه هم که همین جا میتونیم بریم ..خوب پس برا چی برم؟!خصوصا اینکه این روزا دیگه هدف از رفتن صرفا درس خوندن نیست..
    من الان با اینکه منتظر جواب اپلای هام هستم و کلی هزینه کردم تا الان و واقعا وقت گذاشتم واسه زبان واسه GRE بازم به خودم میگم حالا اگه پذیرش گرفتم چی کار کنم نکنه برم بعدا پشیمون بشم!
    به نظر من این تردیدهای که شما دارید مربوط به اصل مقوله رفتن هست و ازدواج فکر نمیکنم کمکی بش بکنه تو این شرایط زمانی که یا اپلای کردی یا باید واسه زبان وقت بذاری.......... واقعا پروسه اپلای پروسه وقت گیری هست واسه من که 2 سال زندگیمو کامل به خودش اختصاص داد...
    کل تصمیمتو بازنگری کن و ببین چه دلایلی واسه رفتن داری چه دلایلی واسه موندن..کدوم کفه سنگین تره...بعد به خدا توکل کن و حرکت کن(این و به خودم هم میگم البته)
    موفق باشی

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

این تاپیک و تاپیک قبلی مغایر با اهداف فروم می باشند.مباحثی از این قبیل در اپلای ابرود مطرح نخواهند شد. سایتهایی فرهنگی و اجتماعی که بی این مسائل می پردازند در فضای مجازی بسیار هستند.

مقررات فروم شماره 9 :

تمام موضوعات باید مربوط به مباحث درسی، تحصیل، کار، سفر یا زندگی در خارج از کشور باشند.

تاپیک قفل می شود. لطفا از زدن تاپیک مجدد خود داری کنید.

ممنون از همکاری شما
    ویرایش توسط rashdy_chem : March 5th, 2013 در ساعت 04:52 AM

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)