صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 42

موضوع: بیان تجربیات مربوط به بعد از ورود به دانشگاه های استرالیا- ثبت نام و دوران تحصیل

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

پیش فرض پاسخ : بیان تجربیات مربوط به بعد از ورود به دانشگاه های استرالیا- ثبت نام و دوران تحص

سلام
    در مورد حساب بانکی فکر نمیکنم که بتونین از ایران باز کنید و البته باز کردن حساب از ایران کمکی هم بهتون نمیکنه چون کاری باهاش نمیشه کرد کار وقت گیری هم نیست که بگین مثلا از ایران انجام بدم که کارا جلو بیفته- خیلی فرق نمیکنه تو کدوم بانک حساب داشته باشید چون اگر اسکالر شیپ داشته باشید براتون به هر بانکی باشه میریزن- من با ان ای بی دارم و بد نیست و همینحا بعد از اومدن باز کردم- بیشتر به این توجه کنید که کدوم بانک ای تی ام های بیشتری داره که اگر خواستید پول بگیرید در به در نشید. برای باز کردن جساب ازتون پاسپورت و آدرس محل سکونت میخوان که اگر نداشته باشید نمیشه همینطور بابد تی اف ان هم بدید.
    در مورد مدارک دانشگاه از من هیچ چیز نخواست فقط یک فرم رو پر کردم و تموم - البته دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه ولی از من نه مدارک خواستن و نه آیلتز - فقط چون کپی اقامت رو موقع فرستادن مدارک نذاشته بودم و مدارکم ناقص بود ازم خواستن که اونو بهشون بدم - ولی همیشه سعی کنید ترجمه مدارک رو با خودتون داشته باشید اکر ترجمه رو ندارید اصل رو بیارید که اگر گیر کردید همینجا بدید ترجمه کنن - آیلتز هم اگر همراتون نیست مهم نیست اگر چه میتونین تو تهران کپی برابر اصل بگیرید - ببرید پیش مترجم ناتی و بدید براتون کپی رو مهر بزنه

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : بیان تجربیات مربوط به بعد از ورود به دانشگاه های استرالیا- ثبت نام و دوران تحص

نقل قول نوشته اصلی توسط r_1159 نمایش پست ها
    سلام
    در مورد حساب بانکی فکر نمیکنم که بتونین از ایران باز کنید و البته باز کردن حساب از ایران کمکی هم بهتون نمیکنه چون کاری باهاش نمیشه کرد کار وقت گیری هم نیست که بگین مثلا از ایران انجام بدم که کارا جلو بیفته- خیلی فرق نمیکنه تو کدوم بانک حساب داشته باشید چون اگر اسکالر شیپ داشته باشید براتون به هر بانکی باشه میریزن- من با ان ای بی دارم و بد نیست و همینحا بعد از اومدن باز کردم- بیشتر به این توجه کنید که کدوم بانک ای تی ام های بیشتری داره که اگر خواستید پول بگیرید در به در نشید. برای باز کردن جساب ازتون پاسپورت و آدرس محل سکونت میخوان که اگر نداشته باشید نمیشه همینطور بابد تی اف ان هم بدید.
    در مورد مدارک دانشگاه از من هیچ چیز نخواست فقط یک فرم رو پر کردم و تموم - البته دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه ولی از من نه مدارک خواستن و نه آیلتز - فقط چون کپی اقامت رو موقع فرستادن مدارک نذاشته بودم و مدارکم ناقص بود ازم خواستن که اونو بهشون بدم - ولی همیشه سعی کنید ترجمه مدارک رو با خودتون داشته باشید اکر ترجمه رو ندارید اصل رو بیارید که اگر گیر کردید همینجا بدید ترجمه کنن - آیلتز هم اگر همراتون نیست مهم نیست اگر چه میتونین تو تهران کپی برابر اصل بگیرید - ببرید پیش مترجم ناتی و بدید براتون کپی رو مهر بزنه
    ممنون این TFN چی هست؟ همون Tax Number? از کجا باید بگیرم و چطوری؟
    با توجه به اینکه ما دانشجو هستیمو کار هم نمیکنیم و مالیات نمیدیم و بورس دانشگاه هم شامل مالیات نمیشه ایا داشتن tax number نیازه؟
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

بله همون تکس فایل نامبر هست - بهتره که به محض ورود اقدام کنید - شما اگر کار کنید ( مثلا کار کزوال در دانشگاه و یا بیرون ) باید تکس فایل نامبر داشته باشید و ازتون میخوان ولی اگر نمیخواین کار کنین لزومی نداره ولی یکی از کارهاییه که معمولا همه به محض ورود به استرالیا انجام میدن - مثلا من خودم چون پولی رو که با خودم آورده بودم بعنوان سپرده گذاشتم تو بانک که بهش سود هم بدن ازم تکس فایل نامبر خواتسن و باید بهشون میدادم و در آخر سال اگر درامدتون فقط از راه اسکالر شیپ بوده باشه سود پولی رو که درصدیش رو بانک نگه مبداره میتونین بطور کامل ازشون بگیرید- بهرحال داشتنش ضرری نداره و براتون هزینه ای رو در بر نداره

ApplyAbroad Hero

بله همون تکس فایل نامبر هست - بهتره که به محض ورود اقدام کنید - شما اگر کار کنید ( مثلا کار کزوال در دانشگاه و یا بیرون ) باید تکس فایل نامبر داشته باشید و ازتون میخوان ولی اگر نمیخواین کار کنین لزومی نداره ولی یکی از کارهاییه که معمولا همه به محض ورود به استرالیا انجام میدن - مثلا من خودم چون پولی رو که با خودم آورده بودم بعنوان سپرده گذاشتم تو بانک که بهش سود هم بدن ازم تکس فایل نامبر خواتسن و باید بهشون میدادم و در آخر سال اگر درامدتون فقط از راه اسکالر شیپ بوده باشه سود پولی رو که درصدیش رو بانک نگه مبداره میتونین بطور کامل ازشون بگیرید- بهرحال داشتنش ضرری نداره و براتون هزینه ای رو در بر نداره
    چطور باید براش اپلی کنم؟ اینترنتیه؟ یا از بانک؟ یا اداره خاصی؟
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

باید بیاید اینجا آدس محل سکونت داشته باشید و از طریق وبسایت اقدام کنید خیلی راحته این هم وبسایتش

http://www.ato.gov.au/Forms/Permanen...N-application/

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

بعد از حدود یک تا دوهفته و یا شاید 4 هفته با پست نامه حاوی شماره رو براتون میفرستن

بعد از حدود یک تا دوهفته و یا شاید 4 هفته با پست نامه حاوی شماره رو براتون میفرستن
    یعنی ما تا یک دو یا چهار هفته صبر کنیم و حساب باز نکنیم تا این شماره بیاد؟ اینجوری که بیچاره می شیم! یا اینکه میشه حساب باز کرد بعد بهشون کد مالیاتی رو داد؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1366 نمایش پست ها
    یعنی ما تا یک دو یا چهار هفته صبر کنیم و حساب باز نکنیم تا این شماره بیاد؟ اینجوری که بیچاره می شیم! یا اینکه میشه حساب باز کرد بعد بهشون کد مالیاتی رو داد؟
    احتملا برای حسابی که قرار فقط پول بورس بیاد توش نیازی نیست به tax number
    اگه بخوای حساب باز کنی که پول توش بریزی واسه پس انداز و سود نیاز به اون میشه چون مشمول مالیات میشه

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نه بدون تکس فایل نامبر هم میشه حساب باز کرد اگر حساب سپرده داشته باشید ازتون میخوان ولی میتونین حساب رو باز کنین و بعد از اینکه شماره رو گرفتین بهشون بدین - حساب باز کردن کار خیلی راحتیه و کلا شاید با معطلی هاش نیم ساعت هم طول نکشه - ولی باید خودتون اینجا حضور داشته باشید تا حساب باز کنید - کارتهای ای تی امتون هم یک هفته بعد میاد دم خونه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT QUT

دوستان حساب باز کردن کار سختی نیست کمتر از 10 دقیقه براتون حساب باز میکنن. commbank بابت سودی که روی پول بهتون میده از همه بهتره البته اینجور که من تحقیق کردم. چون معمولا ما ایرانیا وقتی میرسیم مقدار قابل توجهی پول همراهمون هست پس سودش برامون مهمه در مورد TFN یا همون Tax File Number هم که دوستان اشاره کردن برای حساب باز کردن لازم نیس فقط پاسپورت و آدرس محل سکونت رو ازتون میخوان. فقط TFN رو حتما تا رسیدید اقدام کنید قبلا آنلاین بود ولی الان گویا یه مصاحبه ی حضوری هم داره که چیزه مهمی نیس(نگران نشید) بعدا که TFN به دستتون رسید به بانکتون اعلام میکنید اگر نکنید دولت از روی سود پولتون خودش مالیات ور میداره.

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)