صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 42

موضوع: بیان تجربیات مربوط به بعد از ورود به دانشگاه های استرالیا- ثبت نام و دوران تحصیل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وسایل مورد نیاز دانشجویان به هنگام سفر

ببخشید به این تاپیک ربطی نداره ولی این سوال رو دارم که آیا دانشجوها فقط تو تعطیلات ژانویه میتونن بیان ایران؟ یعنی معمولا سخت گیری میشه رو این مورد از طرف دانشگاه؟ یا اگه دانشجویی بخواد مثلا دوبار در سال بیاد ایرن بهش اجازه میدن؟ ببخشید اگه ربطی نداره ولی این سوال واسم پیش اومد. مرسسی.
    حالا میگین ویزا نگرفته تو فکر برگشته...

نقل قول نوشته اصلی توسط Neginp نمایش پست ها
    ببخشید به این تاپیک ربطی نداره ولی این سوال رو دارم که آیا دانشجوها فقط تو تعطیلات ژانویه میتونن بیان ایران؟ یعنی معمولا سخت گیری میشه رو این مورد از طرف دانشگاه؟ یا اگه دانشجویی بخواد مثلا دوبار در سال بیاد ایرن بهش اجازه میدن؟ ببخشید اگه ربطی نداره ولی این سوال واسم پیش اومد. مرسسی.
    حالا میگین ویزا نگرفته تو فکر برگشته...
    اگه استادتون با اومدنتون مشکلی نداشته باشه، هر چند بار که بخواید میتونید بیاید و برید...

سلام دوستان
    من امروز جوابم اومد
    رشته پی اچ دی عمران u of newcastle
    اسکولارشیپ همه چیزو پوشش میده
    حالا سوالم اینه که اینا گفتن موقع ثبت نام باید اصل همه مدارکی که باهاش اپلای کردیو بدی ولی من با گواهی موقت اپلای کرده بودم. الان مدرک اصلیمو گرفتم و مدرک موقتو دانشگاه ازم گرفته (هم فارسی هم ترجمه). الان مدرکی که دستمه (هم فارسی هم ترجمه) زمین تا اسمون ظاهرش فرق کرده البته نمره ها همونه و اسم درسها یکمی توی مدرک ترجمه شده فرق کرده ولی معلومه همونه (مثلا industrial drawing شده mechanical drafting که معنی جفتش میشه نقشه کشی صنعتی) و رتبمم توی مدرک موقت 3 از 30 نفر بود الان شده 2 از 28 !!! مشکلی پیش نمی آد؟ الان که لازم نیست چیزی بهشون بگم؟ رفتم اونجا میگم دانشگاه اول مدرک موقت میده بعد از یک سال مدرک اصلیرو میده و موقتو میگیره. قبول میکنن دیگه؟ چون معدل و نمره درسا مهمه نه ظاهر. رتبمم که الان بهتر شده
    مرسی از وقتی که میذارین

Junior Member civh آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بیان تجربیات مربوط به بعد از ورود به دانشگاه های استرالیا- ثبت نام و دوران تحص

سلام.
    من قراره تا چند روز دیگه دوره دکترا رو در دانشگاه دیکن شروع کنم. خاستم در مورد تعطیلات دانشجویان دکتری بدونم. دوره تحصیل مثل ایران هر سال 9 ماه هست؟ یا اینکه تنها 1 ماه در کل سال مرخصی میشه گرفت؟

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

پیش فرض پاسخ : بیان تجربیات مربوط به بعد از ورود به دانشگاه های استرالیا- ثبت نام و دوران تحص

نقل قول نوشته اصلی توسط civh نمایش پست ها
    سلام.
    من قراره تا چند روز دیگه دوره دکترا رو در دانشگاه دیکن شروع کنم. خاستم در مورد تعطیلات دانشجویان دکتری بدونم. دوره تحصیل مثل ایران هر سال 9 ماه هست؟ یا اینکه تنها 1 ماه در کل سال مرخصی میشه گرفت؟
    معمولا دوره دکترا در استرالیا research based هست و دانشجویان کورس نمیگذرونن (مگر در بعضی موارد خاص). بنابراین اینکه شما در چه موقعی از سال دوره دکترا رو شروع کنین یا کی برین مرخصی فرقی نمیکنه. شما در سال میتونین جمعا چهار هفته paid leave یا همون مرخصی با حقوق داشته باشین (با تأیید استادتون). این چهار هفته میتونه هر موقعی از سال و به صورت یکجا یا در نوبت های مختلف باشه. اگر بخواین بیشتر از چهار هفته مرخصی بگیرین باید مرخصی بدون حقوق بگیرین. در این حالت، اون مدتی رو که در مرخصی بدون حقوق هستین، وضعیت دانشجویی تون هم به حالت معلق درمیاد تا موقعی که برگردین (یعنی این مدت جزء دوران تحصیلتون محسوب نمیشه).

تبصره1: قبل از سابمیت پروپوزال (که معمولا می بایست در طی شش ماه پس از شروع دوره دکترا انجام بشه) نمیتونین برین مرخصی (البته این قانون مال دانشگاه UWA هست اما فکر میکنم بقیه دانشگاهها هم این قانون رو داشته باشن).
    تبصره2: گویا برای سفر در داخل استرالیا نیازی به گرفتن مرخصی نیست و فقط موقعی که میخواین از استرالیا خارج بشین باید مرخصی بگیرین.

Junior Member

سلام دوستای عزیز.میخواستم کسی تجربه ۱هفته دیر رسیدن به کلاسهاشو داره،من واسه دورهای زبان ۳ماه ام قبل از ورود به دانشگاه unsw یه هفته دیر تر میرسم،با توجه به اینکه ویزام دیر اومد و بلیت هم اصلاً جا نداد.خیلی استرس دارم که واسه رفتن به کلاس هام مشکلی ایجاد بشه.ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره در اختیار من بزاره.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد دانشگاه صنعتی شریف

اصلا جای نگرانی نیست. در یه هفته چیز زیادی قرار نیست گفته بشه و اگر هم گفته بشه هم استاد و هم همکلاسی هات بهت کمک میکنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Fn_gallery نمایش پست ها
    سلام دوستای عزیز.میخواستم کسی تجربه ۱هفته دیر رسیدن به کلاسهاشو داره،من واسه دورهای زبان ۳ماه ام قبل از ورود به دانشگاه unsw یه هفته دیر تر میرسم،با توجه به اینکه ویزام دیر اومد و بلیت هم اصلاً جا نداد.خیلی استرس دارم که واسه رفتن به کلاس هام مشکلی ایجاد بشه.ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره در اختیار من بزاره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    اگر مدارکتون رو قبلا فرستادین، دیگه بعیده که دوباره ازتون مدارک رو بخوان. در غیر اینصورت، به احتمال زیاد ترجمه مدارکتون رو میخوان.

به اصل مدرک آیلتس هم نیازی نیست.
    سلام
    میخواستم بدونم به هارد کپی ترجمه ها هم نیاز هست یا خیر؟ چون من اسکن را به دانشگاه فرستادم و پذیرش گرفتم. اصل ترجمه ها را هم به سفارت فرستادم تا ویزا صادر بشه. حالا نمیدانم دوباره یک نسخه از ترجمه ها از دارالترجمه بگیرم یا نه؟
    چون هزینه ها خیلی زیاده.

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط soore نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم بدونم به هارد کپی ترجمه ها هم نیاز هست یا خیر؟ چون من اسکن را به دانشگاه فرستادم و پذیرش گرفتم. اصل ترجمه ها را هم به سفارت فرستادم تا ویزا صادر بشه. حالا نمیدانم دوباره یک نسخه از ترجمه ها از دارالترجمه بگیرم یا نه؟
    چون هزینه ها خیلی زیاده.
    روال کار دانشگاه های مختلف میتونه متفاوت باشه. به نظرم بهترین کار اینه که به خود دانشگاه ایمیل بزنین و بپرسین.

Junior Member

سلام. ببخشید می خواستم بدونم پول بورس IPRS شامل یه مقدار پول خاص هست و بیمه دیگه؟ آیا تسهیلات دیگه ای برای دانشجوهای بورس قائل هستند یا نه؟ مثلا شنیدم بعضی جاها پول هواپیما رو هم میدن.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)