صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: نرم افزار های کاربردی غیر تخصصی مورد نیاز در حین تحصیل در خارج از کشور

ApplyAbroad Senior Veteran

Smile نرم افزار های کاربردی غیر تخصصی مورد نیاز در حین تحصیل در خارج از کشور

درود

دوستان همانطور که می دونین ما قبل پذیرش یا بهتر بگم جهت گرفتن پذیرش نسبت به رشته مورد نظرمون نرم افزارهای تخصصی داریم که سعی می کنیم یاد بگیریم . حالا من می خواستم بدونم سوا از نرم افزار های تخصصی ، از نرم افزارهای دیگر مثل endnote و یا هر چیز دیگه ای........ کدوم از نرم افزارهای این چنین غیر تخصصی رشته مون رو بهتره یاد بگیریم و در اونجا در هنگام تحصیل شاید بدردمون بخوره یا نظر استاد رو نیز تاثیر بزاره ؟

با سپاس

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Junior Member karimix آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering, AUT

پیش فرض پاسخ : نرم افزار های کاربردی غیر تخصصی مورد نیاز در حین تحصیل در خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط FanTasTic نمایش پست ها
    درود

دوستان همانطور که می دونین ما قبل پذیرش یا بهتر بگم جهت گرفتن پذیرش نسبت به رشته مورد نظرمون نرم افزارهای تخصصی داریم که سعی می کنیم یاد بگیریم . حالا من می خواستم بدونم سوا از نرم افزار های تخصصی ، از نرم افزارهای دیگر مثل endnote و یا هر چیز دیگه ای........ کدوم از نرم افزارهای این چنین غیر تخصصی رشته مون رو بهتره یاد بگیریم و در اونجا در هنگام تحصیل شاید بدردمون بخوره یا نظر استاد رو نیز تاثیر بزاره ؟

با سپاس

محمدرضا
    سلام،

علاوه بر EndNote که اشاره کردید، نرم افزار مهم دیگری که به نظر من می رسند LaTeX هست که در واقع یک محیط آماده سازی نوشتاری هست. الان در بیشتر ژورنال های معتبر ترجیح داده می شود اسناد نوشتاری در این محیط تهیه شده باشند و حتی برخی اساتید هم انتظار دارند دانشجویان تمرینات و گزارشهای خود را در این محیط ارایه دهند. این نرم افزار در اصل مورد استفاده دانشجویان ریاضی می باشد (به علت سهولت و کیفیت بالای درج روابط ریاضی) ولی مدتی هست که دانشجویان رشته های مهندسی هم به طور گسترده ای از آن استفاده میکنن.
    البته میدانم اغلب دوستان فرهیخته اینجا به کار با این محیط آشنایی دارند فقط خواستم یادآوری کنم اگر از دوستان با این نرم افزار آشنایی ندارند حتما قبل از شروع تحصیلات خارجه! کار با این نرم افزار را یاد بگیرند.
    بنفش...

پیش فرض پاسخ : نرم افزار های کاربردی غیر تخصصی مورد نیاز در حین تحصیل در خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط karimix نمایش پست ها
    سلام،

علاوه بر EndNote که اشاره کردید، نرم افزار مهم دیگری که به نظر من می رسند LaTeX هست که در واقع یک محیط آماده سازی نوشتاری هست. الان در بیشتر ژورنال های معتبر ترجیح داده می شود اسناد نوشتاری در این محیط تهیه شده باشند و حتی برخی اساتید هم انتظار دارند دانشجویان تمرینات و گزارشهای خود را در این محیط ارایه دهند. این نرم افزار در اصل مورد استفاده دانشجویان ریاضی می باشد (به علت سهولت و کیفیت بالای درج روابط ریاضی) ولی مدتی هست که دانشجویان رشته های مهندسی هم به طور گسترده ای از آن استفاده میکنن.
    البته میدانم اغلب دوستان فرهیخته اینجا به کار با این محیط آشنایی دارند فقط خواستم یادآوری کنم اگر از دوستان با این نرم افزار آشنایی ندارند حتما قبل از شروع تحصیلات خارجه! کار با این نرم افزار را یاد بگیرند.
    درود

خیلی عالیست من بلد نیستم این نرم افزار رو و می خوام یاد بگیرم . ممنون که فرمودین . اگر لینکی برای دانلود و یا آموزش های آن هم سراغ دارین ممنون میشم قرار بدهید . البته من که این رو می نویسم هنوز در گوگل سرچ نکردم در رابطه با نرم افزار .... از این در صورتی که دم دستتون هست اگر که نه که موردی نداره من سرچ خواهم کرد . بی نهایت سپاسگزارم

دوستان نرم افزارهای دیگری هم هست ؟ اگر بله بفرمایید . چون من وقت باقی مانده ام رو نمی خوام کاملا صرف زبان محاوره ای و ... کنم می خوام رو پارامترهای مورد نیاز حین تحصیل در اونور پس از گرفتن پذیرش اعم از نرم افزارها و ... بررسی و یاد بگیرم .

با سپاس

محمدرضا

ApplyAbroad Guru

LaTeX یکی از بهترین چیزهایی است که میشه یاد گرفت.

نه صرفا نرم افزار، ولی یک سری تخصص ها هست که خیلی خوبه قبل از رفتن یاد بگیرید چون در اونجا به درد شما خواهند خورد و اگه یاد نگیرید مجبور هستید اونجا وقت زیادی برای یادگیریش صرف کنید و همینطور طول می کشه و تا مدتی مجبورید بدون داشتن این تخصص ها بطور ضعیف و آماتور کارهاتون رو انجام بدید. مثل یادگیری نحوه پرزنت کردن و درست کردن اسلاید اصولی و صحیح. یادگیری نگارش صحیح برای نوشتن متن های علمی (که متفاوته با زبان عمومی). یادگیری Statistics و محاسبات آماری مثل Power calculations و Anova و ... . یادگیری نحوه صحیح نمایش اطلاعات بطور گراف و نمودار و جدول (اینکه چه نوع نموداری استفاده بشه یا چه مواقعی اصلا نمودار استفاده نشه و ...). خیلی از این ها چیزهایی است که در نگاه اول خیلی راحت و ساده به نظر میاد ولی در حقیقت فاصله بین آماتور و حرفه ای انجام دادنش بسیار زیاده و با یک نگاه به اسلاید ها یا ریپورت یک شخص مشخصه و اصولی و علمی انجام دادن این موارد یک ذهنیت بسیار خوب رو به مخاطب شما القا می کنه.

برای این موارد کتاب های زیادی هست. من این کتاب Justin Zobel رو توصیه می کنم که با اینکه برای مخاطب های کامپیوتر نوشته شده ولی اکثر مباحثش عمومی هستند و برای همه صحیحه.

http://www.amazon.com/Writing-Comput.../dp/1852338024

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

درود

با سپاس

محمدرضا
    سلام آقا محمدرضا
    علاوه بر LaTeX که دوستان اشاره کردند ( و آنقدر نرم افزار قوی و باارزشی هست که اکثرا بچه ها در رزومه شان آنرا مینویسند ) ، آشنا بودن به زبانهای برنامه نویسی C++/C و حتی در صورت امکان #C هم بسیار مفیده. من در اکثر open position هایی که دیدم ، آشنایی به این زبانهای برنامه نویسی را یکی از شروط اصلی قرار دادند.
    البته همه ما تا حدی با اینها آشنا هستیم ولی اگه وقت دارید بهتره بیشتر یاد بگیرید.
    همچنین آشنایی با محیط Linux یا Unix هم میتونه مفید باشه. در بعضی Lab ها صرفا با این OS کار میشه ؛ و طبیعتا اگه آشنا نباشیم خیلی طول میکشه تا به محیط عادت کنیم.
    همیشه موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    LaTeX یکی از بهترین چیزهایی است که میشه یاد گرفت.

نه صرفا نرم افزار، ولی یک سری تخصص ها هست که خیلی خوبه قبل از رفتن یاد بگیرید چون در اونجا به درد شما خواهند خورد و اگه یاد نگیرید مجبور هستید اونجا وقت زیادی برای یادگیریش صرف کنید و همینطور طول می کشه و تا مدتی مجبورید بدون داشتن این تخصص ها بطور ضعیف و آماتور کارهاتون رو انجام بدید. مثل و درسیادگیری نحوه پرزنت کردن ت کردن اسلاید اصولی و صحیح. یادگیری نگارش صحیح برای نوشتن متن های علمی (که متفاوته با زبان عمومی). یادگیری Statistics و محاسبات آماری مثل Power calculations و Anova و ... . یادگیری نحوه صحیح نمایش اطلاعات بطور گراف و نمودار و جدول (اینکه چه نوع نموداری استفاده بشه یا چه مواقعی اصلا نمودار استفاده نشه و ...). خیلی از این ها چیزهایی است که در نگاه اول خیلی راحت و ساده به نظر میاد ولی در حقیقت فاصله بین آماتور و حرفه ای انجام دادنش بسیار زیاده و با یک نگاه به اسلاید ها یا ریپورت یک شخص مشخصه و اصولی و علمی انجام دادن این موارد یک ذهنیت بسیار خوب رو به مخاطب شما القا می کنه.

برای این موارد کتاب های زیادی هست. من این کتاب Justin Zobel رو توصیه می کنم که با اینکه برای مخاطب های کامپیوتر نوشته شده ولی اکثر مباحثش عمومی هستند و برای همه صحیحه.

http://www.amazon.com/Writing-Comput.../dp/1852338024
    درود

دوستان موردی که بواد شده است رو می خواستم بفرمایید اصولا برای پرزنت کردن از همون نرم افزارهای مرسوم Powerpoint استفاده می کنن یا نرم افزارهای دیگری هست ؟ و اصول و روال نجوه ارائه و تهیه اسلاید آیا منبع خاصی می شناسین ؟

کلا در مورد مورد بول شده ی قرمز اصولا پرزنت ها چگونه هست ؟

با سپاس فراون

ApplyAbroad Guru

درود

دوستان موردی که بواد شده است رو می خواستم بفرمایید اصولا برای پرزنت کردن از همون نرم افزارهای مرسوم Powerpoint استفاده می کنن یا نرم افزارهای دیگری هست ؟ و اصول و روال نجوه ارائه و تهیه اسلاید آیا منبع خاصی می شناسین ؟

کلا در مورد مورد بول شده ی قرمز اصولا پرزنت ها چگونه هست ؟

با سپاس فراون
    بله اسلاید ها رو اکثرا با پاورپوینت (یا کینوت در مک) یا حتی LaTeX درست می کنند و اونقدرها هم تفاوت نمی کنه با چه نرم افزاری درست بشه چون همگی اینها قابلیت درست کردن اسلاید های فوق العاده خوب رو دارند، مهم اینه که اصول علمی و حرفه ای در درست کردن اسلاید ها و پرزنتیشن ها رعایت بشه. در همین کتاب که معرفی کردم خیلی خوب درباره پرزنتیشن ها توضیح داده. این سه ویدیو در Vimeo هم از یکی از اساتید دانشگاه کمبریج هست که خیلی خوب توضیح داده چه نوع مطالبی رو چه موقع ارائه بدید و توصیه می کنم حتما ببینید:

http://vimeo.com/7833850
    http://vimeo.com/7960561
    http://vimeo.com/51597270

توصیه می کنم هر چیزی رو که در ایران در این باره بهتون گفتند، یا چیزهایی که دیدید رو کاملا فراموش کنید. بیشتر از نصف پرزنتیشن ها در دنیا و بیشتر از 95 درصدشون در ایران کاملا آماتور ارائه میشن و حتی در دانشگاه ها که این چیزها رو آموزش می دند هم کاملا آماتور و اشتباهه.

Junior Member karimix آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering, AUT

خیلی عالیست من بلد نیستم این نرم افزار رو و می خوام یاد بگیرم . ممنون که فرمودین . اگر لینکی برای دانلود و یا آموزش های آن هم سراغ دارین ممنون میشم قرار بدهید . البته من که
    خوشبختانه لاتک (لاتکس یا لِی تک هم میگن این فارسا!) یک نرم افزار آزاد هست و براحتی قابل دستیابی و استفاده می باشد. این سایت اصلی پروژه لاتک هست که سورس نرم افزار رو هم میتونید دانلود کنید.

http://www.latex-project.org/

در ضمن اسلایدهایی که با این نرم افزار میشه تولید کرد خیلی شکیل و با قاعده در می آد سعی کنیم حتی اسلایدهامون رو هم بتونیم باهاش درست کنیم.

کتاب راهنمای اصلی و یک فایل آموزشی مقدماتی LaTeX که توسط یکی از دوستان تهیه شده رو به پیوست می گذارم.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    بنفش...

Senior Member Rarely آواتار ها

من تعریف نرم افزار Perzi رو هم از یکی از دوستانم شنیده ام که برای پرزنتیشن استفاده میشه، خیلی از گرافیک ارائه و نوآوری در ارائه سمینارش که با perzi تهیه کرده بود راضی بود اما میگفت که مساله ای که هست اینه که باید حتما آنلاین با این نرم افزار کار بکنید. نظر دوستان در مورد این نرم افزار ارائه چیه؟
    کد:3111 ارسال: 26 جون 2011 رسیدن به سنترال آفیس: 30 جون 2011 فایل نامبر: 2 سپتامبر 2011 اینپراسس: 2013 Feb 5 دریافت مدیکال از آنکارا: 8 مارچ 2013 اضافه شدن لاین مدیکال: 5 آپریل 2013پاس ریکویست: 29 نوامبر 2013 خدایا شکرت

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط karimix نمایش پست ها
    خوشبختانه لاتک (لاتکس یا لِی تک هم میگن این فارسا!) یک نرم افزار آزاد هست و براحتی قابل دستیابی و استفاده می باشد. این سایت اصلی پروژه لاتک هست که سورس نرم افزار رو هم میتونید دانلود کنید.

http://www.latex-project.org/

در ضمن اسلایدهایی که با این نرم افزار میشه تولید کرد خیلی شکیل و با قاعده در می آد سعی کنیم حتی اسلایدهامون رو هم بتونیم باهاش درست کنیم.

کتاب راهنمای اصلی و یک فایل آموزشی مقدماتی LaTeX که توسط یکی از دوستان تهیه شده رو به پیوست می گذارم.
    اتفاقا تلفظ صحیح و اصولیش همون لِی تک (/ˈleɪtɛk/ ) هست.

http://en.wikipedia.org/wiki/LaTeX#P...ng_.22LaTeX.22

من Latex رو برای اسلاید ها کمتر توصیه می کنم چون درسته که قشنگ و با قاعده در میاد، ولی در حد اسلاید هایی که بطور حرفه ای با پاورپوینت و کینوت درست میشه نیست و اونجا امکانات بهتری هم هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Rarely نمایش پست ها
    من تعریف نرم افزار Perzi رو هم از یکی از دوستانم شنیده ام که برای پرزنتیشن استفاده میشه، خیلی از گرافیک ارائه و نوآوری در ارائه سمینارش که با perzi تهیه کرده بود راضی بود اما میگفت که مساله ای که هست اینه که باید حتما آنلاین با این نرم افزار کار بکنید. نظر دوستان در مورد این نرم افزار ارائه چیه؟
    درسته ولی دقت کنید گرافیک و انیمیشن و ... در پرزنتیشن، فقط با هدف قرار دادن انیمیشن و خشکل کردن اصلا کار حرفه ای و صحیحی نیست. باید طراحی اسلاید ها به ساده ترین شکل ممکن باشه و اگه گرافیک یا انیمیشنی استفاده میشه باید کاربردی در بهتر کردن کیفیت ارائه پرزنتیشن یا فهم مطلب برای مخاطب ها داشته باشه. اگه چیزی در ذهن شماست که با این نرم افزار بهتر قابل پیاده سازی است خیلی خوبه، ولی شما نباید صرفا به خاطر اینکه نرم افزاری در اختیار دارید که باهاش می تونید افکت های خاصی به اسلاید هاتون بدید، از این کارها انجام بدید.

باز هم میگم اینکه چه نرم افزاری استفاده کنید خیلی مهم نیست، مهم اینه که اصول حرفه ای رو در ایجاد اسلاید ها و ارائه پرزنتیشن رعایت کنید. شاید ده ها نرم افزار باشند که قابلیت ایجاد اسلاید های فوق العاده رو داشته باشند.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)