صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: راههای کمک به هموطنان برای زندگی بهتر مثل قبل از اپلای یا مهاجرت به کانادا

Senior Member

پیش فرض راههای کمک به هموطنان برای زندگی بهتر مثل قبل از اپلای یا مهاجرت به کانادا

من به شخصه خیلی میبینم که ما ایرانیها موقعی که ایران هستیم خیلی به هم کمک میکنیم که اپلای کنیم برای ادامه تحصیل یا مهاجرت و در این رابطه اطلاعات خودمون رو خیلی خوب در اختیار هم قرار میدیم. به نظرتون چطور میشه این حس رو بعد رسیدن به کشور خارجی نگهداشت و این دوستی ها رو زنده کرد. این سوالم رو از این جهت میپرسم که خیلی از ایرانی های خارج از کشور در پیدا کردن دوستان ایرانی که بتونن ازش کمک بگیرن یا لااقل اطلاعات محلیشون رو به اشتراک بذارن گلایه میکنن و به نوعی این تصور هست که بهتره از جمع ایرانی ها دور باشی تا راحتتر باشی. در صورتیکه این همون ایرانیه که برای کوچکترین مساله به هموطن خودش کمک میکنه تا بهترین انتخاب رو برای مهاجرت یا ادامه تحصیل داشته باشه.
    به نظر میاد در اغلب موارد ماها برای قبل اپلای یا مهاجرت دور هم هستیم ولی بعدش همدیگه رو ول میکنیم که همین باعث میشه خیلی ها اینجاها بیشتر احساس تنهایی بکنن. اینو من از خیلی از دوستان که آمریکا و کانادا و اروپا و استرالیا هستن شنیدم و خودم دیدم.
    چه راه هایی رو پیشنهاد میکنید که بهتر بشه در خارج از کشور هم با هموطنان رابطه خوبی داشت.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راههای کمک به هموطنان برای زندگی بهتر مثل قبل از اپلای یا مهاجرت به کانادا

ايجاد انجمن فرهنگي وورزشي
    Csq date 20 may 2010

Senior Member

پیش فرض پاسخ : راههای کمک به هموطنان برای زندگی بهتر مثل قبل از اپلای یا مهاجرت به کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط hsedigh نمایش پست ها
    ايجاد انجمن فرهنگي وورزشي
    فکر خوبیه ولی در چه فالبی خوبه؟ وبلاگ یا .... و چه خدماتی میشه ارائه داد؟ در مورد اطلاع رسانی در مورد وضعیت زندگی ایرانیان مقیم خارج و اطلاعات محلی هم ایده هایی هست.

Senior Member

کسی صفحه فیسبوک فعالی از ایرانی های کانادا سراغ داره؟

ApplyAbroad Guru

گروه torontoiranian یک mailing list خوب داره که اطلاعات و اخبار و آگهی های مختلف از جمله آگهی کار میفرستند.
    http://groups.yahoo.com/neo/groups/TorontoIranians/info

احتمال میدم صفحه فیس بوک هم داشته باشند ولی چک نکردم.

Senior Member

ممنون از معرفی این لینک. حتما بهش سر میزنم. من یکی دوتا صفحه فیسبوک دیدم منتها فعال نبودن و فقط یه سری پستهای کلی توش دیدم. ممنون میشم اگه کسی سراغ داشته باشه اینجا اعلام کنه.
    نمیدونم چرا ما ایرانی ها کمتر خارج از ایران سراغ هم رو میگیریم و فقط موقع نیاز اونم داخل کشور دنبال هم و فقط برای رفع نیاز خودمون هستیم و به محض اینکه میرسیم اینور غریبه ها رو ترجیح میدیم. البته دور از حضور عزیزانی مثل شما که اینجا کلی وقت میذارید و تجربیاتتون رو به بقیه منتقل میکنید.

Senior Member reza1532 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط esiwind نمایش پست ها
    ممنون از معرفی این لینک. حتما بهش سر میزنم. من یکی دوتا صفحه فیسبوک دیدم منتها فعال نبودن و فقط یه سری پستهای کلی توش دیدم. ممنون میشم اگه کسی سراغ داشته باشه اینجا اعلام کنه.
    نمیدونم چرا ما ایرانی ها کمتر خارج از ایران سراغ هم رو میگیریم و فقط موقع نیاز اونم داخل کشور دنبال هم و فقط برای رفع نیاز خودمون هستیم و به محض اینکه میرسیم اینور غریبه ها رو ترجیح میدیم. البته دور از حضور عزیزانی مثل شما که اینجا کلی وقت میذارید و تجربیاتتون رو به بقیه منتقل میکنید.
    سلام
    در مورد سراغ گرفتن دوست من, اینجا وقتی وارد میشی( فکر کنم خود شما هم این رو تجربه کردی) شوکی که از بدو ورود به شما وارد میشه میتونه تا چند سال اول زندگیتون ادامه داشته باشه و بعد از اون هست که به خودتون میاید و زندگی رو از سایر زوایا هم نگاه میکنید و من اصلا به افرادی که تازه اومدند ( مثل خود من) خرده نمیگیرم که چرا سر نمیزنند وتا ازشون سوالی نشه جواب نمیدن چون واقعا شرایط فرق میکنه و نباید زود قضاوت کرد.
    این هم یک آدرس فیس بوکی برای افراد مقیم کلگری:
    https://www.facebook.com/iranian.calgaryclub?fref=ts
    https://www.facebook.com/calgarypers...on=friends_tab
    یه روز اومدی یه روزم میری , به همین سادگی!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1532 نمایش پست ها
    سلام
    در مورد سراغ گرفتن دوست من, اینجا وقتی وارد میشی( فکر کنم خود شما هم این رو تجربه کردی) شوکی که از بدو ورود به شما وارد میشه میتونه تا چند سال اول زندگیتون ادامه داشته باشه و بعد از اون هست که به خودتون میاید و زندگی رو از سایر زوایا هم نگاه میکنید و من اصلا به افرادی که تازه اومدند ( مثل خود من) خرده نمیگیرم که چرا سر نمیزنند وتا ازشون سوالی نشه جواب نمیدن چون واقعا شرایط فرق میکنه و نباید زود قضاوت کرد.
    این هم یک آدرس فیس بوکی برای افراد مقیم کلگری:
    https://www.facebook.com/iranian.calgaryclub?fref=ts
    https://www.facebook.com/calgarypers...on=friends_tab
    رضا جان همون سال یا ماه های اول خودتونم دیدید که چه هزینه های الکی ممکنه آدم بکنه که با یه راهنمایی کوچک و اطلاعات هر چند ناچیز ممکنه جلوش گرفته بشه. به همین دلیل وجود این فروم و ایرانی هایی که به همدیگه کمک میکنن. خیلی غنیمته.

Senior Member reza1532 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط esiwind نمایش پست ها
    رضا جان همون سال یا ماه های اول خودتونم دیدید که چه هزینه های الکی ممکنه آدم بکنه که با یه راهنمایی کوچک و اطلاعات هر چند ناچیز ممکنه جلوش گرفته بشه. به همین دلیل وجود این فروم و ایرانی هایی که به همدیگه کمک میکنن. خیلی غنیمته.
    سلام
    100% با این موضوع موافق هستم و قبلا هم بارها گفتم که هرچی دارم مدیونه همین فرم هستم ولی ( اتفاقا این رو دیشب به همسرم میگفتم) اگر به کامنتها از یک سال و نیم پیش به دقت نگاه کنید میبینید که یک جمعی با هم در تکاپویه ورود به کانادا بودند و وقتی وارد شدند هر کدوم به گوشه ای از این کشور پهناور رفتند و در ابتدا بسیار فعال بودند که خوشبختانه لحظه ورود من به این فروم همزمان با این موضوع بوده.ولی الان دیگه کم کم همشون درگیر درس و کار و زندگی شدند ولی همچنان به این فروم سر میزنند ولی با یک تفاوت, در دورانه اولیه هر چیزی رو که یاد میگرفتند یا میشنیدند در این فروم میگفتند ولی الان تقریبا بسیاری مسایل گفته شده و متاسفانه داره دوباره پرسی میشه ( بلکم چندین باره پرسی که خوب چون سوالات در سطح فروم پخش هست و تعداد کامنتها زیاد و در اثر نبود امکان جستجو در فروم شاید این حالتها طبیعی باشه) اونها هم دیگه کمتر میان و نظر میدن ولی در اینکه اگر سوالی پرسیده بشه که حتی قبلا هم گفته شده ولی جوابش حیاتی هست رو حتما دوباره تکرار میکنند.
    دوستان زیادی هم متاسفانه دیگه اصلا نمیان مثل دایی جان و رضا88 که من بسیار بسیار از این موضوع ناراحت هستم.البته رویه سخن من با تاپیک آلبرتا هست ولی رد پایه دوستان اونجا و دوستان دیگرشون در همه جایه این فروم دیده میشه.
    امیدوارم همه سالم و سلامت باشند.
    ویرایش توسط reza1532 : October 5th, 2013 در ساعت 09:06 PM
    یه روز اومدی یه روزم میری , به همین سادگی!

Senior Member

شاید بشه همین روحیه به اشتراک گذاری اطلاعات رو ذر زندگی در کانادا هم داشت. همه ماها به خاطر کمبود اطلاعات از مسائل جدید هزینه های مالی و فکری و زمانی زیادی رو‌میپردازیم.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)