صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: شیوه عضویت در نظام معماری کانادا

Banned

پیش فرض شیوه عضویت در نظام معماری کانادا

همانگونه که می دانید معماران در زمره شغل هایی هستند که Regulated بوده و برای آنکه بتوانند فعالیت حرفه ای داشته باشند می بایست عضو نظام معماری شوند. در اینجا در زمینه مراحل عضویت و سازمان های مربوط به این رشته صحبت خواهد شد.

Banned

پیش فرض پاسخ : شیوه عضویت در نظام معماری کانادا

متولی اصلی امور مربوط به معماران در کانادا Canadian Architectural Certification Board (CACB)i است. این سازمان از سال 1976 در زمینه تشخیص صلاحیت معماران برای فعالیت حرفه ای وجود دارد. برای آنکه فردی با سوابق بین المللی معماری (Internationally-trained architect) بتواند با عنوان رسمی معمار (Architect) به فعالیت حرفه ای بپردازند می بایست سه مرحله را بگذارند:

1- Certification
    2- Internship
    3- Exam

برای گذراندن مرحله نخست متقاضی می بایست با سازمان یاد شده در بالا (CACB) تماس بگیرد تا ببیند مراحل ارزیابی سوابق تحصیلی اش چگونه است. این مرحله را به چهار شکل می شود انجام داد که جزئیات آن در این لینک توضیح داده شده است.

برای گذراندن مرحله های دوم و سوم متقاضی می بایست با توجه به استانی که قصد دارد در آن به فعالیت بپردازد، به یکی از 11 نظام معماری استانی کانادا (Provincial and Territorial Associations of Architects) مراجعه نماید و این دو مرحله را بگذارند. در ادامه 11 نظام معماری استانی کانادا معرفی شده اند.

Banned

فهرست 11 سازمان نظام معماری استانی کانادا (Provincial and Territorial Associations of Architects) در زیر آمده است که معماران بسته به استان موردنظرشان می بایست عضو یکی از این سازمان ها شوند:

استان کبک: Ordre des architectes du Québec
    استان آلبرتا: Alberta Association of Architects
    استان نیوبرانزویک: Architects' Association of New Brunswick
    استان جزیره پرنس ادوارد: Architects Association of Prince Edward Island
    استان نیوفاندلند: Architects Licensing Board of Newfoundland and Labrador (ALBNL)i
    استان بریتیش کلمبیا: Architectural Institute of British Columbia
    استان منیتوبا: Manitoba Association of Architects
    استان های شمال غربی: Northwest Territories Association of Architects
    استان نوا اسکوتیا: Nova Scotia Assocation of Architects
    استان اونتاریو: Ontario Association of Architects
    استان ساسکاچوان: Saskatchewan Association of Architects

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ARCHITECTURAL

نقل قول نوشته اصلی توسط M1KE نمایش پست ها
    فهرست 11 سازمان نظام معماری استانی کانادا (Provincial and Territorial Associations of Architects) در زیر آمده است که معماران بسته به استان موردنظرشان می بایست عضو یکی از این سازمان ها شوند:

استان کبک: Ordre des architectes du Québec
    استان آلبرتا: Alberta Association of Architects
    استان نیوبرانزویک: Architects' Association of New Brunswick
    استان جزیره پرنس ادوارد: Architects Association of Prince Edward Island
    استان نیوفاندلند: Architects Licensing Board of Newfoundland and Labrador (ALBNL)i
    استان بریتیش کلمبیا: Architectural Institute of British Columbia
    استان منیتوبا: Manitoba Association of Architects
    استان های شمال غربی: Northwest Territories Association of Architects
    استان نوا اسکوتیا: Nova Scotia Assocation of Architects
    استان اونتاریو: Ontario Association of Architects
    استان ساسکاچوان: Saskatchewan Association of Architects
    سلام دوست عزیز
    شما تونستید مدارکتونو اسسمنت کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    کد رشته :2151ارسال مدارك به سيدني:31 دسامبر 2010 دریافت فایل نامبر طبق ای کیس: 7مارچ 2011 دریافت فایل نامبر 8 اگوست 2011اینپراسس مارج 2012 میدیکال:9 می 2013 پاس رکوست:30 نوامبر 2013 ویزا:12 دسامبر 2013 لندینگ:16 مارچ 2014

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    B. Arch

با سلام
    من با مدرک لیسانس معماری برای CACB اقدام کرده ام و CACB برای تایید مدرک من نامه ای از سوی سازمان مشابه در ایران میخواهد که بیان کند مدرک من مورد تایید این سازمان میباشد و من با این مدرک مجاز به دریافت مجوز کار در ایران میباشم
    آیا موردی مشابهی قبلا هم بوده است ؟
    متشکر میشوم اگر راهنمایی کنید از کجا و چگونه میتوانم این نامه را دریافت کنم؟

سلام خسته نباشید.
    آیا کسی که ویزای open work permit داره میتونه برای دریافت مجوز کار در نظام معماری کانادا اقدام کنه؟ در ایران عضو نظام مهندسی و دارای پروانه و مهر طراحی و نظارت معماری هست
    پیشاپیش سپاسگزارم

Junior Member

مدرک سازمان نظام مهندسی میتونه براتون مفید باشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری-دانشگاه آزاد

سلام.
    من دانشجوی ارشد معماری هستم.قصد دارم انصراف بدم و برای گرفتن پدیرش ارشد ازدانشگاههای کانادا اقدام کنم.اما با توجه به شرایطی که شما فرمودید و بازار کار معماری در کانادا که شنیدم.کار کردن در رشته معماری پروسه خیلی طولانی داره.بهتره تغیبر رشته بدم یا گرایش خاصی از معماری هست که سریعتر و اسان تر بشه کار مرتبطش را شروع کرد؟؟؟
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture

سلام و ممنون از راهنمییتون

من دقیقا متوجه مرحله اول نشدم ، با توجه به اینکه من مدرک ارشد معماری دارم و در ایران هم عضو سارمان نظام مهندسی بودم و پزوانه اشتغال بکار هم دارم ، الان برای اولین قدم باید چکاری انجام بدم ؟

آیا سازمان نظام معماری کانادا مدارک تحصیلی ما رو هم ارزیابی می کنه ؟ چون به هر حال دروس ما با دروسی که اینجا تدریس می شه کاملا متفاوت هست .

آیا راهی وجود داره که مثلا مدرک کارشناسی ارشذمون را به یک از دانشگاه های اینجا بفرستیم و با گذروندن یک سری واحدهای درسی مدرک لیسانس یا ارشد این دانشگاه ها رو بگیریم ؟ آیا کسی تجربه مشابهی داره ؟

ممنون میشم اگه من رو راهنمایی کنید
    فايل نامبر کبک : اكتبر2010 - مصاحبه : سپتامبر2012 - فایل نامبر فدرال : نوامبر 2012 - آپدیت : می 2013 - مدیکال : فوریه 2014 - پاس ریکوئست : مارچ 2014

در رابطه با موضوع مورد بحث این فروم که معلوم نیست به چه علت این چنین خلوت و متروک و بلکه مهجور افتاده است،
    (و شروع کننده آن هم که بنظر میرسد می توانسته اطلاعات خوب و درستی در این رابطه در اختیار همگی ما قرار دهد، banned شده گویا! نمی دانم چرا؟!)،
    باری بهرحال،
    آیا کسی از دوستان معمار هست که بتواند اطلاعات بیشتر و جدیدتری بدهد؟

مثلاً اینکه آیا لازم است برای این منظور، مجددا نسخه دیگری از ارزیابی مدرک تحصیلی مان توسط سازمان وس را آنرا پیشتر جهت پرونده مهاجرت ارسال کرده ایم، درخواست بدهیم؟
    یا اینکه ترجمه مدرک پروانه اشتغال به کار مهندسی مان از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان ایران، برای این منظور می تواند کفایت کند؟

من درحال حاضر دارای گواهی پایه 2 نظام مهندسی در رشته معماری هستم و
    ممنون می شوم اگر کسی از دوستان معمار که گذرش به این تاپیک می افتد، پاسخ درستی بدهد.
    اگر بار گران بودیم، رفتیم...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)