صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 45

موضوع: مسائل مرتبط با گواهینامه و رانندگی در استرالیا

پیش فرض پاسخ : رانندگی در استرالیا و گواهینامه ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط Nice_Guy نمایش پست ها
    دوستان تا موقعی که با ویزای دانشجویی تو استرالیا هستید با گواهینامه+ترجمه اش یا با گواهینامه بین المللی می تونید رانندگی کنید و محدودیتی ندارید. البته به شرط اینکه اون گواهینامه اعتبار داشته باشه.

این قضیه سه ماه و اینا برای افراد مقیم و سیتیزنه.
    شرط سه سال از صدور گواهینامه شامل ویزای دانشجویی هم میشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Wollongong

پیش فرض پاسخ : گواهینامه و رانندگی در استرالیا

با سلام
    دوستان تو ایالت وسترن (پرث) گواهینامه ی مالزی رو قبول دارند ؟چون استرالیا هم فرمان ماشینها سمت راست هستش.
    ممنون از دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط Nice_Guy نمایش پست ها
    دوستان تا موقعی که با ویزای دانشجویی تو استرالیا هستید با گواهینامه+ترجمه اش یا با گواهینامه بین المللی می تونید رانندگی کنید و محدودیتی ندارید. البته به شرط اینکه اون گواهینامه اعتبار داشته باشه.

این قضیه سه ماه و اینا برای افراد مقیم و سیتیزنه.
    با سلام،
    جایی به صورت قانونی این مسئله مطرح شده؟ من یک سری زدم به :
    http://www.rta.nsw.gov.au/
    ولی چنین چیزی را نتونستم پیدا کنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    RMIT University

نقل قول نوشته اصلی توسط anooshirvan نمایش پست ها
    با سلام،
    برای ایالت ویکتوریا:

http://www.vicroads.vic.gov.au/Home/...rsLicences.htm

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of manufacturing, UOW

نقل قول نوشته اصلی توسط anooshirvan نمایش پست ها
    با سلام،
    دوست عزیز من تو خود rta که رفتم اینو دیدم که میشه با اصل و ترجمه گواهینامه تا زمانی که دانشجو هستید رانندگی کنید. من خودم دارم الان همین کارو میکنم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering , azad

نقل قول نوشته اصلی توسط miassus نمایش پست ها
    دوست عزیز من تو خود rta که رفتم اینو دیدم که میشه با اصل و ترجمه گواهینامه تا زمانی که دانشجو هستید رانندگی کنید. من خودم دارم الان همین کارو میکنم
    سلام من الان در استرالیا هستم می شه لینکش را برای من بگذاری چون من هم پیداش نکردم .

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز
    چنانچه اطلاعاتی در خصوص اینکه با گواهینامه پایه دوبا چه ماشینهایی می توان رانندگی کرد( مثل ایران که با گواهینامه پایه دو می توانیم با مینی بوس ویا خاور رانندگی کنیم )

Junior Member Pasha آواتار ها

در مورد استان ویکتوریا کسی اطلاعات دست اول داره؟ آیا با گواهینامه ایرانی و ترجمه آن میشود رانندگی کرد؟

Junior Member

در استرالیا قوانین رانندگی در ایالات مختلف فرق می کند و بهتر است برای اطلاع به سایت راهنمایی و رانندگی همان ایالت مراجعه کنید اما در مورد ایالت NSW و بالاخص شهر سیدنی :

1 - مادامیکه شما اقامت و یا شهروندی استرالیا را کسب نکرده اید و دارای ویزای موقت (دانشجویی، توریستی و ...) هستید و می توانید با گواهینامه بین المللی خود و یا ترجمه انگیسی آن رانندگی کنید.
    نکته : اگر دارای گواهینامه بین المللی ایران در سطح پایه 2 هستید می توانید با اتوموبیل هایی تا حداکثر وزن 3.5 تن و حداکثر مسافر 12 نفر به همراه راننده رانندگی کنید.
    2 - اگر دارای اقامت استرالیا هستید فقط می توانید تا 3 ماه بعد از ورود اول خود به استرالیا از گواهینامه بین المللی خود استفاده کنید.
    3 - برای کسانیکه دارای اقامت و یا شهروندی استرالیا نیستند و حداقل 6 ماه بصورت پیوسته در استرالیا حضور داشته اند امکان کسب گواهینامه ایالت NSW موجود است. این افراد با گذراندن امتحانات مربوطه می توانند گواهینامه رانندگی را دریافت کنند با این تفاوت که برروی گواهینامه آنان حرف Q ثبت می گردد که دارای 12 ماه اعتبار می باشد و بعد از آن هر سابه می بایست با مراجعه به مراکز RTA آنرا تمدید کرد.
    4 - اگر دارای گواهینامه ایران هستید و می خواهید گواهینامه ایالت NSW دریافت کنید (چه مقیم و چه غیر مقیم) بعد از ترجمه گواهینامه خود توسط مراکز مورد نظر RTA (نکته: در ایالت NSW ترجمه ناتی و یا دیگر ترجمه ها برای کسب گواهینامه قابل قبول نمی باشد) به یکی ار مراکز RTA مراجعه و با ارایه ترجمه و اصل گواهینامه و مدرکی که آدرس اقامت شما را ثابت می کند (اجاره نامه و یا گردش حساب بانکی که آدرس شما در آن ذکر شده باشد) ، بعد از قبولی در معاینه چشم ،امتحان آیین نامه و عملی به شما گواهینامه اعطا می گردد.
    5 - در ترجمه گواهینامه خود بهتر است سوابق قبلی نیز ذکر شود زیرا سطح گواهینامه ای که به شما اعطا می گردد بر اساس سوابق قبلی شما می باشد.
    6 - در اولین قدم بعد از گذراندن امتحان آیین نامه به شما گواهینامه Learner اعطا می شود که با آن می توان تحت نظر کسیکه دارای گواهینامه بدون محدودیت می باشد رانندگی کرد.
    7 - در صورتیکه دارای گواهینامه بین المللی هستید و برای گرفتن گواهینامه NSW اقدام کرده اید می توانید گواهینامه Learner را دریافت نکنید (صرفه جویی در هزینه صدور کارت) و بعد قبولی یکباره گواهینامه سطوح بالاتر را دریافت کنید.
    نکته : برای استفاده ار کلاسهای آمورش رانندگی می بایست یکی از دو نوع گواهینامه بین المللی و یا Learner را دردست داشته باشید.
    8 - در صورت عدم قبولی در امتحان رانندگی گواهینامه بین المللی شما برای رانندگی در استرالیا باطل شده و به شما گواهینامه Learner اعطا می شود و معنی آن اینست که می بایست به مدت 120 ساعت تحت نظر رانندگی کنید و در کتابچه سوابق نیز درج شود تا بتوانید امتحان عملی رانندگی را به انجام برساید.
    نکته : در صورتیکه سن شما بالای 25 سال است احتیاج با رائه کتابچه سوابق Log Book ندارید .

دفتر ترجمه :
    Community Realtion Commission
    Language Service
    Level 8 , 175-183 , Catlereagh Street
    Sydney NSW 2000
    Phone : 1300 651 500
    Work Time : 8:00AM to 15:00PM

اطلاعات بیشتر :
    http://www.rta.nsw.gov.au/licensing/...car/index.html
    http://www.rta.nsw.gov.au/licensing/...id_english.pdf

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران ، فوق لیسانس حمل و نقل

پیش فرض پاسخ : مسائل مرتبط با گواهینامه و رانندگی در استرالیا

سلام به همه دوستان

بچه ها به هیچ وجه بدون گواهینامه وارد استرالیا نشید چون حتی اگر واسه رانندگی هم ازش استفاده نکنید یکی از مهم ترین مدارک شناسایی به حساب میاد و مثلا واسه اجاره کردن خونه یا اتاق حتما لازمش خواهید داشت

ضمنا عید همه تون هم مبارک باشه، الان حدود چهار ساعت مونده به سال تحویل :-)

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)