صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 33

موضوع: راهنمای اخذ گواهینامه رانندگی در اتریش

پیش فرض پاسخ : راهنمای اخذ گواهینامه رانندگی در اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط gmx نمایش پست ها
    آقا فرشید اینها با بیمه مجانی یا ارزون تر نمی شن یا کلن آزاد ان؟
    متاسفانه از مواردی بود که خودم هم همون موقع سوال کردم که پاسخ منفی بود و باید هزینه دکتر رو که 25 (یا 35! یادم نمیاد!) یورو هست داده بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط gmx نمایش پست ها
    یعنی اگر مستقیم بریم اداره پلیس با مدارک خواسته شده و درخواست تبدیل بدیم دیگه نیازی به آموزشگاه رانندگی نیست؟ یا آموزشگاه اجباری یه؟
    مراحل همین هست که شما باید ابتدا مدارک لازم رو برای تعویض گواهینامه به اداره پلیس تحویل بدید تا بعد از حدود 4 ماه (قبلنا کمتر از این مقدار بود!) پاسخ بدن که میتونید گواهینامه رو تعویض کنید و بعد به آموزشگاه رانندگی مراجعه و امتحان شهر رو بدید. پس برای تعویض مراجعه به پلیس و آموزشگاه اجباری هست.
    از تاریخ ورودتون به اتریش هم چنانچه اقامت داشته باشید به مدّت 6 ماه میتونید رانندگی کنید (در صورتیکه ترجمه رسمی اون گواهینامه رو داشته باشید؛ که میتونه یا همون گواهینامه بین المللی باشه یا ترجمه دارالترجمه در ایران یا اتریش). اگه هم بدون اقامت باشید این مدّت 12 ماه احتساب میشه.

لینک منبع و اطلاعات بیشتر (انگلیسی)

یعنی اگر بعد از مثلا دو سال که تو اتریش بودیم برای تعویض اقدام کنیم، نمیشه!؟ بعد اینکه من از اداره پلیس پرسیدم، گفت اصلا آموزشگاه اجباری نیست و خودمون یک مرکز (مرکز دولتی پلیس راهنمایی رانندگی) رو معرفی میکنیم که برید و ۶۵ یورو بدید و امتحان بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط iSaman نمایش پست ها
    یعنی اگر بعد از مثلا دو سال که تو اتریش بودیم برای تعویض اقدام کنیم، نمیشه!؟ بعد اینکه من از اداره پلیس پرسیدم، گفت اصلا آموزشگاه اجباری نیست و خودمون یک مرکز (مرکز دولتی پلیس راهنمایی رانندگی) رو معرفی میکنیم که برید و ۶۵ یورو بدید و امتحان بدید.
    بحث اون شش ماه و یکسال بعد از ورود که گفتم برای رانندگی با همون گواهینامه فارسی - ایرانی بود! برای تعویض و گرفتن گواهینامه اتریشی محدودیت زمانی وجود نداره.

در مورد اون بحث اجباری بودن یا نبودن آموزشگاه هم اصلاً تعجّب نمیکنم اگه همچین چیزی باشه و اگه بتونید بیشتر در موردش تحقیق کنید و اینجا بنویسید خیلی خوب میشه که بقیه بچّه ها هم استفاده کنن.

من قراره که وقت کنم و برم دنبالش، حتما اطلاعاتی گرفتم اینجا خبر خواهم داد.

میتونید با مترجم فارسی زبان هم برید. کلا برای دریافت گواهینامه اتریشی، باید ترجمه گواهینامه ایرانی رو ارائه بدید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture , azad university of shoushtar

دوستان من يكم گيج شدم ، من هنوز در ايران گواهينامه نگرفتم و زمستون امسال هم به احتمال زياد به وين ميرم ، يه سوال : اگه من اينجا گواهينامه ام رو بگيرم وضعيت رانندگيم اونجا چجورى ميشه ؟

سلام. شما بهتره گواهینامه ایرانیتون رو بگیرید و اینجا با هزینه حدودا ۴۰۰ یورو به اتریشی تبدیل کنید. در غیر این صورت باید بالغ بر ۱۲۰۰ یورو هزینه کنید و از اول اینجا بگیرید و احتمال عدم قبولی هم بالاست. ضمنا ترجمه آلمانی گواهینامه ایرانی را هم همراه داشته باشید، هم برای این کار و هم برای رانندگی به مدت ۶ ماه اول. موفق باشید.

Member MichelAngelo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD student - University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna

نقل قول نوشته اصلی توسط iSaman نمایش پست ها
    میتونید با مترجم فارسی زبان هم برید. کلا برای دریافت گواهینامه اتریشی، باید ترجمه گواهینامه ایرانی رو ارائه بدید.
    سامان جان؛ من متوجه نشدم که آیا حتما باید گواهینامه ایرانی ترجمه بشه یا برای درخواست گواهینامه ی اتریشی , گواهینامه ی بین الملی که از ایران آوردیمم قبوله؟ ترجمه یا بین الملی یا هردو؟ کدوم قبوله؟

A friend in need is a friend indeed

فقط ترجمه آلمانی.

Junior Member

سلام، یعنی نمیشه گواهینامه رو تو ایران بین المللی کرد؟

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)