صفحه 18 از 42 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 411

موضوع: پزشکی در چین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پزشکی در چین

سلام دوستان
    من هفته قبل وزارت بهداشت بودم
    تمام دانشگاه های چین که تو لیست جدید وزارت بهداشت هستن مورد تاییدن
    فقط چارت درسیش رو چک کنین که 80 درصد باید با کوریکولوم ایران تطابق داشته باشه
    پیش همین خانم دکتر نفیسی هم رفتم
    اصلا از بدی چین نگفت اونقدر که بقیه گفته بودن
    فقط گفت تطابق 80 درصدی لازمه
    میگفت که توصیه من اینه ایران درس بخونین ولی در حالت کلی ما مشکل خاصی با چین نداریم
    فقط دوستان حتماااااا داشگاه مورد تایید درس بخونین هر جای دنیا

یه اقایی اونجا بود با دو تا مدرک تخصص
    هیچکدومو ازش قبول نکردن

Junior Member

بعد از نزدیک به 20 سال زندگی و تحصیل در چین مایلم نظر شخصی خودم را در این باره با عزیزان در میان بگذارم
    نسبت به این که خیلی ها به دلایل مختلف مایل به تحصیل در چین هستند من حرفی برای گفتن ندارم چون افراد به التزام شرایط شخصی خودشون خیلی تصمیمات ممکنه بگیرن.... واما چین و دانشگاه های پزشکی چین حتی اگر به بهترین دانشگاه هاشون هم فکر کنین از لحاظ یادگیری به پای پایین ترین دانشگاه های ما هم نمیرسن ...ببینید بحث یادگیری و درک مطلب به امکانات و مساحت دانشگاه ربطی نداره(همونطور که رنکینک دانشگاه ها تا حد زیادی بر مواردی از این قبیل هست )و کلا به سطح علمی اساتید و زبان یادگیری مرتبط هست که اینها انگلیسیشون به هیچ عنوان در حد اموزش دانشگاهی نیست اگر مایل به تحصیل در چین هستید اول به فکر یادگیری زبان چینی باشید . چون در صورت دانش زبان چینی میتونید با یک گروه زیادی از اساتید با سواد هم مسیر باشید ثانیا فرهنگ چین به تور مستقیم با اموزش در ارتباظه که به منزله سختی های مضاعف در نحوه یادگیری خواهد بودکه تسلط به زبان چینی میتوانداین مشکل رو تا حدود زیادی بر طرف کنه . در نهایت به این مثال بسنده میکنم که حدود20 سال پیش ما شمار خیلی زیادی دانشجوی پزشکی داشتیم که اکثرشون بعد از فارغ التحصیلی یا مشغول حرفه غیر از پزشکی شدند یا بعداز برگشت به ایران با مساعدت دولت و وزارت بهداشت وقت و نظر به اینکه همه بورس بودندو کلی پول کشور خرجشون شده بود و حالا سواد کافی رو نداشتندشروع به تحصیل مجدد برای 2 تا 3 سال در دانشگاه های ایران کردند تا بتونن با فارغ التحصیلان ایران ازنظر علمی همراه بشن ......به نظر میاد تاریخ دوباره میخواهد تکرار بشود وبه هر حال چین حتی با وجود تمام پیشرفت و تغییرش هنوز در مقاطع تحصیلات عالیه گزینه خوبی برای تحصیل در اکثر رشتهای علمی برای خارجی ها نیست .
    درپایان خواهش میکنم به نکته نظراتم یه چشم یاس و ناامیدی از برنامه های اتی خودتون نگاه نکنین به هر حال افراد
    . .مختلف هستند و نظرات متفاوت . من فقط امیدوارم دوستان بتونند بهترین گزینه ها رو انتخاب کنند
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Linux نمایش پست ها
    بعد از نزدیک به 20 سال زندگی و تحصیل در چین مایلم نظر شخصی خودم را در این باره با عزیزان در میان بگذارم
    نسبت به این که خیلی ها به دلایل مختلف مایل به تحصیل در چین هستند من حرفی برای گفتن ندارم چون افراد به التزام شرایط شخصی خودشون خیلی تصمیمات ممکنه بگیرن.... واما چین و دانشگاه های پزشکی چین حتی اگر به بهترین دانشگاه هاشون هم فکر کنین از لحاظ یادگیری به پای پایین ترین دانشگاه های ما هم نمیرسن ...ببینید بحث یادگیری و درک مطلب به امکانات و مساحت دانشگاه ربطی نداره(همونطور که رنکینک دانشگاه ها تا حد زیادی بر مواردی از این قبیل هست )و کلا به سطح علمی اساتید و زبان یادگیری مرتبط هست که اینها انگلیسیشون به هیچ عنوان در حد اموزش دانشگاهی نیست اگر مایل به تحصیل در چین هستید اول به فکر یادگیری زبان چینی باشید . چون در صورت دانش زبان چینی میتونید با یک گروه زیادی از اساتید با سواد هم مسیر باشید ثانیا فرهنگ چین به تور مستقیم با اموزش در ارتباظه که به منزله سختی های مضاعف در نحوه یادگیری خواهد بودکه تسلط به زبان چینی میتوانداین مشکل رو تا حدود زیادی بر طرف کنه . در نهایت به این مثال بسنده میکنم که حدود20 سال پیش ما شمار خیلی زیادی دانشجوی پزشکی داشتیم که اکثرشون بعد از فارغ التحصیلی یا مشغول حرفه غیر از پزشکی شدند یا بعداز برگشت به ایران با مساعدت دولت و وزارت بهداشت وقت و نظر به اینکه همه بورس بودندو کلی پول کشور خرجشون شده بود و حالا سواد کافی رو نداشتندشروع به تحصیل مجدد برای 2 تا 3 سال در دانشگاه های ایران کردند تا بتونن با فارغ التحصیلان ایران ازنظر علمی همراه بشن ......به نظر میاد تاریخ دوباره میخواهد تکرار بشود وبه هر حال چین حتی با وجود تمام پیشرفت و تغییرش هنوز در مقاطع تحصیلات عالیه گزینه خوبی برای تحصیل در اکثر رشتهای علمی برای خارجی ها نیست .
    درپایان خواهش میکنم به نکته نظراتم یه چشم یاس و ناامیدی از برنامه های اتی خودتون نگاه نکنین به هر حال افراد
    . .مختلف هستند و نظرات متفاوت . من فقط امیدوارم دوستان بتونند بهترین گزینه ها رو انتخاب کنند
    موفق باشید
    این که باید زبون کشور مقصد رو بلد باشی حرفی توش نیست ولی انباری دانشگاه های چین از دانشگاه تهران و شیراز و شهید بهشتی بهتره...دانشگاهی -تهران-که هیات علمیش مقاله دزدی کنه باید درش تخته بشه دانشگاه اول پزشکی ایران تهرانه که رتبش هفتصد و شصت و یک هست و دانشگاه اول چین دانشگاه ملی پکن هست با رتبه ۱۴ جهانی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط taha96 نمایش پست ها
    این که باید زبون کشور مقصد رو بلد باشی حرفی توش نیست ولی انباری دانشگاه های چین از دانشگاه تهران و شیراز و شهید بهشتی بهتره...دانشگاهی -تهران-که هیات علمیش مقاله دزدی کنه باید درش تخته بشه دانشگاه اول پزشکی ایران تهرانه که رتبش هفتصد و شصت و یک هست و دانشگاه اول چین دانشگاه ملی پکن هست با رتبه ۱۴ جهانی.
    ببينيد همونطور كه در پست قبلي هم إشاره كردم، بحث رنكينك به يادگيري و انتقال مطلب ربط چنداني نداره ، رنكينگ ها رو خودتون هم احتمالاً ميدونيد معمولا بر اساس تعداد دانشجو و تعداد مقالات علمي و غيره بررسي ميكنند. فرض بفرماييد رنكينگ همه دانشگاه هاي چين در دنيا اول هست . حالا اين چه دردي رو از دانشجوي خارجي كه نميتونه مطلب استاد رو درك كنه براورده ميكنه ؟ شما چطور ميتونيد با دانشجوهاي چيني كه تمام عمرشون رو چيني صحبت كردند در رشته اي مثل پزشكي رغابت و همراهي كنيد. زبان كشور مقصد سخت ترين زبان دنياست كه وقتي به پزشكي و مباحث علمي ميرسه ، شما فقط و فقط با قسمت مشكلش كار داريد.انگليسي اساتيد به حدي نيست كه بتونند همه مطالب رو به انگليسي تشريح كنند و اساتيد خوبشون هم اغلب به چيني تدريس ميكنند.
    اگر كسي فقط براي گرفتن مدرك و شروع زندگي و كسب و كار در چين اقدام به شروع تحصيل در رشته پزشكي ميكنه ، خيلي هم خوب و مبارك هست . من انگشت شمار دانشجوي پزشكي اينجا ديدم كه در رشته خودشون به جايي رسيدند. اغلب افرادي كه اينجا شروع به تحصيل پزشكي كردند اول در باغ سبز رو ديدند و بعد از شروع متوجه شدند كه بخاطر مشكل زبان و فرهنگ چيني ها و إمكانات كم ، خيلي مشكل هاي ديگه اي سر راهشون خواهد بود. بهر حال چين كشور خيلي زيبايي هست خيلي مزيت ها رو هم داره ولي تحصيل و الخصوص تحصيل در رشته پزشكي در چين خيلي جاي بازنگري داره به نظر من .

Junior Member

من میخام تو رشته پزشکی یکی از دانشگاه های چین اقدام کنم. کسی هست اینجا هزینه هر سالشو تقریبا بهم بگه؟! و اینکه خوبه چین برای پزشکی و ایران مدرکشو قبول داره؟ میشه بعد دو سال درس خوندن برگشت ایران و ادامشو ایران خوند؟ کسی اینجا هست ک تصمیمه پزشکی چین رو داشته باشه با هم هم مسیر بشیم و اقدام کنیم؟

Junior Member

سلام دوستان
    من 3 سال چین هستم در شهر هانگزو رشته پزشکی . خوشحال میشم دوستان کمک کنم . البته دارم به دندون تغیر رشته میدم . و بعد 2 سال اگه 74 واحد پاس کنید با نمره 70 میتونید برگردید ایران ادامه بدی . خوشحال میشم کمکتون کنم . سوالی بود در خدمتم .

Junior Member

سلام دوست عزیز
    من هم امسال میخوام واسه دندانپزشکی چین اقدام کنم و خیلی حرفهای مختلفی راجع به چین شنیدم که بعضا متناقض بودن
    اگه امکانش هست میشه یه نکاتی که با زندگی تو اونجا بدست آوردین و تو بحثای روتین صحبت نمیشه اشاره کنین؟!
    خیلی ممنون میشم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aalllii نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من هم امسال میخوام واسه دندانپزشکی چین اقدام کنم و خیلی حرفهای مختلفی راجع به چین شنیدم که بعضا متناقض بودن
    اگه امکانش هست میشه یه نکاتی که با زندگی تو اونجا بدست آوردین و تو بحثای روتین صحبت نمیشه اشاره کنین؟!
    خیلی ممنون میشم
    اگه قصدت برگشت به ایرانه چین خوبه .هزینه چین نصبت به جاهای دیگه پایین. به زبان انگلیسیه .مورد تایید وزارت بهداشت.چین کشور بدی نیس. دوره کلاسا زبان چینی هم اموزش میدن که که بتونی با بقیه ارتباط بگیری. سطح زبان استادا معمولیه که خیلی مهم نیس. جای خوبیه مخصوصا اگه قصدت برگشت باشه. ذهنیت ما ایرانیا از چین خوب نیس که از واقعیت بدور است

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahryarfe نمایش پست ها
    اگه قصدت برگشت به ایرانه چین خوبه .هزینه چین نصبت به جاهای دیگه پایین. به زبان انگلیسیه .مورد تایید وزارت بهداشت.چین کشور بدی نیس. دوره کلاسا زبان چینی هم اموزش میدن که که بتونی با بقیه ارتباط بگیری. سطح زبان استادا معمولیه که خیلی مهم نیس. جای خوبیه مخصوصا اگه قصدت برگشت باشه. ذهنیت ما ایرانیا از چین خوب نیس که از واقعیت بدور است
    سلام.من امسال برای پذیرش داندانپزشکی چین میخوام اقدام کنم.بین مجارستان و روسیه و چین من چین رو انتخاب کردم به دلیل اینکه دوره پریمدیکال نداره و شدیدا دلم میخواد که زودتر انتقالی بگیرم.
    سطح علمی دانشگاه های پزشکی چین و وجهه اونها در سطح بین المللی پایین تراز مجارستان و روسیه هست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tab_sh نمایش پست ها
    سلام.من امسال برای پذیرش داندانپزشکی چین میخوام اقدام کنم.بین مجارستان و روسیه و چین من چین رو انتخاب کردم به دلیل اینکه دوره پریمدیکال نداره و شدیدا دلم میخواد که زودتر انتقالی بگیرم.
    سطح علمی دانشگاه های پزشکی چین و وجهه اونها در سطح بین المللی پایین تراز مجارستان و روسیه هست؟
    سطح علمی چین به مراتب بالاتر هست از مجارستان و روسیه . ولی تدریس به زبان انگلیسیشون خیلی خوب نیس .کمکی خواستین در خدمتم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)