صفحه 23 از 42 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 411

موضوع: پزشکی در چین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پزشکی در چین

نقل قول نوشته اصلی توسط prometheusss نمایش پست ها
    دوستان ما یک تعداد از دانشجویان رشته پزشکی در چین به مدت 6 ماه از طرف دانشگاه در برنامه اکسچنج بودیم. در حد تفریح و آب و هوا عوض کردن خوب بود ولی:
    ببینید دانشگاهی که ما بودیم در شانگهای بود که به قول دانشگاههای برترشون هستند در اونجا. اما متاسفانه دانش زبان انگلیسیشون در حد بسیار پایینی بود تا جایی که ما با همین ویزای دانشجویی ماهی تا 12 هزار یوان ازشون پول میگرفتیم توی برخی موسسات که حتی خود چینی ها معرفیمون میکردند انگلیسی بهشون درس بدیم.موسسات خصوصی بودند البته.و مشکلی بابت ویزای دانشجویی نداشتند. باور کنید اساتید هم تعریفی نداشتند از نظر سطح تدریس به زبان انگلیسی.یه توضیح کلی مثل ارایه میدادند از سابجکت ولی واقعا مشخص بود نمیتونند ارایه کنند مطلب رو به صورت تحلیلی. من به شخصه احساس میکنم یه سری فیش برداری حفظ رده بودند که از روی اونها میگفتن چون تا میخواستی شیفت کنی روی یه موضوع فرعی از اون بحث تقریبا هنگ میکردن.
    از نظر وضعیت خوابگاهی خوب بود . در یه حد نرمالی بود مخصوصا اینکه ما اتاق سینگل داشتیم. ولی جو خوابگاه از هر 10 نفر دقیقا عین 10 نفرش در اونجایی که ما بودیم از کشورهایی مثل بنین. پاکستان. هند بوتان. واین طور کشور ها بود. البته کشورهای اروپایی هم در رشته های دیگه بودن مثلا معماری و میدیدم. ولی رشته ما نه کسی نبود برای پزشکی و دندانپزشکی
    از لحاظ وضعیت غذایی هم اتفاقا کلی غذای با حال و خوش طعم داشتند نمیدونم چرا همه فکر میکنند چینی ها سوسک غذای روزانشونه! ولی غذاهای متنوعی مخصوصا یه نونی بود تخم مرغ و سبزی جات و اینطور چیزا میزدن توش اسمش یادم رفته الان صبحانه میخوردیم خیلی خوشمزه بود .
    آب و هوا و ... هم خوب بود متعادل.
    هزینه ها هم باز معقول بود.
    شانگهای هم شهر زیبا و خوبی بود. البته جوش کاملا آسیایی. من نمیدونم طبق چه نوع مشاهدات اماری برخی مینویسن تعداد اروپایی ها بیشتر از چینی ها به چشم میاد. حداقل مشاهدات بنده چیزی غیر از این بود و غیر از مناطقی مثل باند و نانجیگ رود و پودونگ اگر اشتباه نکن درست یادم مونده باشه که "تعدادی" خارجی و نه لزوما اروپایی میدیدم اونطور نبود که بیشتر از چینی خارجی دیده بشه. جو کاملا آسیایی.
    مي تونيد اسم دانشگاهي كه رفتينو بگيد لطفا ؟

Junior Member

سلام
    دوستان بنده میخوام برای دریافت پذیرش برای رشته پزشکی از دانشگاه های چین اقدام کنم
    جناب بنده 20 سالمه و دیپلم ریاضی با معدل کل 18/50 و کتبی 17/5 و پیش دانشگاهی تجربی 16/60 هستم و سطح زبان انگلیسیم هم متوسط رو به بالاس
    من میخوام یه دانشگاه پیدا کنم توی چین برای اینکه پزشکی بخونم به زبون انگلیسی و هزینه ی سالیانه 50-55 میلیون ماگزیموم و مورد تایید وزارت بهداشت...ممنون میشم راهنماییم کنید
    فقط مهمترین نکته!اینه که با توجه به اینکه من مشمولم من فقط 4 ماه(توی هر ترم تحصیلی 2 ماه)توی سال میتونم از کشور خارج بشم تا وقتی که بتونم پذیرش از دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت بگیرم که بهم معافیت تحصیلی برای 8 سال بدن..یعنی برام مهمه که دانشگاهی باشه که ماگزیموم با 4ماه خروج از کشور(هرچی زودتر که بهتر!! یا اگر نیاز به خروج از کشور نداشته باشه که فوق العادس!)به من پذیرش بده که من بتونم معافیت تحصیلی بگیرم،یعنی برام نیازه که دانشگاه دوره ای چیزی پیش نیاز گرفتن پذیرش از دانشگاه نذاره یا اگر دوره یا ازمونی بذاره با 4 ماه اونجا بودن بشه تمومش کرد
    این موارد خیییلی برام مهمه و واقعا ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید
    بازم تشکر
    ویرایش توسط The10097 : March 2nd, 2017 در ساعت 11:20 PM

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط The10097 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان بنده میخوام برای دریافت پذیرش برای رشته پزشکی از دانشگاه های چین اقدام کنم
    جناب بنده 20 سالمه و دیپلم ریاضی با معدل کل 18/50 و کتبی 17/5 و پیش دانشگاهی تجربی 16/60 هستم و سطح زبان انگلیسیم هم متوسط رو به بالاس
    من میخوام یه دانشگاه پیدا کنم توی چین برای اینکه پزشکی بخونم به زبون انگلیسی و هزینه ی سالیانه 50-55 میلیون ماگزیموم و مورد تایید وزارت بهداشت...ممنون میشم راهنماییم کنید
    فقط مهمترین نکته!اینه که با توجه به اینکه من مشمولم من فقط 4 ماه(توی هر ترم تحصیلی 2 ماه)توی سال میتونم از کشور خارج بشم تا وقتی که بتونم پذیرش از دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت بگیرم که بهم معافیت تحصیلی برای 8 سال بدن..یعنی برام مهمه که دانشگاهی باشه که ماگزیموم با 4ماه خروج از کشور(هرچی زودتر که بهتر!! یا اگر نیاز به خروج از کشور نداشته باشه که فوق العادس!)به من پذیرش بده که من بتونم معافیت تحصیلی بگیرم،یعنی برام نیازه که دانشگاه دوره ای چیزی پیش نیاز گرفتن پذیرش از دانشگاه نذاره یا اگر دوره یا ازمونی بذاره با 4 ماه اونجا بودن بشه تمومش کرد
    این موارد خیییلی برام مهمه و واقعا ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید
    بازم تشکر
    سلام علیکم
    نمیدونم که ایا شما از موسسه یا هر جای دیگری پرسیده باشید.
    ولی قطعا شما مشمول هستید و در هر صورت امکان خروج از کشور به صورت قانونی برای پزشکی دندان دارو از مقطع دیپلم ندارید.
    اگر شما اکنون دانشجو هستید در صورتی که به عنوان توریست خارج شوید پس از سه هفته باید برگردید و اگر موسسه این راه رو به شما معرفی کنه قطعا شما رو فریب داده که بعد سه سال درخواست معافیت بکنید چون شما سرباز فراری شدید و مثل بقیه نمیتونید ازحق یک بار انصراف و تحصیل مجدد استفاده کنید و در صورت اینکه شما دانشجو نیستید باز هم چون غایب حساب میشوید نمیتوانید دانشگاه ثبت نام و یا از کشور خارج شوید.و در صورت اینکه شما در بازه یک ساله تحصیل مجدد هستید باید بدانید نظام وظیفه برای پزشکی دندان دارو خارج کشور معافی صادر نمیکند فقط با داشتن لیسانس و ادامه تحصیل در رشته های مربوط به خود.و در صورت بازگشت به کشور نمیتوانید خارج شوید برای ادامه تحصیل.و اگر به عنوان توریست از کشور خارج شوید با اجازه دانشگاه و انصراف پس از خروج از کشور باز هم بعد 7 سال تحصیل در صورت برگشت به کشور شما معادل دیپلم در سربازی هستید با درجه سرباز دوم
    شما باید قبل از 18 سالگی از کشور خارج میشدید و الان حتما باید سربازی خود را تمام کنید تا معافیت تحصیلی و اجازه خروج از کشور داشته باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehast96 نمایش پست ها
    سلام علیکم
    نمیدونم که ایا شما از موسسه یا هر جای دیگری پرسیده باشید.
    ولی قطعا شما مشمول هستید و در هر صورت امکان خروج از کشور به صورت قانونی برای پزشکی دندان دارو از مقطع دیپلم ندارید.
    اگر شما اکنون دانشجو هستید در صورتی که به عنوان توریست خارج شوید پس از سه هفته باید برگردید و اگر موسسه این راه رو به شما معرفی کنه قطعا شما رو فریب داده که بعد سه سال درخواست معافیت بکنید چون شما سرباز فراری شدید و مثل بقیه نمیتونید ازحق یک بار انصراف و تحصیل مجدد استفاده کنید و در صورت اینکه شما دانشجو نیستید باز هم چون غایب حساب میشوید نمیتوانید دانشگاه ثبت نام و یا از کشور خارج شوید.و در صورت اینکه شما در بازه یک ساله تحصیل مجدد هستید باید بدانید نظام وظیفه برای پزشکی دندان دارو خارج کشور معافی صادر نمیکند فقط با داشتن لیسانس و ادامه تحصیل در رشته های مربوط به خود.و در صورت بازگشت به کشور نمیتوانید خارج شوید برای ادامه تحصیل.و اگر به عنوان توریست از کشور خارج شوید با اجازه دانشگاه و انصراف پس از خروج از کشور باز هم بعد 7 سال تحصیل در صورت برگشت به کشور شما معادل دیپلم در سربازی هستید با درجه سرباز دوم
    شما باید قبل از 18 سالگی از کشور خارج میشدید و الان حتما باید سربازی خود را تمام کنید تا معافیت تحصیلی و اجازه خروج از کشور داشته باشید.
    من
    الان از لحاظ قانونی دانشجو دانشگاه سما هستم ولی مرخصی گرفتم،این شیوه ی معافی رو هم خودم از نظام وظیفه اهواز پرسیدم،اگر از دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت برای 3 رشته ی پزشکی_دندان پزشکی یا دارو پذیرش بگیرم میتونم پذیرشم رو ببرم وزارت بهداشت اونجا هم به من یه نامه میدن برای نظام وظیفه وقتی من نامه رو بردم نظام وظیفه اونا برای من 8سال معافیت تحصیلی میدن..برای همین این مهمه که به من پذیرش بده دانشگاه مربوطه و دوره ای یا کالجی چیزی قبل از دادن پذیرش(مثل رشته های پزشکی در اوکراین یا روسیه )نداشته باشه
    پ.ن:دوستان من پرسیدم ظاهرا گفتن برای خوندن پزشکی توی چین و گرفتن پذیرش از دانشگاه یا باید یه دوره 4 ماهه رو گذروند یا باید مدرک آیلتس 5.5 داشت...این درسته آیا؟اگر اره ایا دانشگاهی داره چین که بدون داشتن ایلتس 5.5 یا گذروندن دوره بهم پذیرش مستقیم بده؟
    ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط The10097 نمایش پست ها
    من
    الان از لحاظ قانونی دانشجو دانشگاه سما هستم ولی مرخصی گرفتم،این شیوه ی معافی رو هم خودم از نظام وظیفه اهواز پرسیدم،اگر از دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت برای 3 رشته ی پزشکی_دندان پزشکی یا دارو پذیرش بگیرم میتونم پذیرشم رو ببرم وزارت بهداشت اونجا هم به من یه نامه میدن برای نظام وظیفه وقتی من نامه رو بردم نظام وظیفه اونا برای من 8سال معافیت تحصیلی میدن..برای همین این مهمه که به من پذیرش بده دانشگاه مربوطه و دوره ای یا کالجی چیزی قبل از دادن پذیرش(مثل رشته های پزشکی در اوکراین یا روسیه )نداشته باشه
    پ.ن:دوستان من پرسیدم ظاهرا گفتن برای خوندن پزشکی توی چین و گرفتن پذیرش از دانشگاه یا باید یه دوره 4 ماهه رو گذروند یا باید مدرک آیلتس 5.5 داشت...این درسته آیا؟اگر اره ایا دانشگاهی داره چین که بدون داشتن ایلتس 5.5 یا گذروندن دوره بهم پذیرش مستقیم بده؟
    ممنون
    منم از نظام وظیفه شهرمون پرسیدم همین رو گفت ولی وقتی شخصا رفتم تهران کاملا برعکس گفت.
    برای مهندسی ها و انسانی ها میشه برای فوق یا دکتری راحت پذیرش گرفت.وزارت علوم میده ولی بهداشت خیر.

Banned

شاید به درد کسی خورد تجربه یه دانشجوی پزشکی در چین و بحث امتحانات آمریکا و امکان پاس کردن و عنوان دکتر داشتن و کلی چیز دیگه رو مفید توضیح داده. اون فرد دوم هم براش سوالات جالبی پیش اومده.

The biggest issue with going to one of these MBBS programs is that they aren't worth much when you return to the US. You are still required to pass the USMLE to practice in the states and even when you do, are still not granted the title of MD. Also, the laws dealing with medication are quite different. Some of the doctors from the US at the international clinic had trouble prescribing medications to patients because the Chinese government had outlawed them in the country. And even drugs that are similar get prescribed and different times and doses. When my brother-in-law got TB, the way they administered the medication was different and the US doctor told him to do 1 thing, the Chinese doctor had him on 6 different medications, 3 times a day for the next year. I was amazed. Also, the outlawed medications, ultimately meaning, those medicines never get taught to those in Chinese schools because they will never be using them anyway. Most schools claim they have USMLE preparation but they actually don't. They just hand you over to Kaplan and you have to purchase everything yourself, self study it and pass the exam. Most Chinese Dr.'s I've talked to find the USMLE extremely difficult to pass, so don't bother.

It's not that they are idiots, it's just that the classes are taught differently. When you get into Med School in the states, the teachers want you to succeed and teach you in a way to cover that information, it isn't quite the same overseas and with good reason. Why everything needed in the USMLE if they don't need everything in it to be doctors and the government excludes certain drugs from it anyways. So make sure you take the time to go over there before you take that step. Most of the MBBS students are from India and Africa, only 3 US students in the program last year, not sure if they stayed.

A direct quote from a very good Chinese friend of mine who is a Dr. there that graduated from Anhui, "American Residents are Chinese Attending".

Damn......you really changed my outlook of Chinese medical universities.
    I would just like to ask you a few questions:
    1) Does that mean it would be VERY hard for me to pass the USMLE test if i study in china?
    2)even If i did good they won't give MD? i dint get that part....please elaborate.

Junior Member

شاید به درد کسی خورد تجربه یه دانشجوی پزشکی در چین و بحث امتحانات آمریکا و امکان پاس کردن و عنوان دکتر داشتن و کلی چیز دیگه رو مفید توضیح داده. اون فرد دوم هم براش سوالات جالبی پیش اومده.

The biggest issue with going to one of these MBBS programs is that they aren't worth much when you return to the US. You are still required to pass the USMLE to practice in the states and even when you do, are still not granted the title of MD. Also, the laws dealing with medication are quite different. Some of the doctors from the US at the international clinic had trouble prescribing medications to patients because the Chinese government had outlawed them in the country. And even drugs that are similar get prescribed and different times and doses. When my brother-in-law got TB, the way they administered the medication was different and the US doctor told him to do 1 thing, the Chinese doctor had him on 6 different medications, 3 times a day for the next year. I was amazed. Also, the outlawed medications, ultimately meaning, those medicines never get taught to those in Chinese schools because they will never be using them anyway. Most schools claim they have USMLE preparation but they actually don't. They just hand you over to Kaplan and you have to purchase everything yourself, self study it and pass the exam. Most Chinese Dr.'s I've talked to find the USMLE extremely difficult to pass, so don't bother.

It's not that they are idiots, it's just that the classes are taught differently. When you get into Med School in the states, the teachers want you to succeed and teach you in a way to cover that information, it isn't quite the same overseas and with good reason. Why everything needed in the USMLE if they don't need everything in it to be doctors and the government excludes certain drugs from it anyways. So make sure you take the time to go over there before you take that step. Most of the MBBS students are from India and Africa, only 3 US students in the program last year, not sure if they stayed.

A direct quote from a very good Chinese friend of mine who is a Dr. there that graduated from Anhui, "American Residents are Chinese Attending".

Damn......you really changed my outlook of Chinese medical universities.
    I would just like to ask you a few questions:
    1) Does that mean it would be VERY hard for me to pass the USMLE test if i study in china?
    2)even If i did good they won't give MD? i dint get that part....please elaborate.
    امتحان USMLE از هر جا بخواين برين امريكا بايد بدين ،فقط فك ميكنم شامل كانادا و استراليا نميشه,حتي مدركتون هم MD باشه باز هم بايد اين امتحان رو داد

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط shahryarfe نمایش پست ها
    امتحان USMLE از هر جا بخواين برين امريكا بايد بدين ،فقط فك ميكنم شامل كانادا و استراليا نميشه,حتي مدركتون هم MD باشه باز هم بايد اين امتحان رو داد
    یکمی توی فروم های انگلیسی زبان سرچ کن تا متوجه بشی منظورش چیه. طولانیه منم متاسفانه فرصت ندارم کامل بنویسم. اما ظاهرا مدرک صادره از چین رو عنوان پزشکی بهش نمیدن در اروپا یا امریکا. از طرف دیگه امار قبولی فارغ التحصیلانشون در این زمینه پایینه. من چند دانشگاه مثل تونگجی و ... رزومه اساتیدشونو دیدم غیر از یکی دو نفر اونم نه به عنوان رزیدنت کسی نتونسته بود به عنوان "تخصص و پزشکی" نه به عنوان " فیزیولوژی و ایمونولوژی و ..... زیر شاخه ها که تخصص نیستند " در دانششگاههای آمریکا باشه.
    در کل مسیر درستی نیست از نظر بنده. دوستی هم در همین فروم نوشته بود 20 سال هست در چین زندگی میکنه باز همینو گفت. خانم نسیفی هم وزارت بهداشت من برای برادرم پرسیدم وقتی میخواست پزشکی بخونه و منصرف شد از چین گفت توصیه نمیکنیم ما قبلا حتی بنا به روابط سیاسی بورسیه هامون رو میفرستادیم چین ولی وقتی برگشتند خودشون میگفتند چیزی به ما یاد ندادند و مجبور میشدیم باز ببریم بنشونیمشون سر سال دوم سوم پزشکی . کروکلوم ها رو هم باز چک کردم دیدم یه جور سمبل کردن دارند.
    + در کنار این قرار بدید دید مردم ایران به چین.
    ++پست های comboy و amir1361 و .... هم مطالب خوبی دارند بخونید.

یکمی توی فروم های انگلیسی زبان سرچ کن تا متوجه بشی منظورش چیه. طولانیه منم متاسفانه فرصت ندارم کامل بنویسم. اما ظاهرا مدرک صادره از چین رو عنوان پزشکی بهش نمیدن در اروپا یا امریکا. از طرف دیگه امار قبولی فارغ التحصیلانشون در این زمینه پایینه. من چند دانشگاه مثل تونگجی و ... رزومه اساتیدشونو دیدم غیر از یکی دو نفر اونم نه به عنوان رزیدنت کسی نتونسته بود به عنوان "تخصص و پزشکی" نه به عنوان " فیزیولوژی و ایمونولوژی و ..... زیر شاخه ها که تخصص نیستند " در دانششگاههای آمریکا باشه.
    در کل مسیر درستی نیست از نظر بنده. دوستی هم در همین فروم نوشته بود 20 سال هست در چین زندگی میکنه باز همینو گفت. خانم نسیفی هم وزارت بهداشت من برای برادرم پرسیدم وقتی میخواست پزشکی بخونه و منصرف شد از چین گفت توصیه نمیکنیم ما قبلا حتی بنا به روابط سیاسی بورسیه هامون رو میفرستادیم چین ولی وقتی برگشتند خودشون میگفتند چیزی به ما یاد ندادند و مجبور میشدیم باز ببریم بنشونیمشون سر سال دوم سوم پزشکی . کروکلوم ها رو هم باز چک کردم دیدم یه جور سمبل کردن دارند.
    با سلام. دوست عزیز ملاک شما برای درست بودن مسیر فقط این هستش که بشه رفت امریکا؟ با یک رزومه آنلاین دیدن به راحتی قضاوت کردید؟ شما با کشور خود ما مقایسه کن چین رو. من فوق لیسانس روانشناسی دارم از همین دانشگاه ازاد ایران. تو همین دانشگاه ازادشم من خودم اساتیدی دیدم که امریکا نرفتن ولی هم تخصص بسیار بالایی دارن و هم توانایی بسیار بالا در ضمینه تدریس. چه برسه به اساتید تراز اول دانشگاه های سراسری مهم کشور. چین هم مثل هر کشور دیگه دانشگاهاش بد و خوب دارن. صرفا جهت اطلاع شما عرض کنم که دانشگاه تونگجی اصلا دانشگاه خوبی در زمینه پزشکی نیست. در مورد دید مردم به چین هم باید عرض کنم که همه چی به هدف هر فرد و چیزی که از زندگی می خواد داره، ما برای مردم زندگی نمیکنیم. دانشجوی رشته ای مثل پزشکی باید خودش هم خیلی فعال باشه و دنبال یادگیری باشه. نمی شه که بری بشینی سر کلاس و بعد برگردی بگی هیچی به من یاد ندادن. سطح دانشگاه های خوب چین از حداقل ایران و شرق اروپا و روسیه خیلی بالاتره. مدرکش هم تو اروپا و امریکا قابل تاییده و مشکلی نداره. امتحان usmle رو هم به راحتی میتونی بدی برای امریکا. اگه اسم مدرکت MD نیست دلیل نمی شه که نتونی تو امریکا به عنوان پزشک کار کنی. حتی با یه جستجوی ساده تو ویکیپدیا هم می شه دید که MBBS و MD از لحاظ ارزش معادل هم هستن. فرقش اینه که در امریکا متقاضی ها باید بعد از لیسانس ازمون MCAT بدن و بعد از ۳،۴ سال میشن MD. ولی MBBS تک مرحله ای هستش. در کل چه برای برگشتن به ایران و چه رفتن به اروپا و امریکا مانعی وجود نداره.من فکر می کنم درست نیست که شما فقط با یه رزومه انلاین و پرسیدن از چند نفر و مطالعه محدود بیاید و تاثیر منفی رو فکر و تصمیم افراد بگذارید. البته اگاهی بخشی بسیار خوبه ولی اگه با مطالعه کامل و همه جانبه همراه باشه نه فقط یه رزومه اونم از یه دانشگاه سطح پایین. شما یه سر به دانشگاه های درجه اول چین بزن متوجه می شی چقد تفاوت هستش. سطح دانشگاه های چین همه مثل هم نیست، اتفاقا دانشگاه های خوبش خیلی هم عالی هستن. تنها موردی که هستش تسلط متوسط اساتید رو زبان انگلیسی هستش که اونم بعد از ۲ سال و یادگیری سطح متوسط زبان چینی تا حد بالایی قابل حل هستش.
    ویرایش توسط odiwxe2 : March 7th, 2017 در ساعت 04:05 AM

Junior Member

وزارت بهداشت اگه الان سوال كنيد ميبينيد ميگن به چين بريد تا هند و روسيه و اوكراين ... بهتر دوستاني كه تجربه دارن در چين اينجا نظر بدن ، شما مي گيد دانشگاه تونگجي !!!
    از روي همين چيزا قضاوت ميكنيد ديگه ! اين دانشگاه اصلا دانشگاه سطح بالاييي نيس، لطفا اطلاعات درست در اينجا براي راهنمايي بزاريد ، براي مثال ميگم دانشگاه كه من بودم بيشتر اساتيد يك دوره اي هم در دانشگاه هاي امريكا مشغول به كار بودن ، به طوري كه روزه اول استاد رزومه خودشو براي دانشجوها نشون ميداد ميفهميديم استاد جايگاه علمي بالايي داره، دوستاني كه رشته مربوطه در چين خوندن بهتره نظر بدن ، من در مورد رشته مهندسي نظر نميدم و همينطور پزشكي جاي ديگه ، جالب اينجاس كه دوستاني من داشتم فارغ التحصيل شدن از MBBS همين پارسال و امتحان دادن به كشورشون برگشتن كه همون انگليس بود و از امريكا هم بودن الان دارن كار هم ميكنن تو كشورشون، لطفا دوستان در مورد چيزي كه اطلاعات دارن نظر بدن
    ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)