صفحه 10 از 42 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 411

موضوع: پزشکی در چین

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

پیش فرض پاسخ : پزشکی در چین

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN120 نمایش پست ها
    دوست خوبم ماشالا شما اطلاعاتتون کامله حالا من ازتون یه سوال داشتم:ببینید من میخوام بدونم در حالت کلی شرکت و برداشتن آزمون های مختلف برای آمریکا از جمله usmle از چین راحت تر هست یا مثلا درسمون رو همین دانشگاه آزاد ایران تموم کنیم هم میشه اقدام مشابه کرد؟من نمیخوام ایران بمونم چون تا جایی که شنیدم برداشتن این آزمون ها اونم از ایران بسیار مشکل هست و تقریبا برای یه پزشک عمومی میشه گفت شانسی برای آمریکا به اون صورت وجود نداره!اینو اگه یه توضیحی بدی سپاسگذارت میشم!(کلا میخوام مزایای تحصیل در چین رو نسبت به دانشگاه آزاد خودمون بیشتر بدونم)
    والا خب بالاخره محیط دانشگاههای چین بین المللی هستن در مواردی مثل همین دانشگاه که این دوستمون هستند. یا شینگ خوا و بیجیک و فودان و .... و طبیعتا این تجربه خوبیه خودش. همین آشنایی های شما با دانشجوهایی از کشورهای دیگه ممکنه یه قوت ارتباطات خوبی رو در آینده کاری رقم بزنه.
    usmle سرفصل هایی داره که استاندارد جهانی هستن ربطی نداره کجا بخونی و ... باید خیلی خیلی خیلی زیاد زحمت کشیده بشه براش. مسیر برای اون کار خیلی سخته اما>>>> شدنیه!
    افراد زیادی از ایران الان تخصص های تاپ در امریکا رو دارند میخونند. شانس پزشک عمومی در ایران برای قبولی در امتحانات نسبت به چین به مراتب بیشتر هست برای پاس کردن آزمون. چون همپوشانی بیشتری داره اون دروس با سرفصلهای آزمون ها. فقط بحث اینه که ایران شما تا طرح نگذرونی گواهی و ریز نمره و اینا کلا بیخیال !!! و این یعنی هدر رفت حدودا 10 سال مفید! ولی توی چین یا هر کشور دیگری میشه استپ های آزمونا رو مرحله به مرحله شرکت کرد قبولی بحث دیگریست.
    چیزی که هست اینه که بالاخره قبولی که الان مشخص نیست اومدیمو نشد حالا این مدرکی که ایران قبولش نمیکنه رو فرد باید کجای دلش بذاره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_dr نمایش پست ها
    والا خب بالاخره محیط دانشگاههای چین بین المللی هستن در مواردی مثل همین دانشگاه که این دوستمون هستند. یا شینگ خوا و بیجیک و فودان و .... و طبیعتا این تجربه خوبیه خودش. همین آشنایی های شما با دانشجوهایی از کشورهای دیگه ممکنه یه قوت ارتباطات خوبی رو در آینده کاری رقم بزنه.
    usmle سرفصل هایی داره که استاندارد جهانی هستن ربطی نداره کجا بخونی و ... باید خیلی خیلی خیلی زیاد زحمت کشیده بشه براش. مسیر برای اون کار خیلی سخته اما>>>> شدنیه!
    افراد زیادی از ایران الان تخصص های تاپ در امریکا رو دارند میخونند. شانس پزشک عمومی در ایران برای قبولی در امتحانات نسبت به چین به مراتب بیشتر هست برای پاس کردن آزمون. چون همپوشانی بیشتری داره اون دروس با سرفصلهای آزمون ها. فقط بحث اینه که ایران شما تا طرح نگذرونی گواهی و ریز نمره و اینا کلا بیخیال !!! و این یعنی هدر رفت حدودا 10 سال مفید! ولی توی چین یا هر کشور دیگری میشه استپ های آزمونا رو مرحله به مرحله شرکت کرد قبولی بحث دیگریست.
    چیزی که هست اینه که بالاخره قبولی که الان مشخص نیست اومدیمو نشد حالا این مدرکی که ایران قبولش نمیکنه رو فرد باید کجای دلش بذاره؟
    سپاسگذارم!
    دوست عزیز این بحث که سرفصل دروس در چین با آمرکا,هند و انگلیس متفاوت هست میتونه حتی با قبولی در آزمون های usmle باز هم دردسر ساز بشه؟یا ربطی نداره و ملاک فقط قبولی در آزمون ها هست!
    بعد اینکه کلا یه دانشجوی خارجی برای ورود به امریکا چه آزمون هایی رو باید برداره؟!

Banned
    رشته و دانشگاه

سپاسگذارم!
    دوست عزیز این بحث که سرفصل دروس در چین با آمرکا,هند و انگلیس متفاوت هست میتونه حتی با قبولی در آزمون های usmle باز هم دردسر ساز بشه؟یا ربطی نداره و ملاک فقط قبولی در آزمون ها هست!
    بعد اینکه کلا یه دانشجوی خارجی برای ورود به امریکا چه آزمون هایی رو باید برداره؟!
    نه آزمون ها رو پاس کنید مشکل ساز نیست. امتحان فقط یه مرحلست دوست عزیز برای آمریکا یکی که نه سخت ترین راه ورود همین پزشکیه من کلا به هیچ کاری عادت ندارم بگم نمیشه اینجام نمیگم ولی خب یقین داشته باشید خیلی خیلی سخت میشه و زحمت طاقت فرسایی رو میطلبه. چندین مرحله هست و سالهای خرج کردن و بی پولی!!! شاید در حدود 40-45 به نتیجه برسه اکثرا دیرتر البته . ام شدنیه و خیلیهاااا بودن که موفق شدن و به جاهای خوبی رسیدن. زحمت بکشید همه چیز شدنی هست.

Junior Member

الان من گفتم کسی نمیتونه پاس کنه؟ اصلن شما موزامبیک هم درس بخونم میتونی پاس کنی ربطی نداره .امکان نداره اون امریکایی و کانادایی ها بتونن با مدرک چین الان مثل بقیه آمریکا و کانادایی برن کار کنند باید تمام مراحل ecfmg و تایید و usmle و ... بگذرونند. و همین سختی کار غیر نیتیو ها رو دارند خیالتون تخت. منتها چیزی که در چین تدریس میشه با چیزهایی که در usmle مبنا قرار میگیره متفاوته و بهتره فرد خودخوان اونا رو یاد بگیره.
    این 6 سال الان دیگه مسئله نیست . وزارت بهداشت خودش میگفت برید چین خوبه اما وقتی چند نفر تقاضای انتقال کردند و برخی موسسات هم نمیدونم به چه دلیل راه افتادند به کروکلوم بردن به وزارت بهداشت اعضای شورای پزشکی عمومی به هیچ صراطی مستقیم نشدند برای ادامه تایید چین و مصوب کردند از 93 به بعد مورد تایید نباشه تمام بورسهای خود وزارت بهداشت به چین رو هم لغو کردند. دور بند در بخشنامه هست//طول دوره//محتوی دوره// الان اینا میگن محتوی هم تطبیق 85 درصد نداره. zhejiang یکی از بهترین دانشگاههای چین هست شکی درش نیست رنک بسیار خوبی هم داره.
    این 6 سال شدنش جریانش چیه؟
    6 سال شدنش بخاطر اضافه شدنه ی سری درس های جدیده .

Junior Member

دوست عزیز زبان چینی فقط برای دوره انترنی هست؟یا از ترم های اول هم نیاز هست؟(منظورم محاوره در اجتماع نیست فقط برای دانشگاه منظورم هست)
    نه، شما از سال سوم به دونستن زبان چینی نیاز دارید.چون باید طب چینی رو بخونید که یکی از درس ها هست. ولی کتاب ها انگلیسی هستن.علاوه بر طب چینی شما وارد بیمارستان میشین، پس باید زبان چینی بدونین.ولی بیشتر از همه واسه زندگی تو چین نیاز به زبان چینی دارین.

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Jasmineiii نمایش پست ها
    نه، شما از سال سوم به دونستن زبان چینی نیاز دارید.چون باید طب چینی رو بخونید که یکی از درس ها هست. ولی کتاب ها انگلیسی هستن.علاوه بر طب چینی شما وارد بیمارستان میشین، پس باید زبان چینی بدونین.ولی بیشتر از همه واسه زندگی تو چین نیاز به زبان چینی دارین.
    چرا اینا اومدن هر سرفصل که توی دوره های پزشکی MD واسه خودش چندین کتاب داره رو با چنتا سرفصل دیگه جمع زدن کلن شده یه درس!!!!!!! مثلا طب داخلی!یا همون بیماری های داخلی توی دوره پزشکی ایران چندین سرفصل جدا بری این تاپیک داریم ولی الان من کروکلوم ها رو هرچی تطبیق میدم تقریبا 5-6 تا رو یکی کردن!

چرا اینا اومدن هر سرفصل که توی دوره های پزشکی MD واسه خودش چندین کتاب داره رو با چنتا سرفصل دیگه جمع زدن کلن شده یه درس!!!!!!! مثلا طب داخلی!یا همون بیماری های داخلی توی دوره پزشکی ایران چندین سرفصل جدا بری این تاپیک داریم ولی الان من کروکلوم ها رو هرچی تطبیق میدم تقریبا 5-6 تا رو یکی کردن!
    دوست عزیز منظورتون این هست که دانشگاه های چین با ادغام کروکلوم ها از مطالب زدن؟!(یا فقط سرفصل ها ادغام شدن و مطالب همون ها هستش؟)یه گزینه درست و حسابی بود به همینم رحم نکردن

Banned
    رشته و دانشگاه

دوست عزیز منظورتون این هست که دانشگاه های چین با ادغام کروکلوم ها از مطالب زدن؟!(یا فقط سرفصل ها ادغام شدن و مطالب همون ها هستش؟)یه گزینه درست و حسابی بود به همینم رحم نکردن
    از مطالب زدن؟؟؟
    به قول حضرات: زدن مطلبو شهیدش کردن دوست عزیز. اون خانوم دکتر نسیفی کروکلوم هایی که داشتند رو به من نشون داد کروکلوم ایران و بقیه جاها هم نشون داد کلن شد 8 ترم!!!!!! نمیدونم جریان چیه و چرا اینطوریه. ن الان دانشگاهی رو دیدم کلن MBBS نداشت دیگه Clinical Medicine ارایه میکرد با مدت دوره 7 سال!

والا منکه دیگه دارم کم میارم!الان دانشگاه داکا رو با اون رنک افتضاح ایران تایید کرده!اخه بنگلادش چی داره؟عکسشو میبینی یاد افغانستان میوفتی بعد چین با این رنک عالی,امنیت اجتماعی از اعتبار ساقط میشه!جالبتر اینکه بنگلادش هم mbbs هست شهریه هم بمراتب ارزونتر!طول دوره هم یکسان حالا اینا فرقشون چیه من که دیگه دارم از زندگی زده میشم!
    والا من هر چی Clinical Medicine in china سرچ میکنم همون دوره های MBBS رو میاره نمونه ش دانشگاه Fudan:
    http://school.cucas.edu.cn/HomePage/...am_21655.shtml
    البته گویا طول دوره از 5.5 به 6 افزایش پیدا کرده!شاید رو همین حساب یه فرجی شد!

بچه ها شهریه دانشگاه های چین افزایش پیدا کرده؟!یا دانشگاه فودان کلا گرونه؟!
    الان دانشگاه Fudan رو چک کردم:سالی 75000 هزار یوان شده مثل اینکه با احتساب هر یوان 535 میشه:75000*535=40125000!!!
    این میشه دو برابر چیزی که یکماه پیش چک کرده بودم البته نه این دانشگاه بلکه دانشگاه های دیگه!الان باقی رو هم چک میکنم!
    این لینک هم جالبه برای دوستان گل:
    http://www.chinaenglishmedium.com/St...Structure.html
    http://www.mbbsinchina.net/index.htm
    البته اولی کاملتر هستش منتها در عجبم اگه شهریه ها درست باشه فکر کنم بیشتر از این حرفا باشه!بهتر این هست که هر دانشگاه رو سایت رسمی خودش رو چک کنیم!
    ویرایش توسط MEHRAN120 : October 12th, 2014 در ساعت 09:00 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)