صفحه 12 از 42 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 411

موضوع: پزشکی در چین

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

پیش فرض پاسخ : پزشکی در چین

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN120 نمایش پست ها
    دوست عزیز مثل اینکه کلا چین دانشگاه مورد تایید نداره البته به جواب تلفنی بنظرم نمیشه زیاد اعتماد کرد بازم ماه آینده حضورا میرم وزارت علوم و آخرین وضعیت تایید مدارک چین بخصوص چنتا دانشگاه رنک خوبش رو چک میکنم شاید فرجی شد!
    گفتم که کمیسیون پزشکی عمومی به دلیل عدم تطابیق 85 درصدی کلیه دانشگاهها رو از اول 93 غیر معتبر اعلام کرد برای هر سه رشته پزشکی دندانپزشکی و داروسازی. چون میگن ما از خرداد هرکسی تماس گرفته گفتیم منتظر نتیجه کمیسیون پزشکی عمومی باشید! معاون بورس و دانشجویان خارج هم اطلاعیه داد کلیه مسئولیت کسانی که بدون هماهنگی با ما برن بر عهده خودشونه. قبلا یک دوره تکمیلی برای کسانی که توی دانشگاههای غیر معتبر بود داشتند الان دیگه گفت ظرفیت پزشکیمون پره حتی در بین الملل ها هم

نکته مبهمی نداره که تلفنی و حضوری تفاوت بکنه.
    دوره باید 6 سال بغیر از انترننی باشه که بازم یک سال کم داره .
    باز بغیر از طول دوره محتوی دوره هم هست که من خودمم مقایسه میکردم خندم گرفت که مثلا ما از بافت شروع کردیم به اناتومی و ...... بعدا ترمهای بعد تازه تازه بیماری های داخلی جدا جدا و سرفصل های متفاوت شروع میشه برای هر قسمت اون وقت برادران چینی کلا طب داخلی رو یک سرفصل کردند و تمام !!!!! کمیسیون پزشکی عمومی بیشتر کار به محتوی دروسی که ارایه میشه داره. بالاخره پزشکی رشته حساسی هست و با جون مردم سروکار داره. چین هم که :/
    برو ببین چه وضعیتیه اونجا من یک بار که برای کاری وزارت بهداشت بودم گذرم به اونجا خورد بالغ بر 10 نفر دیدم میگفتند حتی واحد پردیس زاهدان هم اشه میریم. ایشون هم گفت من نمیتونم کاری بکنم برید با رییس صحبت کنید بینید میتونه معرفی نامه بده که بعدا ظاهرا دیگه اون بخشنامه کلی رو دادن که کسی دیگه برای اینچیزا مراجعه نکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_dr نمایش پست ها
    گفتم که کمیسیون پزشکی عمومی به دلیل عدم تطابیق 85 درصدی کلیه دانشگاهها رو از اول 93 غیر معتبر اعلام کرد برای هر سه رشته پزشکی دندانپزشکی و داروسازی. چون میگن ما از خرداد هرکسی تماس گرفته گفتیم منتظر نتیجه کمیسیون پزشکی عمومی باشید! معاون بورس و دانشجویان خارج هم اطلاعیه داد کلیه مسئولیت کسانی که بدون هماهنگی با ما برن بر عهده خودشونه. قبلا یک دوره تکمیلی برای کسانی که توی دانشگاههای غیر معتبر بود داشتند الان دیگه گفت ظرفیت پزشکیمون پره حتی در بین الملل ها هم

نکته مبهمی نداره که تلفنی و حضوری تفاوت بکنه.
    دوره باید 6 سال بغیر از انترننی باشه که بازم یک سال کم داره .
    باز بغیر از طول دوره محتوی دوره هم هست که من خودمم مقایسه میکردم خندم گرفت که مثلا ما از بافت شروع کردیم به اناتومی و ...... بعدا ترمهای بعد تازه تازه بیماری های داخلی جدا جدا و سرفصل های متفاوت شروع میشه برای هر قسمت اون وقت برادران چینی کلا طب داخلی رو یک سرفصل کردند و تمام !!!!! کمیسیون پزشکی عمومی بیشتر کار به محتوی دروسی که ارایه میشه داره. بالاخره پزشکی رشته حساسی هست و با جون مردم سروکار داره. چین هم که :/
    برو ببین چه وضعیتیه اونجا من یک بار که برای کاری وزارت بهداشت بودم گذرم به اونجا خورد بالغ بر 10 نفر دیدم میگفتند حتی واحد پردیس زاهدان هم اشه میریم. ایشون هم گفت من نمیتونم کاری بکنم برید با رییس صحبت کنید بینید میتونه معرفی نامه بده که بعدا ظاهرا دیگه اون بخشنامه کلی رو دادن که کسی دیگه برای اینچیزا مراجعه نکنه.
    درسته بیشتر از طول دوره مثل اینکه به تطابق سرفصل ها حساسن!الان هند و پاکستان و بنگلادش با اینکه دوره 5 ساله هستن تایید هستن ولی چین با یکسال بیشتر تایید نیست البته اینجورجاها هم بنظرم قبلش حتما آدم باید سوال کنه نره کلی هزینه کنه بعد بفهمه فلان تبصره هم بوده خبر نداشته!

Banned
    رشته و دانشگاه

درسته بیشتر از طول دوره مثل اینکه به تطابق سرفصل ها حساسن!الان هند و پاکستان و بنگلادش با اینکه دوره 5 ساله هستن تایید هستن ولی چین با یکسال بیشتر تایید نیست البته اینجورجاها هم بنظرم قبلش حتما آدم باید سوال کنه نره کلی هزینه کنه بعد بفهمه فلان تبصره هم بوده خبر نداشته!
    هند هم در پزشکی هم داروسازی و هم دندانپزشکی یکی از برترین سیستم های دنیا رو داره. نگاه به کثیفیش نکنید. البته اونم دانشگاه به دانشگاه تفاوت میکنه ولی کلیت کشور هند و مثلا دانشگاه مانیپال یا همدرد بسیار سطح علمی بالایی دارند. و اسم و رسم دار.

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_dr نمایش پست ها
    هند هم در پزشکی هم داروسازی و هم دندانپزشکی یکی از برترین سیستم های دنیا رو داره. نگاه به کثیفیش نکنید. البته اونم دانشگاه به دانشگاه تفاوت میکنه ولی کلیت کشور هند و مثلا دانشگاه مانیپال یا همدرد بسیار سطح علمی بالایی دارند. و اسم و رسم دار.
    آره با توجه به سطح علمی کشورهای شبه قاره واقعا با این وضع تاییدی که وزارت بهداشت راه انداخته گزینه های مناسبی هستن البته پاکستان و بنگلادش با توجه به سیستم کاملا مشابه آموزشی و حدود یک دهم بودن شهریه گزینه های بهتری هم میتونن باشن دیروز داشتم سایت دانشگاه داکا رو چک میکردم فقط یه ازمون از دروس زیست,شیمی و فیزیک داره و خودشونم گفته بودن دقیقا سیستم اموزش ما مشابه هند هست و خیلی روی شهریه دانشجوهای بین المللی مانوور داده بودن منتها خب جو اینجورجاها متاسفانه زیاد جالب نیست البته خداوکیلی دانشجوی پزشکی هم که برای تفریح نمیره بخوایم واقع بینانه ببینیم صبح تا شب یا سر کلاسیم یا باید برای کلاس های روز بعد اماده شد دیگه فرصتی نیست ادم بخواد کاری جز درس خوندن انجام بده و مساله اصلی هم بنظرم علاقه س کسی که عاشق فیزیولوژی بدن باشه بخواد مطلاعه بیشتری هم داشته باشه انقدر مطلب و علم برای یادگیری در این رشته هست که ادم واقعا وقت هم کم میاره!ولی بازم بهتره دوستان از یوتیوب چنتا فیلم از شهری که میخوان پذیرش بگیرن ببینن خیلی چیزا دستشون میاد!خب هیچ چیز با ارزشی هم در زندگی حداقل بنظر من ساده بدست نمیاد دیگه ادم بخواد از رشته ش و چیزی که یادمیگیره لذت ببره یکم سختی کشیدن حداقلش میتونه باشه!

Junior Member

سلام دوستان . من دانشجوی پزشکی آزاد تهران (ترم دوم) هستم معدلم هم 17 هستش به نظر شما ارزش داره دانشگاهم رو ول کنم برم چین؟ نظرم Xian jiotong هستش که clinical medicine داره . با دانشگاه هم تماس گرفتن قبول کردن ولی موقع پر کردن application شماره پاسپورت میخواد که اون رو هم ندارم!
    تنها راهش میشه این که پاسپورت یک ماهه و بری دیگه نیای...! که البته من در نهایت قصدم اینه که توی همون جا بمونم یا برم یک کشور خارجی دیگه برای زندگی
    حالا با این تفاسیر به نظر شما ارزشش رو داره یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط heroman نمایش پست ها
    سلام دوستان . من دانشجوی پزشکی آزاد تهران (ترم دوم) هستم معدلم هم 17 هستش به نظر شما ارزش داره دانشگاهم رو ول کنم برم چین؟ نظرم Xian jiotong هستش که clinical medicine داره . با دانشگاه هم تماس گرفتن قبول کردن ولی موقع پر کردن application شماره پاسپورت میخواد که اون رو هم ندارم!
    تنها راهش میشه این که پاسپورت یک ماهه و بری دیگه نیای...! که البته من در نهایت قصدم اینه که توی همون جا بمونم یا برم یک کشور خارجی دیگه برای زندگی
    سلام به شما دوست عزیز!
    خب این خیلی تصمیم شخصی ای هست و هیچکس به اندازه خودتون نمیتونه بگه ارزش داره یا نه!!ببینید اصولا تحصیل در هر کشوری یه سری مزایا و معایب داره:مثال بزنم:
    تحصیل در ایران مزایاش میتونه این باشه که شما سرفصل های حجیم پزشکی رو به فارسی میخونید و بالطبع درک مطالب قابل هضم تر خواهد بود و از طرفی دیگه نگرانی نحوه ارزشیابی و تایید مدرک رو نخواهید داشت و مسائلی مثل دوری از خانواده و نرخ ارز و ........ رو ندارین ولی معایبش هم میتونه دقیقا بخشی از مزایاش باشه مثل همین تحصیل به فارسی منتها چین خب واقعا دانشگاه های خوبی داره و از لحاظ شهریه و امکانات هاستل(که تقریبا در اکثر دانشگاه ها خوابگاه تک نفره در دسترس هست),امنیت اجتماعی و هزینه های بمراتب معقولتر زندگی نسبت به اروپا یا حتی روسیه!و اینکه با توجه به هدف شما که رفتن به کشور سوم بعد از اتمام هست همین تحصیل به زبان انگلیسی میتونه یه امتیاز ویژه محسوب بشه با توجه به انگلیسی بودن اکثر آزمون های بین المللی مثل MCQ وUSMLE و .......(که باید ببینید کجا مد نظرتون هستش)!منتها در حال حاضر مورد تایید ایران نیستن و متاسفانه نمیتونید گوشه چشمی به کار بالینی در ایران داشته باشین!
    شما میتونید در لینک زیر دانشگاه های پزشکی چین رو همراه با مدت دوره و میزان شهریه و ...... یکجا ببینید:
    http://chinaenglishmedium.com/Study_...Structure.html
    پاینده باشید!

Junior Member

سلام به شما دوست عزیز!
    خب این خیلی تصمیم شخصی ای هست و هیچکس به اندازه خودتون نمیتونه بگه ارزش داره یا نه!!ببینید اصولا تحصیل در هر کشوری یه سری مزایا و معایب داره:مثال بزنم:
    تحصیل در ایران مزایاش میتونه این باشه که شما سرفصل های حجیم پزشکی رو به فارسی میخونید و بالطبع درک مطالب قابل هضم تر خواهد بود و از طرفی دیگه نگرانی نحوه ارزشیابی و تایید مدرک رو نخواهید داشت و مسائلی مثل دوری از خانواده و نرخ ارز و ........ رو ندارین ولی معایبش هم میتونه دقیقا بخشی از مزایاش باشه مثل همین تحصیل به فارسی منتها چین خب واقعا دانشگاه های خوبی داره و از لحاظ شهریه و امکانات هاستل(که تقریبا در اکثر دانشگاه ها خوابگاه تک نفره در دسترس هست),امنیت اجتماعی و هزینه های بمراتب معقولتر زندگی نسبت به اروپا یا حتی روسیه!و اینکه با توجه به هدف شما که رفتن به کشور سوم بعد از اتمام هست همین تحصیل به زبان انگلیسی میتونه یه امتیاز ویژه محسوب بشه با توجه به انگلیسی بودن اکثر آزمون های بین المللی مثل MCQ وUSMLE و .......(که باید ببینید کجا مد نظرتون هستش)!منتها در حال حاضر مورد تایید ایران نیستن و متاسفانه نمیتونید گوشه چشمی به کار بالینی در ایران داشته باشین!
    شما میتونید در لینک زیر دانشگاه های پزشکی چین رو همراه با مدت دوره و میزان شهریه و ...... یکجا ببینید:
    http://chinaenglishmedium.com/Study_...Structure.html
    پاینده باشید!

راه حلی برای پاسپورت نیست؟
    دانشگاه برای اپلای نیاز به شماره پاسپورت داره . اون رو چکار باید کرد؟

راه حلی برای پاسپورت نیست؟
    دانشگاه برای اپلای نیاز به شماره پاسپورت داره . اون رو چکار باید کرد؟
    تا جایی که خاطرم هست میشد وثیقه گذاشت و پاس گرفت ولی حتما میبایست دانشگاه مورد تایید میبود الان دیگه اطلاع ندارم بازم به نظام وظیفه مراجعه کنید انشالله که راهی باشه!

Junior Member

تا جایی که خاطرم هست میشد وثیقه گذاشت و پاس گرفت ولی حتما میبایست دانشگاه مورد تایید میبود الان دیگه اطلاع ندارم بازم به نظام وظیفه مراجعه کنید انشالله که راهی باشه!
    خيلي ممنون دوست عزيز ، اگر شما جاي من بوديد ميرفتيد يا نه؟ نظرتون چيه؟

Banned
    رشته و دانشگاه

حالت خوبه؟
    چین زندگی کنی؟ خارج چند بار رفتی تا حالا؟
    تو پارسال آزاد قبول شدی با این تفاسیر باید وضعیت درسیت بسیار خوب بوده باشه و اگر دولتی شهرستان هم پزشکی میزدی میاوردی حتما. چون قبولی آزاد تا سال 91 برای پزشکی چیزی شبیه قبولی آبیاری گیاهان دریایی در پشمکستان بود ولی از 91 به این ور هرکی آزاد هم قبول شد در سطح بسیار عالی باید بوده باشه چون سوالات یکی شد. قبل اون سوالای آزاد رو اگر دو هفته قبل از کنکور میخوندی میشد پزشکی قبول شد.
    حالا
    دلیل این کارت؟ این همه پول میخوای هدر بدی که اخر سر مدرک پزشکی هم نداری و یه لیسانس داری. نه ایران تایید میکنه نه اعتبار زیادی جاهای دیگه داره البته نه اینکه بی اعتبار باشه ولی چیز خاصی هم نیست یعنی اصلا پزشکی و دکترا نیست. یه بارم گفتم توی فرومهای خارجی برو ببین میخندن طرف میگه عمه من چین mbbs خونده الان کاناداست مردم نمیدونن این دکتره اصلا !!!
    درستو همینجا بخون سطح دانشگاه آزاد تهران توی پزشکی هیچی از بهشتی و تهران کم نداره استاداتون که همین استادای ما هستن چنتا بیمارستان خوبم که دارید دیگه چرا بری چین مثلا؟ سالی 7000 دلار پول بدی؟؟؟ و ماهی 400-500 دلار ؟ پولت زیادی کرده همینو بذار بانک سودشو بخور همینو پس انداز کن باهاش کلاسای کاپلان برو و امتحانات بین المللی قبول شو.
    به نظر من اشتباه محض هست این کارت.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)