صفحه 13 از 42 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 411

موضوع: پزشکی در چین

پیش فرض پاسخ : پزشکی در چین

نقل قول نوشته اصلی توسط heroman نمایش پست ها
    خيلي ممنون دوست عزيز ، اگر شما جاي من بوديد ميرفتيد يا نه؟ نظرتون چيه؟
    راستش بنظر منم توجیه نداره بخوای انقدر خودت رو تو سختی و خرج بندازی!(اگه تایید بودن دانشگاه های چین یه چیز دیگه میگفتم چون از لحاظ گذروندن طرح و زمانی که اینجا عقب میوفتین و گرفتن تاییدیه ecfmg خب به هر حال مزیت های خودشو داره یه دانشگاه بین المللی)!انشالله برای رزیدنتی میتونی بری اونجوری دیگه خیالتم راحته حداقل مدرکت تو کشور خودت مشکلی نداره و پزشک هستی!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN120 نمایش پست ها
    راستش بنظر منم توجیه نداره بخوای انقدر خودت رو تو سختی و خرج بندازی!(اگه تایید بودن دانشگاه های چین یه چیز دیگه میگفتم چون از لحاظ گذروندن طرح و زمانی که اینجا عقب میوفتین و گرفتن تاییدیه ecfmg خب به هر حال مزیت های خودشو داره یه دانشگاه بین المللی)!انشالله برای رزیدنتی میتونی بری اونجوری دیگه خیالتم راحته حداقل مدرکت تو کشور خودت مشکلی نداره و پزشک هستی!
    خيلي ممنون از پاسخت دوست گرامي

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_dr نمایش پست ها
    حالت خوبه؟
    چین زندگی کنی؟ خارج چند بار رفتی تا حالا؟
    تو پارسال آزاد قبول شدی با این تفاسیر باید وضعیت درسیت بسیار خوب بوده باشه و اگر دولتی شهرستان هم پزشکی میزدی میاوردی حتما. چون قبولی آزاد تا سال 91 برای پزشکی چیزی شبیه قبولی آبیاری گیاهان دریایی در پشمکستان بود ولی از 91 به این ور هرکی آزاد هم قبول شد در سطح بسیار عالی باید بوده باشه چون سوالات یکی شد. قبل اون سوالای آزاد رو اگر دو هفته قبل از کنکور میخوندی میشد پزشکی قبول شد.
    حالا
    دلیل این کارت؟ این همه پول میخوای هدر بدی که اخر سر مدرک پزشکی هم نداری و یه لیسانس داری. نه ایران تایید میکنه نه اعتبار زیادی جاهای دیگه داره البته نه اینکه بی اعتبار باشه ولی چیز خاصی هم نیست یعنی اصلا پزشکی و دکترا نیست. یه بارم گفتم توی فرومهای خارجی برو ببین میخندن طرف میگه عمه من چین mbbs خونده الان کاناداست مردم نمیدونن این دکتره اصلا !!!
    درستو همینجا بخون سطح دانشگاه آزاد تهران توی پزشکی هیچی از بهشتی و تهران کم نداره استاداتون که همین استادای ما هستن چنتا بیمارستان خوبم که دارید دیگه چرا بری چین مثلا؟ سالی 7000 دلار پول بدی؟؟؟ و ماهی 400-500 دلار ؟ پولت زیادی کرده همینو بذار بانک سودشو بخور همینو پس انداز کن باهاش کلاسای کاپلان برو و امتحانات بین المللی قبول شو.
    به نظر من اشتباه محض هست این کارت.
    بله دوست عزيز من تيزهوشان درس خوندم و توي ازمون ها هم هميشه ٣ رقمي بودم ولي خوب سر كنكور همه چيز درست از أب درنيومد! سراسري چندجا پزشكي قبول شدم ولي تهران رو ترجيح دادم
    حالا به هر حال قصدم زندگي خارج از اينجاست ولي خوب خواستم از الان برم هرچند ريسك بسيار بزرگي هست اما حرف شما هم كاملا صحيح هست
    خيلي ممنون از راهنماييتون

Junior Member

حالا يك سوْال
    براي تخصص چه كشورهايي رو پيشنهاد ميكنيد؟
    امكانش براي سوئيس ، سوئد و آلمان هست؟ براي أين كشورها چه چيزايي لازمه؟
    با تشكر

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

نقل قول نوشته اصلی توسط heroman نمایش پست ها
    حالا يك سوْال
    براي تخصص چه كشورهايي رو پيشنهاد ميكنيد؟
    امكانش براي سوئيس ، سوئد و آلمان هست؟ براي أين كشورها چه چيزايي لازمه؟
    با تشكر
    در فرومهای هر کدوم بحث شده در بارشون.
    بله برای سوییس و آلمان که به وفور میشناسم درس خوندند مخصوصا سوییس توی فلو های اینترونوشن سوئد دقیق نمیدونم یا پزشکی عمومی هست غیر اروپایی نمیگیره یا تخصص.

Banned

دوستان من چند روز پیش برای کاری وزارت بهداشت بودم و اونجا خیلی هم معطل شدم برای اومدن کارشناس یه صف طویل از متقاضیان از چین برگشته و یا در شرف انتقال بودند که نا خودآگاه متوجه میشدم مشکلشون چیه. همه اینها خودشون به کارشناس هم میگفتند ما نمیتونیم از پس امتحان انتقالی بر بیایم چون اساسا پزشکی نمیخونیم توی چین همه واحدامون تا اون ترمای آخر پر هست از تاریخ و فرهنگ چین و طب سنتی. هر چیزی رو نصفه نمیه یه کورس واسش گذاشتند. و .... اگر میشه بدون امتحان انتقال بگیریم . در نهایت ایشون با مسئول بخش مربوطه که صحبت کرد گفتند اصلا امکان بدون امتحان برگشتن وجود نداره و نکته تکمیلی هم اینکه دیگه چیزی به نام دوره تکمیلی واسه کسانی که کسر واحد داشته باشند وجود نداره. از هیمن اول دقت کنید چین رفتن هدر دادن وقتتون هست. 4 نفر هم امتحان داده بودند واسه ارزشیابی مدرکشون هر چهار تا روی هم نتونسته بود کلا 50 نمره کسب بکنند. یک نفر هم دانشجوی تخصص بود در اونجا برگشته بود و میگفت من در ازای این دو سال خاضرم بیام ترم یک بشینم که هر دانشگاه داخلی از همین تهران تا زاهدان تا آزاد و بین الملل رفتم میگن جا نداریم. قبلا یه پولی میگرفتن یه 40-50 میلیونی و برگذار میکردن الان حتی به دلیل پر شدن ظرفیتها همونم با پول نمیگیرن. حواستون باشه به این مسایل. یه تعداد هم اومده بودن میگفتن کروکلوم برای تطبیق آوردیم که باز به اینها هم گفتند این دوره ها نه استاجری داره نه روتیشن های مشخص و نمیتونیم اینا رو تایید کنیم. در کل چیزی که من دیدم واسه دانشجوهای چین خیلی تاسف بار بود بندگان خدا کلی پول هزینه کرده بودند و وقت و آخرش هم هیچی به هیچی.
    من اینا رو دیدم گفتم اینجا بگم بلکه به درد کسی بخوره.

با سلام خدمت اساتید
    من خدمت سربازیم تا 1-2 دیگه تمام میشه
    می خواستم واسه ادامه تحصیل برم چین
    من دیپلم و پیشدانشگاهی تجربی دارم
    و بعد از تحصیل قصد برگشت به ایران را برای کار و ادامه تحصیل ندارم
    یه دانشگاهی معرفی کنید که شهریش کم باشه و به معدل زیاد گیر ندن(اون موقع به خاطر یه سری مشکلات درسم خوب نبود)
    و بعد از گرفتن مدرک MBBS تو چه کشور هایی میشه کار کرد؟؟اگه ممکنه در مورد این قسمت بیشتر توضیح بدین
    من تو بعضی از سایتا دیدم که میگفتن 4 سال اول انگلیسیه 2 سال اخر چینی! و درمورد دانشگاه هایی که برای دوسال اخر مترجم میدم یه کم توضیح بدین

با تشکر

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط arashdehghan نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید
    من خدمت سربازیم تا 1-2 دیگه تمام میشه
    می خواستم واسه ادامه تحصیل برم چین
    من دیپلم و پیشدانشگاهی تجربی دارم
    و بعد از تحصیل قصد برگشت به ایران را برای کار و ادامه تحصیل ندارم
    یه دانشگاهی معرفی کنید که شهریش کم باشه و به معدل زیاد گیر ندن(اون موقع به خاطر یه سری مشکلات درسم خوب نبود)
    و بعد از گرفتن مدرک MBBS تو چه کشور هایی میشه کار کرد؟؟اگه ممکنه در مورد این قسمت بیشتر توضیح بدین
    من تو بعضی از سایتا دیدم که میگفتن 4 سال اول انگلیسیه 2 سال اخر چینی! و درمورد دانشگاه هایی که برای دوسال اخر مترجم میدم یه کم توضیح بدین

با تشکر
    تقریبا اکثر دانشگاههای چین به مدرک زبان و و معدل گیر نمیدند . شاید Fudan , .... وگرنه بقیه مشکل خاصی نیست.
    شهریه هم روی 5 تا 6 هزار دلار حساب کنید
    گرفتن مدرک MBBS یک چیزه کار کردن از اساسا و بنیاد یه چیز دیگه! برای کار کردن هر کشور شرایط خودشو داره و معمولا کسانی که پزشکی رو در کشور دیگری خوندند در یه جای دیگه نمیتونند کار کنند باید امتحانات و دوره های خاصی که خیلی هم سخت هستند رو پاس کنند.
    زبان چنینی از همون ترم اول به شما آموزش داده میشه و بخونید از اون جهت مشکلی نیست . و به خاطر این هست که شما نیاز دارید در بیمارستان کار کنید وقتی میخواید پزشکی بخونید و طبیعتا برای شرح حال گرفتن باید چینی هم بلد باشید.

Junior Member satrina آواتار ها

سلام. من میخواستم برای چین اقدام کنم ولی پیام های اینجا رو خوندم و فهمیدم مثل اینکه دیگه برای رشته ی پزشکی مورد تایید وزارت نمیباشد! و طبق گفته های شما
    گرفتن مدرک MBBS از چین مورد تایید نیست.
    ایا برای دندانپزشکی و داروسازی هم مورد تایید ایران نمیباشد؟ (DBS)
    فکر میکنم جدیدا وزارت تمامی دانشگاه های با رنکینگ زیر 1000 را قبول کرده که شامل چندین دانشگاه در چین نیز میشود. درسته؟؟ من برای دندان میخوام. و واقعا نگران تایدد شدن مدرک در ایران هستم چون 100 درصد میخوام برگردم. لطفا راهنماییم کنید.
    کمی جستجو کردم و رشته ی دندان به انگلیسی هم پیدا کردم. تاریخ ددلاین هم تا آخر تیر ماه هست.
    الان زنگ زدم به یک موسسه و گفت دیگه دانشگاه های اسیا به طور کل مورد تایید نیست.
    ویرایش توسط satrina : May 29th, 2015 در ساعت 04:13 PM

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط satrina نمایش پست ها
    سلام. من میخواستم برای چین اقدام کنم ولی پیام های اینجا رو خوندم و فهمیدم مثل اینکه دیگه برای رشته ی پزشکی مورد تایید وزارت نمیباشد! و طبق گفته های شما
    فکر میکنم جدیدا وزارت تمامی دانشگاه های با رنکینگ زیر 1000 را قبول کرده که شامل چندین دانشگاه در چین نیز میشود. درسته؟؟ من برای دندان میخوام. و واقعا نگران تایدد شدن مدرک در ایران هستم چون 100 درصد میخوام برگردم. لطفا راهنماییم کنید.
    کمی جستجو کردم و رشته ی دندان به انگلیسی هم پیدا کردم. تاریخ ددلاین هم تا آخر تیر ماه هست.
    این زیر 1000 ها رو باید استعلام کنید کلی نیست! مثلا چین کلا تایید نیست! جای دیگری خواستید برید باید قبلش استعلام کنید.
    دندان که اصلا بنیان گذار تایید نشدنش بود!
    ا

نقل قول نوشته اصلی توسط satrina نمایش پست ها
    جدیدا موسسات چه چیزای جالبی میگن!کی به شما گفته دانشگاه های اسیا تایید نیست؟! بر چه اساسی زده همچین حرفی رو؟!یه چیزایی آدم میبینه واقعا هضمش سنگین هست!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)