صفحه 24 از 42 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 411

موضوع: پزشکی در چین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پزشکی در چین

نقل قول نوشته اصلی توسط odiwxe2 نمایش پست ها
    با سلام. دوست عزیز ملاک شما برای درست بودن مسیر فقط این هستش که بشه رفت امریکا؟ با یک رزومه آنلاین دیدن به راحتی قضاوت کردید؟ شما با کشور خود ما مقایسه کن چین رو. من فوق لیسانس روانشناسی دارم از همین دانشگاه ازاد ایران. تو همین دانشگاه ازادشم من خودم اساتیدی دیدم که امریکا نرفتن ولی هم تخصص بسیار بالایی دارن و هم توانایی بسیار بالا در ضمینه تدریس. چه برسه به اساتید تراز اول دانشگاه های سراسری مهم کشور. چین هم مثل هر کشور دیگه دانشگاهاش بد و خوب دارن. صرفا جهت اطلاع شما عرض کنم که دانشگاه تونگجی اصلا دانشگاه خوبی در زمینه پزشکی نیست. در مورد دید مردم به چین هم باید عرض کنم که همه چی به هدف هر فرد و چیزی که از زندگی می خواد داره، ما برای مردم زندگی نمیکنیم. دانشجوی رشته ای مثل پزشکی باید خودش هم خیلی فعال باشه و دنبال یادگیری باشه. نمی شه که بری بشینی سر کلاس و بعد برگردی بگی هیچی به من یاد ندادن. سطح دانشگاه های خوب چین از حداقل ایران و شرق اروپا و روسیه خیلی بالاتره. مدرکش هم تو اروپا و امریکا قابل تاییده و مشکلی نداره. امتحان usmle رو هم به راحتی میتونی بدی برای امریکا. اگه اسم مدرکت MD نیست دلیل نمی شه که نتونی تو امریکا به عنوان پزشک کار کنی. حتی با یه جستجوی ساده تو ویکیپدیا هم می شه دید که MBBS و MD از لحاظ ارزش معادل هم هستن. فرقش اینه که در امریکا متقاضی ها باید بعد از لیسانس ازمون MCAT بدن و بعد از ۳،۴ سال میشن MD. ولی MBBS تک مرحله ای هستش. در کل چه برای برگشتن به ایران و چه رفتن به اروپا و امریکا مانعی وجود نداره.من فکر می کنم درست نیست که شما فقط با یه رزومه انلاین و پرسیدن از چند نفر و مطالعه محدود بیاید و تاثیر منفی رو فکر و تصمیم افراد بگذارید. البته اگاهی بخشی بسیار خوبه ولی اگه با مطالعه کامل و همه جانبه همراه باشه نه فقط یه رزومه اونم از یه دانشگاه سطح پایین. شما یه سر به دانشگاه های درجه اول چین بزن متوجه می شی چقد تفاوت هستش. سطح دانشگاه های چین همه مثل هم نیست، اتفاقا دانشگاه های خوبش خیلی هم عالی هستن. تنها موردی که هستش تسلط متوسط اساتید رو زبان انگلیسی هستش که اونم بعد از ۲ سال و یادگیری سطح متوسط زبان چینی تا حد بالایی قابل حل هستش.
    كاملا حرف شما درسته ، روزهاي اول همه ما استاد حرف ميزد لهجه اونا برامون سخت بود دركش ولي بعد يك هفته متوجه ميشديم چي ميگن ،استاد مياد درس ميده ، ولي پزشكي انقد گستردس كه بقيش با خود دانشجو هست تو يه كلاس درس نميگنجه ،هرچقد بيشتر تلاش كني دكتر موفق تري ميشي

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط shahryarfe نمایش پست ها
    وزارت بهداشت اگه الان سوال كنيد ميبينيد ميگن به چين بريد تا هند و روسيه و اوكراين ... بهتر دوستاني كه تجربه دارن در چين اينجا نظر بدن ، شما مي گيد دانشگاه تونگجي !!!
    از روي همين چيزا قضاوت ميكنيد ديگه ! اين دانشگاه اصلا دانشگاه سطح بالاييي نيس، لطفا اطلاعات درست در اينجا براي راهنمايي بزاريد ، براي مثال ميگم دانشگاه كه من بودم بيشتر اساتيد يك دوره اي هم در دانشگاه هاي امريكا مشغول به كار بودن ، به طوري كه روزه اول استاد رزومه خودشو براي دانشجوها نشون ميداد ميفهميديم استاد جايگاه علمي بالايي داره، دوستاني كه رشته مربوطه در چين خوندن بهتره نظر بدن ، من در مورد رشته مهندسي نظر نميدم و همينطور پزشكي جاي ديگه ، جالب اينجاس كه دوستاني من داشتم فارغ التحصيل شدن از MBBS همين پارسال و امتحان دادن به كشورشون برگشتن كه همون انگليس بود و از امريكا هم بودن الان دارن كار هم ميكنن تو كشورشون، لطفا دوستان در مورد چيزي كه اطلاعات دارن نظر بدن
    ممنون
    خب استاد دانشگاه تونگجی دانشگاه مطرح در شانگهای هست نا سلامتی. نکنه هاست و نانجینگ دانشگاهای برتر منظورت هستند؟ احتمالا فودان را هم در دایره دانشگاهای مطرحت قبول نمیکنی؟ تونگجی دانشگاه خیلی خوب چین هست . یکی دو تا خوبشو معرفی کن پس که بقیه هم استفاده کنند. نمیدونم این امریکایی ها کجا بودن من توی اون 6 ماه یک نفرم ندیدم پزشکی بخونه. هرچی دیدیم آفریقایی بود و پاکستانی و برمه و بوتان و بنین و این کشورها.
    عزیزم این اسما رو سرچ کن بعد در مورد روسیه حرف بزن
    alexie zhivov
    dabas puneet
    و خیلی های دیگر که بنویسم میشه مثنوی صد من. امریکایی با من و شما فرق داره. مسیر ماها کلا چیز دیگریست. این دوستمون که در پستهاش هنوز نمیدونه داروسازی . پزشکی و دندانپزشکی سه رشته مجزا هستند و آدمی که میگه "هرکدام از این سه تا شد وارد بشم معلومه چقدر اطلاعات گرانبها و شناخت عمیقی از علوم پزشکی داره" . من تجربه هردو کشور رو دارم و چیزی که میبینم همینه. افراد زیادی م دارند همینو میگن هم اون دوستمون که بست ساله چینه هم خیلی افراد دیگر. مقایسه روسیه با چین کلا مسخرست! اینقدر که بحث نشه فکر کنم بهتره. دو مورد از اساتید مطرح روس رو نوشتم که سرچ کن بشناسیشون. اولی استادمون هست. اکثریت چون نمیتونن از پس شرایط آزمون ورودی جای دیگر بر بیان چین رو میرند. همین هند از امسال آزمون میت گذاشته ببینم چند نفر کلا ثبت نام میکنند! همونها تا پارسال میگفتند هند چنین و چنان که صد البته پزشکیش قوی و عالیه و دارو و دندونش هم. نیازی به تایید نداره.
    لطفا بحث سطحی نکنید با امار ارایه لینک و فاکت و اسمش مشخص از افردای که میگید بحث کنید که دیگران هم استفاده کنند. بازم میگم قیاس چین در زمینه پزشکی با کل اروپا از لهستان رومنی و لیتوانی گرفته تا اکراین کلا بحث پوچیه. امیدوارم موفق باشید . درس دارم بخدا و وقت بحث و جدل ندارم متاسفانه . برآیند من در مورد پزشکی چین همین بود که نوشتم امیدوارم انتخاب درستی داشته باشید انتخاب شما به حال من طبیعتا تاثیری نداره و منظورم شما نبودی از پست به صورت کلی نوشتم. حالا کسی که هنوز نمیدونه دارو یه چیزه یه شرایط داره پزشکی یه چیزه و یه شرایط و دندان رشته دیگری با شرایط کاملا منفک و همزمان به هرسه تاش علاقه داره!!! و فرقی نداره براش وارد یکیشون بشه بالاخره میخواد چیکار کنه طبیعتا مهم نیست

+ مثلا آدم داریم در همین فروم از آلمان تا ترکیه و پیترزبورگ رو زیرو رو کرد دید قبول نمیشه رفت چین که بنده الان برای مادر بزرگ پدرم هم میتونم در رشته پزشکی پذیرش بگیرم هرچند علم خودش از اساتیدی که من در چین دیدم بهتر هست.
    ++ پستهای comboy و امیر اطلاعات مفیدی دارند باید خوندشون . دقیقا شبیه تجربه اونو منم داشتم و چین چیزی نیست بجز کره شمالی گنده و نه بیشتر. جامعه بسته. حکومت کومونیستی و ... البته شما که کلا ماشالا حرف کسیو قبول نمیکنی و هدف هم این نیست قبول کنی صرفا بیان نظر هست . برای سایرین که استفاده کنند میگذارم لینکاش رو ببینند.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2383193

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2384038

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1295207

++ خواندن این خبر هم جالبه.
    https://www.thebeijinger.com/blog/20...niqlo-sanlitun
    ویرایش توسط prometheusss : March 7th, 2017 در ساعت 04:25 PM

Junior Member

دانشگاه تونگجي از سال ٢٠١١ شروع به تدريس دوره mbbs كرد ، اين دانشگاه تمركز زيادي روي دوره mbbs نداره و فقط بخاطر اسم اين دوره برگزار كرده، به دوستان توصيه نميشه واسه mbbs اپلاي كنن، جاي ديگه كه خيلي مناسب تر هس ميشه از zhejiang university نام برد، چين در حال حاضر روي دانشگاه هاش سرمايه گزاري بسيار بالايي ميكنه كه اصلا با هند و روسيه فابل مقايسه نيس ، لطفا اطلاعات درست در اين تايپك بزارين ،الان صفحات اين تاپك داره پر مي شه و واسه كساني كه راهنمايي مي خوان مشكل ساز و گمراه كننده ، لطفا دوستاني كه اطلاعات دقيق دارن نظر بدن كه شايد بتونيم تعدادي از دوستان راهنمايي كنيم، من همين الان سعي مي كنم كم و مفيد بنويسم، لطفا طومار ننويسيم ، سعي بشه مفيد و سازنده بنويسم كه كمكي شه به بقيه ، از روي تعصب نوشتن كمكي به بقيه نمي كنه، اطلاعاتي كه تو ٦ماه بدست مياد دقيق نيس همين ميشه كه اصلا نمي دونستين دانشگاه در چه وضعيتي ، سعي ما اينجا اينه به بقيه كمك كنيم دوست من . ممنون

Banned

دانشگاه تونگجي از سال ٢٠١١ شروع به تدريس دوره mbbs كرد ، اين دانشگاه تمركز زيادي روي دوره mbbs نداره و فقط بخاطر اسم اين دوره برگزار كرده، به دوستان توصيه نميشه واسه mbbs اپلاي كنن، جاي ديگه كه خيلي مناسب تر هس ميشه از zhejiang university نام برد، چين در حال حاضر روي دانشگاه هاش سرمايه گزاري بسيار بالايي ميكنه كه اصلا با هند و روسيه فابل مقايسه نيس ، لطفا اطلاعات درست در اين تايپك بزارين ،الان صفحات اين تاپك داره پر مي شه و واسه كساني كه راهنمايي مي خوان مشكل ساز و گمراه كننده ، لطفا دوستاني كه اطلاعات دقيق دارن نظر بدن كه شايد بتونيم تعدادي از دوستان راهنمايي كنيم، من همين الان سعي مي كنم كم و مفيد بنويسم، لطفا طومار ننويسيم ، سعي بشه مفيد و سازنده بنويسم كه كمكي شه به بقيه ، از روي تعصب نوشتن كمكي به بقيه نمي كنه، اطلاعاتي كه تو ٦ماه بدست مياد دقيق نيس همين ميشه كه اصلا نمي دونستين دانشگاه در چه وضعيتي ، سعي ما اينجا اينه به بقيه كمك كنيم دوست من . ممنون
    با این پست شما بنده از طرف دانشمندان پزشکی هندوستان و روسیه و سایر کشورهای جهان اعلام آمادگی میکنم جهت بازگشت به منزل و رها کردن علم پزشکی. پروفسور استیو قسم میخورد تمام کمپیوتر ها ی هاروارد مدیکال اسکول قدرت فهم برون داد علمی دانشگاه چینگ بونگ مونگ را ندراد و هاروارد در برابر این دانشگاههای MBBS چین صرفا مرکز لاطائلات و بیهودگی است. حتی پروفسور پانت هم تصمیم به اکسنچنج به همین جا که شما هستید را دارند.
    شما پاسخی ندادی و پستت هم ایضا بجز انشا و طومار چیزی نبود. گفتیم اگر مطلبی دارید با لینک و فاکت علمی صحبت کنید نه نظر خودتان. اینجانب فرصتی برای ادامه بحث با شما ندارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Jasmineiii نمایش پست ها
    سلام.می خوام درمورد پزشکی دانشگاه ججیانگ توضیح کاملی بنویسم.(نوشته های من فقط و فقط در مورد این دانشگاه هستش و در مورد بقیه دانشگاه ها چیزی نمیدونم.
    من امسال سال سوم رو شروع میکنم.دوره ی پزشکی قبلا 5.5 سال بوده ولی از دوسال پیش 6 ساله میشه و کلی تغییرات دیگه که حتما درموردشون مینویسم.پذیرش سال اول با شرط معدل وتوصیه نامه و بدون آزمون ورودی بود.هرسال حدود 100 نفر پذیرش میگیرن که تعدادشون هرسال کمتر و کمتر میشه تا موقغ فارغ التحصیلی چیزی حدود 50 نفر میشن.سال اول درسامون Calculus (I&II) ,Physical education,organic chemistry,cell biology,Introduction to the modern biology,Chinese (I &II),Physics & physics lab بود (که اصلا آسون نبودن ).سال اول کمتر از 30 نفر از دانشگاه اخراج شدن اونم فقط بخاطر نمره هاشون بود.سال دوم درسامون Anatomy(I&II),Biochemistry,Biochemistry lab,Embryology and histology,Chinese(III &IV),Medical genetics,Medical psychology,physiology,history of medicine و امسال که سال سومه واسه ترم اول Medical chinese,survey of China,Pathology,Immunology,Microbiology رو داریم (درسای ترم دومو هنوز نمیدونم).ترم اول هم دونفر اخراج سال و ترم دوم سال دومو هنوز خبر ندارم.پذیرش آسون و نبودن آزمون ورودی سیاست دانشگاست.چون این راه درآمد خوبیه واسه دانشگاه .درمورد اخراجیا باید بگم که از دوسال پیش که دوره ی پزشکی 6 ساله شد سختگیریا و اخراجیا زیادتر شد.براساس قانون دانشگاه هرکس نتونه دوترم متوالی حداقل هرترم 12 credits کسب کنه اخراج میشه.سال اول دوتا ایرانی بودیم که اون یکی اخراج شد.درمورد زبان چینی من قبل از زبان چینی آلمانی میخوندم و میتونم بگم که گرامر زبان چینی خیلی اسونتر از زبان آلمانیه و فقط حفظ کردن حروفشون کمی سخته ولی با تکرار روزانه آسون میشه .واسه اینترنشیپ و بیمارستان باید امتحان HSK4 رو پاس شین.من این امتحانو همون سال اول خوندم و پاس شدم و خیلی هم آسونه.پس از زبان چینی اصلا نترسین.اینکه من چرا اومدم چین باید بگم از اولش واسه آلمان برنامه ریزی کرده بودم (قبولی کنکور .پزشکی آزاد .معدل بالای 19.5.FCE و A2 آلمانی رو داشتم).راستش نمیخواستم ریسک کنم و از کالج و ظرفیت های کم پزشکی آلمان ترسیدم.ترجیح دادم مستقیم پزشکی رو شروع کنم.از اینکه چین اومدم اصلا پشیمون نیستم.مخصوصا اینکه بعد از تموم شدن درسم میخوام واسه Phd اقدام کنم.دانشگاه ججیانگ جزو تاپ 5 دانشگاه های چینه.امکانات تحصیلی .تفریحی و زندگی دانشگاه عالیه.دانشکده پزشکی نوساز و با کلی امکانات خوبه.3 سال اول رو باید تو Zijingang بخونیم و از سال 4 تا 6 Huajiachi .ججیانگ بیشتر بخاطر research معروفه و اینجا اگر دانشجو فعال و تاپی باشین میتونین تو آزمایشگاه روی پروژه های استاد کار کنین.هرسال دانشجوهارو به ورک شاپها و کنفرانس هایی که برگزارکنندشون CDC هستش میفرستن.هرسال هم به دانشجوهای برتر بورسیه تعلق میگیره.در مورد سطح علمی دانشگاه میتونین وبسایت Zhejiang University School of Medicine رو قسمت ZJU people چک کنین.اونجا میتونین اسم.رزومه و ریسرچ و پروژه ها و مقاله ها و جایزه های استادای دانشگاه رو ببینین و با ایران و هرکشور دیگه ای مقایسه کنین.اینجا ما استادای خارجی از دانشگاه های معروف زیاد داریم و اینکه استادای چینی دانشکده ی پزشکی استاد دانشگاه های کانادایی و آمریکایی هم هستن و کلی Exchange program بین این دانشگاه و دانشگاه های معروف برگزار میشه.یکی از چیزای مهمی که باید بگم اینه که MBBS رو نباید با MD ایران یا هرکشور دیگه ای مقایسه کرد.اینجا بعد از 6 سال MBBS میگیرین و بعد از خوندن 3 سال (چیزی مثل فوق لیسانس) MD.اینارو نگفتم که بگم این دانشگاه پرفکت و عالیه و همرو تشویق کنم که بیاین اینجا.اینجا بدی هایی هم داره .مثلا زبان انگلیسی بعضی از استادا اصلا خوب نیست.یعنی رایتینگشون عالیه چون اکثرشون آمریکا درس خوندن ولی اسپیکینگشون ضعیفه.از نظر من این دانشگاه عالیه هم از نظر امکانات (اونایی که دانشگاه رو از نزدیک دیدن حرف منو تایید میکنن) و هم از نظر سطح علمی مخصوصا واسه کسایی که نمیخوان بعد از فارغ التحصیلی تخصص بگیرن و میخوان واسه Phd یا master اقدام کنن.باتوجه به اینکه از سال 2015 به بعد مدارک دانشگاه های چین رو ایران قبول نداره به کسایی که میخوان برگردن ایران پیشنهاد میکنم که اصلا اینجا نیان و اینکه اگر سطح علمیتون پایینه و پایه ی ضعیفی دارین اینجارو انتخاب نکنین.ممکنه بتونین پذیرش بگیرین ولی 100% نمیتونین از پس امتحانای سخت اینجا بربیاین و اخراج میشین.
    این نظر یکی از دوستان که پزشکی می خونن . بهترین راهنمایی دوستانی که پزشکی در چین می خونن می تونن بدن .ولی باز هم ممنون از بقیه

این نظر یکی از دوستان که پزشکی می خونن . بهترین راهنمایی دوستانی که پزشکی در چین می خونن می تونن بدن .ولی باز هم ممنون از بقیه
    سلام
    متاسفانه عادت بدی که بین ایرانیا هست اینه که هر جا میرن احساس میکنن اونجایی شدن . کسی خودش از کشور خود انتقاد میکند اما ایرانی ان چنان دفاع میکند که حاضرهست برای ان کشورانسان هم قربانی کند
    شما یه جا نوشته بودی استاداش انگبیسی خوبی ندارن دو سال اول متوجه نمیشدیم چی میگن ام سطح دانشگاهش واقعابالاست looooooooolzzzz
    خب شما که متوجه نمیشدی چی میگن از کجا فهمیدی سطحش بالاست!
    هم چنین شما اشاره کرده بودید 3 سال است پزشکی میخوانید اما قصد تغییر رشته به دندان داریید!!!! چگونه استاندارد های یک کشور چنین اجازه ای میدهد!!؟؟!! درک این جمله هنوز برای من امکان پذییر نیست
    مورد بعدی و حرف اصلی من که دلیل این پست من بود . تو این پست که میگویید بهترین راهنمایی میباشد نشوته شده است::

""
    براساس قانون دانشگاه هرکس نتونه دوترم متوالی حداقل هرترم 12 credits کسب کنه اخراج میشه.سال اول دوتا ایرانی بودیم که اون یکی اخراج شد.:::

اون یه ایرانی حقش رشته علوم ازمیشگاهیم نیست . چرا؟
    چون در دوره پزشکی 290 واحد شش ساله باید خواند.ن استاندارد بین المللی هست برا همه دنیا . کشوری که این 290 واحد رو کم تر کنه اوضاعش معلومه . حالا چین شما نمیدونم چجوریه)
    این 290 واحد رو باید در 12 ترم بخونی یعنی تقریبا شما ترمی 24 واحد باید بخونی (باز هم تاکید میکنم در 99درصد کشورها .کشورهایی که 290واحد نمیخونن ارزش بسیار نازلی دارند. . ایران هم همین 290 واحده . تقریبا تمام دنیا همینه البته ) . خب نتیجه گیری ؟
    یعنی در چین شما در صورتی که 60 درصد درس ها (شایدم کمتر) رو در یک ترم پاس بفرمایید میتونید برید ترم بعدی و درس های پاس نشده رو به صورت اقساطی (lol . ببخشید کلمه دیگه ای به ذهنم نمیومد) بعدا پاس کنید. اینو قبلا هم شنیده بودم که در چین لازم نیست دوره ترمی رو کامل پاس کنی و وارد ترم بعدی بشی .
    اون ایرانی پس نتونسته نصف درسای یه ترم رو پاس کنه . فکر نمیکنم گینه استوایی هم چنین باشد که بدون پاس کردن ترم قبل اجازه رفتن دانشجو به ترم بعدی را بدهد چرا در در تمام رشته های پزشکی علوم مکمل هم میباشند و به عنوان مثال بدون پاس کردن فارماکولوژی خواندن انستزیولوژی بی معناست .

وزارت بهداشت اگه الان سوال كنيد ميبينيد ميگن به چين بريد تا هند و روسيه و اوكراين ... بهتر دوستاني كه تجربه دارن در چين اينجا نظر بدن ، شما مي گيد دانشگاه تونگجي !!!
    از روي همين چيزا قضاوت ميكنيد ديگه ! اين دانشگاه اصلا دانشگاه سطح بالاييي نيس، لطفا اطلاعات درست در اينجا براي راهنمايي بزاريد ، براي مثال ميگم دانشگاه كه من بودم بيشتر اساتيد يك دوره اي هم در دانشگاه هاي امريكا مشغول به كار بودن ، به طوري كه روزه اول استاد رزومه خودشو براي دانشجوها نشون ميداد ميفهميديم استاد جايگاه علمي بالايي داره، دوستاني كه رشته مربوطه در چين خوندن بهتره نظر بدن ، من در مورد رشته مهندسي نظر نميدم و همينطور پزشكي جاي ديگه ، جالب اينجاس كه دوستاني من داشتم فارغ التحصيل شدن از MBBS همين پارسال و امتحان دادن به كشورشون برگشتن كه همون انگليس بود و از امريكا هم بودن الان دارن كار هم ميكنن تو كشورشون، لطفا دوستان در مورد چيزي كه اطلاعات دارن نظر بدن
    ممنون
    سلامدوباره
    مدت زیادی فرصت نبود بیام فروم امروز قصد جبران دارم
    1- وزارت بهداشت اگه الان سوال كنيد ميبينيد ميگن به چين بريد تا هند و روسيه و اوكراين ...

وزارت بهداشت هرگز چنین حرفی نمیزد .حداقل وزارت بهداشت ایران نمیزند ! شاید وزارت بهداشت بوتان یا سری لانکا این توصیه را بکند (چراکه سطح چین شاید بهتر از این دو باشد) اما وزارت بهداشت ایران در صورت پرسش تنها به این اشاره میکند که بهتر است ایران بمانید اما در صورت خروج به کشور های سطح بالا یا حداقل مورد تایید بروید. هیچ کسی در انجا چین را نسبت به هند توصیه نمیکند عزیزم .

2-
    دوستاني من داشتم فارغ التحصيل شدن از MBBS همين پارسال و امتحان دادن به كشورشون برگشتن كه همون انگليس بود و از امريكا هم بودن الان دارن كار هم ميكنن تو كشورشون، لطفا دوستان در مورد چيزي كه اطلاعات دارن نظر بدن

بنده اطلاع دارم در این زمینه پس نظر میدهم با اجازه شما که رییس حکومت چین هستی البته

ببیینید دوره MBBS همان "دکتر" ایرانی خودمان است درست! اما برای تایید در بسیاری از کشورا از جمله دقیقا همان انگلستانی که اشاره کردید ، نیاز به دوره دو ساله فوندیشن پروگرم است که در بعضی کشور ها شامل هزینه ها سنگین جانبی و شهریه هستند. پس تفاوت این MD با مدرک MBBS طی دو سال از عمر خود در بهترین دوران جوانی میباشد که باید متحمل شهریه های سنگین کشور سوم هم بشوید. البته ایران MD و MBBS را یک جور بررسی میکند و اگر قصد کسی ایران است "از این لحاظ" مسکلی ندارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Jasmineiii نمایش پست ها
    هنوز که به اونجا نرسیدم !من ازهمون اول هم علاقه به کار تحقیقات داشتم!دوست دارم راهی که استادام رفتن رو برم!!!بکسی ربطی نداره کی میخواد بعدش چیکار کنه!!!!خیلیا هم پزشکی میخونن و بعدش Public health میخونن!!!این واقعا توهین بزرگی بود به خیلی از اعضای این فروم!!!مگه Phd گرفتن آسونه.واسه پذیرش اونم از ی دانشگاه خوب و رشته ی خوب باید کلی تجربه ی آزمایشگاهی و ریسرچ و معدل عالی ...GRE و هزارتا چیز دیگه داشته باشی!واسه رشته هایی مثل Neuroscience پزشکی خیلی بهتر و کمک کننده تر از رشته های علوم پایه هست!
    کلن دوستان چینی در بزرگنمایی استاد هستند !

من ازهمون اول هم علاقه به کار تحقیقات داشتم!دوست دارم راهی که استادام رفتن رو برم!!!...

اگر قصدتون این بود خب تا مستر رو ایران مجانی میخوندین و برای دکترای ریسرچ میرفتین . چرا متحمل این همه هزینه های چند ده هزار دلاره میشید؟؟!!

مگه Phd گرفتن آسونه.واسه پذیرش اونم از ی دانشگاه خوب و رشته ی خوب باید کلی تجربه ی آزمایشگاهی و ریسرچ و معدل عالی ...GRE و هزارتا چیز دیگه داشته باشی!

بله اسونه . من با مدرک پزشکی معدل متوسط بدون تجربه ازمایشگاهی بدون مقاله (یکی داشتم اما ارزش بالایی نداشت و یک مقاله ساده در ژورنال داخلی بود) و بدون gre صرفا با امتحات ایلتس اورال هفت ( نه همه اسکیل ها هفت حتی !) به راحتی پذیرش گرفتم. اصولا این جور رشته ها بازار کار خوبی ندارند هدر دادن عمر هستند .

!واسه رشته هایی مثل Neuroscience پزشکی خیلی بهتر و کمک کننده تر از رشته های علوم پایه هست!
    نوروساینس فعلا کاربرد و درامد چندانی ندارد با لیسانس هنر لیسانس طراحی حتی میشود وارد این رشته شدو نیازی به هزینه فراوان رشته پزشکی چین!!! نیست. این رشته خواهان چندانی ندارد .

پ . ن : شاد باشید

اساتید محترم، کی گفته از سال 2015 وزارت بهداشت چین رو قبول نداره؟ پس این لیست جدید که دادن و چین هم توشه چیه؟ چرا بعضی دوستان گمراه می کنن ملت رو؟

سلام
    این نظر شخصی منه
    چین=شلوغی و آلودگی هوا،عدم وجود غذاهای مناسب،زبان سخت و پیچیده،اساتید رشوه بگیر با سطح زبان انگلیسی پایین.
    شاید روسیه و مخصوصا اوکراین گزینه نسبتا مناسب تری به چین باشن.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)