صفحه 28 از 42 نخستنخست ... 181920212223242526272829303132333435363738 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 411

موضوع: پزشکی در چین

پیش فرض پاسخ : پزشکی در چین

نقل قول نوشته اصلی توسط doctocanada نمایش پست ها
    اول در مورد دندان بگم ، دندان پزشکی رشته پیچیده ای نیست اگر هم به فرض چین بخوانید و کلا هیچی هم یاد نگیرید یکی دو سال بیاید ایران دوره ببینید راه میفتید تا حدی که کار کنید.
    ببینیدمنقصد راهنمایی برای تعیین سرنوشت زندگیتون رو ندارم اصلا اما دلیل اینکه میخاید با این سن از اول رشته ای رو شروع کنید که سالها طول میکشه ثمرش رو ببینید چی هست؟ ایلتس عالی دارید احتمالا مستر هم دارید . ایا دوست دارید ایران زندگی کنید کلا ؟ در ایران به دلیل فقر درامدی دیگر رشته ها این قدر پزشکی بزرگ شده اما درامدش رو به دلار حساب کنید زیاد نیست. دندان الان تازه کار ها خیلی در بیارن 15 تومنه به عبارتی 3000 دلار! این خیلی بود که گفتم اکثرا کمتر در میارن و باید سالها کار کنید تا درامدتون نهایتا دوبرابر این بشود. عمومی هم اگر مانند یک روبات که نه خواب داره نه غذا کار کنید 20 تومن . روزی 15 ساعت کار.!! اما در حالت معمولی 10-15 در میارند. اینم میشه 2500-300 دلار. سختی کار پزشکی و اینکه سالها باید درس بخونید و مدرک تایید کنید که بماند!!!
    با این نمره خوبی که دارید در ایلتس چرا برای دکترا رشته خودتون اقدام نمیکنید در کشور دیگری؟ هر رشته ای باشید در کم ترین حالت همین درامد 3000دلار رو دارید که در طول زمان بیشتر میشود با کیفیت زندگی هزاران برابر بهتر از ایران و سختی تحصیل و کار کمتر از پزشکی.

این رو همه بدوند که این افسانه های حقوق و درامد 150 میلیون در ماه فقط از ایرانی جماعت بر میاد . شاید دو نفر از افراد نزدیک چهره های دولتی این درامد را به ناحق داشته باشند اما درامد ها همین اندازه است که گفتم. همون طور که میبینید در همین فروم اکثر پزشک ها قصد مهاجرت دارند اگر پزشک عمومی 30تومان انطور که مردم میگن درامد داشت ایا فکر مهاجرت بود؟؟!!؟؟!
    متاسفانه من تا دیپلم بیشتر درس نخواندم، البته یه 2 سالی روانشناسی خواندم ولی به نظرم خیلی بی معنی بود و ولش کردم.
    من دغدغه درامد زیاد ندارم. خدارو شکر از لحاظ مالی به اندازه خواسته هام تامینم. فقط می خوام یا دندان یا پزشکی رو به خاطر تضمین آینده بخوانم و البته علاقه هم دارم به این رشته ها. از طرفی هم اصلا آدمی نیستم بخوام به استخدام جایی یا کار برای کسی فکر کنم.
    با این صحبت ها میشه گفت دندانپزشکی انتخاب مناسب تری باشه برای من.
    کدام کشور هارو شما پیشنهاد می کنید؟
    راستی برای دندانپزشکی هم می شه انتقالی گرفت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط odiwxe2 نمایش پست ها
    متاسفانه من تا دیپلم بیشتر درس نخواندم، البته یه 2 سالی روانشناسی خواندم ولی به نظرم خیلی بی معنی بود و ولش کردم.
    من دغدغه درامد زیاد ندارم. خدارو شکر از لحاظ مالی به اندازه خواسته هام تامینم. فقط می خوام یا دندان یا پزشکی رو به خاطر تضمین آینده بخوانم و البته علاقه هم دارم به این رشته ها. از طرفی هم اصلا آدمی نیستم بخوام به استخدام جایی یا کار برای کسی فکر کنم.
    با این صحبت ها میشه گفت دندانپزشکی انتخاب مناسب تری باشه برای من.
    کدام کشور هارو شما پیشنهاد می کنید؟
    راستی برای دندانپزشکی هم می شه انتقالی گرفت؟
    اگر قصدتو ایران امدنه و ندادن کنکور همین مدرک دندان چین مناسبه چون کشوراهای خوب دنیار برای این رشته ها کنکور دارند. فقط حتما حتما چک کنید 80درصد مطابقت داشته باشد چیزی که من فکر میکنم این هست که احتمالا دروس چین با ایران مطابقت 80 درصدی ندارند . چون مدرکتون رو میگیرند 6 ماه بررسی میکنند اگر مطابقت نکنه اجازه ورود به مراحل تایید مدرک رو نمیدهند.. حتما حتما چک کنید.
    خب اگر علاقه است و زیاد مدت زمانش مهم نیست دندان گزینه خوبی هست . 5 ساله مدرک میگیرید 2-3 سال هم ایران تایید کنید یک سالی هم باید با یک دندان پزشک ایرانی کار کنید تا یاد بگیرید.8 ساله اماده به کار هستید.
    انتقالی برخلاف چیزی که بالا گفتند چون خودم از نزدیک دیدم امکانش نزدیک به 10درصد است فکر انتقالی نباشید . هیچ واحدی هم در صورت انتقالی قبول نمیکنند باید از سال اول روز اول شروع کنید یعنی 3 سال تحصیل هیچ. جایی که میرید باید مدرکتون رو بموید و بگیرید .

Junior Member

انتقالي بعد دو سال هم امكان پذير ، و انتقالي و پذيرش واسه پزشكي به مراتب اسونتر هست، دندون خيلي ريسكش بيشتر هست ، وزارت هم گفت كساني كه دندون خوندن تعدادشون بسيار بيشتر و همينطور انتقالي گرفتن براش سختر كه قضيه رو يكم سخت مي كنه ، كسي اگه خبر داره درسا مطابقت ٨٠ درصدي داره واسه دندون اينجا لطف كنه بگه

Banned

سلام
    چین دکترای داروسازی شش ساله به زبان انگلیسی نداره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehast96 نمایش پست ها
    سلام
    چین دکترای داروسازی شش ساله به زبان انگلیسی نداره؟
    نه متاسفانه

اگر قصدتو ایران امدنه و ندادن کنکور همین مدرک دندان چین مناسبه چون کشوراهای خوب دنیار برای این رشته ها کنکور دارند. فقط حتما حتما چک کنید 80درصد مطابقت داشته باشد چیزی که من فکر میکنم این هست که احتمالا دروس چین با ایران مطابقت 80 درصدی ندارند . چون مدرکتون رو میگیرند 6 ماه بررسی میکنند اگر مطابقت نکنه اجازه ورود به مراحل تایید مدرک رو نمیدهند.. حتما حتما چک کنید.
    خب اگر علاقه است و زیاد مدت زمانش مهم نیست دندان گزینه خوبی هست . 5 ساله مدرک میگیرید 2-3 سال هم ایران تایید کنید یک سالی هم باید با یک دندان پزشک ایرانی کار کنید تا یاد بگیرید.8 ساله اماده به کار هستید.
    انتقالی برخلاف چیزی که بالا گفتند چون خودم از نزدیک دیدم امکانش نزدیک به 10درصد است فکر انتقالی نباشید . هیچ واحدی هم در صورت انتقالی قبول نمیکنند باید از سال اول روز اول شروع کنید یعنی 3 سال تحصیل هیچ. جایی که میرید باید مدرکتون رو بموید و بگیرید .
    درسته، سه تا سوال:
    1- اگه بخوام همین پزشکی عمومی چین که قبول شدم رو برم ولی بعد از 2 سال انتقالی بگیرم چه؟ شرایط بهتر می شه نسبت به اینکه کامل اونجا مدرک بگیرم؟
    2- اگه من همین عمومی رو از همین چین بگیرم و برم تخصص یا بالاتر رو از کشور دیگه ای (که مورد تایید هم هست) بگیرم و بعد برگردم شرایط چطور می شه؟
    3- راجب کشور روسیه، کیفیت اونجا چطوره برای هم پزشکی و هم دندانپزشکی؟

درسته، سه تا سوال:
    1- اگه بخوام همین پزشکی عمومی چین که قبول شدم رو برم ولی بعد از 2 سال انتقالی بگیرم چه؟ شرایط بهتر می شه نسبت به اینکه کامل اونجا مدرک بگیرم؟
    2- اگه من همین عمومی رو از همین چین بگیرم و برم تخصص یا بالاتر رو از کشور دیگه ای (که مورد تایید هم هست) بگیرم و بعد برگردم شرایط چطور می شه؟
    3- راجب کشور روسیه، کیفیت اونجا چطوره برای هم پزشکی و هم دندانپزشکی؟
    1-ببینیید این دوستمون که از انتقالی میگه زیاد اشنا نیست با فرایندش شما حدود 10درصد احتمال انتقالی دارید. اگرم موافقت کنن باید بشینید سال اول اینارو در نظر ببگیرید عمر نوح نداریم ما 15 سال بخواین پزشکی عمومی بخونید! اما قاعدتا اگر بیاید ایران خودتون تلاش کنید بله پزشک موفقی میشید.

2-تخصص رو راحت یا بهتر بگم اصلا تایید نمیکنن خودم یک ساله دنبالشم. حتی اگر اروپا خونده باشید. مگر امریکا بخانید

3- زیاد اون هم خوب نیست اما احتمالا اگه به روسی بخونید از چین بهتره وگرنه هردوی این ها کمونیستی هستند و بودن و انگلیسی در حد ایلتس 4 هم نمیدانند! روس ها می ایند و عمل های تقریبا ساده رو اروپا انجام میدن و میگن این عمل کشور ما انجام نمیشه. کلا کشوری که بدون کنکوز سفت و سخت پذیرش بده سطح بالایی نداره.

1-ببینیید این دوستمون که از انتقالی میگه زیاد اشنا نیست با فرایندش شما حدود 10درصد احتمال انتقالی دارید. اگرم موافقت کنن باید بشینید سال اول اینارو در نظر ببگیرید عمر نوح نداریم ما 15 سال بخواین پزشکی عمومی بخونید! اما قاعدتا اگر بیاید ایران خودتون تلاش کنید بله پزشک موفقی میشید.

2-تخصص رو راحت یا بهتر بگم اصلا تایید نمیکنن خودم یک ساله دنبالشم. حتی اگر اروپا خونده باشید. مگر امریکا بخانید

3- زیاد اون هم خوب نیست اما احتمالا اگه به روسی بخونید از چین بهتره وگرنه هردوی این ها کمونیستی هستند و بودن و انگلیسی در حد ایلتس 4 هم نمیدانند! روس ها می ایند و عمل های تقریبا ساده رو اروپا انجام میدن و میگن این عمل کشور ما انجام نمیشه. کلا کشوری که بدون کنکوز سفت و سخت پذیرش بده سطح بالایی نداره.
    پس قاعدتا هیچ جا نریم راحت تریم!
    درمورد کشورهایی مثل مجارستان، اسلواکی، جمهوری چک، لیتوانی و ایتالیا که آزمون ورودی دارن چطور؟ تمام صحبت های شما در رابطه با انتقالی و تایید مدارک همونطوره یا تفاوت دارن اینا؟

پس قاعدتا هیچ جا نریم راحت تریم!
    درمورد کشورهایی مثل مجارستان، اسلواکی، جمهوری چک، لیتوانی و ایتالیا که آزمون ورودی دارن چطور؟ تمام صحبت های شما در رابطه با انتقالی و تایید مدارک همونطوره یا تفاوت دارن اینا؟
    . راستش حرفتون تا حدودی درسته مدرک پزشکی این کشورا مثل مدرکای مهندسی ایران هست که چند میلیون مهندس بی سواد بیکار داریم!
    اگه هزینه شو میتونید بدین و دوست دارید اروپا بمونید این کشورها همه عالین چون با داشتن مدرک این ها میتونین با دونستن سویدی یا هر زبانی به راحتی انجا پزشک باشید .

. راستش حرفتون تا حدودی درسته مدرک پزشکی این کشورا مثل مدرکای مهندسی ایران هست که چند میلیون مهندس بی سواد بیکار داریم!
    اگه هزینه شو میتونید بدین و دوست دارید اروپا بمونید این کشورها همه عالین چون با داشتن مدرک این ها میتونین با دونستن سویدی یا هر زبانی به راحتی انجا پزشک باشید .
    درست میگید!
    خب این درمورد اروپا ماندن. اگه بخوام از این کشورایی که آزمون ورودی هم دارن انتقالی بگیرم بعد 2 سال یا اینکه بعد از اتمام تحصیلات برگردم بازم همون مشکلات کشور های بدون آزمون پابرجاس؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)