صفحه 29 از 42 نخستنخست ... 192021222324252627282930313233343536373839 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 411

موضوع: پزشکی در چین

پیش فرض پاسخ : پزشکی در چین

نقل قول نوشته اصلی توسط odiwxe2 نمایش پست ها
    درست میگید!
    خب این درمورد اروپا ماندن. اگه بخوام از این کشورایی که آزمون ورودی هم دارن انتقالی بگیرم بعد 2 سال یا اینکه بعد از اتمام تحصیلات برگردم بازم همون مشکلات کشور های بدون آزمون پابرجاس؟
    برای انتقالی بله چون جا ندارن حتی برای خودشون . انتقالی بیشتر پارتی بازیه. اما اگه دانشگاه خوبی باشید و سطح علمیتون بالا باشه میتونید راحت علوم پایه و پره انترنی رو پاس کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط doctocanada نمایش پست ها
    برای انتقالی بله چون جا ندارن حتی برای خودشون . انتقالی بیشتر پارتی بازیه. اما اگه دانشگاه خوبی باشید و سطح علمیتون بالا باشه میتونید راحت علوم پایه و پره انترنی رو پاس کنید.
    درسته. یه سوال. این 80 درصد تطبیقی که برای برنامه درسی باید باشه رو چطور می شه چک کرد؟ باید برنامه درسی کامل دانشگاه خارجی که می خوام برم رو با یکی از دانشگاه های ایران مقایسه کنم؟ با برنامه درسی کدام دانشگاه ایرانی مقایسه کنم برای رشته های پزشکی و داروسازی؟

درسته. یه سوال. این 80 درصد تطبیقی که برای برنامه درسی باید باشه رو چطور می شه چک کرد؟ باید برنامه درسی کامل دانشگاه خارجی که می خوام برم رو با یکی از دانشگاه های ایران مقایسه کنم؟ با برنامه درسی کدام دانشگاه ایرانی مقایسه کنم برای رشته های پزشکی و داروسازی؟
    لیستدروس رو خصوصی کنید یا همین جا بنویسید تا بهتون بگم با ایران تطابق داره یا نه

لیستدروس رو خصوصی کنید یا همین جا بنویسید تا بهتون بگم با ایران تطابق داره یا نه
    سلام، لیست دروس رو از این لینک بگیرید.
    http://mbbs.cucas.edu.cn//h000/h12/a...3141141410.doc

Banned

1-ببینیید این دوستمون که از انتقالی میگه زیاد اشنا نیست با فرایندش شما حدود 10درصد احتمال انتقالی دارید. اگرم موافقت کنن باید بشینید سال اول اینارو در نظر ببگیرید عمر نوح نداریم ما 15 سال بخواین پزشکی عمومی بخونید! اما قاعدتا اگر بیاید ایران خودتون تلاش کنید بله پزشک موفقی میشید.

2-تخصص رو راحت یا بهتر بگم اصلا تایید نمیکنن خودم یک ساله دنبالشم. حتی اگر اروپا خونده باشید. مگر امریکا بخانید

3- زیاد اون هم خوب نیست اما احتمالا اگه به روسی بخونید از چین بهتره وگرنه هردوی این ها کمونیستی هستند و بودن و انگلیسی در حد ایلتس 4 هم نمیدانند! روس ها می ایند و عمل های تقریبا ساده رو اروپا انجام میدن و میگن این عمل کشور ما انجام نمیشه. کلا کشوری که بدون کنکوز سفت و سخت پذیرش بده سطح بالایی نداره.
    2. تخصص مثل عمومی شرایط خودش رو داره قبول کردن نکردنش از همین اول مشخصه ربطی به اروپا آمریکا نداره. میتونید در هر کشوری مورد تایید بود و آزمونهاشو قبول شدید و .. بخونید.
    3 . در مورد روسیه و چین هم نظرتون در همسان پنداریشون غلطه. چین کاملا کمونیسم ملموسه! رسانه ها **********ند. و خیلی ساختارهای نظارتی دیگه. روسیه تنها چیزی که رنگ و بویی نداره کمونیسمه. در مورد زبان انگلیسی بازهم نظرتون غلطه. در دانشگاهای مثل سچنوا و لومونسف استادی کاملا مسلط به انگلیسی هستند لومونسف استاد امریکایی هم و دانشجوهای زیادی از اروپای غربی و امریکا داره. در مورد عمل ها هم بازهم اشتباه میکنید. در زمینه چشم پزشکی بسیاری رو دیدم به روسیه اومدن هم برای قیمت کمتر هم خدمات خوبشون در چشم پزشکی مخصوصا مرکز تخصص فیدروف!
    در زمینه اورولوژی یک مرکز اروپایی در مسکو داره به همین نام مرکز اروپایی اورولوژی رزومه و کیفیت کار افرادی که اونجا کار میکنند رو احتمالا آگاهی ندارید.
    + مشکل روسیه علم پزشکی نیست. زبان روسیه و عدم توان تسلط بر این زبان در مدت یکی دو سال هست که باعث میشه کا سخت بشه نه اینکه پزشکانش انگلیسی آیلتس 4 باشند یا ضعیف باشه. نقد ها من در مورد روسی خواندن هست که مکافات داره و انگلیسی در دانشگاه بدرد نخور رودن نه جای درست حسابی!
    همین امسال کلی بچه های دانشگاه یودوکیموا یا همان سماشکوی سابق موفق به گذراندن اناتومی نشدند و به خاطر همین یک درس! بله دقیقا به خاطر نگذروندن همین یک درس اخراج دارند میشن. این سیستمهای درسها رو قسطی بردار برو سال بعد پاس کن و این حرفها رو هم برخلاف چین نداریم پاس نکردی حتی یک درس! اخراجی والسلام.
    البته من تعصبی رو هیچ کجا ندارم ولی این نظرات که نوشتید در باره روسیه اشتباه بود. اما بازم میگم روسیه نیاد کسی بره جای انگلیسی زبان با جامعه انگلیسی زبان.

نقل قول نوشته اصلی توسط prometheusss نمایش پست ها
    2. تخصص مثل عمومی شرایط خودش رو داره قبول کردن نکردنش از همین اول مشخصه ربطی به اروپا آمریکا نداره. میتونید در هر کشوری مورد تایید بود و آزمونهاشو قبول شدید و .. بخونید.
    3 . در مورد روسیه و چین هم نظرتون در همسان پنداریشون غلطه. چین کاملا کمونیسم ملموسه! رسانه ها **********ند. و خیلی ساختارهای نظارتی دیگه. روسیه تنها چیزی که رنگ و بویی نداره کمونیسمه. در مورد زبان انگلیسی بازهم نظرتون غلطه. در دانشگاهای مثل سچنوا و لومونسف استادی کاملا مسلط به انگلیسی هستند لومونسف استاد امریکایی هم و دانشجوهای زیادی از اروپای غربی و امریکا داره. در مورد عمل ها هم بازهم اشتباه میکنید. در زمینه چشم پزشکی بسیاری رو دیدم به روسیه اومدن هم برای قیمت کمتر هم خدمات خوبشون در چشم پزشکی مخصوصا مرکز تخصص فیدروف!
    در زمینه اورولوژی یک مرکز اروپایی در مسکو داره به همین نام مرکز اروپایی اورولوژی رزومه و کیفیت کار افرادی که اونجا کار میکنند رو احتمالا آگاهی ندارید.
    + مشکل روسیه علم پزشکی نیست. زبان روسیه و عدم توان تسلط بر این زبان در مدت یکی دو سال هست که باعث میشه کا سخت بشه نه اینکه پزشکانش انگلیسی آیلتس 4 باشند یا ضعیف باشه. نقد ها من در مورد روسی خواندن هست که مکافات داره و انگلیسی در دانشگاه بدرد نخور رودن نه جای درست حسابی!
    همین امسال کلی بچه های دانشگاه یودوکیموا یا همان سماشکوی سابق موفق به گذراندن اناتومی نشدند و به خاطر همین یک درس! بله دقیقا به خاطر نگذروندن همین یک درس اخراج دارند میشن. این سیستمهای درسها رو قسطی بردار برو سال بعد پاس کن و این حرفها رو هم برخلاف چین نداریم پاس نکردی حتی یک درس! اخراجی والسلام.
    البته من تعصبی رو هیچ کجا ندارم ولی این نظرات که نوشتید در باره روسیه اشتباه بود. اما بازم میگم روسیه نیاد کسی بره جای انگلیسی زبان با جامعه انگلیسی زبان.
    سلام

2- (یک نداریم ( تخصص رو اذیت میکنن تایید کردنشو هیچ بیمارستانی شما رو فوری نمیگیره برای تکمیلی میگن 2 تا 4 سال باید صبر کنی .برای فارغ التحصیلان خار ج پاس کردن امتحان برد لازمه دیگه خودتون بخونید چه قدر سخته

3 اول ش هم گفتم "احتمالا ". چون اطلاعا ت زیادی ندارم درباره سطح شوروی سابق اما قطعا سطح بالایی نداره این رو خودم به عینه دیدم بیمارانشون برای عمل های جراحی اروپا امدند چون گفتند روسیه این عمل رو انجام نمیدادند . مرکز چشم پزشکی فیدروف هم سایتشو دیدم خیلی داغون بود اطلاعات زیادی هم ازش به انگلیسی موجود نیست. خیلی کشورهای دنیا ازجمله کل اروپا ملت بیمه هستن نیاز ندارن هزینه ای بابت عملشون بپردازن حتی در کشور خودشون فکر کنم منظورتون افرادی هستن که از جمهوری های سابق شوروی مثل اذربایجان و . . . میان اونجا برای درمان که طبیعیه کاملا.

سلام، لیست دروس رو از این لینک بگیرید.
    http://mbbs.cucas.edu.cn//h000/h12/a...3141141410.doc
    سلام
    کلی بگم 3 سال اخر که پرکتیکال هست تقریبا با ایران شبیهه . تقریبا ، نه کاملا. اما سه سال اولش واقعا فاجعست . فاجعه که میگم باید سر خودتونو از این درسا بکوبونید تو دیوار . ویژوال بیسیک اخه برای پزشکی!!!!!!!!!! اگه هدفتون واقعا چین هست برید بپرسید از وزارت بعداشت که ایا با این برنامه اموزشی تاییده مدرک من بعدا یا نه . یه روز وقت بزارید حتما برید بهر از اینه بعد شش سال بیاید بگن شرمنده ایم.
    نتیجتا من فکر نمیکنم تایید کنند برنامه درسی این دانشگاه رو اما شما باز هم بپرسید.

Banned

سلام

2- (یک نداریم ( تخصص رو اذیت میکنن تایید کردنشو هیچ بیمارستانی شما رو فوری نمیگیره برای تکمیلی میگن 2 تا 4 سال باید صبر کنی .برای فارغ التحصیلان خار ج پاس کردن امتحان برد لازمه دیگه خودتون بخونید چه قدر سخته

3 اول ش هم گفتم "احتمالا ". چون اطلاعا ت زیادی ندارم درباره سطح شوروی سابق اما قطعا سطح بالایی نداره این رو خودم به عینه دیدم بیمارانشون برای عمل های جراحی اروپا امدند چون گفتند روسیه این عمل رو انجام نمیدادند . مرکز چشم پزشکی فیدروف هم سایتشو دیدم خیلی داغون بود اطلاعات زیادی هم ازش به انگلیسی موجود نیست. خیلی کشورهای دنیا ازجمله کل اروپا ملت بیمه هستن نیاز ندارن هزینه ای بابت عملشون بپردازن حتی در کشور خودشون فکر کنم منظورتون افرادی هستن که از جمهوری های سابق شوروی مثل اذربایجان و . . . میان اونجا برای درمان که طبیعیه کاملا.
    سلام
    البته روسیه اروپاست اگر اشتباه نکنم. همونطور که لیتوانی جزو اروپاست )
    نه از آلمان دیدم اومدن فیدروف . این یک مورد خوبن بد نیستن. و البته بازم میگم علم پزشکیشوم قویه اصلا تفاوتی نداره قفکر کنید الان توی آلمان چه خبره که پزشک روس اون کارو نکنه. مشکل خود ما هستیم و زبان روسی. روسیه یک ابر قدرت جهانیه دکتر تکنولوژی های های تک فوق العاده ای در اکثر زمینه ها داره از روی باد هوا با آمریکا رقابت نمیکنه بحث اینکه این ها رو به غیر روسها آموزش نمیده رشتشم فرقی نداره چه پزشکی چه مهندسی.
    البته بنده ارادتی به روسیه ندارم و در صدد هجرت هستم که خداوند فرمود اگر کار بر شما سخت گشت چرا هجرت نکردید؟

Banned

این تطبیق 80 درصدی کار دست خیلیا مبده ببینید کی گفتم!
    این وزارت بهداشت یک لیست داده بعد 200 تا مصوبه! یکی هم همین تطبیق 80 درصدی هست که اصلا کسی تا اکاهتون نکنه خودشون بهتون نمیگن . یکبار خانم فغانی به من گفت ما لیست میدیم ! ولی تطبیق به عهده خود متقاضیه! کار ما نیست!

Banned

وارد که شدم، ایشالا سپتامبر اونجام. البته من آیین نامه ارزشیابی رو کامل خواندم و با توجه به اینکه دانشگاهی که می خوام برم مورد تایید هستش هیچ مشکلی درمورد چین نبود. فقط بحث همون طول دوره و محتوای درسی و ۸۰٪ تطبیق هستش که اون هم با توجه به آیین نامه می شه کم و کسری ها رو تو واحدهای بین الملل گذراند. بعد از اون هم باید آزمون ملی داد و دوره کارورزی و این چیز هارو گذراند (البته بجز برای کسانی که آزمون دین و زندگی رو بگذرانند!).
    ولی راجع به روسیه و بلوک شرق اوضاع سخت تر هستش چون بجز همه اینها شرط معدل دیپلم و پیش و میانگین اونها هم هستش.
    از دید شخص من دیار پاندای کنگ فو کار بهترین و مورد اطمینان ترین مقصد برای ورود بدون آزمون هستش. سطح خوبیم دارن دانشگاهاش.
    البته یه منطق شخصی هم دارم. من تا حالاش که ۲۶ سالمه هیچ ق.ل.ط.ی نکردم تو این دنیا، مطمئنا بعد اینشم اگه این چین رو نرم کاری نخواهم کرد. پس رفتن به نفع شخص منه. ۳۶ یا ۳۷ سالگی هم بشم پزشک عمومی باز به نفع خودم و جامعه بشریه.
    البته اینکه به این راحتی در مورد این آزمون صحبت میکنید نشون میده کلا 1 صفحه راجع بهش اطلاعی ندارید. طیف گسترده ای از داوطلبان این آزمون موفق به گذروندنش نمیشن. اینها افرادی هستند که در کشور خودشون در دانشگاهها با آزمون ورودی مشکل! پزشکی خوندند و طبیعتا شرایط اون افراد با شما کاملا متفاوته. کم و کسری رو هم نمیشه در هیچ! کجا گزوند کی چنین چیزی به شما گفته؟
    خود وزارت بهداشت اتفاقا روی این موضوع تاکید داره که امکان گذروندن دوره تکمیلی وجود نداره و دانشگاهی این دوره رو برگذار نمیکنه! من نمیدونم چرا هر چیزی به ذهنتون میرسه رو درست فرض میکنید. از نظر سنی مشکلی نیست این همه ادم تازه 35-6 سالگی درس شروع میکنند. و این حرفها در مورد سن و محدودیت بیهوده هست و قابل اعتنا نیست هرکسی گفت بخندید و رد بشید ارزش جواب دادن هم نداره. کلا پزشکی رو میتونید در کشورهای درست حسابی همین 4-5 ساله بخونید همین فیلیپین سیستمش مثل آمریکاست و کورس اصلی اش 4 ساله با هر لیسانسی هم میتونید 4 سال اول یا حداقل 3 سالش رو معاف بشید دقیقا مثل همون آمریکا که برو لیسانس تاریخ! بگیر اصلا مهم نیست مهم داشتن یک لیسانسه پس میبینی خلی ها توی همین 23-6 سالگی و حتی من تا 35 هم دیدم وارد این رشته میشن. این قید و بندهای ذهنی بی معنی و بی منطقه خودت باید تصمیم بگیری میخوای توی هرسنی چکار بکنی. طرف توی 18 سالگی شروع کرده الان 55 سالشه عمومیه! آدمم توی 35 سالگی شروع کرده الان 47 سالشه رزیدنت در آمریکاست .

++ فقط من در مورد پزشکی این نکته رو بگم
    امکان مهاجرت به کشور درست حسابی و "پزشک" شدن نه ریسرچر و راننده تاکسی و پیتزا دلیوری و ..... بسیار پایینه و سخت . یکی از دوستان من با رتبه یک رقمی کنکور ایران بعد از گذروندن تخصص در امریکا و مشکلات بعدیش الان نشسته سیاستگذاری و نمیدونم کامپیوتر پی میخونه. که نره بیرون
    پزشکی احتمال ماندگاری شما در جهان سوم(چین.روسیه.ایران.و.....) رو تا حد زیادی بالا میبره.
    پزشک عمومی هم که ......
    یه جایی گفتی روانشناسی میخوندی یا میخونی. من به نظرم با همون روانشناسی برو یک کشور دست حسابی مثل کانادا یا بعدها راه زیارت باز بشه آمریکا یا انگلستان ولی آینده خودت و بپه های آیندت رو بساز نه اینکه ایران جحبس کنی خودتو با پزشکی
    حالا هرطور خودت صلاح میدونی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)