صفحه 32 از 42 نخستنخست ... 2223242526272829303132333435363738394041 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 411

موضوع: پزشکی در چین

پیش فرض پاسخ : پزشکی در چین

نقل قول نوشته اصلی توسط doctocanada نمایش پست ها
    بله . هر چند همه کشورهای اروپایی یکسان نیستن و همه هم برای کار پزشکی به درد بخور نیستن اما در اکثر کشورهای اروپایی دیگه نیاز به تایید مدرک ندارید و فقط باید زبان اون کشور رو بدونید و تمام.
    در یک کلام امریکا کانادا رو از سرتون خارج کنید هزینه زیاد زحمت زیاد وقت زیاادی باید براش گذاشته بشه اخرش تخصص داغون بهتون میدن با حقوق 8هزار تایی نهایتا.
    درسته. با 8 هزار نمیشه تو کانادا یه زندگی معمولی به بالا داشت؟
    پس با این اوصاف می ارزه آدم تلاش کنه آزمون ایتالیا رو قبول شه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ara3800 نمایش پست ها
    دوست گرامي من همه اين ٢٠ صفحه را خواندم اما در مورد مقايسه منطقي اين دو كشور چيزي نديدم . مي خواستم ببينم كسي هست كه هر دو كشور را بررسي كرده باشه و به جمع بندي كلي رسيده باشه يا خير...
    سلام.
    من خودم الان از چین برای پزشکی پذیرش گرفتم و اگه بخوام برم چند ماه دیگه باید برم.
    بررسی های من این رو میگن که از لحاظ ارزشیابی و این چیزا شاید چین بهتر باشه. با توجه به اینکه اگه آیین نامه ارزشیابی رو بخوانید برای روسیه و کشورهای بلوک شرق شرط معدل دیپلم و پیش گذاشتن که چون شما معدل 15 بود فکر می کنم گیر بدن چون گفته باید میانگینشان بالاتر از 16 باشه و هرکدام جدا هم 16 به بالا باشن.
    ولی کلا از دید من فکر نمیکنم هیچکدام مناسب باشن. خود من به این نتیجه رسیدم که برای آزمون ایتالیا بخوانم و تلاش کنم به نفعه.

نقل قول نوشته اصلی توسط odiwxe2 نمایش پست ها
    درسته. با 8 هزار نمیشه تو کانادا یه زندگی معمولی به بالا داشت؟
    پس با این اوصاف می ارزه آدم تلاش کنه آزمون ایتالیا رو قبول شه.
    8هزار که گفتم برای امریکا بود که بازم شاهانه میشه زندگی کرد .اما میانگین حقوق پزشک اونجا 20 هزارتاست. مشکل اصلیش اینه که تلاشی که برای اونجا میکنید اگر برای ایران کنید تخصص قبول میشید و درامد ببیشتری دارید و تخصص بهتری. اونجا باید سالها مناطق محرئم کار کنید تخصص خوبی هم نمیگیرید زحمت ورود بهشم خیییییییییییییلییی زیاده و شانسم به مقدار زیادی دخیله.

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

البته با $۸،۰۰۰ در آمریکا شاهانه که نمی‌شه زندگی‌ کرد مگر برید یک شهر کوچک یا دور افتاده ولی‌ زندگی‌ متوسط رو‌به پایین یا متوسط رو به بالا می‌شه بستگی به اینکه کجا باشید (در شهر‌های بزرگ).

من دو دوست چینی‌ دارم که اتفاقاً الان در روند USMLE هستن. یکیشون چند هفته پیش مرحله اول رو قبول شد، و دومی‌ تاحالا دو بار امتحان داده ولی‌ ردّ شده و الان داره می‌خونه برای بار سوم. هردو هم در چین پزشکی‌ خوندن (اگرچه یکیشون تایوانیه اصلا) اگر سوال خاصی‌ داشته باشید ازشون می‌تونم بپرسم.

نقل قول نوشته اصلی توسط jd13 نمایش پست ها
    البته با $۸،۰۰۰ در آمریکا شاهانه که نمی‌شه زندگی‌ کرد مگر برید یک شهر کوچک یا دور افتاده ولی‌ زندگی‌ متوسط رو‌به پایین یا متوسط رو به بالا می‌شه بستگی به اینکه کجا باشید (در شهر‌های بزرگ).

من دو دوست چینی‌ دارم که اتفاقاً الان در روند USMLE هستن. یکیشون چند هفته پیش مرحله اول رو قبول شد، و دومی‌ تاحالا دو بار امتحان داده ولی‌ ردّ شده و الان داره می‌خونه برای بار سوم. هردو هم در چین پزشکی‌ خوندن (اگرچه یکیشون تایوانیه اصلا) اگر سوال خاصی‌ داشته باشید ازشون می‌تونم بپرسم.
    میانگین درامد امریکاییها 50 000 دلار هست در امریکا . 8000 تا یعنی خیلیییی بالاتر از سطح متوسط امزیکا . البته من شاهانه رو اغراق کردم البته درسته اما زندگی خوب رو به بالایی دارره /
    8000 هم که من گفتم مربوط به نیویورک و لس انجلس نبود دکتر خارجی چندید سال باید شهر های کوجک کار کنه که اونجا همون طورر که خودتون گفتید هزینه ها پایینتره خیلی.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط doctocanada نمایش پست ها
    میانگین درامد امریکاییها 50 000 دلار هست در امریکا . 8000 تا یعنی خیلیییی بالاتر از سطح متوسط امزیکا . البته من شاهانه رو اغراق کردم البته درسته اما زندگی خوب رو به بالایی دارره /
    8000 هم که من گفتم مربوط به نیویورک و لس انجلس نبود دکتر خارجی چندید سال باید شهر های کوجک کار کنه که اونجا همون طورر که خودتون گفتید هزینه ها پایینتره خیلی.
    دقیقا فکر کنم در مورد استاندارد زندگی‌ حرفمون یکی‌. اگر $۵۰،۰۰۰ رو متوسط بگیریم، $۸۰،۰۰۰ متوسطه رو‌به بالاست، و فکر کنم از $۱۰۰،۰۰۰+ بشه سطح بالا (البته بازم در شهر‌های ارزون).

این مورد کار در شهر‌های کوچیک رو متوجه نشدم. سختی کار پزشکان خارجی‌ گذروندن USMLE و جایابی در در رزیدنتیه، ولی‌ بعد از تموم کردن دوره رزیدنتی (و اگر کسی‌ بره بعد ازون fellowship) دیگه محل کار محدودیتی نداره و هر جایی‌ بخواد کسی‌ میتونه طبابت کنه. البته بسته به شغل و کارفرما درامد‌ها خیلی‌ فرق می‌کنه ولی‌ تو هر شهری (حتا شهر‌های بزرگ مثل نیو یورک و لوس انجلس) همه جور کار طبابت پیدا می‌شه.

دقیقا فکر کنم در مورد استاندارد زندگی‌ حرفمون یکی‌. اگر $۵۰،۰۰۰ رو متوسط بگیریم، $۸۰،۰۰۰ متوسطه رو‌به بالاست، و فکر کنم از $۱۰۰،۰۰۰+ بشه سطح بالا (البته بازم در شهر‌های ارزون).

این مورد کار در شهر‌های کوچیک رو متوجه نشدم. سختی کار پزشکان خارجی‌ گذروندن USMLE و جایابی در در رزیدنتیه، ولی‌ بعد از تموم کردن دوره رزیدنتی (و اگر کسی‌ بره بعد ازون fellowship) دیگه محل کار محدودیتی نداره و هر جایی‌ بخواد کسی‌ میتونه طبابت کنه. البته بسته به شغل و کارفرما درامد‌ها خیلی‌ فرق می‌کنه ولی‌ تو هر شهری (حتا شهر‌های بزرگ مثل نیو یورک و لوس انجلس) همه جور کار طبابت پیدا می‌شه.
    مشکلش اینه که تخصص تاپ به مدرک تحصیلی غیر امریکایی نمیدن نهایت داخلی که زحمت زیاد درامد کم داره. اگر امریکایی هم نباشین که بدتر. همه رو هم قبول بشین بازم امکان اینکه پوزیشنی پیدا نکنید خیلی بالاست مخصوصا هر چی مدرک از کشور بدتری باشه.از همه ایناا بدتر اینه که امریکا برای پاس کردن مرحله دوم بخش دومش ویزا نمیده و باید هفتاد خان ررستمو طی کنی . بعد تحصیل هم بدون سابقه کار بالا امکان پیداکردن کار برای دکتر خارجی کمه.
    بیشتر منظورم اینه نصف این تلاش رو بکنی تخصص نسبتا خوبی ایران قبولیش ممکن هست که هم شخصیت بالاتر در جامعه و هم درامد بیشتری اگر زرنگ باشید در میاد.

سلام.
    چه خوب که دو دوست دارید که چین پزشکی خواندن. من هم میشناسم کسایی رو که با مدرک چین usmle رو گذراندن.
    من خودم برای امسال از چین پذیرش گرفتم برای پزشکی. لطف می کنید برام این سوال ها رو بپرسید؟ اگه لطف کنید این میشه کمک خوبی به من.
    1- اینکه خود اونا کدام دانشگاه های چین پزشکی خواندن؟
    2- من از دانشگاه HUST در شهر ووهان پذیرش گرفتم. مخفف Huazhong University of Science and Technology هستش. اسم دانشکده پزشکی این دانشگاه هم Tongji Medical College هستش. طبق رنکینگ و امار ها و تحقیق خود من این دانشکده پزشکی جزو بهترین هاست تو چین، جزو 10 تای برتر. ازشان بپرسید اطلاعی از کیفیت این دانشکده پزشکی دارن؟ البته برای یک دانشجوی خارجی نه خود چینی ها.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط odiwxe2 نمایش پست ها
    سلام.
    چه خوب که دو دوست دارید که چین پزشکی خواندن. من هم میشناسم کسایی رو که با مدرک چین usmle رو گذراندن.
    من خودم برای امسال از چین پذیرش گرفتم برای پزشکی. لطف می کنید برام این سوال ها رو بپرسید؟ اگه لطف کنید این میشه کمک خوبی به من.
    1- اینکه خود اونا کدام دانشگاه های چین پزشکی خواندن؟
    2- من از دانشگاه HUST در شهر ووهان پذیرش گرفتم. مخفف Huazhong University of Science and Technology هستش. اسم دانشکده پزشکی این دانشگاه هم Tongji Medical College هستش. طبق رنکینگ و امار ها و تحقیق خود من این دانشکده پزشکی جزو بهترین هاست تو چین، جزو 10 تای برتر. ازشان بپرسید اطلاعی از کیفیت این دانشکده پزشکی دارن؟ البته برای یک دانشجوی خارجی نه خود چینی ها.
    از یکیشون پرسیدم که گفت در Tianjin مدرکشو گرفته و در Peking University رزیدنسی. اسم HUST رو شنیده بود ولی‌ نمی‌دونست کیفیتش در چه حده، و گفت بر اساس تجربه خودش (با فرض اینکه هدف ۱۰۰% آمریکا باشه) بهتر بود که به دانشگاه‌های حوزه کارایییب میرفت که ساختار درسیشون شبیه آمریکاست. اینا هر دو دنبال رزیدنتی داخلی‌ن، که همونطور که یکی‌ دیگه از دوستان هم گفت کلا زیاد پر طرفدار نیست بین آمریکایی‌‌ها و شانس خارجیا توش کمی‌ بهتره از بقیه تخصص ها.

دوست دخترم هم که روانپزشکه گفت که در بررسی دانشجوها اول ترجیح رو میده به فارغ‌التحصیل‌های آمریکا، و اگر رسید به خارجیا تصمیم رو بیشتر بر اساس این میگیره که کاندیدا نفر چندم کلاس فارغ‌التحصیل شده (و کلا پایین تر از نفر دوم نمیره ظاهراً، یا قبلا هرگز نرفته)، و سابقه تحقیق، مقاله، و کلا رزومه. ظاهراً به جز دانشگاه‌هایی‌ که شهرت جهانی‌ دارن (که تو هر کشوری فوقش چند تا بیشتر نیست) رتبه دانشگاه تاثیری تو این روند اقلا برای اون نداره، چون نه اسم دانشگاه ۵امّ چین رو مثلا شنیده نه دانشگاه ۱۰امّ، و این دوتا از نظرش تفاوتی ندارن. از چین مثلا فقط اسم PekingU رو شنیده، ولی‌ گفت زیاد اونم براش فرقی‌ نداره.

اینم بگم که من خودم نظری در این مورد ندارم و اینا همش نقل قوله.

از یکیشون پرسیدم که گفت در Tianjin مدرکشو گرفته و در Peking University رزیدنسی. اسم HUST رو شنیده بود ولی‌ نمی‌دونست کیفیتش در چه حده، و گفت بر اساس تجربه خودش (با فرض اینکه هدف ۱۰۰% آمریکا باشه) بهتر بود که به دانشگاه‌های حوزه کارایییب میرفت که ساختار درسیشون شبیه آمریکاست. اینا هر دو دنبال رزیدنتی داخلی‌ن، که همونطور که یکی‌ دیگه از دوستان هم گفت کلا زیاد پر طرفدار نیست بین آمریکایی‌‌ها و شانس خارجیا توش کمی‌ بهتره از بقیه تخصص ها.

دوست دخترم هم که روانپزشکه گفت که در بررسی دانشجوها اول ترجیح رو میده به فارغ‌التحصیل‌های آمریکا، و اگر رسید به خارجیا تصمیم رو بیشتر بر اساس این میگیره که کاندیدا نفر چندم کلاس فارغ‌التحصیل شده (و کلا پایین تر از نفر دوم نمیره ظاهراً، یا قبلا هرگز نرفته)، و سابقه تحقیق، مقاله، و کلا رزومه. ظاهراً به جز دانشگاه‌هایی‌ که شهرت جهانی‌ دارن (که تو هر کشوری فوقش چند تا بیشتر نیست) رتبه دانشگاه تاثیری تو این روند اقلا برای اون نداره، چون نه اسم دانشگاه ۵امّ چین رو مثلا شنیده نه دانشگاه ۱۰امّ، و این دوتا از نظرش تفاوتی ندارن. از چین مثلا فقط اسم PekingU رو شنیده، ولی‌ گفت زیاد اونم براش فرقی‌ نداره.

اینم بگم که من خودم نظری در این مورد ندارم و اینا همش نقل قوله.
    خیلی ممنون.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)