صفحه 38 از 42 نخستنخست ... 282930313233343536373839404142 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 411

موضوع: پزشکی در چین

پیش فرض پاسخ : پزشکی در چین

با سلام. من جواب یکی از دوستان رو جای دیگه دادم اینجا هم پستش می کنم چون ممکنه اطلاعاتش به درد کسی بخوره.
    -----------------------------------------------------------
    من اطلاعات درمورد همه دانشگاه ها ندارم که زبان تحصیل چطوره. ولی یه اطلاعات به شما می دم که به درد می خوره. این اطلاعات درمورد رشته پزشکیه ولی در آخر یه نکته در مورد دندانپزشکی هم میگم که جواب سوال شما رو هم داده باشم.
    ببین، اولش باید واقعا باخودتان کنار بیاید که می خواید برگردید ایران و تایید ایران براتان مهمه یا نه. من فرض ر بر این میزارم که براتان مهمه.
    تو لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران شاید 30،40 تا دانشگاه مورد تایید در چین هست. ولی با توجه به تحقیقات و اطلاعات خودم از دید من بین اینها فقط 12 تا ارزش رفتن دارن.
    به ترتیب اولویت، برای رشته های علوم پزشکی، این دانشگاه هایی که میگم اینها هستن (باز هم میگم، اینها فقط نظر شخص بنده هست)، هرچی دانشگاهی که پذیرش بگیرید تو این 12 تا بالاتر باشه کیفیت هم بالاتره قاعدتا. یک نکته دیگه هم اینکه من تو این لیست دانشگاه هایی رو که کامل به زبان چینی هستن رو نیاوردم:
    1 - Fudan University
    2 - Sichuan University
    3 - Sun-Yat Sen University
    4 - Zhejiang University
    5 - CentralSouth University
    6 - Huazhong University of Science and Technology
    7 - Capital Medical University
    8 - Shandong University
    9 - Xi'an Jiaotong University
    10 - Jilin University
    11 - Wuhan University
    12 - Nanjing University
    حالا برای اینکه اطلاعات کلی راجب هرکدام از این دانشگاه ها مثل زبان تحصیل و طول تحصیل و شهریه و غیره بدست بیارید از 2 تا منبع میتانید استفاده کنید: 1- مستقیم سایت خود دانشگاه رو بررسی کنید و یا ایمیل بزنید. 2- از طریق سایت http://mbbs.cucas.edu.cn
    درمورد دندانپزشکی هم فعلا فقط 2 دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می دن که کامل هم انگلیسیه: Xian Jiaotong و Shandong
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط odiwxe2 نمایش پست ها
    با سلام. من جواب یکی از دوستان رو جای دیگه دادم اینجا هم پستش می کنم چون ممکنه اطلاعاتش به درد کسی بخوره.
    من اطلاعات درمورد همه دانشگاه ها ندارم که زبان تحصیل چطوره. ولی یه اطلاعات به شما می دم که به درد می خوره. این اطلاعات درمورد رشته پزشکیه ولی در آخر یه نکته در مورد دندانپزشکی هم میگم که جواب سوال شما رو هم داده باشم.
    ببین، اولش باید واقعا باخودتان کنار بیاید که می خواید برگردید ایران و تایید ایران براتان مهمه یا نه. من فرض ر بر این میزارم که براتان مهمه.
    تو لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران شاید 30،40 تا دانشگاه مورد تایید در چین هست. ولی با توجه به تحقیقات و اطلاعات خودم از دید من بین اینها فقط 12 تا ارزش رفتن دارن.
    به ترتیب اولویت، برای رشته های علوم پزشکی، این دانشگاه هایی که میگم اینها هستن (باز هم میگم، اینها فقط نظر شخص بنده هست)، هرچی دانشگاهی که پذیرش بگیرید تو این 12 تا بالاتر باشه کیفیت هم بالاتره قاعدتا. یک نکته دیگه هم اینکه من تو این لیست دانشگاه هایی رو که کامل به زبان چینی هستن رو نیاوردم:
    1 - Fudan University
    2 - Sichuan University
    3 - Sun-Yat Sen University
    4 - Zhejiang University
    5 - CentralSouth University
    6 - Huazhong University of Science and Technology
    7 - Capital Medical University
    8 - Shandong University
    9 - Xi'an Jiaotong University
    10 - Jilin University
    11 - Wuhan University
    12 - Nanjing University
    حالا برای اینکه اطلاعات کلی راجب هرکدام از این دانشگاه ها مثل زبان تحصیل و طول تحصیل و شهریه و غیره بدست بیارید از 2 تا منبع میتانید استفاده کنید: 1- مستقیم سایت خود دانشگاه رو بررسی کنید و یا ایمیل بزنید. 2- از طریق سایت http://mbbs.cucas.edu.cn
    درمورد دندانپزشکی هم فعلا فقط 2 دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می دن که کامل هم انگلیسیه: Xian Jiaotong و Shandong
    موفق باشید.
    خیلی مردی داداش.
    منم احتمال نود درصد سال دیگه میام چین پزشکی،چون الان سربازم تا برج ده...ترم فوریه نداره چین؟ بعد دانشگاه شیان که فرمودید برای دندانپزشکی انگلیسی کامل هست برای پزشکی هم همینطوره؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط taha96 نمایش پست ها
    خیلی مردی داداش.
    منم احتمال نود درصد سال دیگه میام چین پزشکی،چون الان سربازم تا برج ده...ترم فوریه نداره چین؟ بعد دانشگاه شیان که فرمودید برای دندانپزشکی انگلیسی کامل هست برای پزشکی هم همینطوره؟
    ممنون
    مرسی داداش گل.
    به سلامتی سربازیم تمام می شه، چیزیش نمانده دیگه.
    متاسفانه ترم فوریه ندارن پزشکیا.
    درمورد دانشگاه شیان هم فکر می کنم برای پزشکی هم همین باشه ولی مطمئن نیستم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط odiwxe2 نمایش پست ها
    مرسی داداش گل.
    به سلامتی سربازیم تمام می شه، چیزیش نمانده دیگه.
    متاسفانه ترم فوریه ندارن پزشکیا.
    درمورد دانشگاه شیان هم فکر می کنم برای پزشکی هم همین باشه ولی مطمئن نیستم.
    سلام
    دانشگاه شیان آزمون HSK نمیگیره آخر دوره؟

Junior Member abolfa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس حقوق از دانشکده حقوق شهرری معدل 17

سلام به همه دوستداران علمو پزشکی
    مخصوصا در چین
    ممنون ک هستین و پاسخ میدین
    یکم ممکنه سوالم مرتبط نباشه ولی الان کالجی هست در چین که اول زبان چینی یاد بده بعد دانشکده پزشکی هم داشته باشه و مورد تایید وزارت هم باشه و هزینه هاش معقول باشه؟؟؟؟...میشه اسمش رو بگین؟؟؟...
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfa نمایش پست ها
    سلام به همه دوستداران علمو پزشکی
    مخصوصا در چین
    ممنون ک هستین و پاسخ میدین
    یکم ممکنه سوالم مرتبط نباشه ولی الان کالجی هست در چین که اول زبان چینی یاد بده بعد دانشکده پزشکی هم داشته باشه و مورد تایید وزارت هم باشه و هزینه هاش معقول باشه؟؟؟؟...میشه اسمش رو بگین؟؟؟...
    ممنون
    من فكر نكنم همچين چيزي باشه ، چون در طول دوره خودشون آموزش چيني گزاشتن ؛ اما اگر هم باشه بعيد ميدونم كساني كه سربازي ندارند بتونن معافيت تحصيلي براي اين دوره رو بگيرن

Junior Member abolfa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس حقوق از دانشکده حقوق شهرری معدل 17

سلام دوستان
    برای دیدن دوره های زبان چینی در خوده چین دوستان کدوم شهرو پیشنهاد میکنن؟؟
    که هزینه و رنک مناسبتری داشته باشه...؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sabbii نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من میخوام برای رشته دندونپزشکی برای چین اپلای کنم . اگر کسی مایله بیاد با هم اقدام کنیم
    حداقل تو کشور غریبه باهم باشیم . دانشگاه شاندونگ مد نظرمه اگه اطلاعاتی دارید در میون بزارید
    مرسی از همه
    سلام شما برای دندانپزشکی چین اقدام کردید؟؟؟و خوندید؟؟من میخوام برا دندان برم چین؟راهنمایی میخواستم؟

Junior Member M_DAndrea آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dark prince/Last survivor/Analyst

نقل قول نوشته اصلی توسط jd13 نمایش پست ها
    چینی‌ خوندن (که زبان اصلیشونه). دقیقا ردّ شدن شانس کم رو حتا کمتر می‌کنه. کلا و متاسفانه اینطوری که دوست دختر من میگه کلا تمایل به قبول کردن کسانی‌ که خارج از آمریکا تحصیل کردن خیلی‌ کمه، و وقتی‌ هم کسی‌ رو قبول می‌کنن واقعاً نمره هاش و رزومه بی‌ نقصه. البته اون هم فقط در نیو یورک و بوستون کار کرده و ممکن تجربه جاهای دیگه (یا حتا بیمارستان‌های دیگه تو همون شهرها) متفاوت باشه.
    توصیه میکنم سایت بیمارستان های امریکایی و رزومه رزیدنت ها رو نگاهی بندازید. این همه رزیدنت از دهاتهای بورکینافاسو و کارائیب تااا اروپا و هند و پاکستان دارند کارشون رو میکنند. سخته پزشکی خیلی سخت تر از هر رشته ایه که فکرشو میکنید چه درس خوندنش چه کار کردنش چه پول در اوردن ازش. ولی این حرفهای تمایلو این مباحث منطقی نیستند دلیلی نداره رزومه های پایین وارد بشند.

Junior Member M_DAndrea آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dark prince/Last survivor/Analyst

نقل قول نوشته اصلی توسط jd13 نمایش پست ها
    از یکیشون پرسیدم که گفت در Tianjin مدرکشو گرفته و در Peking University رزیدنسی. اسم HUST رو شنیده بود ولی‌ نمی‌دونست کیفیتش در چه حده، و گفت بر اساس تجربه خودش (با فرض اینکه هدف ۱۰۰% آمریکا باشه) بهتر بود که به دانشگاه‌های حوزه کارایییب میرفت که ساختار درسیشون شبیه آمریکاست. اینا هر دو دنبال رزیدنتی داخلی‌ن، که همونطور که یکی‌ دیگه از دوستان هم گفت کلا زیاد پر طرفدار نیست بین آمریکایی‌‌ها و شانس خارجیا توش کمی‌ بهتره از بقیه تخصص ها.

دوست دخترم هم که روانپزشکه گفت که در بررسی دانشجوها اول ترجیح رو میده به فارغ‌التحصیل‌های آمریکا، و اگر رسید به خارجیا تصمیم رو بیشتر بر اساس این میگیره که کاندیدا نفر چندم کلاس فارغ‌التحصیل شده (و کلا پایین تر از نفر دوم نمیره ظاهراً، یا قبلا هرگز نرفته)، و سابقه تحقیق، مقاله، و کلا رزومه. ظاهراً به جز دانشگاه‌هایی‌ که شهرت جهانی‌ دارن (که تو هر کشوری فوقش چند تا بیشتر نیست) رتبه دانشگاه تاثیری تو این روند اقلا برای اون نداره، چون نه اسم دانشگاه ۵امّ چین رو مثلا شنیده نه دانشگاه ۱۰امّ، و این دوتا از نظرش تفاوتی ندارن. از چین مثلا فقط اسم PekingU رو شنیده، ولی‌ گفت زیاد اونم براش فرقی‌ نداره.

اینم بگم که من خودم نظری در این مورد ندارم و اینا همش نقل قوله.
    حقیقتا این مطلب شاگرد دوم به بعد نمیتونه وارد رزیدنتی بشه یاد و خاطره اون کاربری که میگفت 160 مقاله داشته و فیک بود در من زنده کرد. یعنی شاگرد شوم کلاس فکر امریکا نباشه ؟ دوست عزیز دوست دختر شما یک مقدار بزرگ نمایی میکنه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)