صفحه 5 از 42 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 411

موضوع: پزشکی در چین

پیش فرض پاسخ : پزشکی در چین

نقل قول نوشته اصلی توسط Jasmineiii نمایش پست ها
    سلام من امسال از دانشگاه Zhejiang واسه fall 2014 پذیرش گرفتم و 13 sep میرم چین.خوشحال میشم کمکتون کنم.دانشگاه هایی که رتبه زیر 1000 داشته باشن و پزشکی به زبان انگلیسی تدریس میکنن ، زیاد
    هستن.کافیه توی گوگل سرچ کنید mbbs in China .بعد سایت های مختلفی میاد که اطلاعات کاملی راجع به تحصیل در چین دارن.اکثر دانشگاه هایی که پزشکی رو به زبان انگلیسی تدریس میکنن، از دانشجو میخوان که قبل از سال 4 یا 5 سطح خاصی از امتحان زبان چینی رو پاس کنن .این امتحان چیزی مثل آیلتس انگلیسیه و اجباریه.تعداد کمی از دانشگاه ها طی اینترنشیپ واسه دانشجو مترجم میگیرن که دانشجو بتونه با مریض ارتباط برقرار کنه .آموزش زبان چینی از دروس اصلی دانشگاه هست و باید امتحاناتش رو پاس کنین.پیشنهاد من اینه که اول براساس رتبه دانشگاه های برتر رو انتخاب کنید و بعد براساس شهر و وضعیت آب و هوایی و هزینه زندگی انتخاب کنین.مثلا من دانشگاه Zhejiang رو انتخاب کردم چون رتبش 165 بود و شهر هانگزو آب و هوای تقریبا معتدلی داره.هزینه زندگی نسبت به شانگهای کمتره .شهریه تقریبا 7000 دلار ولی باید معدل خوبی داشته باشین و چیزایی مثل توصیه نامه و ... می خواد.
    تشکر از راهنماییتون!
    میشه در مورد نحوه پذیرشتون و همینطور توصیه نامه یه مقدار توضیح بدین؟معدل من بالاس ولی در مورد توصیه نامه اطلاعاتی ندارم!تشکر!

Junior Member

اگه بتونم حتما کمک میکنم.من معدلم خوب بود و پزشکی آزاد مشهد قبول شدم ولی نرفتم چون دانشگاه واسم مهم بود و قصد داشتم برم آلمان که بخاطر ی سری مشکلات و کالج نرفتم .از بین دانشگاه ها Fudan و Zhejiang رتبه خوبی داشتن و همونی بودن که می خواستم ولی هزینه دانشگاه Fudan تقریبا دوبرابر اینجا بود و از طرفی هزینه زندگی تو شانگهای زیادتر بود ،Zhejiang رو انتخاب کردم.همه کارهارو خودم انجام دادم ولی از طریق موسسه اقدام کردم هم بدلیل مسائل مالی که باید شهریه رو 1 ماه زودتر از رفتن پرداخت میکردم و نیاز به راهنمایی داشتم و هم واسه ویزا چون تهران زندگی نمی کنیم.توصیه نامه رو باید از معلم مدرسه و یا استاد دانشگاه بگیرین چون لازمه.من فقط همین دانشگاه رو می خواستم پس در مورد بقیه زیاد چیزی نمی دونم.باید چک کنید ، فکر میکنم چندتا دانشگاه بود که Octشروع میشدن و هنوز فرصت باشه ولی زیاد مطمئن نیستم.تنها دانشگاه هایی که پذیرش گرفتن ازشون سخته دانشگاه Fudan و Zhejiang هستند، پس اگه واسه بقیه اقدام میکنین زیاد نگران نباشین چون راحته !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN120 نمایش پست ها
    تشکر از راهنماییتون!
    میشه در مورد نحوه پذیرشتون و همینطور توصیه نامه یه مقدار توضیح بدین؟معدل من بالاس ولی در مورد توصیه نامه اطلاعاتی ندارم!تشکر!
    خواهش میکنم .اول باید دانشگاهتون رو انتخاب کنید و سایتشو چک کنید و ببینید که چه مدارکی لازمه.دانشگاه های Fudan و Zhejiang سختگیرترین ها هستن.مثلا Zhejiang توصیه نامه می خواست ازدوتا معلم.پس از دوتا معلم که شمارو میشناسن توصیه نامه به زبان انگلیسی بگیرین.نمونه توصیه نامه هم تو ایننتزنت هست و سرچ کنید پیدا میشه Letter of recommendation
    ولی بیشتر دانشگاه ها همون ترجمه دیپلم و پیش دانشگاهی و ریزنمرات رو میخوان در بعضی موارد مدرک زبان.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_dr نمایش پست ها
    ببین شهریه ها خیلی متفاوته از 25000 داره تا 50000 یوان.
    مثلا ningbu ....25000
    guangzhou....38000
    shanghai ....45000
    beijing ....38000
    hangzhou ....42000
    zhenjiang ....26000
    wuhan....40000
    nanjing....30000
    chengdu....45000
    shenyang....35000
    دیگه باید خودت با جیبت بسنجی چطوریه و کدومو میتونی بری اینا دوره هاشون انگلیسی هست. معدل و اینا هم هر دانشگاه شرایط خودشو داره. خیلی سخت گیر نستند مگر دانشگاههای خاصی مد نظرتون باشه کلا تو سبدتون یک دانشگاه خاص نگذارید چند دانشگاه مختلف اپلای کنید ایشالا یکیش پذیرش میده. بعضی از دانشگاهها مدرک زبان هم نیاز دارند. اما با این وضعیت آسانسوری تورم و دلار و ... بهتره جای کم خرج تر پذیرش بگیرید که اگر اتفاقی افتاد حداقل با کاری یا صرفه جویی چیزی بشه جبرانش کرد.
    اینجا شهریه Hangzhou یا همون Zhejiang رو اشتباه نوشته .امسال شهریه رشته پزشکی به زبان انگلیسی 42800 Yuan بود که من پرداخت کردم.کلا هرسال شهریه زیادتر میشه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

اگه بتونم حتما کمک میکنم.من معدلم خوب بود و پزشکی آزاد مشهد قبول شدم ولی نرفتم چون دانشگاه واسم مهم بود و قصد داشتم برم آلمان که بخاطر ی سری مشکلات و کالج نرفتم .از بین دانشگاه ها Fudan و Zhejiang رتبه خوبی داشتن و همونی بودن که می خواستم ولی هزینه دانشگاه Fudan تقریبا دوبرابر اینجا بود و از طرفی هزینه زندگی تو شانگهای زیادتر بود ،Zhejiang رو انتخاب کردم.همه کارهارو خودم انجام دادم ولی از طریق موسسه اقدام کردم هم بدلیل مسائل مالی که باید شهریه رو 1 ماه زودتر از رفتن پرداخت میکردم و نیاز به راهنمایی داشتم و هم واسه ویزا چون تهران زندگی نمی کنیم.توصیه نامه رو باید از معلم مدرسه و یا استاد دانشگاه بگیرین چون لازمه.من فقط همین دانشگاه رو می خواستم پس در مورد بقیه زیاد چیزی نمی دونم.باید چک کنید ، فکر میکنم چندتا دانشگاه بود که Octشروع میشدن و هنوز فرصت باشه ولی زیاد مطمئن نیستم.تنها دانشگاه هایی که پذیرش گرفتن ازشون سخته دانشگاه Fudan و Zhejiang هستند، پس اگه واسه بقیه اقدام میکنین زیاد نگران نباشین چون راحته !
    نه بااب معدلم خوبه مسئله اون نیست. مسئله زمان هست بیشتر الان دوستم توی ووهان هست برام میل زد فرصت هست فقط اگر سفارت ایراد نگیره.

Junior Member

نه بااب معدلم خوبه مسئله اون نیست. مسئله زمان هست بیشتر الان دوستم توی ووهان هست برام میل زد فرصت هست فقط اگر سفارت ایراد نگیره.
    پس تنها نکته مهمی که باید بهش توجه کنین وضعیت آب و هواست .

Banned
    رشته و دانشگاه

اینجا شهریه Hangzhou یا همون Zhejiang رو اشتباه نوشته .امسال شهریه رشته پزشکی به زبان انگلیسی 42800 Yuan بود که من پرداخت کردم.کلا هرسال شهریه زیادتر میشه.
    خخخخخخ
    800 تا دیگه چیزی نیست که ((:

Banned
    رشته و دانشگاه

پس تنها نکته مهمی که باید بهش توجه کنین وضعیت آب و هواست .
    یه چیزی وضعیت خوابگاهاشون چطوره؟ اگر دانشگاههای گل گلی خودمونو دیدی مقایسه داری ازشون؟

Junior Member

یه چیزی وضعیت خوابگاهاشون چطوره؟ اگر دانشگاههای گل گلی خودمونو دیدی مقایسه داری ازشون؟
    خوابگاه ها اکثرا دونفره و یا یک نفره هستن .سرویس بهداشتی ، تخت، کمد، تلویزیون،... دارن .بعضی جاها آشپزخانه مشترکه مثل Zhejiang .

Junior Member

خخخخخخ
    800 تا دیگه چیزی نیست که ((:
    واسه این گفتم که ممکنه شهریه بقیه دانشگاه ها درست و جدید نباشه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)