صفحه 19 از 26 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 257

موضوع: رنکینگ دانشگاههای کانادا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : رنکینگ دانشگاههای کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    با سلام
    رنکینگ رشته ای در اعتبار برای اخذ مدرک مهمتر است یا رنکینگ دانشگاه؟
    به هر حال اختلاف در برخی موارد بالاست
    رنکینگ ها معمولا اعتبار زیادی ندارند و رنکینگ های رشته ای حتی اعتبارشون کمتر هم هست چون ملاک مشخصی برای رنکینگ در هر رشته وجود ندارد. اعتبار دانشگاهها در هر رشته را بیشتر از روی شهرت استادها، امکانات پژوهشی و خروجی دانشگاه تشخیص میشود داد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    رنکینگ ها معمولا اعتبار زیادی ندارند و رنکینگ های رشته ای حتی اعتبارشون کمتر هم هست چون ملاک مشخصی برای رنکینگ در هر رشته وجود ندارد. اعتبار دانشگاهها در هر رشته را بیشتر از روی شهرت استادها، امکانات پژوهشی و خروجی دانشگاه تشخیص میشود داد.
    سلام خسته نباشیدببخشید لطفا بیشتر توضیح دهید؟؟ منظورتون از رنکینگ اعتبار ندارند و رنکینگ رشته حتی اعتبارشون کمتره چیه ؟؟ من اگه بخوام دانشگاه انتخاب کنم چیکار کنم؟؟ از کجا میتونم به شهرت استادها پی ببرم؟؟ از کجا میتونم به امکانات پژوهشی پی ببرم ؟ از کجا میتونم به خروجی هر دانشگاهی پی ببرم؟؟ لطفا با مثال توضیح بدید.با تشکر فراوان

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط qrt نمایش پست ها
    سلام خسته نباشیدببخشید لطفا بیشتر توضیح دهید؟؟ منظورتون از رنکینگ اعتبار ندارند و رنکینگ رشته حتی اعتبارشون کمتره چیه ؟؟ من اگه بخوام دانشگاه انتخاب کنم چیکار کنم؟؟ از کجا میتونم به شهرت استادها پی ببرم؟؟ از کجا میتونم به امکانات پژوهشی پی ببرم ؟ از کجا میتونم به خروجی هر دانشگاهی پی ببرم؟؟ لطفا با مثال توضیح بدید.با تشکر فراوان
    منظورم اینست که این رنکینگ ها را یک سری موسسه ها و افرادی که معمولا خودشان هم آکادمیک نیستند بر اساس یک سری پارامترهای دلبخواهی تعیین میکنند و بهمین دلیل بین رنکینگ ها تفاوت زیادی میبینید. در مورد رنکینگ رشته ای که اصولا فردی که خودش متخصص آن رشته نباشد صلاحیت اینجور رنکینگ را ندارد. مثلا رنکینگ رشته مهندسی برق دقیقا یعنی چی؟ یک دانشگاه ممکن است در یک زمینه خاص برق قوی باشد و یک دانشگاه دیگر در زمینه دیگر برق. اینها را که نمیشود یکجا رنک کرد.

رنکینگ های کلی شاید یک دید کلی و coarse در زمینه شهرت دانشگاه بدهد؛ مثلا بطور کلی ممکنست بشود گفت دانشگاهی که همه جا جزو بیست سی دانشگاه اول دنیا رنک میشود طراز اول است و دانشگاههای تا رنک 200 جهانی عالی اند و مثلا تا 400 خوب و تا هزار متوسط (این البته باز انتخاب شخصی من است و فرد دیگری ممکنست نظر متفاوتی داشته باشد). ولی مثلا اینکه دانشگاه رنک 115 بهتر است یا 145 اصولا با این رنکینگ ها قابل استناد نیست.

شما از روی این رنکینگ ها فقط میتوانید یک دید کلی در مورد خوب و متوسط بودن دانشگاهها پیدا کنید. برای انتخاب دانشگاه همیشه یک سبد از دانشگاههای گروههای مختلف بر اساس رزومه خودتان، جوابهایی که از استادها گرفته اید و کیفیت دانشکده در گرایش مورد نظرتان انتخاب کنید. در مورد کیفیت دانشکده شما حتما آشنایی اولیه ای با موضوعات پژوهشی مورد علاقه تان دارید و میتوانید فهرست فعالیتهای پژوهشی دانشکده را چک کنید، تعداد استادهایی که در زمینه موردنظرتان کار میکنند را پیدا کنید و روی گوگل اسکالر تعداد و کیفیت کتابها و مقاله هایشان را چک کنید. اگر برای دکترا اقدام میکنید شما باید مقاله ها و پژوهشگرهای برجسته زمینه پژوهشی مورد علاقه تان را بشناسید و بتوانید بر آن اساس جستجو کنید.

در نهایت مساله فاندینگ یکی از مهمترین پارامترها میشود. در نتیجه اگر پذیرشهای مناسبی از چند دانشگاه گرفتید سطح فاندینگ و کیفیت استادی که به شما پذیرش داده و دانشجویانی که فارغ التحصیل کرده (بر اساس وب سایت خودش یا co-author های مقاله هایش) را بعنوان عامل مهم در مقایسه در نظر بگیرید. استادی که فاند خوبی بدهد و خودش مقالاتی با سایتیشن زیاد چاپ کرده و دانشجویان سابقش کار آکادمیک یاکارهای خوب صنعتی گرفته اند طبعا ارجحیت دارد.

Junior Member bluewhite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    engineering

با سلام
    اگر دانشگاه های مدنظرم برای اپلای مثلا چندتا از امریکا و چندتا هم از کانادا باشه، در یک گرایش خاص، بهتره که معیار انتخابم از رنکینگ جهانی اون دانشگاهها باشه یا صرفا رنکینگ کشوری هر دانشگاه؟

Banned

سلام دوستان
    تا آنجاییکه من شنیده ام استناد به رنکینگ به تنهایی معتبر نیست.
    میبایست پارامترهای رنکینگ را درنظر گرفت.

Junior Member

سلام کسی ی لینک در خصوص رنکینگ دانشگاه های کانادا در مهندسی کامپیوتر میشناسه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mahan04 نمایش پست ها
    سلام کسی ی لینک در خصوص رنکینگ دانشگاه های کانادا در مهندسی کامپیوتر میشناسه؟
    اگر گرایشهای دیجیتال و سخت افزار موردنظرتونه معمولا واترلو بعنوان بهترین دانشگاه کانادا در این زمینه شناخته میشه. اگر علوم کامپیوتر را درنظر دارید دانشگاه تورنتو.

Junior Member

Thumbs up پاسخ : رنکینگ دانشگاههای کانادا

رنکینک دانشگاه های کانادا در سابجکت علوم پزشکی طبق موسسه QS که معتبرترین موسسه ارزیابی آکادمیک هست:
    1. McGill Univerity
    2. University of Toronto
    3. University of Alberta
    4. University of British Columbia
    5. University of Calgary
    6. University of Montreal
    7. McMaster University

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Pheonix نمایش پست ها
    رنکینک دانشگاه های کانادا در سابجکت علوم پزشکی طبق موسسه QS که معتبرترین موسسه ارزیابی آکادمیک هست:
    1. McGill Univerity
    2. University of Toronto
    3. University of Alberta
    4. University of British Columbia
    5. University of Calgary
    6. University of Montreal
    7. McMaster University
    بنظر من رنکینگ درستی نمیرسه چون اولا کوئینز و اتاوا که هر دو از دانسکده های خیلی خوب علوم پزشکی هستند را در این لیست نگذاشته و بعد هم مک مستر بدون تردید یکی از بهترین دانشکده های علوم پزشکی کاناداست و اگر از تورنتو بالاتر نباشد خیلی پایینتر هم نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بنظر من رنکینگ درستی نمیرسه چون اولا کوئینز و اتاوا که هر دو از دانسکده های خیلی خوب علوم پزشکی هستند را در این لیست نگذاشته و بعد هم مک مستر بدون تردید یکی از بهترین دانشکده های علوم پزشکی کاناداست و اگر از تورنتو بالاتر نباشد خیلی پایینتر هم نیست.
    شما وقتی درباره رنکینگ صحبت میکنین درباره یه چیز خیلی کلی حرف میزنین مثلا میگیم مک مستر یا تورونتو از فلان دانشگاه بالاتره درحالیکه دانشگاهها دپارتمان های مختلفی دارن و تو هر دپارتمان آزمایشگاه های مختلفی یعنی نمیشه یه رنکینگ کلی داد. مثلا دانشگاه تورونتو رنک جهانیش از آلبرتا یه کم بهتره فقط یه کم (در حالیکه من معتقدم تفاوت چندانی بین دانشگاه های کانادا نیست) ولی تورونتو مدیکال ژنتیک نداره. یا مثلا مک گیل که به هاروارد شمال معروفه رتبه 22 دنیارو داره و دانشگاه های کالگری و اتاوا بین 100 دانشگاه هم نیست ولس تو تحقیقات سلول بنیادین مک گیل به گرد پای ایندو نمیرسه چون اطلاعاتشو دارم میگم. دپارتمان به دپارتمان فرق داره. ولی اینکه تو مدیکال ساینس مک گیل بهترینه شکی درش نیست ولی بقیه دانشگاه ها که نوشتم در کل تو یه سطحن. به نظر من تو انتخاب دانشگاه دپارتمان و استاد مهمتره نه دانشگاه. استادش و دپارتمانت خوب باشه تو هم موفقی. ممکنه بری تو مک گیل اما گیر یه استاد ضعیف بیوفتی که خیلی هستن اونوقته که آرزو میکنی کاش میرفتی یه دانشگاه دیگه تو یه لب بهتر.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)