صفحه 11 از 26 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 257

موضوع: رنکینگ دانشگاههای کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رنکینگ دانشگاههای کانادا

سلام دوستان، کسی میدونه تو رشته مهندسی جوشکاری برای Phd(زیرمجموعه مواد یا مکانیک فرق نداره) کدوم دانشگاه های کانادا داره؟

Junior Member

سلام

فکر می کنم برای متوجه شدن رنکینگ دانشگاه ها مخصوصا برای Master و PHD نمیشه به رنکینگ های topuniversities و webometrics و غیره خیلی اعتماد کرد. من چند وقت پیش موتور جستجوی http://academic.research.microsoft.com/ رو پیدا کردم که اطلاعات کاملی از publication های اساتید و دانشگاه ها رو index می کنه و این فکر می کنم می تونه برای رنکینگ دانشگاه ها در graduate بسیار خوب باشه. هم میتونید دانشگاه ها را Search کنید و با هم مقایسه کنید و هم می تونید اساتید رو مورد به مورد بررسی کنید. تمامی اطلاعات H Index و G Index و باقی رو هم می تونید مشاهده کنید. فکر می کنم برای یک دانشجوی graduate مهم ترین چیز همین شاخص ها باشه.

جالبه که عادی ترین دانشگاه های کانادا و آمریکا هم با دانشگاه های خوب ما از نظر تعداد publication و citation ها اختلاف فاحش دارند.
    ...Want to be the best, Ought to beat the rest

نقل قول نوشته اصلی توسط imonzh نمایش پست ها
    سلام

فکر می کنم برای متوجه شدن رنکینگ دانشگاه ها مخصوصا برای Master و PHD نمیشه به رنکینگ های topuniversities و webometrics و غیره خیلی اعتماد کرد. من چند وقت پیش موتور جستجوی http://academic.research.microsoft.com/ رو پیدا کردم که اطلاعات کاملی از publication های اساتید و دانشگاه ها رو index می کنه و این فکر می کنم می تونه برای رنکینگ دانشگاه ها در graduate بسیار خوب باشه. هم میتونید دانشگاه ها را Search کنید و با هم مقایسه کنید و هم می تونید اساتید رو مورد به مورد بررسی کنید. تمامی اطلاعات H Index و G Index و باقی رو هم می تونید مشاهده کنید. فکر می کنم برای یک دانشجوی graduate مهم ترین چیز همین شاخص ها باشه.

جالبه که عادی ترین دانشگاه های کانادا و آمریکا هم با دانشگاه های خوب ما از نظر تعداد publication و citation ها اختلاف فاحش دارند.
    Microsoft Academic در نگاه اول خیلی جذاب بنظر میاد و رده بندی هایی که داره من در جای دیگه ای ندیدم ولی مثل اکثر محصولات دیگه مایکروسافت پشت این ظاهر قشنگش اشکالات زیادی داره. از جمله این اشکالات تعداد citation هایی هست که برای افراد نشون میده. من برای چند نفر این رو تست کردم و اشکالات فاحش داره مثلن برای یکی از کسانی که من تست کردم کل citation ها رو 66 نشون میده در حالیکه بر اساس Google Scholar این تعداد بیشتر از 10 برابر هست! جالبه که تمام رده بندی هایی هم که انجام میده برای دانشگاه ها تو رشته ها و فیلدها بر اساس همین تعداد citation هست که تو اکثرش هم خودش اوله بالاتر از Stanford, MIT, ...! از نظر تعداد مقاله ها هم مشکل داره و خیلی کمتر نشون میده. حالا شما هم تست کنید ولی من چند مورد رو که تست کردم مطمئنم.

Junior Member

خوب از یک سری ریفرنس های مشخص داره استفاده می کنه و ممکنه یک سری از مقالاتی که ایندکس هم حتی شده اند رو نیاره ولی در کل من خیلی خوشم اومد ازش. حداقل ژورنال ها و کنفرانس های مطرح و بزرگ رو داره و با این اطلاعات میشه در مورد یک دانشگاه و استادهاش حتی شده به صورت نادقیق نظر داد. چند مورد من هم دیدم که اسامی اساتید رو ممکنه با هم ترکیب کنه و در قالب یک فرد نشون بده (که البته برای اساتیدی که به حد کافی معروف باشند اتفاق نمیفته). قابلیت ویرایش و اینها هم داره که نیازمند Login کردنه.

من چندین استاد ایرانی دانشگاه خودم (شهید بهشتی) رو چک می کردم بله به نسبت لیستی که خود استاد تو سایتش اعلام کرده کمتر نشون میده. منتها نکته اینه که باید ببینی استاد مقالاتی که اینجا ایندکس نشدند را کجا ارائه کرده! در کل فکر می کنم Search Engine بدی نباشه
    ...Want to be the best, Ought to beat the rest

Junior Member

سلام بر دوستان مدیریتی

من راجع به رنکینگ دو رشته زیر سوال داشتم. کسی می تونی کمک کنه:
    مدیریت پروژه
    مدیریت منابع انسانی

سلام رنک اموزش زبان انگلیسی رو می خوام tesol

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Mississippi

سلام
    اگر ممکنه غیر از topuniversity رنکینگ های معتبره دیگه ای که به تفکیک رشته و در رشته کامپیوتر هست را به من معرفی کنید؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinpour نمایش پست ها
    سلام اگر ممکنه غیر از topuniversity رنکینگ های معتبره دیگه ای که به تفکیک رشته و در رشته کامپیوتر هست را به من معرفی کنید؟ ممنون
    علاوه بر QS می تونید ARWU و THE رو هم نگاه کنید. معتبرترین همون QS است که دیدید خودتون.

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    سلام
    کسی رنکینگ خوب برای مهندسی برق دانشگاه های آمریکا و کانادا سراغ داره؟کلا اطلاعاتتون چقدره درباره اینها؟ میشه کمکم کنید؟
    سلام دوست عزیز
    من شخصا دنبال عمران هستم (برق و عمران معمولا یکی هست، فنی) کانادا بیشتر گشتم. سایت http://www.4icu.org/ واقغا سایت مفیدیه. همه چیز داره و به تفکیک قاره و کشور حتی.
    اما از طرفی همه دانشگاه فنی نیستن یا رشته مورد نظرت رو ندارن. تو این سایت http://www.aucc.ca/canadian-universi...tudy-programs/ هم می تونی به تفکیک دانشگاه های کانادا رو سرچ کنی هم به تفکیک استان ها.

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

latest rankings from USNEWS
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)