صفحه 2 از 26 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 257

موضوع: رنکینگ دانشگاههای کانادا

bmanavi
    Guest

پیش فرض پاسخ : رتبه دانشگاههای کانادا

نه به نظر من این رتبه بندی هم درست نیست، اصولا رتبه بندی باید حتما بر اساس رشته تحصیلی باشه وگرنه اصلا هیچ ارزشی نداره، این رتبه ها که من می بینم بیشتر انگار تعداد صندلی ها و کامپیوتر دانشگاههای کانادا را می شمرند و رتبه می دن، نه سطح علمی و اعتبار یک دپارتمان توی یک رشته خاص!
    برای مثال: توی این رنکینگ آخر دانشگاه queen رتبه چهارمه، درسته ولی برای کسی که رشتش پزشکیه، اما برای من که مثلا می خوام CS بخونم، الوویت چهاردهم من هم نیست!!!! (این یکی رو مطمئنم چون رفتم دقیق سایتشون و research هاشون رو توی CS دیدم.)

نقل قول نوشته اصلی توسط bmanavi
    ببخشید از کی تا حالا واترلو رتبه 5 اونم تو مهندسی شده؟!!!!! انوقت اگه واترلو پنجمه و بهد از دانشگاه مونترال، میشه بگید اول تا سوم کیه ما هم آشنا شیم؟
    درسته که rank تو کانادا نداریم اما اینکه واترلو توی مهندسی اوله جزء احادیث متواتر است. لذا با احتیاط واجب rank ذکر شده در بالا خالی از اشکال نیست. اصولا حرام است 8)
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

Member
    رشته و دانشگاه
    Western University, Canada

در مورد رتبه واترلو من گفتم طبق گفتگو با بچه ها واترلو رو میشه تویه رنج 5تا 7 یا حالا به قول رنکینگ بالا تو 10تای اول داشت، یادتون نره تو مکاترونیک واترلو وضعیت نسبتا خوبی داره. البته بقول دوستمون جزو احادیث متواتره
    به هر حال من خودم خیلی دنبال رتبه بندی تو کانادا بودم، دوستام که اونجا درس می خونن متفق القول گفتن اینا همش حرفه! مهمترین چیز استادی که باهاش پذیرش می گیری قوت اون و فاندی که بهت میده
    اگه هدفت کاری باشه استادی که ارتباط خوب با صنعت کانادا (یا حتی آمریکا) داره خوب بهترینه
    اگه هدفت ادامه تحصیل باشه اینکه استادت چه رتبه علمی داره و اینکه آیا ادیتور فلان ژورناله
    وچقدر مقاله داره باعث میشه راحت تو زمینه تحصیلی موفق بشه.
    تبصره:قاعده بالا درمورد 10 دانشگاه اول ایران حالا با هر ترتیبی که خودتون دوست دارید! تقربا اینجوریه.
    رتبه بندی بیشتر شده یه چیز دکوری. مگه تو دوره دکتری داخل واسه دانشجو درجه اول استاد نیست، اگه بخواد بپیچونه میره با استادی میگیره که تو اینور اونور لینک داره. اگه هدفش تحصیلی باشه بازم استاد براش مهمتره
    نتیجه: شما ÷ذیرش بگیرن با فاند کامل ، ایشالا بقیه اش ردیف میشه

با جمال موافقم.
    با rank آدم نباید خودشو اذیت کنه. من خودم اصولا بیشتر به رنج دانشگاه معتقدم تا اینکه کی دقیقا چندمه.
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

Junior Member

سلام

این معلومه که برای انتخاب دانشگاه، در هر رشته‌ا‌ی نباید به رنکینگ کلی اهمیت داد و باید به سراغ سطح علمی اساتید و یا دانشجوبان دانشگاه‌ها در زمینه‌ی تحقیقاتی مورد نظرمون بریم. این رتبه‌بندی هم فقط برای اینه که بدونیم یه دانشگاه به طور میانگین در همه‌ی رشته‌ها چه وضعیتی داره. معیار رتبه‌بندی‌ها هم معمولا‌ً بر اساس کیفیت آموزش و تعداد نسبی مقالات ISI و ... است.
    مسلمه که یه دانشگاهی که تعداد زیادی رشته‌های مهندسی خوب داره و تعداد کمی رشته‌‌ی علوم انسانی خیلی ضعیفی داره ممکنه در رتبه‌ی خوبی قرار داشته باشه، ولی یک دانشجوی علوم انسانی نباید به این رتبه‌بندی اعتماد کنه.
    بنابراین اگه شما فکر می‌کنید دانشگاه مورد نظر شما در رشته‌ی شما رتبه‌ی اوله ولی تو این رنکینگ رتبه‌ی دهه، زیاد خودتون رو ناراحت نکنید و به خودتون فشار نیارید.

آگه يك رنكينگ كلي بر حسب دانشگاه بخواين توي اين لينكي كه گذاشتم كانادا رو انتخاب كنيد و رنكينگ دانشگاههاي كانادا رو ببينيد. اميدوارم كمكتون كنه . هرچند كه به تفكيك رشته نيست.مي‌شه گفت كه اطلاعات اين سايت جزو دقيق‌ترينهاست.
    http://www.webometrics.info/top100_c...ont=usa_canada

Junior Member

ها...این شد یه چیزی...دست همه درد نکنه.. ..می دونم رنکینگ خیلی مهم نیست ....ولی .راستش رنکینگ واسه این میخوام که یهو تورنتو اپلای نکنم بعد ریجکتم کنه بگم چرا...بعد ببینم از کنکوردیا با شرایط بد تر از من پذیرش گرفتن!!! ;D...

Dear friends
    I have heard this from some friends and relatives who university professors or students in US.
    They all believe that these 3 prestigious universities are well known all round the world:
    Univ of Toronto
    McGill in Montreal
    UBC in Vancouver

ApplyAbroad Veteran

ظاهراً در مورد کانادا یکی از معتبر ترین Ranking ها Gourman هستش.

فایل زیر هم در چند جا ارجاع داده شده بود.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    .Great works are performed, not by strength, but by perseverance

برای من عجیبه که هیچکس اینجا اسمی از MacLean نمی بره !! معتبر ترین Ranking دانشگاه های کانادا مال مجله MacLean که 1000 جور هم Ranking داره .
    در کل :

پنج تای اول کانادا اینان (به ترتیب نیست) :

U of Toronto
    Waterloo
    McGill
    UBC
    U of Alberta
    The things you own end up owning you

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)